» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
42 / 213
»»

Gogyto ::

leiito je izjavil:


Whitewalkersi so pa največji nateg 3. sezone. Finale 2. pokaže njihov pohod, premikajo se zelo hitro in so bili že konec lanske sezone v bližini Zidu, ni logično, da bi Whitewalkerji rabili celo leto od točke, kjer so bili na koncu 2. sezone, do stika z "našimi".


Zakaj? Tule gre pojasnitev, ki je verjetno v seriji ne bo; ej pa v knjigah. Whitewalkerji čez zid ne morejo, ker je zid med drugm zgrajen tudi s pomočjo magije, ki zadržuje ravno Hodce... (da je magičen, se sicer izve v enem od delov, ki so bili do zdaj predvajani). Torej morajo tudi Walkerji najti način, kako bi prešli Zid. Iz njihovega vidika bi bilo najbolje, če bi Divježi sesul Zid, ne.. ;)

Tole je, recimo, ena plat dologvezenja okoli Walkerjev...

drvo je izjavil:



Tisti ki "pošlje" pozdrave Robbu ni Frey ampak Bolton.


Ja, vendar je jasno, da sta s starim Freyem v navezi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

leiito ::

Aja, magičen je zid? Potem bi lahko dali pa vsaj kader, kjer Whitewalkersi izberejo delovno skupino za rešitev tega problema. Ker sicer pa kaj, se zaganjajo znova in znova v zid?

oo7 ::

Finale prve sezone je bilo,ko Blonda gre v ogenj in se ob njej izležejo zmaji.Te zmaje gledamo skos od tistega trenutka.Ampak finale 2 sezone pa pokaže White walkerje potem pa celo sezono vse skup 3 minute pa še toliko ne vem če je bilo.;((

Dami ::

 LOL

LOL

Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

@nny ::

What do we say to the God of Death?

Sean Bean is over there.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Pithlit ::

Dami je izjavil:

kdo pa hoče še v serijah gledat pobijanje nedolžnih?

Aha... V Game of Thrones je pa dejansko kdo še nedolžen?
Life is as complicated as we make it...

Phantomeye ::

Hvala bogu za pobijanje v GOT pravzaprav. Vsaj realistično deluje. Ponavadi so te serije idealistične, kjer so glavni liki dejansko nepremagljivi. Ne glede na njihove sposobnosti.

Tle pa vsaj umrejo tko kt bi kterkol drug (no, življenska doba še vedno izstopa)

@nny ::



Skladba zadnje epizode, verjetno konec + end credits.
Prvi del spominja na pogreb, drugi del je Danyjina melodija.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Ghenghiz ::

leiito je izjavil:

oo7 je izjavil:

Jaz pa komaj čakam,da bo kaj več kazalo White Walkerse.Konec 2 sezone so jih pokazali sem mislil,da jih bo kaj več v 3 sezoni no saj so bli vse skupaj 3 minute;((


Whitewalkersi so pa največji nateg 3. sezone. Finale 2. pokaže njihov pohod, premikajo se zelo hitro in so bili že konec lanske sezone v bližini Zidu, ni logično, da bi Whitewalkerji rabili celo leto od točke, kjer so bili na koncu 2. sezone, do stika z "našimi".


So, ja. Ampak to zato, ker so v prvih epizodah 3. sezone izpustil celotno bitko z njimi na Fist of the First Men in pokazali samo posledice.
To je dogodek severno od zidu, ki sem ga najbolj nestrpno cakal, potem pa takole...

Ghenghiz ::

BTW, to da ubijejo zeno od Robba je pa velik spoiler za tiste, ki so brali knjige.

oo7 ::

Zakaj?A v knjigi je ne ubijejo?

dr.Akula ::

oo7 je izjavil:

Zakaj?A v knjigi je ne ubijejo?

Zdajle sem gledal en review 9 epizode, kjer je eden, ki bere knjige omenil da je v knjigi sicer ne ubijejo, ampak je ona t.i. nobody. Tako da predvidevam, da ni pomembno kaj se z njo zgodi v epizodi napram knjigam, če je šel to omenjat, glede na to da se drugače striktno držijo stran od kjižnih spojlerjev.
ni podatka

M.B. ::

Jeyne Westerling ala Talisa v seriji sploh ni na poroki v knjigi. Z iron throna jo pomilostijo in naj ne bi bila noseča. Tak da te zgodbe naprej zgleda ne bo.

