» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
17 / 213
»»

Lion29 ::

ok, true
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

martincek1 ::

Edini spoiler v tej temi, ki je res povedal preveč kot bi lahko, je bil odgovor na vprašanje: Kdo je ženska, ki se je od Robab Starka odpeljala na vozu? :)

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Lion, jebiga, ne brat te teme. Se ne da normalno debatirati brez spoilerjev. Kaj pa če kdo gleda z enotedenskim zamikom, recimo? A bi ga tudi morali vsi ostali čakati?

O.


Jest gledam z zamikom kakih dveh mesecev. Zato, da lahko pogledam po vec delov hkrati. Da neb kdo kej pisal!!111 ;> NOCM SPOJLERJEV!

Keyser Soze ::

martincek1 je izjavil:

Edini spoiler v tej temi, ki je res povedal preveč kot bi lahko, je bil odgovor na vprašanje: Kdo je ženska, ki se je od Robab Starka odpeljala na vozu? :)

U, sem ga spregledal!

P.S.: Zdaj čakam, da me nekdo vljudno "informira". :P
OM, F, G!

Okapi ::

Jaz sem ga videl, pa že pozabil, kaj je bilo. Vdova od enega, se mi zdi, ampak če me tepeš, ne vem od koga.8-)

O.

martincek1 ::

Včasih bi blo fajn met za kakšno drugo stvar boljši spomin :D

jest10 ::

Lion29 je izjavil:



ni ga bolj nevmesnega kot komentar... ah tega pa v knjigi ni bilo, ah to pa je v knjigi bilo drugace, ah jaz sem si ko sembral to drugace predstavljal, etc... takih komentarjev je tle gor celo morje :(


In prav je, da so tukaj tudi taki komentarji! Serija dogodke opiše zelo površno, marsikaj izpusti.
Če v seriji ni pokazano ozadje, zakaj je nekdo pokazal drugemu fakiča, knjiga pa to lepo razloži, je komentar glede tega povsem na mestu.

Lion29 ::

veliko bolj je na mestu v temi o knjigi in ne tle...

mah ne da se mi debatirat.....ocitno sem jaz z marsa, sorry
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Nikec3 ::

Jaz se se sprijaznil, da se spoilerjem pri GOT pač ne da izognit. V šoli, na internetu, na forumu, na zabavah, na pijači s prijatelji... GOT je preveč enostavno preveč priljubljen. 8-)
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

jizzer ::

@Lion29
Ne nisi z marsa :)

Težko je to dopovedat določenim ljudem, ampak če poleg naslova teme piše serija zakaj bi se tu razglabljalo o knjigi, idite si svojo temo nardit. Pa tudi jaz to temo čekiram zgolj za debato na trenutno serijo ki je vuni. In nevem zakaj bi tu kdorkoli kaj naprej pisal.
Dopadlo se mi je ko je eden napisal "Spoiler " pa zraven z miniaturnimi črkami vsebino. Kdor bo hotel bo prebral kdor pa ne pa pač ne. Nevem kaj se vsiljujejo toti z nadaljnim znanjem o dogodkih, v temo.

In ja mene je malo presenetla tale senca :O

Ales ::

Eh, no... pretiravate. Razumljivo je, da je v tej temi stekla debata tudi o knjigah, glede na njihovo medsebojno povezanost in glede na to, da se serija v tem trnutku premierno vrti. Tema o knjigah že obstaja in bo verjetno znova na kratko zaživela ko izide naslednja knjiga, kar bo žal še kar nekaj časa za počakat.

Siliti ljudi, da o knjigah sploh nič ne pišejo tukaj je nemogoče. Zgodba je ista, serija teče direktno po gradivu iz knjig in avtor aktivno sodeluje pri projektu. Lahko moderator začne strikno brisati vse o knigah, pa tudi od te teme ne bo ostalo nič, IMHO.

VelikiTun ::

Pravzaprav bi bila ta tema brez omemb knjige dokaj dolgočasna in sestavljena predvsem iz enovrstičnic (zadošča ogled drugih tem o posameznih serijah) o aktualnih epizodah. Pojavila bi se vprašanja glede določenih lukenj, ki v seriji niso pojasnjene, odgovarjati pa ne bi smel nihče. Nesmisel.

