» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
16 / 213
»»

oo7 ::

Še 20 30 minut:P

knesz ::

Če upate na glas povedati, kako pridete do najnovejših delov? :)
Jaz osebno si serije ogledam na HBO GO.

IvoJan ::

travnik :)

@nny ::

Pr šiptarju, ki prodaja burek u Fužinama. :)

Keyser Soze ::

Jebo te jež! WTF lahko baba spravi iz sebe?>:D

P.S.: Mali je pa natural born sadist. Res WTF del.
OM, F, G!

oo7 ::

Tole na koncu je bilo malo mimo.Ne rečem za zmaje,ker zmaji so zakon ne pa zdaj nekaj s temi sencami al kaj je to za en hudič;((.

@nny ::

Kdo je bila ženska "zdravnica" na bojišču, ki se je pogovarjala z Robbom?

karafeka ::

@nny je izjavil:

Kdo je bila ženska "zdravnica" na bojišču, ki se je pogovarjala z Robbom?


spoiler

Predvidevam, da njegova bodoča vdova.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karafeka ()

connel ::

Za to zdravnico se mi pa res ne sanja kdo je to, pozabil. Senca je pa čisto kul, po knjigi, več pa ne povem, boste vidli v naslednjem delu, kaj je/bo naredila :)

rezator ::

Ma ta 2. sesona je ratala prava mehiška nadaljevanka. Razočarala me je. Moje mnenje.
Some people feel the rain. Others just get wet.

martincek1 ::

Bolj te bi moral razočarati avtor knjig, ki je 2. knjigo začel tako bedno.

black ice ::

Imp je car. Tole bo še zelo zanimivo.

Nikec3 ::

Po povprečnem tretjem delu, se mi je zdel 4. zelo dober. Imp je brez dvoma car. Všeč mi je, da je ata Lanister tako moder kot je. Joffrey pa je brez dvoma najbolj psihopatski karakter v zgodovini TV seriji.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Lonsarg ::

Kir zakon konec 4. dela. Kjub temu da sem vedel kaj se bo zgodilo iz knjige, je prizor nekaj za pogledat:D

Shkorc ::

Lonsarg je izjavil:

Kir zakon konec 4. dela. Kjub temu da sem vedel kaj se bo zgodilo iz knjige, je prizor nekaj za pogledat:D


Nipli! :))

@nny ::

Shkorc je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Kir zakon konec 4. dela. Kjub temu da sem vedel kaj se bo zgodilo iz knjige, je prizor nekaj za pogledat:D


Nipli! :))


Froci.

Lonsarg ::

Kaki nipli, senca...

Shkorc ::

Hmm, lepi nipli, to sem že slišal. Lepa senca... ta je pa nova >:D Hihi malo šale, brez zamere!

IvoJan ::

@nny je izjavil:

Shkorc je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Kir zakon konec 4. dela. Kjub temu da sem vedel kaj se bo zgodilo iz knjige, je prizor nekaj za pogledat:D


Nipli! :))


Froci.

kako smo pa zategneni. kaj a še nis tiča vidla v živo da te tko pere? :)

martincek1 ::

Nikol ji še ni blo treba osvajat tipa... ;)

@nny ::

"When a dog goes bad, the fault lies with his master."

Kevan Lannister, btw.

martincek1 ::

Vidm da si kr naštudirala tole, mogoče leži tud kakšna skrivnost za Melisandrinimi nipli. 8-)

Gregor P ::

Bog ne daj, da bi otroci odkrili, da je Tyronova priležnica Shae nekdanja nemška prOn zvezda;) ... bi postala serija še bolj kompleksna:))
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

oo7 ::

Kr uredu tale 5 del.Samo tista senca mi pa ni všeč se mi zdi čisto odveč.;((

Nikec3 ::

Senca je za moje pojme deus ex machina in nič drugega. Prvi trenutek pomanjkanja idej pisatelja.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Lonsarg ::

Raj knjigo preber pred takimi izjavami, ce pa mu cesa ne manjka je pa to ravno idej. Mogoce mu manjka kak filter ker je ze kar prevef oseb/stvari dodal. Bi lahko kaksno dolgocasnejso izpustil ampak se mu bolj gre za celovitost.

BigWhale ::

Glede na to, da so se v seriji pojavili zmaji, da ze vemo, da so tam za zidom eni cudni stvori in da so se vcasih ukvarjali z magijo in podobnimi zadevami, ni senca prav nic nenavadnega.

Yugos ::

Sam senca je preveč za film,ker daje možnost da ubije vsakogar,povsod, je kot bog ki ne obstaja...LOL

Zmaji so cool ker niso eterični, nimajo absolutne moči to ko pa tega fegija ubije je pa preveč, jaz nebi šel po knjigi ker uniči vso taktiziranje in deluje preveč otročje, že zmaji so, samo ker so tako podobni našim je lepo da so not..

