» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
45 / 213
»»

martincek1 ::

Hodor je DJ :D

imagodei ::

oo7 je izjavil:

Drugač pa za moje pojme tole prepočas snemajo.Otroci prehitro odraščajo.Npr Bran kako se je spremenil v 2 letih.No pri njemu imajo srečo, da ga vozijo okoli, da se ne vidi kako je že zrastel. Arya bo največji problem začela je s 14 leti a drugo leto bo že 17 let to se pa že orng pozna čeprav je bolj majhna.

Zakaj le, saj v knjigah tudi mineva čas. Kako točno, ti ne znam povedat, mogoče vedo na Wiki of Ice and Fire. Mislim, da lahko rečemo, da gre približno eno leto na knjigo.
- Hoc est qui sumus -

Keyser Soze ::

Ja, sicer se v te detajle nisem spuščal. Ampak, a časovna razmerja tam pri njih so enaka kot pri nas? 24/7/356?
OM, F, G!

oo7 ::

Pomoje je čas isti edino oznake imajo drugačne.

Izi ::

Wiki pravi, da se prvih 5 knjig zgodi v treh letih.

Leta v Westerosu se začno šteti z dnem, ko je Kralj Aegon prvi s svojo nogo prvič stopil na ozemlje Westerosa.
Leta se delijo na tista pred pristankom (Befor Landing - BL) in tista po pristanku (After Landing - AL)

Zgodba GoT se začne 298 let po pristanku potem pa gre približno tako:

1. A Game of Thrones - Leto 298 AL
2. A Clash of Kings - Leto 299 AL
3. A Storm of Swords - Konec leta 299 AL in začetek leta 300 AL.
4. A Feast for Crows - Prva polovica leta 300 AL
5. A Dance with Dragons - Druga polovica leta 300 AL

6. in 7. knjige pa še ni, zato ni znano kako obširno obdobje bosta zavzeli.

medenko ::

Pa je sploh lahko ta serija ogrožena recimo?

oo7 ::

medenko je izjavil:

Pa je sploh lahko ta serija ogrožena recimo?


V današnjih časih je vse možno čeprav malo verjetno je preveč popularna ampak kot pravim vse je možno.

Phantomeye ::

medenko je izjavil:

Pa je sploh lahko ta serija ogrožena recimo?


V kakšnem smislu? Da martin umre pred zaključkom?

Ne glede na to serija bo končana...

recimo obstaja neka japonska serija (kjer je značilno, da animirajo stripe), kjer je serija ujela strip (strip pa ni izhajal redno). In kaj so naredil? Od polovice serije so ustvarjalci zavili v svojo smer in zadevo izpeljali do konca. Šele nekaj let kasneje je bil strip končan. Pa so šli serijo delat na novo. Prvo polovico so sicer pohitrili (2x ali 3x). Potem so šli pa po stripu naprej. Serija 2 je po mojem mnenju bila boljša, ampak je bila serija 1 po nekaterih pogledih superiornejša. Je pa fandom še danes razdeljen na pol. Enim je všeč serija 1, drugim serija 2.

Outcast ::

Ammm....ena nevmesna: zakaj je Stark poleg Sanse, ki naj bi se omožila, odpeljal s seboj v Kraljev Pristan še Aryo, v prvi sezoni?

Okapi ::

Da je malo videla svet izven tistih severnjaških krajev. In da je njo videl kakšen bodoči snubec;-)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Outcast ::

Čudna odločitev obeh staršev; s tem da je Ned dobr vedu kam odhaja...

destiny ::

Ned ni vedu da se bo njegov prijatelj kralj stegnil, niti da so kraljevi pamži pure Lannister blood.

Okapi ::

Kako naj bi vedel, da bo kralja nasadil veper?

O.

