» »

Backup google docs

Backup google docs

zhigatsey ::

Živjo,

Veliko datotek (20GB) imam shranjenih na google docs. Ali ve kdo način kako bi avtomatiziral izdelavo varnostne kopije vseh datotek na
lokalni disk. Problem je ker na google docs lahko downloadaš samo 2GB na enkrat in moram prenesti vsak folder oz. collection posebej, ker posamezen folder
zaenkrat še ne presega 2GB, ampak je to zamudno... Ali kdo pozna način, program kako to avtomatizirati.

Hvala

zhigatsey ::

Sem si prenesel googlecl, vendar je bolj tako tako...
Sicer lahko prenesem vse datoteke če pustim prazen title:

$ google docs get --title= --dest=/data/temp

vendar se ne ohrani drevesna struktura in datoteke ki imajo enaka imena in so v na google docs v različnih folderjih
se pri prenosu prepisujejo saj se vse prenesejo v isti direktorij (/data/temp)...

Sem mislil da bi napisal skripto, ki bi kreirala enako drevesno strukturo, kot na google docs in za vsak folder zagnal ukaz:

$ google docs get --folder=/slackware/packages/x86_64 --dest=/data/temp/slackware/packages/x86_64
$ google docs get --folder=/slackware/packages/x86_32 --dest=/data/temp/slackware/packages/x86_32
$ google docs get --folder=/ubuntu/packages/x86_64 --dest=/data/temp/ubuntu/packages/x86_64
$ google docs get --folder=/ubuntu/packages/x86_32 --dest=/data/temp/ubuntu/packages/x86_32

vendar to ni možno, ker ne morem podati poti do folderja -> "/slackware/packages/x86_64", ker javi da tega folderja ne najde...

Lahko bi naredil recimo:

$ google docs get --folder=x86_64 --dest=/data/temp/slackware/packages/x86_64

vendar mi potem prenese datoteke iz folderja /data/temp/slackware/packages/x86_64 in tudi iz /data/temp/ubuntu/packages/x86_64,

tako da je to tudi šmorn...

Lonsarg ::

Malo po ovinkih do tega kar rabiš je tole. Vzameš 30day trial od Buisiness edition, ki ima neomejeno velikost in količino prenosa pa rešiš svoj problemčič:
http://www.syncplicity.com/
Aja mal boš mel sicer problem, ko ni linux clienta, ampak če gre za one time thingy boš preživel:)

Jaz sem uporablal personall, ker imam do 2GB in je zastonj. Vendar sem kasneje število filow presegel in me je nekaj zajebavalo, pa sem prešaltalna Windows Live mesh 5GB zastonj pa lep official client, ki v ozadju sihronizira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

zhigatsey ::

Hm, rad bi kar ostal na google docs... vseeno hvala za nasvet...

dbevfat ::

jaz uporabljam gdatacopier (potrebuje še gdata-python-client), nimam pa še toliko podatkov, tako da ne vem, kako je z omenjenimi omejitvami. Uporaba je precej preprosta, ima pa nekaj manjših problemov pri UTF znakih v imenih dokumentov (kar sem jim tudi javil in so/bodo odpravili).
nvr2fat

zhigatsey ::

Sem poskusil gdatacopier vendar, podpira omejeno število formatov. Na google docs sedaj lahko uploadaš
katerokoli datoteko. Če format ni določen mi za vse datoteke pripne končnico .odt...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FreeBSD znalci

Oddelek: Operacijski sistemi
9854 (560) Mahagonij
»

kaj zanimivega pocet z vpsom

Oddelek: Omrežja in internet
132374 (1352) Ales
»

WiFi ne dela na Lenovo R500 z Ubuntu 10.04 LTS (64 bit)

Oddelek: Operacijski sistemi
181452 (1257) Icematxyz
»

problem z linuxom (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
594052 (3344) vejnovic
»

ATI linux gonilniki in problemi

Oddelek: Operacijski sistemi
8990 (892) zee

Več podobnih tem