» »

Amis trojka, hišni kino in poslušanje radia

Amis trojka, hišni kino in poslušanje radia

woman ::

Pozdravljeni.
En mesec imam Amisov trojko maxi, prej sem imela Amis dvojko in TV Telemach in mi je mogoče že malo žal ... ;(
S tehnično pomočjo Amisa prek maila si žal ne morem kaj dosti pomagati, ker trdijo, da na podoben problem še niso naleteli ali pa se se sprenevedajo.
Zanima me namreč, kako povežem (z audio RCA kablom) 5 let star hišni kino Sharp HT-CN410DVH z albis SceneGate 8000 digitalnim sprejemnikom, da dobim na hišnem kinu signal za radio oz. lahko poiščem radijske postaje? Radia v nobenem primeru ne želim poslušati prek prižgane televizije.
Vprašala sem jih tudi, če bi kino s HDMI priklopom bil boljša rešitev in odgovora nisem dobila.
Spogledujem se s cenejšim Sonyjevim domačim kinom DAV-DZ330, ki ima obe možnosti povezave, za kaj dražjega pa nimam denarja. Tudi televizor imam Sony.
Moja vprašanja so naslednja:
1. Kako lahko prek hišnega kina, neodvisno od televizorja, poslušam radijske programe?
2. Katere kable moram imeti in kako povezati, če kino nima HDMI priklopa? Je RCA kabel prava rešitev?
3. Kako moram urediti nastavitve na hišnem kinu? Poskusila sem že vse mogoče ...
4. Bi kino s HDMI in/ali optičnim priklopom rešil ta problem?

Hišni kino sem na televizor priklopila s scart kablom in ta povezava za gledanje DVD-jev deluje za moje trenutne potrebe v redu.
Navodila za SceneGate 8000 so zelo skopa, da ne rečem pomanjkljiva, tudi z njihovo spletno stranjo, ki so mi jo na mojo željo posredovali iz Amisa - http://www.albistechnologies.com/produc..., si ne morem kaj dosti pomagati.
Še to, priročnik za moj 5 let star hišni kino Sharp HT-CN410DVH je tu: http://www.usersmanualguide.com/sharp/h... ;)

Zelo bom vesela vsakega uporabnega namiga ali nasveta.
Hvala v naprej. :)

P.S. Opravičujem se, če je kje že kakšna podobna tema, a nisem je našla.
  • spremenilo: woman ()

telexdell ::

Če lahko gledaš filme na TV in ob enem poslušaš zvok preko hišnega kina potem imaš žal le tri možnosti:
1...na hišni kino priključiš anteno in poslušaš radijske postaje, katere pač lahko sprejemaš
2...prižgeš TV, si nastaviš radijsko postajo katero želiš poslušati in izključiš TV
3...zapomniš si mesta radijskih postaj in preko daljinca direktno izbereš želeno postajo.

Seveda pa moraš imeti povezan digitalni sprejemnik direktno na hišni kino in ne preko TV!!!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

woman ::

Hvala za odgovor telexdell, no pa le le nisem tako trapasta, kot najbrž mislijo na Amisu in tudi njihovem forumu! Vedno sem povezovala direktno na digitalni sprejemnik, to mi je jasno. ;)
Očitno način poslušanja, kot mi ga omogoča kabelski ponudnik, pri drugi tehnologiji (zaenkrat) ni mogoč.
Torej, če prav razumem, tudi nakup novega hišnega kina s HDMI in digitalnim priklopom ne bi nič pomagal oz. spremenil?

Trancedeejay ::

Šele po trikratnem branju problema in pregledu manualov mi je jasno v čem je dejanski problem. Prej ste vse imeli preko Telemacha, tako radio kot TV, saj gre vse preko koaksialnega kabla (kabelska). Pri IP varianti pa zadeva deluje podatkovno. To pomeni, da boste sedaj lahko poslušali le kar vam bo lovila običajna antena. Lahko pa si nabavite squeezebox Classic ali nekaj v tem smislu (internetni radio), pa boste imeli radijev kolikor želite, celo po tipu zvrsti glasbe boste lahko izbirali.
Have a nice Day

Matt

www.audio-kontakt.com
Music is the key

woman ::