Outcast ::

Ciljam na to, da je vedu da gre v kačje gnezdo, kjer mrgoli sovražnikov, kjub ali sploh njegovemu imenovanju Roke; pač ga je Robert rekrutiral ker ga je 'potreboval'.
Nerazumna mi je odločitev peljati malo Aryo s seboj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Outcast ()

Okapi ::

To ni svet, kjer bi otroke zavijali v vato. Tudi z mečem bi se lahko urezala, pa ga je vseeno dobila (+ lekcije iz mečevanja).

O.

Outcast ::

Razumem, vseeno trdim da je precej nerazumna odločitev verjetno najbolj razumnih in ljubečih staršev serije.

Gogyto ::

Zakaj nerazumna?

1. Ko kralj uleti na sever in prosi Neda za pomoč, je vse v najlepšem redu. Vsi se smejijo, Ned velja za true frienda in zelo čislanega gospoda. Celo dogovorijo se za poroko z bodočim kraljem, Joffreyem. Da bojo šli otroci z njim v prestolnico, je nekaj samoumevnega; pomoje bi zraven šel tudi Bran, če ne bi doživel tega, kar je... Vzemi to nekako tako, kot v času Juge, ko je Beograd pomenil center moči in dogajanja. Arya je bila logična izbira, tudi zato, da bi se tam malo več družila z mladenkami in se mogoče navzela nekaj damskih navad.

2. Sranje se začne kasneje; ko je Ned že fino prevzel funkcijo in začel brskat po dreku, ki ga mrgoli v KL (Kings Landing)in še posebej, ko Cat naredi sranje in 'ugrabi' Tyriona.

3. ko se začne zapletat, Ned najprej skuša zavarovat svoji hčerki - vse je že dogovorjeno, da izgineta iz KL. Userje ga Sansa, ki ji več pomeni bit kraljica kot pa lastni foter. Ja, jeb'ga, kokoš je naivna, zato mi je po eni strani žal, da se še vedno drži pri življenju. Pa da ne bo kdo vpil spoiler alert - govorimo o dosedanjem poteku dogodkov v seriji. Sansa še miga.

@nny ::

Sansa bo začela fajn migati, ko ji bo dopi***lo; v zadnjih nekaj epizodah smo že videli jasne namige. Tudi Sam se je naredil iz popolnega trolla.
Če hočejo Starki vrniti udarec, bodo potrebovali sodelovanje vseh preživelih članov svoje okleščene družine + preživelih krvovolkov.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

avani ::

pa še pepsl zadnjič letos

http://pepsl.blog.siol.net/2013/06/12/i...

Izi ::

avani je izjavil:

pa še pepsl zadnjič letos

http://pepsl.blog.siol.net/2013/06/12/i...

Hvala za link, zanimiv blog. Pisec ima smisel za humor:
Ko Škrat prispe na kraj dogajanja, uoči bizaren prizor s člani Sveta in kraljem, ki poplesuje okrog mize. Vesel Joffrey v 99% primerov ne pomeni nič dobrega...
Epsko :D

Askrat ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Askrat ()

Primorec ::

Pa še ena stvar mi ni bila všeč v 10 delu, namreč Bran in kompanija je kar tako prišla skozi zid, pokaže jih le ko gredo skozi predor na drugo stran. V knjigi pa je znatno lepše opisano, začinjeno z magijo, skratka nekaj, kar ne bi smeli tako poenostaviti..Drugače bi se divježi ne bi matrali z plezanjem preko, ampak šli po isti poti kot Bran et Co..
Aja, naj me eden spomni kaj je že s tem glumaškim Aegonom, ki je omenjen na zgornjem linku, je kak skriti žlahtnik od daenerys? Kolikor se spomnim še ni bil prikazan v seriji? V 3. knjigi tudi ni bogvekaj napisano od njega..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primorec ()

Gogyto ::

Za ta prehod ne ve praktično nihče več. Sam ga je 'našel', ko je prebiral knjige, stare ohoho let. Bran ga je videl v sanjah. Lahko vzameš ta prehod kot znak, da so njegove sanje resnične; pravilne. Zaenkrat ga še niso pustile na cedilu..

