» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
38 / 213
»»

Gogyto ::

Verjetno se misli s tem klasično jin-jang filozofijo. Rhollor-sonce/hodci-mraz, zima...

Mislim, da Mellisandra nekje bežno omeni to navezo...

gendale ::

seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Jst ::

Song of *Ice* and *Fire*

Fire - en bog.
Ice - drug bog.

Iz serije se to vidi, če pozorno spremljaš.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

@nny ::

Jst je izjavil:

Song of *Ice* and *Fire*

Fire - en bog.
Ice - drug bog.

Iz serije se to vidi, če pozorno spremljaš.


Če bi šlo za Victorio Holt ali kakšen ženski ljubič, bi verjela tako enostavni razlagi.
Ko gre za ata GRRMja, pa nisem več prepričana. Gotovo ima še kakšne twist v rokavu.

IMO je to en in isti bog, ki ni nič prida. Westeros ima nenormalno dolga poletja in zime. Neka coprnija je v ozadju.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Jst ::

Mogoče sta dve stani istega kovanca...

Kar se delujoče magije tiče, smo videli samo v zvezi z Fire in Ice.

(Brana odmislimo zaenkrat.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gendale ::

Jst, če si prebral vse knjige do konca - http://pastebin.com/n3fZzwYa
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Jst ::

gendale: True. Zato sem pa v oklepajih napisal, da zaenkrat Brana odmislimo, ker pri njemu ni nobenega boga.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

gendale ::

pa še http://pastebin.com/kj4y49DG

uprašanje če mu bo ratal vse razplest v dveh knijigah
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Jst ::

Med common folkom pa vsi pravijo, kako je bilo dobro/stabilno, ko so vladali Targerjyci (ne vem, kako bi napisal v množini:))...

Saj Martin je začel pisati te knjige tudi z namenom, da se jih ne bi dalo ekranizirati. To se na seriji pozna, zato sem že v prvi sezoni imel mnenje, da naj gredo po svoji poti (ne nujno drugačno od širše zgodbe).

Ko se pogovarjam z ljudmi, ki gledajo serijo, jih večina sploh ne ve, o čem se gre. Vsi samo pravijo kako je "zlo u redu pa full dobr," spomnijo se pa samo nazadnje gledanega dela. :) Pa še to bolj na pol, ker sploh ne razumejo, zakaj se je kaj zgodilo. Pa se ne družim z ljudmi, ki imajo IQ sobne temperature. Preprosto je preveč materiala za 10h/knjigo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Phantomeye ::

A se samo meni zdi od Sama bejba ful luštna, ker je nihče ne omenja? Ni zdej huda huda, ampak je luštna :D

Drugače se pa meni osebno ne zdi slaba ideja, da sta spizdila v gozd (vredu, da je pipec pustil za sabo je napaka), ker ce je zunaj takšna nevarnost, ni pametno biti na enem mestu. Onedva bi lepo zaspala, pa bi bila kar naenkrat obkrožena z white walkerji....

ps. je bilo ze omenjeno kaka je razlika med white walkerji in ledenimi zombiji? pac mrtvi ljudje k so zamrzjeni in zombiji :P

gendale ::

@Jst:
Pomoje bi rabili vsaj tistih standardnih 22 delov na sezono, da bi lepo prenesli v razumljivo serijo.
so pa naredili neki pametnih sprememb - znebili so se določenih nepotrebnih likov (recimo Bronn rata šef Gold cloakov, v knjigi pa en drug, Melisandre se igra z Gendryem, v knjigi imajo ujetega enga čist tretjega modela, ...). Pač nič kar bi drastično vplivalo na zgodbo, jo nardi pa lažjo za razložit.

Ljudje so pa zadovoljni dokler se ne dogajajo razne vojne in podobne stvari, kjer umirajo oni ker se je nek gospod tako spomnil.

@Phantomeye:
Je luštna ja.
Eni so šefi drugi pa flunkiji. Tko k pr Power Rangersih k so bli puttyi + neka močnejša pošast.
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Izi ::

Phantomeye je izjavil:

ps. je bilo ze omenjeno kaka je razlika med white walkerji in ledenimi zombiji? pac mrtvi ljudje k so zamrzjeni in zombiji :P

Nekaj smo že omenjali čisto na začetku, ker se pojavijo že v prvem delu serije.
Pravzaprav je vse skupaj čisto enostavno.

