» »

joomla

joomla

«
1
2

Axl Rose ::

Zanima me, kako naložim joomlo ? :)
In kaj vse moram storiti, da lahko začnem delat. V joomli delam prvič zato prosim za pomoč :)

http://www.slojoomla.si/

LuGi ::

Si nebi na tej strani malo vodice prebral?

Začetnik
Poisces hosting z CPANEL ter v QuickInstall namestis Joomlo. Se prijavis kot admin ter začneš

Obstajajo tudi druge metode ampak glede nato da sprasujes "kako nalozim joomlo" bo to najlazje zate.

mihec87 ::

Če bi se rad samo igral brez hostinga potem si na računalnik namesti wamp oz ustreznega glede na os ki ga laufaš(mamp,xamp).

gregy ::

mihec87 a ne vidiš, da ne zna Joomle inštalirat pa ga pošiljaš naj si da na PC wamp? :)))) tu neki ne gre skupaj ...
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX<br />
Vstopnice.com so moja strast ...

mihec87 ::

Bolje kot pa da plača za hosting pa ugotovi da to ne gre tako kot si je zamislil.Ni pa wamp neka posebnost instalirat če ni problema. Če bo namestil wamp se bo že nekaj naučil vsaj pomoje.

Je pa res da te zadeve bi zvedel če bi malo prebrskal začetne how-to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Axl Rose ::

ok hvala ! :) upam da mi grata zrihtat :D.
Ima kdo drugače izkušnje s tem? :) je teško delat z joomlo ? :)

mihec87 ::

Brez muje se še čevelj ne obuje.

r0ks0n ::

Axl Rose je izjavil:

ok hvala ! :) upam da mi grata zrihtat :D.
Ima kdo drugače izkušnje s tem? :) je teško delat z joomlo ? :)


Če je volja, ni nič pretežko :) Velik uporabnega boš našel na slojoomla, definitivno pa ne pozabi na forum.joomla.org in strica Googla. Samo na kratko opiši težavo googlu in ni hudič, da ne boš našel rešitve za Joomlo. Vsekakor pa pred tem, ko zakupiš gostovanje, uporabi program wamp, ki "simulira" strežnik (program vsebuje Apache, phpmyadmin in mysql) in se tam igrej - lahko narediš spletno stran v celoti na localhostu pa potem nastavitve na pravi strežnik le prepišeš ali preneseš baze. Tako sem se jaz učil. Boš pa Joomlo z malo volje in potrpežljivosti hitro osvojil. Kje točno se ti je pa zataknilo pri inštalaciji?

HardFu ::

Pa izogni se joomli, nauci se rajsi kaksen drug sistem (drupal ali wordpress). Z joomlo se bos naucil samo napacnih stvari in pristopov.
http://codeable.io

Axl Rose ::

r0ks0n je izjavil:

Axl Rose je izjavil:

ok hvala ! :) upam da mi grata zrihtat :D.
Ima kdo drugače izkušnje s tem? :) je teško delat z joomlo ? :)


Če je volja, ni nič pretežko :) Velik uporabnega boš našel na slojoomla, definitivno pa ne pozabi na forum.joomla.org in strica Googla. Samo na kratko opiši težavo googlu in ni hudič, da ne boš našel rešitve za Joomlo. Vsekakor pa pred tem, ko zakupiš gostovanje, uporabi program wamp, ki "simulira" strežnik (program vsebuje Apache, phpmyadmin in mysql) in se tam igrej - lahko narediš spletno stran v celoti na localhostu pa potem nastavitve na pravi strežnik le prepišeš ali preneseš baze. Tako sem se jaz učil. Boš pa Joomlo z malo volje in potrpežljivosti hitro osvojil. Kje točno se ti je pa zataknilo pri inštalaciji?


hvala! :) bom upošteval, to če bodo težave ! :) torej že sedaj potegnem dol Wamp (je brezplačen?), ali še počakam :)
Drugače mi ni šlo dalje, ko potegneš iz interneta 1.6 mislim da joomlo in potem se mi odprejo mape.. in nevem kaj naj storim s tem.. :)

HardFu je izjavil:

Pa izogni se joomli, nauci se rajsi kaksen drug sistem (drupal ali wordpress). Z joomlo se bos naucil samo napacnih stvari in pristopov.