Ja, mogoče bi spet lahko nakazali, kako magičen je tudi zid. Glede na to, da so nekateri že pozabili in spraševali, kako da hodci ne morejo preko...

destiny ::

Aja, naj me eden spomni kaj je že s tem glumaškim Aegonom...Kolikor se spomnim še ni bil prikazan v seriji?

Normalno da ne če se je pa že davno tega stegnil. Bil je prvi ki je uletel na to področje, ga zavzel in združil kraljestva. Izi je v enem izmed prejšnjih postov opisal da je kot Jezus. Leta se namreč štejejo po njegovem prihodu v Kings Landing.

knesz ::

Bran (mislim da je bil on), je povedal eno zanimivo zgodbo o nekem podganjem kralju al kaj je že bil, na katerega so se ujezili bogovi, ker je ubil svojega gosta. Glede na magije in razne zadeve v seriji, to zna biti kak namig, da se bo kaj podobnega zgodilo tudi z unim starim, ki je ubil Roba in njegovo mat na poroki...
Al pa tud ne...

Phantomeye ::

knesz je izjavil:

Bran (mislim da je bil on), je povedal eno zanimivo zgodbo o nekem podganjem kralju al kaj je že bil, na katerega so se ujezili bogovi, ker je ubil svojega gosta. Glede na magije in razne zadeve v seriji, to zna biti kak namig, da se bo kaj podobnega zgodilo tudi z unim starim, ki je ubil Roba in njegovo mat na poroki...
Al pa tud ne...


verjetno res, običajno imajo takšne 'legende' vlogo namiga in niso tam same sebi v namen.

@nny ::

Mogoče bodo starega požrli volkovi. To bi bila primerna nagrada za izdajo gostoljubja.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

oo7 ::

@nny je izjavil:

Mogoče bodo starega požrli volkovi. To bi bila primerna nagrada za izdajo gostoljubja.


Robb Stark je prvi izdal tastarga;)

innerspace ::

"The gods, angry because the cook had slain a guest beneath his roof, cursed the cook and transformed him into a massive rat who was doomed to be unable to eat anything but his own young."

Tile bogovi znajo precej pomešati štrene.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

@nny ::

Robb ga je izdal, ker se je poročil z drugo frajlo, ni starega štihnil pod lastno streho. Velika razlika. Izdaje vseh vrst so v Igri prestolov na dnevnem redu, a Rdeča poroka je bila prelitje čez rob. Severnjaki, kolikor jih je še ostalo, so besni, Stane tudi ne bo mirno sprejel, celo en Lannister se zgraža, pa verjetno še kdo. Not good.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Keyser Soze ::

Gogyto je izjavil:

Glede na to, da so nekateri že pozabili in spraševali, kako da hodci ne morejo preko...

Odgovor je ne dlani.

Imamo namreč hodce in ne plezalce! :P

P.S.: Ampak temle Starkom se pa ful maščuje nasilje. Prvo je fotr obglavil enega reveža, pa je ostal brez glave, sedaj pa še sine odbije glavo svojemu vazalu in na koncu še on ostane brez. V tretje gre rado?:)
OM, F, G!

oo7 ::

Robb je dobil to kar je iskal zasluženo edino škoda mi je mame Stark in volka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Keyser Soze ::

P.P.S.: Nekje sem že zasledil tole zgodbo o "podganjem kuharju", pa se ne morem spomnit kje in kdaj. A je že bila kaj omenjana v tej seriji ali pa v tej temi?
OM, F, G!

medenko ::

oo7 ::

Kateri liki so vam najboljši v seriji? Recimo najboljših 5>:D

Mojih top 5

1.Arya
2.Ramsay
3.Jon
4.Tyrion
5.Davos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Gogyto ::

Top 5

1.) Tyrion
2.) Arya
3.) Daenerys
4.) Davos
5.) Bran

V točno tem vrstnem redu.:)
Zanimivo, da mi je bil Tyrion dejansko všeč praktično od prvih poglavij naprej. Na šesto mesto bi pa se komot uvrstil že Jaime.