White Walkerji se tako imenujejo samo v seriji in tega imena si ni izmislil Martin. V knjigah torej nimamo White Walkerjev.
So pa v knjigah isti stvori, ampak se imenujejo "Others". V slovenski knjigi pa se imenujejo "Oni".

"Oni" so ledena bitja, ki niso živi, ampak so mrtvi in zato se jih tudi ne da ubiti. Njihov odsekani ud se bo na tleh še vedno premikal. Ubiti se jih da samo na dva načina in sicer z ognjem in z "dragonglassom" (prevod: zmajevo steklo). To je material iz katerega je narejen tudi Samov pipec, ki ga je v zadnjem delu pustil ležati na tleh.
Imajo žareče modre oči.

Ko Oni oziroma White Walkerji ubijejo človeka ta normalno umre, ampak se čez nekaj časa reanimira in se začne premikati. Ne oživi. Še vedno je mrtev ampak se premika. Ima pa enake žareče modre oči, kot njihovi gospodarji. Ti pravzaprav nimajo svojega imena ampak jih vsi kličejo kar wights, kar v slovenščini pomeni stvor, kreatura ali nekaj takega.
Kako točno zadeve delujejo ne ve nihče ampak kot kaže Others nekako upravljajo z Wightsi oziroma so njihovi gospodarji.

Teh stvorov ni ravno veliko, ker vsi ljudje vedo, da je vsakega, ki ga je ubil Oni nujno zažgati. Ker se tega pravila vsi skrbno držijo, jih skorajda ni nikjer.

Kar se pa tiče "Othersov" oziroma po novem imenovanih "White Walkerji". Pa gre za starodavno ljudstvo, ki so tu pravzaprav že od nekdaj in so dejansko prvotni prebivalci dežele še ko ni bilo nobenih ljudi.
Pred 8000 leti, ko je bila dolga zima imenovana "the Long Night" (dolga noč), ki je trajala eno celo generacijo, so White Walkerji preplavili celo deželo in pobili večino ljudi in jih spremenili v stvore, ki so jim komandirali in so skupno pobijali naprej.
Nekako je ljudem na koncu le uspelo pregnati vso zalego nazaj na sever in takrat, se pravi 8000 let nazaj, so tudi zgradili ta mogočni ledeni zid, ki je namenjen ravno obrambi pred Onimi.
Za gradnjo Zidu, ki je menda dolg blizu 400 kilometrov in visok preko 200 metrov, so združili delovno silo in magijo in tako skupno le uspeli zgraditi zaščito za ljudi. Na zid pa so postavili stražo, katere prvotna naloga je bila pobijanje vseh White Walkerjev, ki so se približali zidu.
Ampak ker potem toliko tisočletij ni bilo več na spregled nobenega White Walkerja, so ljudje na njih tako rekoč pozabili in vse skupaj je postalo mit. Nihče več ni verjel, da sploh obstajajo.
Sedaj so se spet začeli pojavljati, ampak zaenkrat to vedo samo tam okoli zidu. Proti jugu, sploh pa spodaj v prestolnici so White Walkerji še vedno pravljica za otroke v katero nihče ne verjame. Tam imajo probleme z bojem za prestol, ampak dolga zima, ki bo spet trajala celo generacijo se nezadržno bliža in z njo prihajajo tudi White Walkerji v vedno večjem številu. Zid je zaenkrat še edina obramba.
Če jim uspe priti preko zidu se ljudje ne bodo več borili za prestol ampak za svoje življenje 8-)

Ampak to pride na vrsto šele čez kakšne 3 ali 4 sezone. Če sem prav obveščen še Martin v svojih knjigah ni prišel do začetka dolge zime. Sicer piše s polno paro, ampak je že tako star, da obstaja bojazen, da ne bo nikoli zaključil zgodbe :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Okapi ::

ampak je že tako star, da obstaja bojazen, da ne bo nikoli zaključil zgodbe
Zdaj, ali mladina ne ve, koliko je zares star, ali pa mislijo, da je vsak, ki ima več kot 50 let, grozno star in ga bo zdaj zdaj pobralo. Martin ima 64 let, se pravi sploh ni "tako star". Tomaž Domicelj je recimo nekaj mesecev starejši.

O.