Nekdo mi je rekel da naj grem raje delat v dreamweaver... kaj mislite ? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Axl Rose ()

black ice ::

Dreamweaver je samo WYSIWYG urejevalnik s katerim urejaš/pišeš kodo.
Preden pričneš karkoli delati moraš ločiti med CMS in urejevalnikom.

Axl Rose ::

black ice je izjavil:

Dreamweaver je samo WYSIWYG urejevalnik s katerim urejaš/pišeš kodo.
Preden pričneš karkoli delati moraš ločiti med CMS in urejevalnikom.

Mi lahko bolj to razložiš? ali kakšen link da si preberem kaj več o tem ? :)

Ker drugače mi v šoli delamo z dreamweaver-jem in v c# spletne strani... :)

bluefish ::

Tako na hitro.

CMS je sistem, ki omogoča enostavno spreminjanje in dodajanje vsebin na spletno stran. Zadeva je torej prvotno namenjena ljudem, ki se ne želijo ukvarjati s kodo in ostalim.

Če pa želiš spremeniti kak konkreten del CMS-ja, pa posežeš po urejevalniku oz. tega uporabiš za izdelavo custom strani.

technolog ::

black ice je izjavil:

Dreamweaver je samo WYSIWYG urejevalnik s katerim urejaš/pišeš kodo.
Preden pričneš karkoli delati moraš ločiti med CMS in urejevalnikom.


Dej no, sej model ni tako napačno rekel...

Tisti ki uporabljajo CMS ponavadi ne uporabljajo urejevalnika in obratno.

Axl Rose ::

djte mi povedat kak inštaliram joomlo ? :) oz nekdo mi je rekel da moram kopirati vse mape nekam?

bluefish ::

Vsebino arhiva skopiraš v mapo serverja in nato poženeš postopek namestitve. Če misliš karkoli resneje s spoznavanjem tega, potem obvezno beri dokumentacijo.

Axl Rose ::

katera pa je mapa serverja?

bluefish ::

Ponavadi public_html.

Axl Rose ::

ne najde mi na računalniku... :(

bluefish ::

Jao, jao.

Namesti WAMP in sledi navodilom.

Spiky28 ::

kaj ko bi si ti najprej prebrau kaj joomla sploh je ?
največ se naučiš če sam nekje najdeš rešitev/podatke.
takim lenobam se ne splača pomagat, ker če se te bo zdaj nekdo
usmilil in ti podrobno napisal kako se installira (čeprav je na netu 1000 navodil)
boš čez en dan spraševau, kako naložit template...
lp

sirotka ::

inštaliraj wampa, odzipaj joomlo v www direktorij v mapi wamp, po privzetih nastavitvah je na c: inštalirana. Nato zaženi wampa, v brskalniku pojdi na localhost/imestrani/installation. Sledi navodilom in to je to....

Axl Rose ::

sirotka je izjavil:

inštaliraj wampa, odzipaj joomlo v www direktorij v mapi wamp, po privzetih nastavitvah je na c: inštalirana. Nato zaženi wampa, v brskalniku pojdi na localhost/imestrani/installation. Sledi navodilom in to je to....

hvala :) upam da bo delalo :) !

jizzer ::

Mene pa zanima, ker smo se odločli da našo staro stran na joomli prenovimo (hkrati tudi nadgradimo na 1.5/1.6), kak bi bilo najbolje da stran delamo? Ker je to bolj dolgoročen projekt (imamo časa do 1 leta) zato ni treba hitet in bo v tem času stran popolnoma v teku, sem mislil da bi stran prvo delali na računalnikih doma z tem programom in ko je stran končana popolnoma prenesemo datoteke na server in jih usposobimo ter priklopimo.

Imamo še kako drugo možnost? za predloge lepa hvala!

LP!

HardFu ::

Ja, ker imate 1 leto je to povsem dovolj casa da se znebite joomle :)
http://codeable.io

Tody ::

1 leto za prenovo spletne strani? Bogato :) Pojdite na wordpress ali drupal :P Itak se pa zmeri dela lokalno oz na beta verzijah in šele potem gre v živo

jizzer ::

HardFu je izjavil:

Ja, ker imate 1 leto je to povsem dovolj casa da se znebite joomle :)


Glej stran ni nevem kaj je za športno društvo in so CMSji čisto dovolj. Torej taki način kot sem razložil? Hvala!

sirotka ::

Ah pusti jih, sej sam bluzijo. Lokalno in šele potem gor.

donski ::

Pozdravljeni,

nekaj me zanima glede nadorne plošče OKO-XAMPP. V njej sem mel bazo za wordpress in joomlo, vse mi je delalo, do nedavnega, ko mi je začelo errore ven metat in onemogočat dostop s tem, da mi je pisalo, da se ne more povezati do mysql-a. Zdaj sem ponovno vse naložil, se poskušal znebit vsega starega in problem ostaja. Ne vem kam naj grem ČIST vse zbrisat, ker sem šel po odstranjevanju z nadzorne še brisat fileov in map, ki so ostali.

