» »

Firefox 4 izšel

1 2 3
4
5

Kenpachi ::

WHAT THE HELL!? F6 ne gre več v address bar. Bljeh. Cajt za test drivat Chrome.
Zaraki Kenpachi.

subby ::

itak da gre, brez problemov

lopov ::

V vseh brkljalnikih:

Ctrl + L --> naslovna vrstica
Ctrl + K --> iskanje

subby ::

Če je bil uradni izid včeraj ob 15h, potem je v prvih 24 urah dosegel 6,9 milijonov prenosov.

nekaj sekund čez 15

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Kenpachi ::

subby je izjavil:

itak da gre, brez problemov


Ne pa ne gre, če se na glavo postavim.

lopov je izjavil:

V vseh brkljalnikih:

Ctrl + L --> naslovna vrstica
Ctrl + K --> iskanje


V vseh brskalnikih je F6, razen v Operi F8. Iskanje pa je F3. To še iz cajtov Windows 3.1.

Zdej pa po miljavžnt letih uporabe iste tipke pa lomit neke ctrl bližnjice, ja... Bullshit.
Zaraki Kenpachi.

Bakunin ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

bluefish ::

opeter je izjavil:

bluefish je izjavil:

Je potrebna slikovna demonstracija?


Bi bilo dobro, ja.
Eto, to je slika:

...


Chrome recimo gornjih vnosov brez favikone ne prikaže. Enako tudi ignorira razne login.php ob prijavi na spletno stran, skok na post v temi,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

TOP ::

Kje pa je funkcija osveži stran.Hvala

opeter ::

TOP je izjavil:

Kje pa je funkcija osveži stran.Hvala


Čisto na koncu naslovne vrstice ... (poleg zvezde na desni strani). Ali pa pritisni F5.

BlueFish, za tvojo zadevo pa zaenkrat nimam rešitve.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

bluefish ::

BlueFish, za tvojo zadevo pa zaenkrat nimam rešitve.
Eh, po eni strani itak ni panike, ker počasi prehajam na Chrome. FF se mi zdi iz verzije v verzijo vse bolj napihnjen. Trenutna verzija je sicer kar kul, pa vseeno.

TOP ::

opeter Hvala ti,sem našel.

globoko grlo ::

khm, na eni part.is strani mi ne kaže več novih prispevkov, oz. pokaže že vse, samo oznake novo ni več. A je to krif FF4 al kj drugega?

tnx

Maxwell ::

Namesto dodatka Multirow Bookmarks Toolbar je meni pomagalo tole:

http://userstyles.org/styles/45503/simp...

xyxyxyxy ::

O izidu Opere Mobile 11 in Mini 6 pa nobene novice?

Mipe ::

Saj lahko tudi ti pošlješ novico, če si ti tista oseba, ki to spremlja?

opeter ::

Maxwell je izjavil:

Namesto dodatka Multirow Bookmarks Toolbar je meni pomagalo tole:

http://userstyles.org/styles/45503/simp...


To bi bilo super, samo Stylish trenutno ne dela z novim Firefoxom ... ali pa dela?
Bom poskusil.

EDIT: piše, da je Firefox 4.0 kompatibilen. Hmm ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

psytoma ::

Povejte mi prosim zakaj mi hoče zavihke pri izhodu iz FF zapreti, na voljo mi ponudi samo zapri ali prekliči, pri verziji 3.6 sem imel na voljo še shrani.Imam pa zavihke razdeljene v 2 skupini.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: psytoma ()

AngelOfDeath ::

OMG koliko hroščov ima pa ta 4. Če bi to vedel ga nebi nikoli prenesel. Tale že nujno potrebuje Sp1...
edit: Slovnica

AngelOfDeath ::

Bakunin je izjavil:

how-to-fix-annoyances-with-firefox-4s-new-look




Tako neumnih navodil pa tudi ne srečaš vsak dan...
edit: Slovnica

Zelnick ::

psytoma je izjavil:

