» »

Game of Thrones - serija

Game of Thrones - serija

Temo vidijo: vsi
««
12 / 213
»»

oo7 ::

iceman3 je izjavil:

Komaj cakam da vidim mal zmaje v akciji - btw kaj mislite ali ima Khalisi realne moznosti da zavzame prestol z silo?


Upam,da zmaj poje tistega kralja Geofrija drugega si ne zasluži.Ali pa,da ga ubije Aria Stark ona je najbolša8-).

lmorgh je izjavil:

mpower, knjig je za enkrat 5 (ena je v dveh delih), naj bi prišli še 2, če Martinu uspe.
glede na to, da je 1. sezona = 1. knjigi... edin problem je, da filmarji hitrej snemajo kot martin piše.


Ja upam,da jih bo čim več ker serija je res odlična.Če bo še par sezon potem se bo najbrž kar še nekaj ljudi zamenjalo na prestolu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

IvoJan ::

oo7 je izjavil:

iceman3 je izjavil:

Komaj cakam da vidim mal zmaje v akciji - btw kaj mislite ali ima Khalisi realne moznosti da zavzame prestol z silo?


Upam,da zmaj poje tistega kralja Geofrija drugega si ne zasluži.Ali pa,da ga ubije Aria Stark ona je najbolša8-).

lmorgh je izjavil:

mpower, knjig je za enkrat 5 (ena je v dveh delih), naj bi prišli še 2, če Martinu uspe.
glede na to, da je 1. sezona = 1. knjigi... edin problem je, da filmarji hitrej snemajo kot martin piše.


Ja upam,da jih bo čim več ker serija je res odlična.Če bo še par sezon potem se bo najbrž kar še nekaj ljudi zamenjalo na prestolu.

preberi knjige -.-

oo7 ::

Mogoče jo pa bom prebral,čeprav ne berem prav rad pa knjiga ima sigurno 100 ali 200 strani 8-O.
Še nekaj me zanima od kje Lanisterjem toliko denarja??V nadaljevanki nisem zasledil od kje so tako bogati?

Hvala in lp:D

Lion29 ::

oo7 je izjavil:

Mogoče jo pa bom prebral,čeprav ne berem prav rad pa knjiga ima sigurno 100 ali 200 strani 8-O.



hahaha, LOOOOOL, crknu sem skori od smeha, ko sem to prebral :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

]Fusion[ ::

oo7 je izjavil:

Mogoče jo pa bom prebral,čeprav ne berem prav rad pa knjiga ima sigurno 100 ali 200 strani 8-O.


OMG made my day :D

P.S.:Že prva knjiga je nekje 600 al 800, druga pa je nekje na 900 :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

oo7 ::

Dobro malo sem falil ni konec sveta:P.Nisem še videl te knjige tako,da sem kr butnil eno cifro:)).
800 strani nisem še prebral v življenju tako,da se bom kr nadaljevanke držal če mi nebo kaj jasno bom pa uprašal;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

black ice ::

Potem je skrajni čas, da vzameš knjigo (ali več njih) v roke in začneš brati.

IvoJan ::

oo7 je izjavil:

Mogoče jo pa bom prebral,čeprav ne berem prav rad pa knjiga ima sigurno 100 ali 200 strani 8-O.
Še nekaj me zanima od kje Lanisterjem toliko denarja??V nadaljevanki nisem zasledil od kje so tako bogati?

Hvala in lp:D

i died.

PINki ::

Koliko casa vam uzame taksna knjiga, da jo preberete? Meni je vec kot 200 strani ze muka brati, ceprav je zgodba zanimiva. Nekako me knjige ne vlecejo, prosti cas raje prezivim v naravi ali telovadnici ali pa s punco.

VelikiTun ::

Uh, dobre zgodbe me hitro potegnejo vase in taka knjiga je fertik po treh ali štirih dneh.

