» »

VB...listbox v poročilo

VB...listbox v poročilo

hexor ::

Pozdravljeni!

Imam problem v VB accessu in sicer imam nek listbox-košarico z izdelki,katere elemente bi rad z gumbom "potrdi" pretvoril v poročilo....Zanima me če je to sploh možno in če je na kakšen način naj se lotim zadeve.
Hvala za vsak nasvet!

hexor ::

nujno je....prosim pomagajte :)

cekr ::

Ne vidim tvojega problema, tako da ti lahko pomagam čisto programersko in na enostaven način, da sestaviš vse vrstice v en string.

npr.:

dim VseVrstice as string = vrstica1 & vbcrlf & vrstica2 & vbcrlf & .... & vrsticaX

Seveda uporabi FOR Each ... NEXT zanko, da ne bo vse malo smešno.

for each _vstica in listBox.selectedItems
...
...
next

Potem pa vsili celoten string v nek obrazec, ki se bo tiskal.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

hexor ::

Najprej se opravičujem,ker ti nisem odpisal odgovor....Glej imam neke combobox-e izdelkov,ki jih izberam in dodajam z gumbom v listbox(v mojem primeru košarico),potem te zapise lahko brišem oz.potrdim in na podlagi teh zapisov naredim poročilo.Tukaj nastopi moj problem,ker ne vem kako bi to naredil-ali z report filtrom,zanima me tudi če moram najprej ustvariti poročilo z pripadajočimi polji(ID_izdelka,ime_izdelka ipd...)? Hvala ti za pomoč!

sosko1 ::

varianta je tudi da izdelke iz listboxa naložiš v začasno tabelo skupaj z ostalimi podatki, ki jih rabiš in iz te tabele izdelaš report

hexor ::

hm nevem...ideja je dobra sam teh tabel imam že itak preveč.A bi mogoče po tem takem uporabil SQL INSERT stavek ali vb kodo?

sosko1 ::

jaz ponavadi kar z kodo rešim in potem na koncu še spraznim tabelo da ne zaseda placa

hexor ::

Hjaooo še zmeraj mi ne rata....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[ASP.NET] Prenos podatkov iz ene spletne strani v drugo

Oddelek: Programiranje
14866 (725) Cvenemir
»

visual basic 2008 express edition

Oddelek: Programiranje
221735 (1162) sel
»

C#, Dodajanje podatkov v Arraylist z Gumbom

Oddelek: Programiranje
82195 (2034) Beezgetz
»

[VB] Komunikacija s serijskimi napravami

Oddelek: Programiranje
412223 (1497) mNeRo
»

[VB 2005] branje teksta

Oddelek: Programiranje
241573 (1241) mNeRo

Več podobnih tem