Izi ::

Jaz na žalost ne spadam več med mladino :'(
Starost pa je precej relativna zadeva. Poznam kar dosti ljudi, ki so umrli ravno okoli 64. leta, povsem naravne smrti in povsem zdravi. Med drugimi tudi moj oče.
Kar se tiče pa pisatelja Martina pa je za svojih 64 let zelo sabo vzdrževan. Je precej debel, celo za Ameriške standarde velja za debelega, poleg vsega pa se prav nič ne giblje. Vse dneve presedi in piše in glede na njegovo debelost se prehranjuje precej nezdravo. Pa še znano je, da je precej šibkega zdravja. Ob takem načinu življenje je 64 let že kar visoka starost.

Druga stvar pa je, da Martin ob dosedanjem tempu piše eno knjigo okoli 5 let.

1. A Game of Thrones - strani 704 - izšla Avgust 1996
2. A Clash of Kings - strani 768 - izšla Februar 1999
3. A Storm of Swords - strani 992 - izšla November 2000
4. A Feast for Crows - strani 753 - izšla November 2005
5. A Dance with Dragons - strani 1056 - izšla Julij 2011
6. The Winds of Winter - trenutno piše
7. A Dream of Spring - v načrtu

Statistika pokaže, da za vsako novo knjigo rabi dlje časa, in vsaka nova knjiga je debelejša. Za zadnjo knjigo je rabil že skoraj 6 let.
Sedaj 6. knjigo piše komaj 2 leti in jo bo verjetno pisal še vsaj 3 leta. potem pa lahko vzamemo še 5 let za 7. knjigo.

Se pravi rabi še okoli 8 let za končanje zgodbe. Takrat bo star že skoraj 73 let in glede na njegovo debelost, pomanjkanje gibanja, slabo prehrano in splošno slabo zdravje jaz ne bi šel stavit, da mu bo uspelo.
Vsi seveda upamo na najboljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

oo7 ::

64 let ni še taka grozna starost.Edino kakšna kap ga zna pa ruknit,k je tako okrogel.Če mu pa ne bo uspelo napisati knjige potem pač zgodba nikoli ne bo dokončana razen če se bo našel kdo drug pa dokončal samo mislim,da ne bo isto.

@nny ::

To ni čisto res, zgodba bo dobila konec, čeprav samo v filmski obliki. Marty ve, da ga lahko jutri pobere, zato je preživel en teden s producentoma GoT, kjer so razdelali scenarij za zadnji dve knjigi oziroma do (bridkega?) konca. Gotovo si bosta pustila tudi nekaj umetniške svobode, ker je razumljivo.

Mi raje zase skrbimo, da bomo doživeli odgovor na uganko, kdo sta starša Jona Snowa.:D
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

oo7 ::

Ja a ni Ned Stark oče Jon Snowa?

Izi ::

Anny ima notranje informacije 8-)

@nny je izjavil:

Mi raje zase skrbimo, da bomo doživeli odgovor na uganko, kdo sta starša Jona Snowa.:D

Kaj je to "trick question"?
Jon Snow je pankrt Neda Starka. Mama pa seveda ni znana, ker ga je Ned naredil nekje "mimogrede". In ker je sedaj mrtev, zatrdno ne bomo nikoli vedeli.

oo7 ::

Jaz že vem sem poguglal:))

Gogyto ::

Tole niti ni spoiler, ker so špekulacije.
Ned Stark NI fotr Jona Snowa. Pika.

Moj guess (in guess večine folka, ki je serijo brala) je, da je mat Lyanna Stark (sestra Neda Starka)in fotr Rhaegar Targaryen, drugače tut brat od Daenerys.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gogyto ()

mihco ::

oo7 je izjavil:

Jaz že vem sem poguglal:))

in google ti je z gotovostjo pokazal nekaj kar nihce razen avtorja se ne ve?

@nny ::

Ned pravi...
Mogoče ne nosiš mojega imena, imaš pa mojo kri!


Zakaj ni rekel: nimaš priimka, si pa moj sin? Ni deloval tak tip, da bi se šel vlačit z deklinami par tednov po poroki. Pred Winterfelom je bil bordel, kamor bi lahko mirno zahajal, pa ni bilo nobenega namiga na to.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

oo7 ::

mihco je izjavil:

oo7 je izjavil:

Jaz že vem sem poguglal:))

in google ti je z gotovostjo pokazal nekaj kar nihce razen avtorja se ne ve?