Škoda da ni blo več whitewalkersov ampak so bli predragi verjetno, že zmaji so dragi. Mislim da busget je 6 mio na epizodo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M.B. ()

Ghenghiz ::

Glede na vsebino knjig obstaja utemeljen sum, da zenska, ki so jo v knjigah vrnili domov v resnici ni Jeyne Westerling in zato se vedno obstaja moznost, da je Robbov potomec prezivel. Glede na to, da so jo v nadaljevanki brutalno ubili, to precej dokoncno izkljuci to moznost tudi v knjigah. Robbov potomec bi bil pac prevelika stvar za pod prag pomest v koncnem razpletu.

M.B. ::

Reakcija bralke knjige:

In pa če se ne ve Red wedding je bilo nekaj najhujšega za napisat Martinu, zato so bila ta poglavja zadnja napisana in tudi ni želel napisat te epizode.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Karaya 52 ::

Amazing. GOT se mi ne zdi presezek, tezko je narediti serijo z veliko karakterji - ampak reakcije na zadnjo epizodo... damn, kapo dol ustvarjalcem.

M.B. ::

Pa vsi tisti ko samo serijo gledajo se sploh ne zavedajo koliko back storya je tu zadaj. Na red weddingu si vedo za vse ljudi kdo so bili kako so živeli kako so se branli ko so jih pobili.

Plus še vse teorije kdo je mama od X. In pa kaj se je zgodilo Z Lyanno ko so jo našli, kaj ji je mogo Ned obljubit pa vse to.

In pa vprašanja kako si je Frey to lahko privoščo, glede na to da je bila zunaj Starkova vojska. Žal to ni bilo prikazano ampak njim so dali za pit zelo močno medico medtem ko Freyi pa Boltoni niso pili. Potem pa so šotore zažgali. In večina vojske je šla po zlu.

Drugače pa velja kdor je kršil Guest Right je preklet za vse večne čase. V ASoIaF svetu obstaja tu zgodba o kralju:
According to legend, the man who would later be known as the Rat Cook was a simple cook at the Nightfort. He became infamous when he served an Andal King a pie that was made of bacon and, unknown to the King, the King's own son. The Cook killed the King's son, a Prince, in revenge for a wrong the King supposedly did to him. The King was unaware of this however as he ate and praised the taste and asked for a second piece. The gods, angry because the cook had slain a guest beneath his roof, cursed the cook and transformed him into a massive rat who was doomed to be unable to eat anything but his own young.
According to the story, he is an enormous white rat and all the other rats that inhabit the Nightfort are his descendants.[1]
Song

Such is the infamy of the tale that there is a song about the Rat Cook that is still sung in the Seven Kingdoms, despite the fact that this incident was supposed to have happened hundreds of years before Aegon's landing. The song is used to represent the repercussions to those who violate the sacred laws of hospitality in the Seven Kingdoms, which is known as the Guest right.


vir: http://awoiaf.westeros.org/index.php/Ra... na strani so spoilerji iz zadnje knjige.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Karaya 52 ::

M.B. je izjavil:

Pa vsi tisti ko samo serijo gledajo se sploh ne zavedajo koliko back storya je tu zadaj. Na red weddingu si vedo za vse ljudi kdo so bili kako so živeli kako so se branli ko so jih pobili.


To je ocitno, se precej opazi. Hebat ga, TV serija ni isto kot knjiga.

klkkkkkkkkkk ::

Ah... Skoda, najhujs je blo, ko so volka(volka, ne Robba) ubil...

Zdi se mi, da dejansko STARKI nimajo šanse... Tko da jih je bolj kr pozabt...

Najbolj kruta serija....