DarkSite ::

Primer:
En kmet je prijavil, da senca v knjigi ubije le 1x?
Sedaj je senca zame v seriji izgubila ves čar, vse postane predvidljivo glede sence. Ne bo več nobene napetosti,...

Tnx

A gremo še ostale glavne dogodke iz knjige predebatirat, da pokvarimo serijo v nulo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DarkSite ()

martincek1 ::

Predstavljaj si drugače: vsak lahko umre. Pa je vse spet napeto, anedares?

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Teme o serijah raje berite na forumih ki imajo spoiler tag pošlihtan(text in besedilo enake barve, ob rollover se prikaže) in se kaznuje vsakega, ki ga ne uporabi.

Brane2 ::

Ko sem bil res še majhen mulc ( mogoče 5,6 ali 7 let star) sem se "specializiral" za zgodbice, ki so jih ostali radi slišali.

Ko smo splezali na kako ( ne sadno) drevo in se naveličali tičje perspektive, smo začeli nakladati pač o zadevah.

Takrat sem odkril, da užitek, ko podeliš nekaj zanimivega z nekom ni nič manjši kratkoročno, tudi če to ni res.

Tako sem začel nakladat, pa precej hitro nehal iz občutka sramu, ker se mi je to zdelo perverzno samozadovoljevanje.

Zato me zdaj preseneča, ko to počnejo "odrasli", baje sicer precej inteligentni osebki, s precej zahtevnimi pomagali in brez občutka sramu.

Ljudje povabijo kolege na pijačo, da slišijo zanimive novosti.

Vsaj meni bi se zdelo perverzno da bi me kdo povabil na pir, potem pa zahteval naj si zmislim nekaj, kar ga bo vzburilo.

Nekako tako vidim vse tole.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Ales ::

Moram priznati, da si me mal zgubu... Fikcija se ti zdi perverzna? Specifično fantastika, ali...? Al sem te narobe razumel in tvojo otroško ljbezen do zgodb enačiš z razkrivanjem spolerjev v serijah ali knjigah...

Ne zdi se mi primerljivo. Meni osebno se zdi fikcija izvrstna za spodbujanje domišljije, predstavljanje hipotetičnih situacij, itd. Če posplošim, izvrsten civilzacijski katalizator razvoja, razmišljanja, izumov... Spoler je pa nekaj čisto drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Brane2 ::

gre za preceje neumne otroške zgodbe brez vsebine.

Še več, publika postavlja jasne zahteve o tem, kaj bi rada slišala. Po neki čudni logiki hoče to slišati iz ust drugih in si tega koneckoncev ne želi povedati sama.
On the journey of life, I chose the psycho path.

knesz ::

Brane2 je izjavil:

gre za preceje neumne otroške zgodbe brez vsebine.

Še več, publika postavlja jasne zahteve o tem, kaj bi rada slišala. Po neki čudni logiki hoče to slišati iz ust drugih in si tega koneckoncev ne želi povedati sama.

Bolje, da se še naprej držiš Discovery Channel-a in podobnih, gledanje zgodbic ter komentiranje GoT pa prepustiš ostalim, ki jim je to v veselje gledati :)

avani ::

zadnjič sem našel dva zanimiva bloga na temo got. morda bo koga zanimalo

http://pepsl.blog.siol.net/

http://nerdnewsandreviews.com/2011/05/1...

oo7 ::

Še slabih 8 ur:D:D

Mavrik ::

Dajte se umirit s spoilerji.
The truth is rarely pure and never simple.

martincek1 ::

avani hvala ti :D

 haha

haha

IvoJan ::

dokaj umirjena epizoda, IMHO sta samo zacetek in konec bila exciting.

avani ::

ja, ta slika o theonu, jaz sem se tudi nasmejal :-)

komaj čakam naslednji blog post :-)

oo7 ::

Ta theon greyjoy pa je gnoj, da ni večjega. Mi je pa všeč, da je una ženska osha ali kako ji je ime pomagala tamilm dvema starkoma zbežati. 8-).
Pa vseč mi je bilo tudi, ko je kralj fasal v glavo kilo dreka:)).
Ta khalisi se mi zdi pa čedalje bolj izgubljena zdaj je še brez zmajev.
Jon snow si je pa našel eno hudo severnakinjo ga je malo zrajcala:)).

