» »

qos router

qos router

JoeHunter ::

Kupujem zmogljivejši router, ki ima podporo QoS. Quality of service kar pomeni, da ima možnost spreminjanja hitrosti prenosa download in upload vsem odjemalcem.
Stari router žal te možnosti nima in se dogaja, da mi ostali katerim davam povezavo zabijejo linijo z torrenti. Pol pa imaš hitrost interneta tako, ko si jo imel včasih prek telefonskega modema.
Programsko omejevanje z netlimiterjem pa žal ne pride v poštev.

Hvala vam za pomoč in nasvete!

trnvpeti ::

en router , kjer bo sel gor dd-wrt
30eur tplink 743 (ena antena)
to ima 32 mb rama, in ti bo zmoglo kar nekaj conn

ce imas vecje potrebe, bos moral poseci po boljsih routerjih (netgear 3500L, še višje pa bo kaksen mikrotik)

JoeHunter ::

Malo sem prebiral starejše teme, ki so se že pisale na tem forumu. Koliko sem uspel razbrati, če želim kupiti relativno poceni router rabim enega, ki podpira tomato firmware. Ali pa router višjega cenovnega razreda, ki to že vse ima.

Problem pa je v tem, da vsi ti routerji so namenjeni za brezžično omrežje. Mi še pa to vse imamo preko mrežnega kabla. Torej je to pol sploh smiselno razmišljat v to smer ali ne? Ker hec je v tem tudi, če jaz to nabavim in te moje odjemalce dam na brezžično bodo prej, ko slej videli, da imajo slabšo povezavo in bodo verjetno posledično hoteli nazaj na žično povezavo. Je sploh torej možno omejevat hitrost povezave v žični povezavi?

Hvala vam za pomoč!

trnvpeti ::

samo zicni routerji so namenjeni za velika omrežja
za manjsa bos tezko nasel

lahko vzame wifi router, in izklopis wifi
to ni noben problem

tomato podpira manjse stevilo routerjev, je enostaven
dd-wrt podpira vec, naceloma dobis pri obeh isto

JoeHunter ::

jaz to zadevo potrebujem samo za to, da tem trem, ki jim davam povezavo lahko omejim hitrost oddajanja in prejemanja. Na točno določeno od mene izbrano hitrost in s tem pohitrim delovanje interneta.

Nisem bil siguren, če lahko brezžični router deluje tudi kot navadni žični in se, da povezavo posamezniku omejevat po želji.

Zdaj pa konkretno vprašanje kateri router naj nabavim? Po možnosti enega na katerega nebom rabil inštalirati kak drug Firmware, ker še namreč kaj takega nisem nikoli počel in nimam s tem nobenih izkušenj.

Hvala!

trnvpeti ::

To ne poznam, mogoce bo kdo drug.

boogie_xlr ::

Zamenjat firmware še nikoli ni blo tako enostavno, kot je danes. Enostavno v brskalniku greš na spletni vmesnik od ruterja in klikneš firmware upgrade. In naložiš firmware od dd-wrt-ja. Drugače so pa navodila na dd-wrt wiki.

JoeHunter ::

Sem ta link malo pregledal in vse lepo piše. To bom že nekak porihtal, saj za izgubit nimam nič. :)

Torej zdaj pa še rabim samo pravi router. Bral sem, da v nižjem cenovnem razredu priporočajo Linksys WRT54GL.
Drugače sem pa zasledil tudi, da bi baje naj DrayTekovi routerji to že vse imeli. Imajo pa tudi zelo sočne cene.

Torej rabim router na katerega gre dd-wrt in bo delovalo omejevanje - določanje povezave na vsak port posebej. Preko žice na 3 odjemalce, če štejem še sebe zraven 4.
Kandidat, ki mi ga je priporočal Trnvpeti: tplink 743
In pa Linksys WRT54GL, ki pa za njega tudi pravijo, da dobro deluje.

Hvala vam!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

dd-wrt ali tomato firmware

Oddelek: Omrežja in internet
303534 (1817) NoName
»

Kateri router naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
879764 (6505) janezek67
»

WLAN in routerji

Oddelek: Omrežja in internet
223213 (2488) Spajky
»

Ruter WRT54GL

Oddelek: Omrežja in internet
473898 (2824) mihec87
»

Povezovanje dveh routerjev preko wlan

Oddelek: Omrežja in internet
273829 (3281) Pyr0Beast

Več podobnih tem