» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
13 / 213
»»

Lion29 ::

tako kot vsaka serija verjetno, vsaki teden
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Izi ::

Spet bo 10 epizod, ki bodo predvajane vsak teden brez prestanka od začetka aprila do začetka junija.

IvoJan ::

black ice je izjavil:

Lion29 je izjavil:

sem en post prej skoraj isto napisal

Nekaterim pisno (spo)razumevanje pač ne leži. :>

se kar pozna da človek ne bere. če mu je 100-200 strani veliko za prebrat je logično da mu bralno/pisno sporazumevanje ne leži preveč. im just saying.

Gregor P ::

LOL kako "težite" ljudem, da naj začnejo brati, ko ste sami končno v svojem celem življenju prebrali eno ali dve fantazijski knjigi (torej lažje branje za mase):P

Če se da, bi prosil, da se skoncentrirate na samo TV serijo, bralne značke si pa lahko "potalate" v kakšni drugi temi, v redu?8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

oo7 ::

IvoJan je izjavil:

black ice je izjavil:

Lion29 je izjavil:

sem en post prej skoraj isto napisal

Nekaterim pisno (spo)razumevanje pač ne leži. :>

se kar pozna da človek ne bere. če mu je 100-200 strani veliko za prebrat je logično da mu bralno/pisno sporazumevanje ne leži preveč. im just saying.


Ti pa tolk bereš,da ti že kar malo škodi si tolk pameten,da bi pomoje komarja podkoval a??? :))

IvoJan ::

pa dobro, kaj ne razumete malo zajebancije? :))

robokop ::

IvoJan je izjavil:

pa dobro, kaj ne razumete malo zajebancije? :))



Ti si obtožil vse ljudi,ki ne berejo,da so po domače povedano ******.V tem času,ko ti prebereš 1000 strani marsikdo naredi kaj bolj koristnega kot ti.Tako,da branje ni vse.

]Fusion[ ::

robokop je izjavil:

V tem času,ko ti prebereš 1000 strani marsikdo naredi kaj bolj koristnega kot ti.

Kaj je za koga koristno je zelo relativno... tak da ne preveč pametovat :P Dejstvo je, da branje koristi razvoju uma, kaj pa ne pomeni, da si "neumen", če ne bereš. pač vsakemu svoje...

On Topic(rahlo spoilersko):

Sem na koncu druge knjige in se je spet zgodilo, da martin celotno zgodbo ni kaj dosti dalje pripeljal. Vsaj meni se zdi, da bi se v teh 900+ straneh lahko več zgodilo. Je pa res, da se on osredotoča bolj na osebe in ne na dogodke, kaj ima tudi svoj čar.
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Izi ::

]Fusion[ je izjavil:

Sem na koncu druge knjige in se je spet zgodilo, da martin celotno zgodbo ni kaj dosti dalje pripeljal. Vsaj meni se zdi, da bi se v teh 900+ straneh lahko več zgodilo. Je pa res, da se on osredotoča bolj na osebe in ne na dogodke, kaj ima tudi svoj čar.

Tukaj debatiramo o seriji, tvoje pisanje bolj sodi v oddelek George R. R. Martin - knjige
Vprašanje če se bo serija striktno držala knjige. Bomo sproti debatirali.
O vsebini knjige pa debatiraj v gornjem linku, drugače si boš nakopal bes Liona29 :D

Lion29 ::

"IzI: rad te mam... fala da skrbis zame ;) appreciated!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

]Fusion[ ::

Mah sem začel s serijo in komaj potem začel knjige brat, tak da mi je ta tema bolj pri srcu :) in je tudi bolj aktivna. Pa v temi o knjigi je preveč spoilerjev, ko sem komaj pri 2. knjigi.
Sicer pa brez skrbi, ne bom preveč z knjigami težil :P
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Lonsarg ::

Kaj bi dal da bi si izbrisal spomin, ko sem knjige prebral, pa še enkrat ob nanizanki odkrival zgodbo:)

Gregor P ::

]Fusion[ je izjavil:

Sicer pa brez skrbi, ne bom preveč z knjigami težil :P

Aleluja!:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

jizzer ::

Joj, samo zaradi te serije bi si HBO naročil. Kaj še je skos tisto pri siolu kao da je 1 mesec zasonj? :D

Lonsarg ::

Zakaj ni HBO mal bolj sodoben, pa da ponudi še internet TV v minimumu, oziroma kar VOD, torej da lahko kadarkoli gledaš. Kakšni miljoni bi se jim dodatno denarja nabrali..

oo7 ::

HBO je zakon.Sploh zato,ker so same dobre in nove stvari gor.Ne pa A kanal in Pop tv ki vrtijo 15 let stare filme in to že dvajsetič.:D

Lion29 ::

a hbo na siolu oddaja v hd?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Izi ::

Lion29 je izjavil:

a hbo na siolu oddaja v hd?