Hvala tudi tebi Trancedeejay. :)
Squeezebox-a Classic ali kaj podobnega ne ne bom kupovala, kupila bi nov domači kino, a če HDMI in/ali digitalni priklop na domačem kinu nič ne spremeni (predvidevam, da je tako, ker mi nihče ni na to odgovoril), tudi ta nakup odpade.
Bom pač "lovila" radijske postaje z anteno, ki je bila kinu priložena.
Živela tehnika 21. stoletja! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: woman ()

jedateruk ::

Jaz sem od danes na Amisu na paketu Trojka 10m, pa ko albis vmesnik povežem na panasonic plasma tv s hdmi kablom, ni zvoka. A morda ve, kakšne nastavitve vmesnika in televizorja bi moral imeti nastavljene, da bi poleg slike imel tudi zvok? V vmesniku že imam nastavljen HDMI-YUV vhod, na tv-ju pa HDMI3.

jedateruk ::

Admin, briši moja zadnja dva posta: sem ugotovil, da hdmi3 ne pokriva zvoka, zato sem vtaknil kabel v hdmi1 in sedaj imam tudi zvok.

jedateruk ::

Imate tudi vi probleme s časovnimi funkcijami pri albis vmesniku? Če uporabljam tipke za premikanje naprej ali nazaj po oddaji, mi vmesnik pogosto zablokira, ga moram izklopiti in vklopiti čez par minut.

Zvezdica27 ::

lp,

včasih mal štekne, ja, sam ni sile.

Kar se pa tiče radia, pa je rešitev v pametnem telefonu. Kako? Evo:
-pametni telefon se poveže na net preko Wlan
-klient za internetni radio
-izhod telefona povežeš s hišnim kinom
-TV seveda dea ločeno.

Najceneje, najbolje. Za svoj telefon pač najdi klienta, oz. precej radiev dela tudi preko http.

zz

Zgodovina sprememb…

woman ::

Hvala Zvezdica27, ampak pametnega telefona res ne mislim kupovati zato, da bi poslušala radio, ker ga ne potrebujem. Telefona namreč.
Najbrž sem precej za časom, ampak radio mi že ves čas dela na običajno anteno in to mi v bistvu zadošča. 8-)

Zvezdica27 ::

morda že obstoječi telefon to podpira?

zz

woman ::

:D Ah, kje pa, moj telefon je star dobri dve leti in je neumen, saj mi služi samo za telefoniranje sms in mms-anje, fotografiranje, beležke, alarm in podobne preprostre zadeve. :)
Vseeno hvala.

Zvezdica27 ::

lp,

radio je na telefonih že ohoho let. Daj zaupaj model pa da pogledamo kaj je možno in kaj ne. Sploh pa se pametni telefon enostavno spplača - ne samo radio, tudi youtube, remote playback itd...

še malo pa bo telefon HTPC (ne vem za novejše, mam pač Nokia E72, ki ji še malo manjka).

zz

woman ::

Ja, pozabila sem, seveda ima telefon radio, saj ga občasno tudi poslušam. 8-)
Sicer imam pa Sony Ericsson C902.

Zvezdica27 ::

problem rešen.

zz

woman ::

Za moj 5 let star hišni kino Sharp HT-CN410DVH potrebujem now firmware, mi lahko kdo svetuje, kje ga dobim?
Pa kje dobim kakšna navodila za namestitev za telebane.
Iskala sem sorodno temo, a je nisem našla, zato pišem kar tu. :8)

amigo_no1 ::

woman ::

Najlepša hvala amigo_no1, uspelo mi je, s tvojo pomočjo, seveda! :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC -> smart tv -> hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
365369 (4491) St235
»

Kakšno ozvočenje za filme v sobi?

Oddelek: Zvok in slika
365286 (4225) neo5468
»

Starejši hišni kino na nov TV

Oddelek: Zvok in slika
142558 (2221) don-d
»

Zvok iz TV na hišni kino preko HDMI kabla

Oddelek: Zvok in slika
167329 (7090) Zvezdica27
»

Nakup WD HD TV Player

Oddelek: Kaj kupiti
115055 (3228) Robert1

Več podobnih tem