LuiIII ::

Prebiram 5. knjigo in moram reči, da Martin dobro zapleta in poigrava s tem na koga se bo bralec navezal (navijal) ter kako bo le ta klavrno ali pa malo manj klavrno bridki konec storil.
Glede 100-200 strani lahko pa samo rečem, da sem The Wheel of Time prebral dvakrat (povprečno 13×800 strani) in mislim, da bom jo še enkrat po izidu zadnje knjige. Sicer traja kakšno leto in pol, a ni problema. Zato so dolgi zimski večeri, topla peč, keksi in topel čaj. Je pa seveda Martina lažje brat ker ne nalaga na veliko o detajlih in zgodba je hitrejša, takorekoč instantna v primerjavi z WOT.

oo7 ::

In ta zgodba v kolikih letih se odvije od začetka pa do konca??So liki vedno isti ali naprej pridejo še kaki novi??

]Fusion[ ::

PINki je izjavil:

Koliko casa vam uzame taksna knjiga, da jo preberete? Meni je vec kot 200 strani ze muka brati, ceprav je zgodba zanimiva. Nekako me knjige ne vlecejo, prosti cas raje prezivim v naravi ali telovadnici ali pa s punco.

Odvisno, recimo prvo knjigo sem prebral v mesecu recimo. Zdaj drugo pa berem tak vsak teden malo in že traja več kot 2 meseca. Pač berem ko mi je :)
Če ti je muka prebrat 200 strani potem še verjetno nisi na fakulteti, ali? ;)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Nikonja ::

a ste tečni z branjem, če mu se ne bere zakaj bi bral, bo gledal nadaljevanko. Če pa mu ne želite pomagat nehajte trolat in mu odgovorite če ste že prebrali knjige.

In kakšne veze ima fakulteta z tem ??? a bo dobil diplomo ko prebere knjigo ?

cebelar123 ::

LuiIII je izjavil:

Martina lažje brat ker ne nalaga na veliko o detajlih in zgodba je hitrejša, takorekoč instantna v primerjavi z WOT.


WTF martin da ne nalaga veliko o detajlih? Vsako krpo, ki jo kdo nosi more opisat na eni strani "bog ne daj da se kdo preobleče večkrat", da ne omenjam pojedine in tistih 100 različnih jedi, katere opisuje na dolgo in razvlečeno". To da rabi 3000 strani, da se nekdo nekam malo premakne pa je tak zgodba za sebe.

]Fusion[ ::

Nikonja je izjavil:

a ste tečni z branjem, če mu se ne bere zakaj bi bral, bo gledal nadaljevanko. Če pa mu ne želite pomagat nehajte trolat in mu odgovorite če ste že prebrali knjige.

In kakšne veze ima fakulteta z tem ??? a bo dobil diplomo ko prebere knjigo ?

Ne vem s čem smo tečni z branjem. Pač komentiramo, da 200 strani ni dosti. Noben ga ni napadel za to, da ne bere rad.
Glede na tvoj komentar za faks, pa predvidevam, da še ti tudi nisi tam :D...
Pač na faksu je treba tudi kdaj predelat zadeve z več kot 200 strani. Še posebaj če si na kaki medicini ali pravu. Je pa res, da se da tudi brez knjig skozi zgurat in ni treba teh prebrat, ampak samo zapiske obdelat.

Zaj pa nazaj na topic...
Sem nekje na 80% druge knjige in komaj čakam, da vidim kako bojo uprizorili zadeve... Glede na trailerje bo svetovno :)
Mi je pa po branju knjig zanimivo serijo gledat, ker ta uporablja več različnih zornih kotov, ki jih v knjigi ni.
Tak da komaj čakam :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ]Fusion[ ()

oo7 ::

Nikonja je izjavil:

a ste tečni z branjem, če mu se ne bere zakaj bi bral, bo gledal nadaljevanko. Če pa mu ne želite pomagat nehajte trolat in mu odgovorite če ste že prebrali knjige.

In kakšne veze ima fakulteta z tem ??? a bo dobil diplomo ko prebere knjigo ?