Za SiOL ne vem, ampak na Telemachu imajo tudi v HD.
Je pa odvisno kateri HBO Paket naročiš.
Navaden HBO paket za 6 EUR/mesec nima HD, ima samo HBO in HBO Comedy v SD
HBO Premium za 11 EUR/mesec pa ima
- Cinemax
- Cinemax 2
- HBO
- HBO Comedy
- HBO HD - ta ima enak program kot HBO ampak ves čas v HD resoluciji.
- HBO OD - On Demand - Na zahtevo naročiš kaj boš gledal in kdaj, ampak rabiš zunanji sprejemnik z modemom, pa še nekaj ti dodatno zaračunajo za vsako naročilo.
- HBO GO - Za gledanje na računalniku, rabiš pa za to seveda naročen internet.

On Demand je meni popolnoma odveč, GO je še bolj brez veze. Edino kar človek rabi je HBO HD in digitalni HD sprejemnik z možnostjo snemanja, ki se ga zadnja leta dobi že pod 100 EUR, si pač posnameš film in ga pogledaš ko imaš čas.
Digitalno smenanje pa je daleč bolj enostavno kot na starih analognih video rekorderjih in se ga lahko priuči celo vsaka babica. Na sporedu, ki ga ima "vsak" digitalni program zraven za cel teden naprej samo poklikaš katere filme bi rad imel na disku ali USB ključku in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Lion29 ::

sej hvala bogu, da ne gledam TVja :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Izi ::

Lion29 je izjavil:

sej hvala bogu, da ne gledam TVja :D
Zato pa nimaš mirne vesti, ker si ves čas Pirat, ki krade vsebine iz interneta, pod grožnjo, da bo nekoč končal v zaporu :P
In o piratiziranju je na Slo-Techu prepovedano govoriti.

PARTyZAN ::

Če imaš navaden HBO je HD vključen v HD paket pod pogojem, da si na le-tega naročen.

Gregor P ::

O kakšnih piratih ti to?8-O Noben od nas tu ni pirat, razen če kdo izmed nas dejansko prodaja te posnetke nato naprej?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lion29 ::

ja ma res, jaz nisem noben pirat.
je pa res, da ce bi jaz za vsako epizodo serije, ki jih gledam, dal $1-$2, bi ze zdavnaj obubozal :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Še 24 ur:P

Lion29 ::

se 10h
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

martincek1 ::

Jaz bom lepo pogledal še enkrat celotno prvo sezono :) Verjamem da S02E01 nikamor ne bo ušla :D

kmetek ::

te bo čakala, da jo pokosiš na pašniku :))

Lion29 ::

jaz sem jo že... sam me čaka full dela danes, pa verjetno ne bom utegnil pogledat do kosila :d
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

Jaz jih sploh ne mislim gledati, dokler jih ne bo vsaj pet skupaj8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Izi ::

Gregor P je izjavil:

Jaz jih sploh ne mislim gledati, dokler jih ne bo vsaj pet skupaj8-)
Velika napaka :P
Prvič, Game of Thrones epizode so daljše kot običajno, saj trajajo 55 minut namesto običajnih 45 minut, in drugič, dotična serija ima precej večjo frekvenco dogajanja kot običajne serije, nastopajočih je občutno več, pa še vzporedno se odvija več različnih zgodb na različnih koncih dežele. Bolje je gledati vsak del posebej, da imajo možgani čas vmes predelati nova dejstva in sprejeti prave zaključke.
Tisti, ki več delov gledajo skupaj precej stvari spregledajo in potem tukaj beremo komentarje, ki obtožujejo izdelovalce, da so nekaj naredili slabo ali celo kaj pozabili in spregledali, čeprav je vse v najlepšem redu.

Ker smo na tehničnem forumu bom zadevo razložil bolj tehnično:
Ne moreš ti v možgane 5 ur neprenehoma uploadati podatkov, brez da bi jim pustil predah, da ponoči podatke lepo sortirajo in spravijo iz začasnega "cache" pomnilnika na mesto namenjeno trajnemu hranjenju. Precej stvari boš enostavno pozabil, ker je "cache" pomnilnik v naših možganih premajhen za 5 ur dokaj zahtevne serije, kjer se neprenehoma dogaja nekaj novega.