Mi lahko kdo malo razloži kaj se naprej dogaja z STARKI(upam, da nebodo vse pobil)

Zgodovina sprememb…

klkkkkkkkkkk ::

Aja, pa dokler podpirajo piratstvo.. je vse vredu :D :D:D

drvo ::

Starkom se še dogajajo takšne in drugačne stvari samo to bi že bil spojler, tak da boš mogel počakat ali pa prebrat knjige.:)

neboben ::

Povzetki poglavij iz knjige Pesem ledu in ognja za tiste, ki jih zanima kaj se še bo zgodilo. Ko bo konec tretje sezone se splača v roke vzet knjigo ali pa prebrat te povzetke.

Meni je bilo tisti prizor kjer ubijejo mamo in sina tudi težko gledat, me je kar stiskalo. Catelyn Stark in Robb Stark oba bom malce pogrešal,ampak hkrati mi je pa serija ravno zaradi takih preobratov zanimiva.
S Strki še ni konec jih je še dovolj. Nabolj zanimivi so zdaj Arya in Brann ter Jon Snow(pankrta štejem zraven).

Matako ::

Na TV smo videli več štihanja edino v Vrtičkarjih.
/\/\.K.

ZaphodBB ::

Jaz sem že prej bral spoilerje in sem bil pripravljen na karkoli. Pa me je vseeno štihanje nosečnice v trebuh zelo močno pretreslo.

@nny ::

Producenti in televizijske hiše si tudi manejo roke.

Priče smo rojstvu novega popkulturnega fenomena za vse generacije. Upajmo, da ne bodo s prequeli in sequeli vlekli franšize v nedogled. Pa GRRM naj dolgo živi in piše.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Phantomeye ::

Najboljši reakcijski video! :D


oo7 ::

They are dead like so dead like OMG dead my mother and brother are dead:))

M.B. ::

@NNY: Zdaj pride 4 sezona za 2. deli tretje knjige Potem pa še verjetno 3 za 4 in 5 knjigo. Potem pa bi še bilo pametno kaki prequel. Za Robert's rebelion pa to. Materiala je. Bojazen je samo da serija nebo končana v knjižni obliki. Ker konec je baje znan režiserjema.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Berserker ::

Lol sicer še nisem pogledal 9. dela ampak sem že dolgo vedel, da se bo enkrat zgodilo, zato nebom bil tkao presenečen in šokiran kot večina gledalcev.

Jerry000 ::

Kdaj pa pride 4. sezona? Upam da ne bo potrebno tok doug čakat kot the walking dead -.-

Phantomeye ::

Jerry000 je izjavil:

Kdaj pa pride 4. sezona? Upam da ne bo potrebno tok doug čakat kot the walking dead -.-



Eno leto - 10 tednov ( 9. del je bil v 10. tednu)

Ghenghiz ::

Jerry000 je izjavil:

Kdaj pa pride 4. sezona? Upam da ne bo potrebno tok doug čakat kot the walking dead -.-


Ceprav gre za nadaljevanje iste knjige, kot vem, 4. sezona na zalost ne bo zunaj nic prej, kot cez slabo leto.

Mavrik ::

Topic.
The truth is rarely pure and never simple.

Modiano ::

Pete glave, tokrat še z Boštjanom Nachbarjem, ki tudi ni bral knjig!
http://apparatus.si/005glave/
...Money can't buy happiness, but neither can poverty...

Izi ::

Šokantno :O
Največja fora je, da je bil tole šele predzadnji del, na cliffhanger pa sem se pripravljal šele v zadnjem delu, sedaj pa tole. Sem kar obsedel z odprtimi usti.
Me pa resno zanima, kaj nam pripravljajo za zadnji del, ker za konec je pa nepozabni cliffhanger tako rekoč nujen. A nas sploh lahko še kako presenetijo?

]Fusion[ ::

A nas sploh lahko še kako presenetijo?

Mogoče :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

oo7 ::

Izi je izjavil:

Šokantno :O
Največja fora je, da je bil tole šele predzadnji del, na cliffhanger pa sem se pripravljal šele v zadnjem delu, sedaj pa tole. Sem kar obsedel z odprtimi usti.
Me pa resno zanima, kaj nam pripravljajo za zadnji del, ker za konec je pa nepozabni cliffhanger tako rekoč nujen. A nas sploh lahko še kako presenetijo?


