» »

Rewriting problem

Rewriting problem

iMark ::

Pozdravljeni,

Želel sem, da v brskalniku ne bi bile vidne končnice php datotek in sem zato v .htaccess dodal naslednjo kodo:
RewriteEngine On
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule ^(([^/]+/)*[^.]+)$ $1.php [L]
RewriteCond %{THE_REQUEST} ^[A-Z]+\ /([^/]+/)*[^.#?\ ]+\.php([#?][^\ ]*)?\ HTTP/
RewriteRule ^(([^/]+/)*[^.]+)\.php http://domena.com/$1 [R=301,L]


Ko sem se poskušal vpisati na stran se php sploh ni izvedel. Posumil na rewrite mod ter ga odstranil. Potem sem se lahko normalno prijavil vendar je nastal nov problem namreč mi je delovala samo tistra stran na katero me preusmeri ob prijavi, če pa kliknem na katerokoli drugo povezavo na tej strani se mi odpre napaka 404, torej stran ne obstaja, zanimivo je tudi to, da ko se odpre stran z napako je v URL vrstici napisan naslov brez končnice - po prijavi preusmeri na nekaj.php, če kliknem drugo povezavo gre na "povezava" in ne "povezava.php" kljub temu, da je rewriteEngine bil odstranjen.
Ob odstranitvi rewrita FF deluje normalno, IE pa kot sem zgoraj opisal.
Od kje dobi IE informacijo o rewritu, če pa je bil odstranjen?
Bolj kot to, pa me zanima, kaj moram narediti, da bo rewrite deloval normalno in ne "ignoriral php-ja"?

Lepo prosim za pomoč.

Lep pozdrav
  • spremenil: iMark ()

iMark ::

Sem ugotovil zakaj se "submit" (php) ne izvede - ker je action vezan na "file.php", ko odpre file.php pa preusmeri na file, ta pa ne obstaja. Action sem spremenil na "file" (brez končnice) in zdaj dela - ampak to ni idealna rešitev, tako da če zna kdo spisati RewriteRule tako, da ne prikaže končnice in se bojo forme normalno izvedle, bi lepo prosil, če lahko napiše.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mod_rewrite - prosim za nasvet

Oddelek: Programiranje
71367 (1243) carota
»

brez .html končnice

Oddelek: Izdelava spletišč
121896 (1336) MisterR
»

htaccess - ce obstaja - serviraj, v nasprotnem primeru ....

Oddelek: Izdelava spletišč
61073 (993) Lion29
»

mod_rewrite

Oddelek: Izdelava spletišč
111181 (1123) techfreak :)
»

.htaccess rewrite za poddomeno

Oddelek: Izdelava spletišč
71421 (1341) alessio2

Več podobnih tem