Nikonja hvala,ker me vsaj ti razumeš;).

oo7 ::

]Fusion[ je izjavil:

Nikonja je izjavil:

a ste tečni z branjem, če mu se ne bere zakaj bi bral, bo gledal nadaljevanko. Če pa mu ne želite pomagat nehajte trolat in mu odgovorite če ste že prebrali knjige.

In kakšne veze ima fakulteta z tem ??? a bo dobil diplomo ko prebere knjigo ?

Ne vem s čem smo tečni z branjem. Pač komentiramo, da 200 strani ni dosti. Noben ga ni napadel za to, da ne bere rad.
Glede na tvoj komentar za faks, pa predvidevam, da še ti tudi nisi tam :D...
Pač na faksu je treba tudi kdaj predelat zadeve z več kot 200 strani. Še posebaj če si na kaki medicini ali pravu. Je pa res, da se da tudi brez knjig skozi zgurat in ni treba teh prebrat, ampak samo zapiske obdelat.

Zaj pa nazaj na topic...
Sem nekje na 80% druge knjige in komaj čakam, da vidim kako bojo uprizorili zadeve... Glede na trailerje bo svetovno :)
Mi je pa po branju knjig zanimivo serijo gledat, ker ta uporablja več različnih zornih kotov, ki jih v knjigi ni.
Tak da komaj čakam :)


Ne nisem hodil na fakulteto naredil sem 4 letno srednjo šolo pri 18 letih sem šel v službo in delam že okoli 10 let in mi ni bilo nikoli žal,da nisem šel na faks.Kar se tiče knjig je TV moja knjiga že od nekdaj je bilo tako:)).
Trenutno sem pa na bolniški in zdaj gledam različne nadaljevanke pred kratkim sem pogledal Game of thrones in mi je zelo zanimiva nadaljevanka,samo pač nekatere stvari mi niso bile jasne sem pa vprašal.:P

Vesoljc ::

jest preberem dnevno eno do dve poglavji, odvisno od tega koliko casa sem na wcju :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

St235 ::

Kakorkoli že celotna zgodba GOT je preprosto preširoka, da bi jo lahko stlačili v nadaljevanko. Tako, da tisti, ki bo hotel o vsem več vedet bo pač moral požret in prebrat knjigo. Sreča pri tem je, da so vsaj vse prevedene.

Lion29 ::

St235 je izjavil:

Kakorkoli že celotna zgodba GOT je preprosto preširoka, da bi jo lahko stlačili v nadaljevanko. Tako, da tisti, ki bo hotel o vsem več vedet bo pač moral požret in prebrat knjigo. Sreča pri tem je, da so vsaj vse prevedene.


to velja za vecino filmov in serijj, ki so po knjigah
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Oberyn ::

oo7 je izjavil:

Še nekaj me zanima od kje Lanisterjem toliko denarja??V nadaljevanki nisem zasledil od kje so tako bogati? Hvala in lp:D

Zlato. Obvladujejo rudnike zlata.

oo7 ::

Oberyn je izjavil:

oo7 je izjavil:

Še nekaj me zanima od kje Lanisterjem toliko denarja??V nadaljevanki nisem zasledil od kje so tako bogati? Hvala in lp:D

Zlato. Obvladujejo rudnike zlata.


Hvala:)

mikic007 ::

Prednost knjige? Ze prezveceno, ampak knjiga omogoca neprimerno bogatejso izkusnjo predvsem zaradi lastnega domisljijskega dodatka, ki ga pri videu vecina odpade. Torej na koncu koncev veliko bogatejsa izkusnja, zaradi cesar se pac splaca brati. Ampak ce ti pac ni, je tudi cisto ok. Vsekakor pa bi starsi morali predstaviti otrokom tudi ta svet, ker navada in izkusnje iz mladosti ustvarijo tvoje zivljenje. Je pa tezko, to namrec zahteva najprej branje na glas, nato branje skupaj in nazadnje tudi ocala ;-).