V Game of thrones je v vsaki sezoni 9 del finale še sam Martin je povedal v intervjuju.

leiito ::

]Fusion[ je izjavil:

A nas sploh lahko še kako presenetijo?

Mogoče :)


Seveda, par vasi stran obujajo mrtve.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ales ()

oo7 ::

In kaj so potem zombiji?

Karaya 52 ::

Glede na velik buren odziv (pozitiven/negative, who cares?) na deveto epizodo, bodo motivi "dolgih nozev" postali stalnica v industriji. :D

xCore ::

Zanimivo kako se karakterji vsedejo v glavo... ko jo vidim v seriji mi gre blazno na živce.



potem pa ugotoviš da je mega baba :)
.:R Š T:. [.: Trust is a weakness :.]

Izi ::

Ja, prava MILF ;)

Če kdo ni opazil, je ona igrala Saro Connor v seriji "Terminator: The Sarah Connor Chronicles".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Izi ::

Šele zdaj ni je kapnilo od kje mi je znan zlobni stari ata Walder Frey.
Preden je postal Vladar hiše Frey in se preselil v "Dvojčka", je delal kot hišnik na Bradavičarki v Harry Potterju :P

Lord Fray se ne boji nikogar. Pravzaprav staremu dol visi za vse ostale družine. Njegova izjava iz 9. dela 1. sezone:
Walder Frey: "Stark, Tully, Lannister, Baratheon. Give me one good reason why I should waste a single thought on any of you?"

(prevod - Walder Frey: Stark, Tully, Lannister, Baratheon. Povejte mi tehten razlog, zakaj bi se mučil s komerkoli od vas.)

SuperVeloce ::

ni edini ki je znan iz harry-ja, za Osho sem tudi rabil en cajt da sem skontal, od kod mi je znana faca.

nurse013 ::

Cakam na deseti del,. bom potem pogledal ta 9.ti
:)
you gotta be kidding me...

lopov ::

xCore je izjavil:

Zanimivo kako se karakterji vsedejo v glavo... ko jo vidim v seriji mi gre blazno na živce.



potem pa ugotoviš da je mega baba :)


Pa v "300" ženo Leonidasa :P

karafeka ::

Pa Mamo v Dredd 3D...

Izi ::

nurse013 je izjavil:

Cakam na deseti del,. bom potem pogledal ta 9.ti
Hvala, da si to pomembno informacijo delil z nami :P

Kot sem že nekje omenil, so serije narejene tako, da je najbolje narediti malo pavze med vsakim delom, da predelaš informacije in ne more priti do "overloada".
Sploh 9. del je tak, da na koncu kar nekaj časa zmeden obsediš in rabiš čas, da dojameš, kaj se je pravzaprav zgodilo. Še celo knjige so nekateri na tem mestu besno vrgli v kot za nekaj tednov, preden so zmogli nadaljevanje branja.
Z gledanjem 9. in 10. dela zapored si boš naredil medvedjo uslugo in si pokvaril izkušnjo.

Meni se pravzaprav zdi čudno, zakaj je bilo po 8. delu 14 dni pavze, ko za to ni bilo prav nobene potrebe, in bi večjo pavzo pravzaprav potrebovali sedaj po prelomnem 9. delu.

Pithlit ::

Ah dejte no... Starki jih 'iščejo' ('batine' namreč) že od vsega začetka. Jaz sem še najbolj presenečena nad tem da je tolk dolgo trajalo da so jih fasali. Sicer je, na krut način, ampak... kaj drugega niti ni bilo za pričakovati. Moja reakcija... ko se je začela hala praznit: "ups...". Ko je začela kri tečt: "fak...". Ko se je ples končal: "move along... nothing to see here...".

Happy endings pa to.

Mogoče sem pa prevelik pragmatik?
Life is as complicated as we make it...

Nikec3 ::

Še celo knjige so nekateri na tem mestu besno vrgli v kot za nekaj tednov, preden so zmogli nadaljevanje branja.

O tem bi lahko psihiatri pisali knjige.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"
««
42 / 213
»»