Tale je:P

http://awoiaf.westeros.org/index.php/As...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Izi ::

@nny je izjavil:

Ned pravi...
Mogoče ne nosiš mojega imena, imaš pa mojo kri!


Zakaj ni rekel: nimaš priimka, si pa moj sin? Ni deloval tak tip, da bi se šel vlačit z deklinami par tednov po poroki. Pred Winterfelom je bil bordel, kamor bi lahko mirno zahajal, pa ni bilo nobenega namiga na to.

Ned je bil na vojaškem pohodu, kar precej časa, žene pa seveda noben vojak ne vlači s seboj v vojno. In tako je nekoč daleč stran od doma in žene ko je pričakoval, da je lahko vsak dan njegov zadnji, pač našel eno kurbo, ki že celotno človeško zgodovino služijo ravno na račun vojakov. In tako je nastal.

O tem sta se podrobno v 1. sezoni pogovarjala Robert Baratheon in Eddard Stark.
Debatirala sta o vseh ženskah, ki sta jih imela med vojaškimi pohodi.
Ned je takrat nedvoumno povedal, da je Jon njegov otrok, mami pa je ima Wylla. Ni pa hotel povedati kako Wylla izgleda. Kralj Robert je potem potolažil Neda, naj se ne sekira preveč, ker je prevaral svojo ženo, ker je bila takrat pač vojna in noben ni vedel ali bo preživel naslednji dan.

Ned pa svojemu sinu Jonu ni nikoli nič povedal o mami. Se pa smatra, da je mrtva.

oo7 ::

Izi se strinjam.

Drugač pa ne vem zakaj bi se prepiral z ženo zaradi Jon-a če ne bi bil njegov sin.

Gogyto ::

To je uradna verzija. Tako kot je uradna verzija da je Joffrey Robertov sin.

Izi, v seriji je ena scena, kjer se Edd spominja, kako najde svojo sestro krvavo v postelji in kako ji mora nekaj obljubiti. Scena, v kateri si komot zamisliš, da je Lyanna rodila in ker je otrok plod 'posilstva' in sin Targaryena, je jasno, da bi Edd s tem naredil dvoje. Zaščitil sestrino dobro ime (umrla kot devica, ker je bila neporočena); pa še rešil malega gotove smrti, glede na to, da je celotna dežela hotela iztrebit Zmaje...

M-Power - skrivnost je tako velika, da je bilo bolje, da čim manj ljudi ve za resnico. Wife included.

Še ena stvar zelo namiguje na teorijo Lyanna/Rhaegar. Vsi Eddovi otroci so po potezah in karakteristikah fotrovi. Se pravi da njegovi geni prevladajo. Jon je temnejši in jasno različen od ostalih. Targaryeni so črnolasi...

destiny ::

Targaryeni so črnolasi...

...razen plavuše z zmaji :D

Gogyto ::

Ja, tole sem ga usral. Šel zdajle malo gledat Wiki in ugotovil, da imajo Targaryeni tipično svetle lase. Blond oz platinasto barvo las.... my bad ;((

Izi ::

Ja, malo si ga pihnil, vsi Targaryeni so popolnoma blond ;)

Brat in sestra, Viserys in Daenerys Targaryen

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Gogyto ::

Haha, ja, res je. :))

Ne vem, očitno sem si 'pošlihtal' v glavi. Par Targaryenov je blo zlobnih in psihotov pa me je očitno asociiralo na črno barvo... LOL

Flea ::

Ni ravno bilo obratno... da je ta mama Stark ravno bila tolko ljubosumna na Jona, ker je imel najbolj fotrove poteze od vseh. Mislim, da je bilo nekje omenjeno, da je Jon dejansko najbolj Starkov od vseh.

pirat ::

Ja, je kdo razmisljal kdo je v resnici oče od Sanse Stark?
Jaz stavim na... :)

Flea ::

Little Finger? :o

Ne vem, meni se na nek način ne zdi logično, po drugi strani...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Flea ()

Malajlo ::

A da jo je zato hotel odpeljati iz KL? Hmm... Ne.

oo7 ::

A je mama Stark sploh dala Litlefingerju?

drvo ::

Ob drugem prebiranju knjig se mi je zazdelo, da bi lahko Jonov foter bil v resnici Nedov brat(brat nočne straže), ki je pogrešan.

oo7 ::

Pa je bilo v knjigah opisanih vseh 20 ali koliko je bilo kraljev na železnem prestolu?Ali so bili samo poimenovani?