@nny ::

Tyrion...ko je klofnil Joffa, si je pridobil nesmrtne simpatije. Na drugem mestu Sam, nato Davos, Dany in Barristan Selmy. Kaj čmo, navijam za good guys. Od bad guys pa Tywin, Mel, Ramsey, Varys in tastara Tyrellka.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

oo7 ::

Gogyto ::

heh, saj za Varysa in tastaro sploh ni nujno, da sta bad guys.. Pa za Mel se ravno tako še ne ve. čeravno jo jaz predalčkam tja nekam z Mezinčkom...:))

b00mer ::

Jon Snow
Tyrion
Varys
Daenerys
Bran

Za Varysa ne vem ali je good or bad. Za Mel sem 100%, da nima dobrih namenov..

oo7 ::

Tastara Tyrel mi ne deluje, da bi bila žleht. Varys mi tudi ne deluje žleht bolj kot en spletkar. Rdeča ženska je bolj cerkveni fanatik kot kaj drugega. Ramsay je pa 100% zlo in pravi umetnik:)

@nny ::

Oba, Varys in Mel imata v mislih večjo igro, zato pustita nedolžne cepati kot muhe ali celo pripomoreta k njihovi smrti. Zakaj mora Mel zažgati Gendryja, če so(bodo?) pijavke naredile svoje? Mrš... upam, da ji Arya prereže vrat.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

oo7 ::

Sam una sluškinja od Sanse, ki je zalubljena v Tyriona če bi bila pametna bi pobrala tiste diamante, ki ji jih je dal Vayrs in šla daleč stran.

Pithlit ::

oo7 je izjavil:

Kateri liki so vam najboljši v seriji? Recimo najboljših 5

Tyrion Lannister
Jaqen H'ghar
Arya Stark
Sandor Clegane
ummm... errr... Tyrion Lannister?

U bistvu me sam ta tiste 4 tam zgodaj 'skrbi'.
Life is as complicated as we make it...

Keyser Soze ::

Hodor.

IMO bi mi bilo najhujše kar se lahko naredi v tej seriji to, da ta revež najebe.

P.S.: Od ostalih karakterjev pa Tyrion, Bronn, Hound, začuda Jon, pa še Varys mogoče.
OM, F, G!

imagodei ::

@nny je izjavil:

Robb ga je izdal, ker se je poročil z drugo frajlo, ni starega štihnil pod lastno streho. Velika razlika. Izdaje vseh vrst so v Igri prestolov na dnevnem redu, a Rdeča poroka je bila prelitje čez rob. Severnjaki, kolikor jih je še ostalo, so besni, Stane tudi ne bo mirno sprejel, celo en Lannister se zgraža, pa verjetno še kdo. Not good.

Nenazadnje tudi zavezniki Lannisterji - kdo pa bo zares želel biti zaveznik s Freyi in jim upal obrnit hrbet, če so tako mirnodušno izdali eno najbolj zakoreninjenih pravil v Westrosu?

V vojni so bili resurs. Ko resurs postane tveganje, se ga znebiš.
- Hoc est qui sumus -

@nny ::

Tako je. Tastar Frey se je na poroki sam zaštihal. Bomo videli, kako dolgo bo še rezal klobase in jamral o lastni nepomembnosti.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

AmokRun ::

Keyser Soze je izjavil:

Hodor.

Timmy

AmokRun ::

Drugače je pa "Hodor" irski DJ :))
http://io9.com/dj-hodor-is-in-the-hodor...

T-h-o-r ::

oo7 je izjavil:

Kateri liki so vam najboljši v seriji? Recimo najboljših 5>:D


5.Davos


tywin
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?
««
45 / 213
»»