» »

svetujte nekomu ki se skoraj ne igra

svetujte nekomu ki se skoraj ne igra

kesl ::

zal ze 5 let ne delam s hardwarom in rezultat je ta, da je za mene vsaka oznaka plate enaka... mi ne pove nic.

ker rabim nov racunalnik, vas prosim da mi napisete konfiguracijo in to tako, da bo delovalo stabilno in da bo super. naj povem se to: vecinoma casa programiram, delam v photoshopu, iger sploh ne igram samo vsake 3 mesece se mi zalusta da bi sprobal kako 3d [pa mi zdaj itak ne dela :(, torej rabim verjetno neko solidno graficno? imam pa 19" monitor, torej naj gre 1280x960 na 90Hz+. rad bi solidno hitro masino, ce je mal dnarja je fajn.

imel bi pa:
- 60gb+ disk
- procesor tak da laufa, povejte kaj? AMD, Celeton? navijat se mi ne da, beri: ne znam in ne upam. ze procesorjev je tolk da se mi zmesa
- usb porte boljs vec kot manj
- mrezno na plati, a? [ma kaka plata 2 mrezni?
- cim manjse ohisje, lahko desktop [tu spet ne vem kako je z gretjem a res clovk nuca 10 ventilarotjev dans?]
- mis tako fajno, baje so one brez kugle boljse
- tipkovnico
- pac zvocno na plati [nisem zahtevn, kak internet radio poslusam]
- 512 rama [mel bi vec pa je verjetno drag]

super vam bom hvalezn ce se komu lubi spisat samo oznake za plato, procesor pa mogoce 3 stavke zakaj ravno to.

se boljse bo ce povete se firmo kje to vse dobim.

hvala!
8-)

Jux ::

Mas kr dost specifične želje:

1. Če ne rabiš neke hude grafike, si lahko omisliš plato z integrirano grafiko, formata microATX in ga pluneš v microATX ohišje pri AGT ga dobiš za 13 k sit. Kero microATX plato ne vem, bo že kdo drug iz foruma povedu.

2. ATHLON (vstavi št. MHZjev primerno tvojemu žepu).

3. Grafična obvezno R9000, ker je to najcenejša grafika ki ima kvaliteten izhod za monitor, sam umiram na GF4 MX440, slika je čisto meglena!

4. Disk se ti pomojem splača uzet velik 80GB, pa to obvezno WDja 8MB cacha.

5. Ventilator recimo Zalmana CNPS6000 al pa Vulcano 7+(ki ga lahko lavfas na low (vsaj jst ga pa mam na XP1600 zdele tem 31C).
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jux ::

PS: kup comp pr AGTju, fantje so u iber prjazni, radi pomagajo. Sicer majo mal tezave z dobavo in ponavad cakas na racunalnik par dni, vendar vse dobis in dela tip top!
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Huey P ::

procesor: absolutno Athlona ali pa (za malo denarja) Durona 1.300 MHz (cca. 13.000)

plato: počakaj na nForce 2 (integrirana mrežna, solidna zvočna, AGP 8x, 6 USB 2.0...)

grafično: če maš denar še malo počakaj na izid NV 30 in 35 (GF5) potem pa kupi Radeon 9700 (pro), ker bodo cene dol šle. Če kupiš R9700 boš za par let preskrbljen. Vendar zraven rabiš dokaj močan procesor (2.000 MHz) Če pa hočeš za malo denarja solidno grafiko Radeon 9000.

rami: ali 256 DDR 400 MHz ali pa 512 (če ti denar da...).

disk: Western Digital 80 JB800 (najhitrejši 80 gigač)

miši so itak zelo poceni.

oznake na plati: ti gledaj tako, ki bo imela čiovje KT333 ali KT400.


Zakaj ravno to? Ker je Sthlon neprimerno hitrejši in cenejši od Pentiuma, ker je nForce 2 plata največ za ta denar, Radeon pa je itak trenutno najhitrejša grafikulja na trgu... Lahko pogledaš tudi malo za Radeon 9500, ki bi naj drugi teden prišel v SLO...

..::DOOM III: The Legacy::..

kesl ::

nekaj ne zastopim...

a geforce2 bo osnovna plata? ker navadno so grafike na plati bolj zanic, se ne dajo na 100Hz pri 1280. ram mora biti DDR? mater je drag... povejte mi se kako se to pozna? kolk sem v zivljenju menjal rame je bilo vedno isto, tako da ce se pozna 1ms pri pol ure, potem bi raje onga brez ddr :|

>oznake na plati: ti gledaj tako, ki bo imela čiovje KT333 ali KT400.

a ravno to? ok...

onega ohisja atx pa ne najdem na njihovi spletni strani. a je micro atx ohisje kot tower ali desktop?

SasoS ::

Hueyjeva mašina je premočna zate...kaj ti bo 9700 če ne špilaš špilov?? Vzemi R9000 (zelo solidna grafična, dober 2D in TV-Out), sicer je malenkost počasnejša od Ti4200, ampak še vedno podpira DX81 in ni se za bat da špili ne bi gor laufal! Za plato priporočam da se ozreš za kakšno z Sis745 chipsetom. Te plate so močno cenejše od onih Viinih, performančno zelo uredu, pa še z driverji se ti ni treba zezat :D. Je pa res da malce šepajo dodatki...ponavadi sta samo 2 USB-ja (1.0), brez firewire-ja, mrežna je pa mogoče gor...Sicer pa...za dobre 2 jurja dobiš 10/100 mrežno že v vsaki štacuni. Procesor je pa tako...poglej kolk bi dal zanj in tolk odštej ane:)), pri AMDju cene rastejo dokaj linearno. P4 je za moje pojme za tisto kar ponuja predrag. Računaj da rabiš kar nekaj Mhz več da iztisneš iz njega isto kot pri AMDju, šele ti proci na 533MHz vodilu imajo boljši izkoristek megahertzov. To je pa pol že 80K+ samo za proc...

aja...z ramom je pa tako. Skor nobena plata danes ne podpira več SDR rama. Lahko sicer dobiš ECS K7S5A če bi že rad SDR ker ima slote za oba. Vedi pa to, da je AMDjev FSB že po zasnovi DDR, tako da je DDR skor obvezen...Res pa je da ti ni treba kupovat DDR 400 (brezveze, pomoje...ker je predrag, ni še standardov in nobena plata ga uradno ne podpira). Kupi 266 ali pa 333 če bi rad par % večjo hitrost...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: SasoS ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NAS - samogradnja (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
9817920 (14161) cekr
»

manjše ohišje

Oddelek: Pomoč in nasveti
274577 (4093) opeter
»

Tih, odziven, poceni PC

Oddelek: Kaj kupiti
264625 (3789) trnvpeti
»

Katera matična plošča?

Oddelek: Kaj kupiti
91180 (992) *ziga*
»

Par vprasanj glede nakupa compa

Oddelek: Kaj kupiti
51279 (1122) McHusch

Več podobnih tem