Povejte mi prosim zakaj mi hoče zavihke pri izhodu iz FF zapreti, na voljo mi ponudi samo zapri ali prekliči, pri verziji 3.6 sem imel na voljo še shrani.Imam pa zavihke razdeljene v 2 skupini.
Na default je shranjevanje onemogočeno se pa da spremenit. V address bar vpišeš : about:config - kliknes na : “I’ll be careful, I promise!” gumb - pod filter daš : browser.showQuitWarning - spremeniš nastavitev z dvojnim klikom oz. z desnim klikom in Toggle in dela kot 3.6

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zelnick ()

M@73Y ::

Pri novi verziji me moti "dokler se ne navadim", da sta pri desnem kliku na povezavo zamenjana "odpri povezavo v novem zavihku ter odpri povezavo v novem oknu".
..jump into psytrance tunnel..

lopov ::

Mani je pa ravno to super, chrome-like. Zapiram s Ctrl-W in mi ustreza, da je nov tab na prvem mestu.

opeter ::

M@73Y je izjavil:

Pri novi verziji me moti "dokler se ne navadim", da sta pri desnem kliku na povezavo zamenjana "odpri povezavo v novem zavihku ter odpri povezavo v novem oknu".


Ja, to tudi mene moti, ampak se počasi navajam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dussan ::

En bug - skripta proxy.pac za nastavitev proxy-a ne deluje. Skripta je ostala ista, pri 3.x in ie deluje, pri 4.0 pa ne več :(

Alamar ::

opeter je izjavil:

Maxwell je izjavil:

Namesto dodatka Multirow Bookmarks Toolbar je meni pomagalo tole:

http://userstyles.org/styles/45503/simp...


To bi bilo super, samo Stylish trenutno ne dela z novim Firefoxom ... ali pa dela?
Bom poskusil.

EDIT: piše, da je Firefox 4.0 kompatibilen. Hmm ...

Povečal sem širino za še eno vrstico na skupno tri in dela brez problemov zaenkrat

roli ::

Stylish vsaj meni deluje čisto normalno. Z novim FFjem sem kar zadovoljen čeprav bom rabil še nekaj testiranja preden se bom dokončno odločil. Ker sem istočasno zamenjal tudi računalnik nisem imel še kaj dosti priložnosti zadeve stestirati. Ampak zaenkrat nekih hudih problemov ni. Zadeva je sicer še bolj požrešna z RAMom kot prej. Trenutno rabi okoli 1.2GB RAMa + Firefox plugin process še 400MB. Prej je komplet FF rabil okoli 1.3GB. Trenutno imam odprtih okoli 170 zavihkov kar je sicer malo ekstremno tudi zame.
http://www.r00li.com

SkyEye90 ::

Povezave v novem zavihku enostavno lahko odpirateb s srednjim mišlinim klikom :) to ni novost, je že od prej, ampak mogoče še kdo ne ve in pride zeloo prav bližnjica.

black ice ::

Zakaj se mi v Google Searchu (desno zgoraj) vsake toliko vpisujejo/pojavijo random številke?

Edit: Slika

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

lopov ::

SkyEye90 je izjavil:

Povezave v novem zavihku enostavno lahko odpirateb s srednjim mišlinim klikom :) to ni novost, je že od prej, ampak mogoče še kdo ne ve in pride zeloo prav bližnjica.


Ali pa Ctrl + levi klik; sam to je pa res jasno vsem :)

Lime ::

Ali ima kdo več uporabniških profilov narejenih?
Jaz imam namreč narejena 2 profila, zase in ženo, da imava lahko vsak svoje nastavitve, zaznamke itd. Firefox 3.6 je spodaj v opravilni vrstici lepo naredil dva ločena okenčka, ko sta bila oba profila odprta, pri 4.0 verziji, pa sta oba okenčka skupaj in moraš preverjati kateri je pravi.
Ima kdo rešitev?

Hvala

thramos ::

V Ubuntuju po nekaj časa (oziroma takole) preneha delovati bookmarks toolbar. Obstaja rešitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

veteran ::

Lime je izjavil:

Ali ima kdo več uporabniških profilov narejenih?
Jaz imam namreč narejena 2 profila, zase in ženo, da imava lahko vsak svoje nastavitve, zaznamke itd.


Vedno zaženi firefox s parametrom -p profil, da ne bo zmede. Npr:

M:\beta\fx40opt\firefox.exe -p fx40

Icematxyz ::

@thramos

V Ubuntu 11.04?