Tezaab ::

oo7 je izjavil:

A je mama Stark sploh dala Litlefingerju?

http://pastebin.com/mHxpLkAN

leiito ::

A v knjigi podrobneje razložijo kdo so ti bankirji pri katerih so Lannisterji do grla zapufani in kakšne vzvode moči imajo za izterjavo dolga od vojaško tako močne družine? Ali imajo tudi v sedmih kraljestvih NLB?

Btw, Sansa je v seriji stara šele 14 let, o čemer nas igralki ne uspe ravno prepričati. Tudi sicer se mi zdi ta deklica igralsko najbolj šibek člen, nekako nima nabora emocij.

ZaphodBB ::

leiito je izjavil:

A v knjigi podrobneje razložijo kdo so ti bankirji pri katerih so Lannisterji do grla zapufani in kakšne vzvode moči imajo za izterjavo dolga od vojaško tako močne družine? Ali imajo tudi v sedmih kraljestvih NLB?

Btw, Sansa je v seriji stara šele 14 let, o čemer nas igralki ne uspe ravno prepričati. Tudi sicer se mi zdi ta deklica igralsko najbolj šibek člen, nekako nima nabora emocij.

Preplašen bambi je. Njena osnovna emocija je bila zavist, sedaj je pa strah. Meni se zdi, da zelo dobro opravlja svojo vlogo.

Phantomeye ::

leiito je izjavil:

A v knjigi podrobneje razložijo kdo so ti bankirji pri katerih so Lannisterji do grla zapufani in kakšne vzvode moči imajo za izterjavo dolga od vojaško tako močne družine? Ali imajo tudi v sedmih kraljestvih NLB?

Btw, Sansa je v seriji stara šele 14 let, o čemer nas igralki ne uspe ravno prepričati. Tudi sicer se mi zdi ta deklica igralsko najbolj šibek člen, nekako nima nabora emocij.


Igralka je stara 17 let. Igra 3 leta mlajši lik...

Ti je Daenerys Targaryen v prvi sezoni delovala 16 let?

neboben ::

Prva sezona prva knjiga ?
Druga sezona Druga knjiga ?
in tako naprej...?
tisti ki knjigo berete, a mi lahko poveste, če gre v tem zaporedju ?
Zdej smo pri 3 sezoni 8 del se prav vzemem tretjo knjigo...
Če pač ni tako bi rad zvedu.
Lp

AmokRun ::

Tretja knjiga je razdeljena na dva dela in bosta zato tudi dve sezoni.
Game of Thrones @ Wikipedia

tt2advanced ::

Ne morm verjet, 38 strani za eno serijo :P
http://www.thedailybeast.com/newsweek/2...

leiito ::

tt2advanced je izjavil:

Ne morm verjet, 38 strani za eno serijo :P
http://www.thedailybeast.com/newsweek/2...


Ne gre samo za eno serijo, članek povzema knjigo Revolution Was Televised o tem kako vizionarsko nam je HBO prodal serije z odprtimi nadaljevanji, ki so bile desetletja pred tem no-no, ker so gledalci gledali samo vsako četrto epizodo + da gledanje dobrih serij v nas producira endorfin, naravni morfij, tako da smo med gledanjem v stanju evforične relaksacije, postanemo pa odvisni. Vsaj tako pravi fMRI, ki slika možgane.

tt2advanced ::

leiito je izjavil:


Ne gre samo za eno serijo....

:D nice

tt2advanced ::

a bojo vsi Starki pa John Snow kdaj skupi, pa a bo tamal Stark kdaj spet hodu - iz knjige to? Pa zanima me, če se bo Jagen H'ghar še kdaj pojavu kje in kaj je on sploh biu?

Lion29 ::

ne sprasuj po spoilerjih...ce pa ze, pa naj ti odgovorijo na privat
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

@nny ::

Starki res nimajo minute miru, od prvih desetih minut prve epizode naprej, drek pada iz propelerja nonstop...mislim, da ne bodo več skupaj. Njihove poti so se razšle. Bran pa bo mogoče hodil..če bo Mel v bližini in bo kaj sčarala.
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

Gogyto ::

@tt2advanced
samo tole izdam - Jagena še srečamo. Itak tak lik ne more kar 'izginiti' iz serije, ne...8-)
««
38 / 213
»»