Imam pa eno vprašanje. Na severu za zidom kjer je divjina. Kdo zdaj tam živi? A tisti zombi, ki ga je jon snow ubil je iste vrste kot ta punca, ko je zdaj z njo ležal to nisem čisto dobro razumel. Pa tudi nekega kralja je omenila če sem prav razumel? :)

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

Mavrik ::

Topic je serija Game of Thrones - dajte se it prepirat drugam.

Nehite pisat spoilerje s knjig - za to je ločena sema v oddelku 7U, debata z zadnjega dela serije pa je čist sprejemljiva - to je navsezadnje tudi namen teme.
The truth is rarely pure and never simple.

martincek1 ::

Zombiji, vsaj glede na prvo epizodo 1. sezone sklepam, da so z nečim temnim obsedeni severnjaki. Neumno bi bilo predvidevati, da za zidom ni nobenih ljudi. Pač tako kot drugje so, različna (verjetno povečini hunska) ljudstva, samo da se jim reče severnjki. Izvor zlega zaenkrat ni znan, sklepam pa, da poleti zombiji pocrkajo in je izvor shranjen nekje na skrajnem severu...

@nny ::

Zelo zanimiva epizoda! Če bi Littlefinger prepoznal Aryo...uf. No, potem ne bi bilo potrebnih še 5 sezon. :)

oo7 ::

Arya ima kar hudega zaveznika samo škoda ker ima samo še 1 željo.Upam,da jo bo dobro iskoristila.

martincek1 ::

Mani se je zdelo, da jo je Littlefinger prepoznal, pa zaradi neznanega vzroka molčal.

Nikec3 ::

martincek1 je izjavil:

Mani se je zdelo, da jo je Littlefinger prepoznal, pa zaradi neznanega vzroka molčal.

Vsekakor je bilo posneto tako, da gledalci mislimo da jo je prepoznal.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nikec3 ()

Shegevara ::

A mi gdo razloži kako točno je un, ki ga je Arya rešila, postal stražar pri Lannisterjih? Kakšna je njegova zgodovina? A on samostojno ubija, a ma kakšno magijo?

Meni se samo zdi, kot da je bil že prej od Lannisterjih, samo zakaj bi bil nek tako sofisticiran lik samo stražar?

martincek1 ::

Nihče ti ne bo na podlagi serije mogel razložiti tega. Mislim pa da ubija samostojno, ker pri prvem umoru je tisti mučilec padel, vsaj tako reče nekdo v tistem prizoru (sklepam da ga je pač brcnil čez "okno"), v drugem pa stražar konča s puščico v vratu.

Mogoče je celo "podložnik" lanisterjev, ampak v tem primeru em skrbi kaj bo z Aryo po tretjem umoru, ko bo svojo "dolžnost" opravil. :D

Lonsarg ::

Kakšno razlago pa hočeš? če ti kaj ni jasno si še enkrat oglej film. Več o njem se bo pa izvedlo v naslednjih episodah, potrpi, če ne moreš pol pa knjige ber:D

IvoJan ::

resila je njega in se 2 njegova "prijatelja" iz voza, bli pa so namenjeni na wall kjer bi postali rangerji. zajeli so jih takrat kot vse ostale ampak so jim dali na izbiro da lahko postanejo guardi. vsaj tako je po seriji do sedaj razlozeno ;)

Shegevara ::

ok sej to je dost dobra razlaga, hvala :)

pa še ena za razvedrilo

Lion29 ::

Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::






lol
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

black ice ::

Tale serija bo postala kultna. Mark my words.

Lion29 ::

black ice je izjavil:

Tale serija bo postala kultna. Mark my words.


kot da ze ni?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Seveda je že.
Samo upam,da jo bodo posneli do konca,da jo nebodo ukinili nekje na sredi kar se zadjne čase veliko dogaja.

Lion29 ::

ma dobro, lol, kako bodo najbolj gledano serijo ukinli? no way
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Možno je vse.

black ice ::

Lion29 je izjavil:

black ice je izjavil:

Tale serija bo postala kultna. Mark my words.


kot da ze ni?