Lime ::

veteran je izjavil:

Lime je izjavil:

Ali ima kdo več uporabniških profilov narejenih?
Jaz imam namreč narejena 2 profila, zase in ženo, da imava lahko vsak svoje nastavitve, zaznamke itd.


Vedno zaženi firefox s parametrom -p profil, da ne bo zmede. Npr:

M:\beta\fx40opt\firefox.exe -p fx40

To vse vem. Imam nastavljeno še iz 3.6 verzije. Samo prejšnja verzija mi je lepo odprla za vsak profil svoj ločen okenček v opravilni vrstici, nova pa odpre dva okenčka, samo sta eden čez drugega.

thramos ::

Icematxyz je izjavil:

V Ubuntu 11.04?


10.10.

boolie ::

Huh, meni pa ena spletna aplikacija, ki je prej že itak delala samo v Firefoxu, nehala delovati.
Bo zgleda celotna firma morala uporabljati še različico 3.6.16 in Internet Explorer 8 (Windows XP). :(

mtosev ::

Kdaj pride ven 64bitni firefox?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Bakunin ::

jaz (so)uporabljam (s FF 3.x) tudi PaleMoon 4, kjer je obljubljena tudi 64bitna verzija...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

Skyman ::

Katere dodatke kej uporabljate pri firefox 4

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

bluefish ::

Tisto kot pri vseh verzijah FF do sedaj:

WebMail Notifier
SearchPreview
Firecookie
Firebug

Skyman ::

Jaz imam:
Adblock Plus
SmoothWheel
Bugmenot

bbenci2 ::

Mene pa zanima, kako je možno uvoziti vse zaznamke firefoxa iz enega računalnika na drugega?
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

swamigi ::

z usb-jem al pa preko neta si pošlješ....

bbenci2 ::

Na kakšen način pa?
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

element ::

swamigi ::

Ko si v firefox-u klikneš na zaznamki potem uvozi arhiviraj nato pa izvozi html
Tistole datoteko shraniš npr. na namizje jo daš na usb ključ in uvoziš na drug firefox lahko pa si tud po majlu pošlješ....

lopov ::

bbenci2 je izjavil:

Mene pa zanima, kako je možno uvoziti vse zaznamke firefoxa iz enega računalnika na drugega?


Če gre za 2 tvoji računali in želiš imeti sinhronizirano ves čas, poglej v nastavitve -> sinhronizacija. Omogoča sinhronizacijo zaznamkov, gesel, nastavitev, zgodovine in zavihkov. Med nastavitve spadajo tudi preobleke :)

kremenko1 ::

Pri online aplikaciji mi vsakič zahteva vnos gesla, firefox pa me ne vpraša za shranit geslo, ali lahko oz.kako si lahko shranim geslo za naslednjo uporabo ?

celebro ::

Imaš kljukico pri Options->Security->Remember passwords for sites? Če jo imaš preglej Exceptions, da nisi dodal strani pod izjeme k shranjevanju.

Alamar ::

Tisti nadomestek za multirow bookmarks - Stylish plus skripta mi je nenadoma zelo upočasnil firefox. Nič nisem spreminjal, kar včeraj se je naenkrat upočasnilo. Ne pomaga tudi ponovna namestitev celotnega firefoxa. Če addon odstranim deluje normalno. Za Roomy bookmarks je sedaj uvedel tip imena poleg ikonic, a tudi ta še bolj upočasni brskalnik. Skratka beda in spet sem ostal brez razširjene vrstice. Un japonski kekec pa trmasto noče nadgradit Multirow bookmarks toolbar.;(
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox 4 izšel (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
23569670 (58835) opeter
»

Firefox 5 konec junija, znanih devet napovednih novosti

Oddelek: Novice / Brskalniki
4311330 (8870) MrStein
»

Na voljo prva beta Firefox 4 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7620306 (17697) Bananovec
»

Firefox 3.6 in 4.0 zamujata

Oddelek: Novice / Brskalniki
214553 (3500) mtosev
»

Firefox se spogleduje s Chromom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
708741 (6167) subby

Več podobnih tem