Drugace pa branje leposlovja lahko zelo dobro vpliva na posameznika in njegov razvoj, to je ze nekaj casa jasno, bo pa tudi sola morala malo spremeniti seznam vsebin in nacin podajanja, ker mene je branje obveznih zadev povsem odbijalo, medtem ko sem istocasno prebral 5 knjig na teden. Cudno ...

St235 ::

Ja pa redno ukvarjanje z športom tudi, pa zdravo socialno življenje. Pa kajenju se je treba izogibat...

Dajmo debatirat o GOT, pa pustit moraliziranje in življenjske navade za druge teme.

Precej informacij je zbranih na wikipedia like strani http://awoiaf.westeros.org/ M-power, tam lahko najdeš večino informacij, samo bodi pozoren da si ne spoilaš kakšnega dogodka, ker ravno nepredvidljivost je eden čarov GOT.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

oo7 ::

Hvala Lakotnik29;)

]Fusion[ ::

Mh, vsakemu svoje. Jaz sem tudi komaj v zadnjih letih začel več brat. Prej sem se bolj ko ne izogibal knjigam, razen tistih, ki sem jih moral prebrat.
Je pa fajn ko maš v knjigah na kakih 20-30 strani razložene vse družine in povezave med njimi ter tudi karto kontinenta :)
"I am not an animal! I am a human being! I... am... a man!" - John Merrick

gendale ::

pomoje je problem v slabi izbiri domačih branj v osnovni in srednji šoli, ki veliko ljudem ustvari odpor do knjig
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

LuiIII ::

cebelar123 je izjavil:

LuiIII je izjavil:

Martina lažje brat ker ne nalaga na veliko o detajlih in zgodba je hitrejša, takorekoč instantna v primerjavi z WOT.


WTF martin da ne nalaga veliko o detajlih? Vsako krpo, ki jo kdo nosi more opisat na eni strani "bog ne daj da se kdo preobleče večkrat", da ne omenjam pojedine in tistih 100 različnih jedi, katere opisuje na dolgo in razvlečeno". To da rabi 3000 strani, da se nekdo nekam malo premakne pa je tak zgodba za sebe.


Oh ja! Martin je naravnost direkten v primerjavi s Jordanom, ki lahko v eni sami knjigi oriše dogajanje enega samega (res da pomembnega) dne in to s stališča glavnih protagonistov. Kdor se prebije čez to knjigo je res zrel bralec WOT. Tako mislim, da je Martin manj zahteven kar se tiče opisovanja jedi, oblek,... pa vendar dovolj, da domišlija naredi svoje in me potopi v ta fantazijski svet. To je tudi glavni razlog da beremo te knjige, a ne?
Je pa glavni protagonist GOT res Imp. Zelo domišljen, edinstven lik s zanimivim razvojem in humorjem.

@nny ::

Trailerji so hudi! Komaj čakam 1. april.

Lion29 ::

@nny je izjavil:

Trailerji so hudi! Komaj čakam 2. april.


fixed
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jrtjtejtt ::

super, še dober teden dni :)))

drgač pa WOT je bolj kot ne dolgočasen v primerjavi z Martinom. Zdaj mam WOT samo še kot avdio knjigo, ki mi pomaga zaspat. Čeprav je zadnja knjiga GOT zame osebno (in tudi za mnoge druge kolege, bralce fantazije) veliko razočaranje. Upam da bo naslednja dvignila nivo na raven prejšnjih knjig.

Je pa res zima zakon za branje teh špehov, ki poleti nimajo takega šarma. Sam si morem en pravi bralni kotiček narest...fotelj z mizico in pogled skozi okno v temno noč, kjer ena ulična svetilka razkriva snežne padavine :D

dark_coffee ::

Nekatere dele iz 2. sezone so snemali na Hrvaškem (Dubrovnik)

Lion29 ::

sem pobral GOT s2E00....in pogledal prvih 20s in videl, da so neki spoiler/teaser odlomki iz druge sezone... sem mislil, da bo kak povzetek prve s kaksno razlago ozadja...

a je kjer pogledal? ce so sppooilerji not ne zelim gledat...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

VelikiTun ::

Po opisu sodeč so tudi manjši spoilerji. Ni pa nič hujšega in se da preživeti.

