» »

Pc se ne zbudi iz spanja

Pc se ne zbudi iz spanja

tropinovec ::

Včeraj sem menjal plato Asus P8P67 Pro Rev.2 (s sata bugom) za Sabertooth P67 Rev. 3.0 in vse dela OK, razen, kadar dam kišto v sleep mode. Tedaj se noče zbuditi,ventilatorji se sicer zaženejo, miška zasveti, a pozneje ugasne,ventilatorji pa še naprej delajo, pomaga samo držanje tipke on/off. Računalnik se tedaj znova zažene ter radostno sporoča: resuming windows! Bios je najnovejši, sistem je windows 7, 32 bitni.
Hmm...?

amigo_no1 ::

Meni dela isto tako odkar sem menjal grafično, standby ne dela več (sicer drug mb kot pri tebi), hibernacija dela.
Nekaj z winsi ali driverji za ?? je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Duhec ::

Mogoče ti bo SP1 odpravil napako.

madog ::

"Napake" se po večini pojavljajo zaradi power options v control panelu. Vse preklopi na never pa probaj še enkrat. Nekeko jim je uspelo v sedmici zjebati softwer wakeup.
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

tropinovec ::

Sem probal "never" pa ne pomaga. No, glavno, da dela hibernacija:D

Piggykiller ::

Pozdravljeni!
Tudi sam imam težave z pc-jom, ker noče iz spanja. Imam i7 2600k,Asus Sabertooth p67, Gtx 570, Corsair Vengeance 1866Mhz, Corsair 950Tx.Težava nastopi, ko hočem raćunalnik prebudit, se vsi ventilatorji zaženejo za par sekund in ugasnejo, to se ponovi 2x, potem se računalnik zažene, ampak monitor, miška in tipkovnica pa se ne.Poskusil sem z disablanjem internall pll overvoltage-a, pa ne pomaga, bios sem tudi flashal, težave ne odpravi. Morda kdo od vas ve, kako odpravit težavo?
Lp

GupeM ::

Ravno včeraj sem rešil podoben problem (ni se hotel zbuditi iz sleep mode) s posodobitvijo Nvidia driverjev na zadnjo verzijo.

Piggykiller ::

Probal, pa žal ne pomaga.

LordPero ::

Ti boot loopa ali se vedno 2. zažene? Ti bios kaj napiše po prvem uspelem zagonu? Default nastavitve si verjetno poskusil?
Imaš SSD?
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()

petzup ::

Meni se dogaja ista težava, se prižge pa potem kr ugasne in podobno, ali pa včasih sploh ne prižge, vglavnem živa p.... okoli tega..

BorutK-73 ::

To je problem v Sabertooth P67 plati, meni dela isto. Uporablji hibernacijo.

petzup ::

Mučno je uporabljat hibernacijo, ker moreš potem čakat, da se naloži cel sistem nazaj..

Piggykiller ::

LordPero je izjavil:

Ti boot loopa ali se vedno 2. zažene? Ti bios kaj napiše po prvem uspelem zagonu? Default nastavitve si verjetno poskusil?
Imaš SSD?

Zažene se v 3, Bios ne napiše ničesar. Seveda sem poskusil na deafault, Ne,v tem nimam ssd.

LordPero ::

Ja, kar nekaj Asusov ne mara spanja, za boot loop sem vprašal bolj na BTW (to je sicer bolj domena Gigabytk tistega časa), se je pa pri enem mojemu kolegu identičen simptom rešil z novejšim firmwarom OCZ SSDja.

Edina možnost, ki jo še vidim, je, da poskusiš z vsemi biosi, ki jih lahko dobiš (prvo poskusi vse uradne), verjetno pri enem dela spanje (tudi sam imam eno tako izkušnjo, a spet ne z Asusom), ker drugače malce dvomim, da bi plata šla iz tovarne, če se nikoli ni znala zbudit (npr. hardwarski problem z nihanjem volžate ob bootu na nevemkerem področju) ... aja, še bolj neumno, kaj pa če bi sistemski disk priklopil na drug kontroler? Itaq za ta test rabiš samo par sekund :).

Aja, hiter guglo pove, da imajo te plate problem s spanjem v povezavi nekaterimi modeli Corsairov oz. Seasonicov.
LordPero

Piggykiller ::

Tisto za Corsaire sem tudi sam poguglo, samo sem hotel še tu vprašat, če je imel kdo enake težave in jo je rešil brez zamenjave napajalnika.

BorutK-73 ::

Jaz imam neki levi napajalnik in isto nagaja tako da problem je verjetno v plati.

LordPero ::

Ja, sej dosti nekih levi napajalnikov ima tudi težave s to plato (to je na par forumih pisalo zdraven omenjenih dveh firm/PSU designov, neki v zvezi s 5V linijo ob bootu, mogoče s starejšo definicijo ATXa ... nisem dovolj pobrskal/prebral, se mi je zdelo, da boste to tako ali tako vi, dejansko pa je ta problem na strani Asusa, ne PSU proizvajalcev).

Drugače pa, ja, preizkušnja vseh uradnih biosov je še vedno legit opcija, malce tečna, ampak je (pač tekom običajnega dela samo vsake toliko/vsak dan zamenjaš en bios).
Prodaja Corsaira, sploh pa Seasonica tudi ne bi smela biti nekaj težavna (čeprav se bi jaz vsekakor raje poslovil od plate kakor od svojega Seasonica :)).
LordPero

Piggykiller ::

Danes sem dal noter Silverston napajalnik in glej comp se zbudi iz spanja :D

LordPero ::

Imel pa si Corsaira? Boš menjal PSU al plato?
LordPero

Piggykiller ::

Da, Corsaira sem imel, Silverstona sem vzel iz drugega racunalnika in samo zamenjal.

BorutK-73 ::

Tako da bo moj novi napajalnik Silverstone in ne Corsair kot je bilo prvo v načrtu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
162890 (2487) ST-777
»

radeon hd 6970 ali gtx 570 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
21735644 (32472) fr4nc
»

je ta kombinacija ok?

Oddelek: Kaj kupiti
151123 (920) klinker
»

nov računalnik 1200 eur

Oddelek: Kaj kupiti
241762 (1413) vonmimek
»

plošča za i5-2500k (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11612254 (10791) jazbec

Več podobnih tem