» »

C++

C++

aaaaa93 ::

Ali ima kdo idejo kateri grafični vmesnik uprabljat, mogoče graphich.h, in če je kje kak teutorial..

Ericssony ::

Na izbiro imaš Qt ali pa .NET Framework

Isotropic ::

ti dve sta sicer samo dve izmed mnogih moznosti, sta pa najbolj sensible imo.

mene pa zanima, kera je dobra knjiga, ce bi se rad naucil cpp?
malo programirat ze znam, python in nekaj malega (!) fortran, je pa to oboje v stilu preberi iz fajla, daj mu nekaj za zracunat. classov pa podobnega nisem nikoli kaj prevec rabil, mi jih je sef tudi odsvetoval (keep it simple).

a se najprej spoznam z py classi (py 2.x) ali takoj saltam na cpp? bo prva varianta lazja?

Zgodovina sprememb…

revvs ::

Nobena knjiga te ne bo podrobno naučila. Najbolje je da vsako knjižico ukazov posebej obdelaš. Lahko začneš tam kjer se je nek jezik rodil. V primeru Microsoft jezikih imaš vse na njihovi strani, vsako majhno stvar. So pa določene razlike med c, c++, c# in tistimi visual jeziki. Za c++ pa lahko začneš tukaj:
http://www.cplusplus.com/reference/

Isotropic ::

verjamem, sam jst cpp ne znam nic, na pamet se cout ne (brez iskanja po netu).
glavno vprasanje pa je: a nej grem direkt na cpp al naj najprej nadgradim znanje o classih ipd. v py?

Zgodovina sprememb…

revvs ::

Jaz pythona kaj posebej ne znam, vendar class ni nič drugo kot določen del kode zajet tako da ne vpliva na celoten program če je kjer napaka. Tako preprosto povedano.

class
{
}

To je vse, to je class. Potem pa dopolnjuješ znotraj teh vijug :)). In tam se začne. Brez tega tudi gre. Lahko tudi struct. Ali pa brez vsega. Njaprej se nauči kaj pomeni int, double, float....Potem kako to sploh deluje (v programskem jeziku), nato se učiš metode...nato class. Potem pa pač kar rabiš to vzameš oz. pogledaš. Samo moraš paziti da ne boš poslušal neke ljudi ki uporabljajo c in ti razlagajo o c++, oz tisti ki uporabljajo c++ in govorijo o c#. Zato raje jaz gledam pri tistih ki so izumljali jezik, ker dosti knjig napačno določene stvari razlaga, da ne bom govoril o forumih lol.

genesiss ::

revvs je izjavil:

Zato raje jaz gledam pri tistih ki so izumljali jezik, ker dosti knjig napačno določene stvari razlaga, da ne bom govoril o forumih lol.

:) Torej mu predlagaš naj ne upošteva tvojega nasveta? Upam da :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: genesiss ()

technolog ::

Jaz pythona kaj posebej ne znam, vendar class ni nič drugo kot določen del kode zajet tako da ne vpliva na celoten program če je kjer napaka.


Si zamešal z exception?

revvs ::

technolog je izjavil:

Jaz pythona kaj posebej ne znam, vendar class ni nič drugo kot določen del kode zajet tako da ne vpliva na celoten program če je kjer napaka.


Si zamešal z exception?

{
}
je kar je.

technolog ::

Prosim?

revvs ::

{ } = od do

genesiss je izjavil:

revvs je izjavil:

Zato raje jaz gledam pri tistih ki so izumljali jezik, ker dosti knjig napačno določene stvari razlaga, da ne bom govoril o forumih lol.

:) Torej mu predlagaš naj ne upošteva tvojega nasveta? Upam da :)


Saj mu pa ne dajem nič nasvetov glede kode, samo kje in kako si naj pogleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: revvs ()

technolog ::

Če se v classu zgodi runtime ali compile time error to vpliva na celoten program, ne tako kot ti buče prodajaš.

Classi niso za to, kar ti misliš da so, ker še rasteš.

revvs ::

Zato je pa cel programski jezik c# zgrajen iz class. Zato ker sem jaz že tebe prerasel.

Isotropic ::

back on topicks

napsy ::

matej94: najlazje bo, da z neta staknes Visual C++.NET pa prek vgrajenega GUI editorja gradis vmesnik.

... ali pa kot alternativa, skopiraj dol Qt Creator, ta ima cudovit GUI editor
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: napsy ()

techfreak :) ::

Visual C++ 2010 nima več Intellisensa za CLI in je namenjen predvsem vzdrževanju starejših aplikacij (za kar je 2008 verzija boljša zaradi Intellisensa). Če hočeš delati GUI uporabi C#.

technolog ::

Za GUI lahko uporabljaš tudi C++. Uporabi Qt, ima priložen Qt designer.

aaaaa93 ::

Aha hvala za odziv mi moramo naredit v dev c++ programski jezik c++, samo open gl se mi zdi mal težek da se ga bom naučil v enem tednu sem probil z varjanto conio2.h pa so izrisi izjemno netočni in morm nekaj boljšega vzet :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Unit testing - se poslužujete?

Oddelek: Programiranje
335096 (3246) krneki0001
»

Učenje programiranja (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
8517984 (14587) Spura
»

Kateri programski jezik?

Oddelek: Programiranje
494514 (3127) kopernik
»

Naprednješa knjiga o programiranju (koncepti, ...)

Oddelek: Programiranje
366024 (5195) noraguta
»

PHP ASP

Oddelek: Izdelava spletišč
352983 (2308) MrBrdo

Več podobnih tem