Lion29 ::

ma ne, teaserjev (reklam) in trailerjev jaz iz principa ne gledam, ker velikokrat prikazejo prevec... veliko bolj uzivam pol ob gledanju, ko nic ne vem.....sploh pr takih serijah
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

VelikiTun ::

Hja, potem E00 ni zate.

Lion29 ::

kul, thanx
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Izi ::

Če piše da gre za sezono 2 epizodo 0 je za pričakovati, da bodo govorili precej o sezoni 2.
Enak del je prišel tik pred pred prvo sezono, cel kup intervjujev in odlomkov, režiserjevo mnenje in mnenje igralcev. Veliko splošnih spoilerjev glede zgodbe, ampak ključnih stvari pa vseeno ne izdajo.
Sicer te epizode 00 nisem pogledal, ampak močno dvomim, da so izdali kdo bo v drugi sezoni umrl :))

Lion29 ::

ja seveda kljucnih stvari valda ne bodo izdali, meni je ze par scen iz kake epizode zadosten spoil...ne vem no... sicer vcasih naredim tudi kak rerun seije in je zanimivo gledat ampak ni tistega cara..."Ta trenutek, ZDAJ"..

pac meni je gledanje serij ART :D, posebno dozivetje.... zato razen tle na ST s striknimi spoiler rulesi, drugi strani sploh ne chekiram.. pa sem velik TV show navdusenec...nisem pa geek serij, to pa ne
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Izi ::

Sezona 2, Epizoda 0, z naslovom "Game of Thrones: You Win or You Die" je na ogled tudi na YouTube.
Naloženo s strani HBO, tako da je vse lepo uradno in po pravilih 8-)
Traja 22 minut. Gre za pregled bistvenih dogodkov iz 1. sezone, predstavi glavne igralce in tudi vpogled v 2. sezono (Lion29 ne klikaj na video !!!)



Sezona 2, Epizoda 1, z naslovom "The North Remembers", pa štarta 1. aprila.
Začne se tam, ko se je 1. sezona končala in sicer Robb Stark in njegova severnjaška vojska nadaljuje boj proti Lannisterjem, več pa ne smemo izdati, da ne bo Lion29 doživel živčnega zloma :P

Lion29 ::

sploh nisem zelel brat...kak se zacenja... pr nas se zacenja 2. aprila ;)

bodis s travnika bodisi prek HBOja ;)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Lion29 je izjavil:

sploh nisem zelel brat...kak se zacenja... pr nas se zacenja 2. aprila ;)

bodis s travnika bodisi prek HBOja ;)



Kdaj se pa začne na Hbo sezona 2 kaj veš???
Sam bo najbrŽ prej na torentih.

KOMAJ ČAKAM:P

Lion29 ::

pismo kaj sem napisal v swahiliju al kaj?

2. aprila zjutraj bos mel na torentih, 2. aprila zvecer pa na HBOju.... reklamirajo full po YT
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Bravo sej ni bilo tako težko napisat.;)
Hvala

Lion29 ::

sem en post prej skoraj isto napisal
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

black ice ::

Lion29 je izjavil:

sem en post prej skoraj isto napisal

Nekaterim pisno (spo)razumevanje pač ne leži. :>

Izi ::

black ice je izjavil:

Nekaterim pisno (spo)razumevanje pač ne leži. :>
Pa še Lion29 ne zna uporabljati strešic in ga je težje razumeti :P

Drugače pa 1. del 2. sezone bo na našem HBO v ponedeljek 2. aprila 2012 ob 20:05 - Igra Prestolov II. - 1. del
S slovenskimi podnapisi seveda.
Opozorilo: Lion29, ne klikaj na HBO-jev spored, ker je tam podroben opis vsebine 1. dela :D

Lion29 ::

:D:D:D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

martincek1 ::

V kakšnih časovnih intervalih pa si bodo deli sledili?
««
12 / 213
»»