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Okapi ::

Malo je res glupo. Podobno glupo, kot deluje, če koga od glavnih likov kar iznenada fršlok. Antiklimaktično, se reče.

je kot bog
Ja, kaj češ, pisatelj/režiser je bog za vse nastopajoče. Z njimi dela, kar se mu zahoče.>:D

O.

Lonsarg ::

Dokler ta senca ne bo ubila več kot par osebkov, ni noben bog. Pol vas lahk moti, ne pa po enem samem umoru lolz..

Arto ::

Spoiler: senca je bila samo za enkratno uporabo.

mgermo ::

Vbistvu ni važno, koliko oseb ubije. Je absolutna moč.

Nikec3 ::

Arto je izjavil:

Spoiler: senca je bila samo za enkratno uporabo.

Še dobro, take stvari uničujejo vsako serijo in vsaka serija ima take stvari. Ta senca je ekvivalent beam orožjem v zadnjem delu Stargate SG-1 in raznim uničevanjem replikatorjev z izvorno kodo v Stargate Atlantis in podobno.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

ziga1990 ::

Yugos je izjavil:

Sam senca je preveč za film,ker daje možnost da ubije vsakogar,povsod, je kot bog ki ne obstaja...LOL

Zmaji so cool ker niso eterični, nimajo absolutne moči to ko pa tega fegija ubije je pa preveč, jaz nebi šel po knjigi ker uniči vso taktiziranje in deluje preveč otročje, že zmaji so, samo ker so tako podobni našim je lepo da so not..


niso našim podobni

tem v seriji se reče Wyvern
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

karafeka ::

Arto je izjavil:

Spoiler: senca je bila samo za enkratno uporabo.

Mnja, v seriji je očitno res bila samo za enega, v knjigi pa ubije dva, kar so tu "lepo" zmiksali v en dogodek (kako Stanis zavzame Storm's end (ki ga je bilo nemogoče zavzeti in je bila senca v tem primeru zelo priročna), so kar spustili).

martincek1 ::

Torej v knjigi Stanis zavzame mesto? Kaj pa je naloga sence?

mgermo ::

Da ubije poveljnika Storm's Enda.

Lion29 ::

se enkrat naprosam vse nevzgojene spoileriste naj ne omenjajo knjige ali back dogodkov te, v tej temi, za to imaste namensko temo....

please
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

ziga1990 ::

jaz nism spoileriral
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

DarkSite ::

Naslov teme je "Game of Thrones - serija" in ne f**** knjiga ok!

VelikiTun ::

Res je, vendar mnogi podajajo sklepanja, ki jih je s predhodnim branjem knjig še najlažje potrditi ali ovreči.

In jasno, serija bazira na knjižni zgodbi in se je že zaradi tega težko izogniti določenim omembam in primerjavam.

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Nič ne de, če se omenja knjiga. Samo da ne prehiteva deogodkov v seriji pa je OK. Pač, malce primerjave med knjižno predlogo in izdelkom na podlagi te. Meni se ne zdi tak blasphemy.

Kar se tiče pa sence. Zakaj se jo kuje v neke božanske dimenzije. Dejansko ima lahko kakšno ranljivost. Morda dnevna svetloba? Al pa živi ogenj?

P.S.: No OK, če je knjigi štorija zaključena kot je zgoraj napisano, pol verjetno res ne bo nič s senco. Ampak senca sama po sebi ne pomeni božanske razsežnosti. Meni je kvečjemu sličila na eno sorto črne magijo.
OM, F, G!

jest10 ::

Lion29 je izjavil:

se enkrat naprosam vse nevzgojene spoileriste naj ne omenjajo knjige ali back dogodkov te, v tej temi, za to imaste namensko temo....

please


Lej jokica, v čam je problem, če se pove dogajanje iz knjige, ki so ga v seriji preskočili? Ti tega v seriji NE BOŠ videl NIKOLI.

Lion29 ::

RAVNO V TEM JE POINT....

jaz uživam v seriji, kot izdelku zase. Zanima me, samo serija. SAM SI ŽELIM USTVARITI SVOJE MNENJE (glede na serijo), ŽELIM SI USTVARJAT SVOJE (brezmadežne) MISELNE PROCESE, TEORIJE, PRIČAKOVANJA (glede na serijo)...

ne želim, da mi en ...... pametuje, kak da to ni mogoče ali kak da to ni tako, na podlagi back dogodkov iz knjige, ali bodočih dogodokov...

preprosto ne želim....