Zagotovo boš bolj užival, če boš gledal sproti in vmes tukaj malo podebatiral, kar ti ne bo jasno :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Lonsarg ::

Sprotno gledanje ti sam dvigne pričakovanja in jasno da se ti potem zdi bolše, ker si od celega tedna napumpan. Če pa gledaš vse hkrati pa dejansko vidiš kok ti je nanizanka dobra, ker ni tiste napumpanosti velike.

Poleg tega, meni gre NORA NA ŽIVCE to čakanja in je zame primeljivo enemu ornh mučenju, tak da sori ne mislim se vdati kapitalistom in gledati sprot.

Ni ga bolšega kot imeti vseh recimo 5 sezon ene nanizanke in potem dejansko gledati takrat ko se ti zahoče. Včasih pogoledam v enem tednu včasih v par mescih, odvisno kok potegne notri, sprotno gledanje fej... Pri Game of Thrones mi pa tudi sproti ni problem, ker godbo itak vem že iz knjig, drugače pa ponavadi počakam da so posnete vsaj 3 sezone in potem enkrat na let celo sezono v šusu, recimo zdaj sem si 2 dni vzel za eno sezona dexterja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Gregor P ::

Izi je izjavil:


Zagotovo boš bolj užival, če boš gledal sproti in vmes tukaj malo podebatiral, kar ti ne bo jasno :D

Tako kot je rekel Azgard, ne bom užival, ampak bom trpel; tega pa ne dopustim zlobnim kapitalistom, da bi me takole mučili:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Izi ::

In v čem je razlika če čakaš 5 tednov na 5 delov ali če čakaš 1 teden na 1 del? Čudaki :P

Pravi gledalci, kot sva jaz in Lion29, ves čas spremljamo okoli 20 različnih serij :))
To pomeni, da povprečno pogledamo 3 različne epizode iz treh različnih serij vsak dan, v glavi pa imam vedno okoli 20 nedokončanih zgodb. Nikoli ni časa da bi bil v kakršnemkoli pričakovanju.
Čas v življenju tako ali tako teče zelo hitro, pravzaprav vedno hitreje, da tedenske razmake komajda opazim, še polletne pavze med sezonami minejo skoraj prehitro.

Pa da se ne bo kdo, pritoževal o spoilerjih, ko bomo tukaj debatiralo o sprotnih epizodah, ki so bile že predvajane na televiziji >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Gregor P ::

V glavnem zato ker te serije gledamo v paru in ker imajo tudi sicer druge zadeve pomembnejšo vlogo v našem življenju8-)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lion29 ::

Izi je izjavil:

Pravi gledalci, kot sva jaz in Lion29,


I do not deserve such an honor. I feel truly blessed. Thank you
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Izi ::

Gregor P je izjavil:

V glavnem zato ker te serije gledamo v paru in ker imajo tudi sicer druge zadeve pomembnejšo vlogo v našem življenju8-)

O ja, če teden čakanja na en del neke serije primerjaš z oreng mučenjem, potem imaš pa zagotovo veliko zadev, ki so pomembnejše od te serije. Se ti ne zdi, da si protisloven?
Veliko pomembnejših stvari imamo mi, ki se ne obremenjujemo s čakanjem in pač gledamo takrat ko pride :P

A imam samo jaz občutek, da nas malo zanaša s teme? :D Sicer pa serija se pri nas predvaja šele čez dobrih 5 ur.

Lion29 ::

Pogledal 2x01

hmm...I can say...

cant wait to see the next one
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

Izi je izjavil:


Veliko pomembnejših stvari imamo mi, ki se ne obremenjujemo s čakanjem in pač gledamo takrat ko pride :P
Te je kar sotrpin miniru:))

Lion29 je izjavil:

cant wait to see the next one
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lion29 ::

Gregor P je izjavil:

Izi je izjavil:


Veliko pomembnejših stvari imamo mi, ki se ne obremenjujemo s čakanjem in pač gledamo takrat ko pride :P
Te je kar sotrpin miniru:))

Lion29 je izjavil:

cant wait to see the next one


ja ne vem, kako lahko iz tega zakljucis to... jaz sem ga vsaj pogledal in neznansko uzival v tem... suspense do naslednjega dela bo se dodatno izrazil moja cutila in bom tudi v naslednjem delu neznansko uzival... ce bi ga gledal zdaj naprej, nebi 1/2 tolko uzival!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

Aha ti si torej bolj mazo varianta:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lion29 ::

nebi rekel..

tudi jaz rad veliko stvari opogledam eno za drugo... predvsem kake sitcome ali akj podobnega...