Ne, ker še nihče ne joče zakaj so jo ukinili. >:D

oo7 ::

HBO Unsure When 'Game of Thrones' Will End

It has won over the hearts of fans and critics alike, but HBO remains cautiously optimistic about whether Game of Thrones will be on television long enough to complete George R.R. Martin's series of books.

As far as the network is concerned, the longevity of the series is in the hands of the writing and producing team of D.B. Weiss and David Benioff.

Okapi ::

Mi je pa všeč, da je una ženska osha ali kako ji je ime pomagala tamilm dvema starkoma zbežati.
Samo je pa tudi čisto nelogično, da ni prej onega uzurpatorja ubila. Ker ji gre ubijanje očitno dobro od rok, ji ne bi smel bit problem enemu spečemu vratu prerezat.

Pa tisto s Snowom tudi nima nobenega pravega smisla. Jasno je bilo, da babe ni imel namena ubiti, s sabo mu je pa tudi ne bi pustili vleči. Kaj je torej hotel doseči s tem, da jo je šel lovit?

V bistvu ratuje vse skupaj precej brezveze - en kup fragmentov, pa nobenega pravega suspenza. In glede na knjige se bo to vleklo še hudo dolgo časa.>:D

O.

oo7 ::

Okapi je izjavil:

Mi je pa všeč, da je una ženska osha ali kako ji je ime pomagala tamilm dvema starkoma zbežati.
Samo je pa tudi čisto nelogično, da ni prej onega uzurpatorja ubila. Ker ji gre ubijanje očitno dobro od rok, ji ne bi smel bit problem enemu spečemu vratu prerezat.

Pa tisto s Snowom tudi nima nobenega pravega smisla. Jasno je bilo, da babe ni imel namena ubiti, s sabo mu je pa tudi ne bi pustili vleči. Kaj je torej hotel doseči s tem, da jo je šel lovit?

V bistvu ratuje vse skupaj precej brezveze - en kup fragmentov, pa nobenega pravega suspenza. In glede na knjige se bo to vleklo še hudo dolgo časa.>:D

O.



Ampak imaš prav glede unega,ko je spal bi mu lahko z lahkoto prerezala vrat.Seveda bi si zaslužil.
Glede une severnakinje pa jo je po moje zato lovil,da nebi opozorila svojih ljudi.

Meni je serija dobra.Edino ni mi pa všeč,ko kdaj malo preveč fantazirajo npr s tisto senco.Tisto se mi zdi čisto nepotrebno.
Drugače pa še vedno najboljša nanizanka mi je LOST.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Brane2 ::

Okapi je izjavil:

Mi je pa všeč, da je una ženska osha ali kako ji je ime pomagala tamilm dvema starkoma zbežati.
Samo je pa tudi čisto nelogično, da ni prej onega uzurpatorja ubila. Ker ji gre ubijanje očitno dobro od rok, ji ne bi smel bit problem enemu spečemu vratu prerezat.


Tip je princ s stražarjem pred vrati. Tudi če bi ga ubila, bi se vedelo, da ga je ona. Prej ali slej bi jo dobili.


Pa tisto s Snowom tudi nima nobenega pravega smisla. Jasno je bilo, da babe ni imel namena ubiti, s sabo mu je pa tudi ne bi pustili vleči. Kaj je torej hotel doseči s tem, da jo je šel lovit?


Moral ji je preprečiti,d a pride do svojih in jih opozori, saj bi to glede na gibljivost in številčno premoč zanj in njegove pomenilo zanesljivo smrt.


V bistvu ratuje vse skupaj precej brezveze - en kup fragmentov, pa nobenega pravega suspenza. In glede na knjige se bo to vleklo še hudo dolgo časa.>:D


IMHO precejšnja zguba cajta. vredno kvečjemu tega, da me žgečka po očeh. Kaj dosti razmišljanja tu ni potrebno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

darkolord ::

Tudi če bi ga ubila, bi se vedelo, da ga je ona. Prej ali slej bi jo dobili.
A stražarja bi/bodo pa ignorirali?

Zgodovina sprememb…

««
17 / 213
»»