Vseeno pa bi rad o SERIJI debatiral, vsaj tekočo epizodo....

če ste vi tako omejeni, da ne razumete mojega point of view-ja, in ne boste bolj uvidevni do mene, mi povejte zdaj, pa ne bom zahajal v to temo...

zaradi mene me lahko kličeš jokica, peter pan ali busanc... meni je čisto vseeno... ta serija je svetska.. najboljša serija ever, in rad bi v njej užival kolkr se da!

please don't ruin this for me
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Keyser Soze ::

@Lion29
Pa se ti zdi fer, da zavoljo tebe omejimo druge, ki bi to recimo radi imeli v tej temi oz. jih dejansko zanimajo razlike med knjigo in serijo.
Dejansko potem moramo odpret še tretjo temo, kjer bi debatirali primerjalno o seriji in knjigi.

Pač, lahko se napiše prej SPOILER in to je to. Ko vidiš to opozorilo, se preprosto (ali pa malo manj preprosto) vzdržiš branja. Teme pa ne moreš prilagodit na kožo enega samega posameznika.
OM, F, G!

Lion29 ::

ja, zdi se mi nefer do nekaterih bralcev... ampak takih je zelo, zelo malo...

veliko vec nas je takih, ki ne zelimo s knjigo nic...

sem mnenja da se raje knjige in dogodkov iz nje sploh ne omenja, ker tudi ce bi se oznacevalo s spoilerjem, se potem razvije lahko debata okoli tega in kot opazam, niso vsi tolk uvidevni, da pridno oznacujejo s sppoilerjem....

ampak naceloma, sem seveda za, ce se to ustrezno oznacuje... ampak praksa kaze, da zal temu ni tako...

dejte pls, ce je tema namenjena seriji, dejmo biti on topic
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Lion, jebiga, ne brat te teme. Se ne da normalno debatirati brez spoilerjev. Kaj pa če kdo gleda z enotedenskim zamikom, recimo? A bi ga tudi morali vsi ostali čakati?

O.

Keyser Soze ::

Lion29 je izjavil:

veliko vec nas je takih, ki ne zelimo s knjigo nic...

Ja kva hudiča se ti je pa tolk zamerila ta knjiga?

Bi razumel, če bi jo želel prebrati v prihodnosti. Ampak če ne želiš nič z njo?

Lej, sej folk lahko označi SPOILER. Pa pač tisti del bereš bolj previdno. In če vidiš kje "V knjigi piše..." nehaš brat. Volk sit, koza cela.
OM, F, G!

Lion29 ::

ja, zvenim tle kot ena jokica, ce povem direktno...

@Okapi
tisti, ki gleda z enotedenskim zamikom se bo pac potrudu in tisti teden ne bo chekiral tle, ali pa bo sel na lastno odgovornost...

pac gledas na etiko... debatira se o tekoci epizodi... ce si videl trailer ali kaj drugega o prihodnji, to oznacis posebej...

ta serija je pac nekaj posebnega, ker je ustvarjena po (popularni) knjizni predlogi.... fajn bi bilo, ce se zategadej postavijo neka splosna pravila...


@Keyser Soze:

hm, od kje tebi, da se mi je knjiga zamerila? Od kje tebi, da nocem nic z njo in od kje tebi, da je v prihodnje ne zelim prebrat ???

Trenutno pac gledam (najboljso) SERIJO in bi rad v njej uzival maksimalno. Knjiga bo pocakala.

kot receno, sem za oznake SPOILER, ce se bi oznacevalo redno.

ampak spet moras gledat...eno je spoiler za serijo, drugo je spoiler s knjigo... ce se govori o njigi naj se to se ekstra oznaci...

ni ga bolj nevmesnega kot komentar... ah tega pa v knjigi ni bilo, ah to pa je v knjigi bilo drugace, ah jaz sem si ko sembral to drugace predstavljal, etc... takih komentarjev je tle gor celo morje :(

edit: ja, v prejsnjem postu sem se slabo izrazil... misljeno je bilo, da s knjigo ne zelim imeti nic ta trenutek, ko gledam serijo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lion29 ()

Keyser Soze ::

:D Si mal preveč impulziven.

Lej, dejstvo je, da se bodo znašli v tej temi komentarji, ki so povezani s knjigo. Ker nemogoče vsakega posebej opozorit kaj lahko in kaj ne sme pisat not. Plus IMO nima smisla drobit te tematike na 3 ločene teme.

Tudi jaz kdaj preberem kakšen spoiler po nesreči. Ampak ne vpliva bistveno na moje užitke ob gledanju serije. PAč spoiler nekaj pove, ampak je tak mali del celote, da nima smisla jambrat zarad tega.
OM, F, G!
««
16 / 213
»»