GOT je pa tako kot je izi povedal prevec kompleksna serija, dolga, etc, da bi gledal eno za drugo...

jaz raje uzivam v pricakovanju in ne gledam trailerjev ali cesarkoli...


mah... prekomplicirano da bi razlozil sam sebe, se sam ne vem kaj bi :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

Še vedno ne vem, zakaj naj bi bila GOT tako kompleksna serija? Ker če je katera, kdaj bila tako enostavna, je GOT zagotovo ena izmed njih; prav vse je čisto normalno enostavno razloženo, vsemu se da izredno enostavno slediti:8)

Ampak to se sedaj že ponavljam

Gregor P je izjavil:

A se vi hecate?!? Kakšno težko spremljanje zgodbe? Kaj pa je bilo tako nejasnega in katere sorodstvene vezi niso bile od sekunde dalje očitne, da bi moral človek ure in ure študirati vse to, pa ene 5x gledati vsak del?!?8-O
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Izi ::

jaz torej zaključujem, da bi bilo bolje, da 2. sezone sploh ne bi bilo, saj ljudem prinaša nepopisno trpljenje skozi cel tedne za tistih nekaj minut užitka.
Pravzaprav bi morali prepovedati vse dobre serije, ker ljudje ob čakanju na nove dele trpijo Tantalove muke. Naj raje delajo samo slabe serije, da nikomur ne bo potrebno trpeti ob čakanju na nov del. Pa še toliko bolj pomembnih stvari imamo za početi kot pa gledati serije 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Gregor P ::

Ali pa če morda zares začnejo delati bolj kompleksne serije od GOT za otroke>:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lion29 ::

Gregor P je izjavil:

Ali pa če morda zares začnejo delati bolj kompleksne serije od GOT za otroke>:D


ah dej no, Grega izgubljas kredibilnost pri meni...

ok, eno je zajebancija, drugo je pa delati bedaka iz sebe...

povej mi tri kompleksnejse serije... kjer se hkrati dogaja toliko razlicnih zgodb in imajo junaki tako kompleksno zgodovino...

daj no...

pa ne pravim tega kot fan boy, ampak poskusam biti cimbolj objektiven
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

VelikiTun ::

Kompleksnih serij ni in jih ne bo, ker se uspešnost produkcije meri v gledanosti. Težko pa je pričakovati visoko gledanost ob seriji, ki bi recimo tekom prve sezone komajda predstavila odnose med glavnimi liki.
Folk gleda TV za sproščanje, kompleksnost na dolgo in široko pa si poiščeš v knjigah.

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Ne poznam oz. se je v tem trenutku ne spomnim (morda se bo kdo drug spomnil), ker kompleksnih ZF serij pač ne delajo, saj te ne bi prinašale denarja od tistih treh, ki bi jih dejansko gledali.

Recimo GOT bi ocenil za nekje do 16., 17. leta, ampak ni pa seveda prav nič narobe, če jih gledamo tudi mi odrasli, le zavedati se je treba, da je pač namenjena širši publiki in je temu tudi primerno "kompleksna".
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

DragonHeart ::

No ja. Knjiga ni ravno za mulce do 17 leta. večina bi zaspala po prvih nekaj straneh saj se dejansko 3/4 knjige ne zgodi nič posebnega, potem pa se vse zgodi povsem drugače kot bi človek pričakoval.

Serijo pač ne morejo posneti na tak način saj je ne bi nihče gledal, niti tisti ki bi se mu to zdelo zanimivo, saj bi se enostavno preveč vleklo vse skupaj. V posamezni epizodi se ne bi praktično nič zgodilo.....ali pa bi se zgodilo preveč da bi bilo zanimivo (odvisno kakšno kompleksnost bi želeli ustvariti....ali bi razlagali odnose med liki ali pa bi se pač dogajalo ogromno različnih stvari).

Sicer je GOT posneta precej dobro, vseeno pa se kompleksnosti knjige nekako...ne približa.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Še 2 ure in 20 minut:P.

DragonHeart ::

Na HBO-GO je zadeva že na voljo za izposojo in ogled:)

Zgodovina sprememb…

««
13 / 213
»»