Problem, kateti pa pravzaprav mam pa je, da ko se poskušam povezat v http://localhost/phpmyadmin/, da bi si nastavil novo bazo mi izpiše:

Error

MySQL said: Documentation
#1045 - Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: NO)
Connection for controluser as defined in your configuration failed.
phpMyAdmin tried to connect to the MySQL server, and the server rejected the connection. You should check the host, username and password in your configuration and make sure that they correspond to the information given by the administrator of the MySQL server.

Za odgovor kje in kako naj porihtam stvari se vam že v naprej zahvaljujem

Lp,

Alen

Tody ::

Donski preberi tam kjer piše za katere userje je prepovedan dostop do mysql :) Piše v kontrolni plošči za mysql

donski ::

hmm..sem iskal, pa nisem našel v mapah xamppa te kontrolne plošče....drugače pa sam nisem user, sem administrator in mi je prej tudi delalo..zdaj pa ne vem kako to?

hvala v naprej za odgovor

Lep pozdrav

Tody ::

Probaj pridit do phpmyadmina skozi localhost/xampp pa na levi imaš meni kjer ti piše phpmyadmin in če boš mel napako ti bo tam pisalo kaj moreš narediti.

donski ::

ko grem po poti, ki si mi jo predlagal pridem na isto stran localhost/phpmyadmin in isti eror...administracije v win nisem spreminjal, edino kar pa sem spreminjal, pa sem zbrisal eno bazo, ki sem jo našel kot neuporabno(ker mi je dajalo erore, da se ne more povezat na sql) in mi je potem stvar delovala..kasneje pa spet začelo zafrkavat

Tody ::

če se pravilno spomnim mislim da zamori če se hočeš povezat kot root moreš spremenit v nekaj drugega. Nisem pa več prepričan blo neki časa nazaj.

donski ::

spreminjat roota sem šel po : http://www.apachefriends.org/f/viewtopi... v točki I ne najdem navedene vrstice v file-u :
/apache/conf/extra/httpd-xampp.conf , da bi jo odkomentiral.. če brez tega poskušam nadzorno ploščo xamppa ponovno zagnati mi javla za phpmyadmin isto napako

Je mogoče kakšna rešitev, da se znebim teh baz in povezav z njimi in si ne otežujem stvsri ter stvari ponovno naložim brez, da bo mi napako javljalo (formatirati rač. lih ne mislim:)?

cyborg077 ::

Mene pa zanima če bi v dreamweaverju naredil oziroma oblikoval nek prispevek, kodo potem kopiral v prirejen HTML modul na joomli, in potem ta modul vključil v prispevek preko {loadposition ime_module}, a bi to šlo?

sprašujem, ker nimam dreamweaverja, morda si ga nabavim:)

bluefish ::

Kaj ima pri tem veze DW?

cyborg077 ::

sprašujem če bi to šlo

Tody ::

DW ti tukaj nič ne bo pomagal.

RockyS ::

Bi šlo, joomla tudi uporablja HTML urejevalnik tako da lahko kar tam pišeš html.

siridersi ::

ve kdo za kakšen dober plugin za dodat like in share (oboje skupaj, nujno) gump za facebook in to v articles - da ima vsak članek svojega in da lahko prilagodiš text, ki se bo za posamezen članek izpisal?
Rajdaj tudi na, na www.rider.si

boro10 ::

ve kdo za kakšen dober plugin za dodat like in share (oboje skupaj, nujno) gump za facebook in to v articles - da ima vsak članek svojega in da lahko prilagodiš text, ki se bo za posamezen članek izpisal?


ITPSocialButtons, več velikosti gumbov, fb, G+,...

siridersi ::

hm, tega sploh noce nalozit .....
se ksna druga stvar?
Rajdaj tudi na, na www.rider.si

boro10 ::

Poskusi prav naložiti, jaz sem ga namreč naložil ravno dva dni nazaj. Za druge pa ne vem :)

SkyEye90 ::

Zanima me, lahko naredim stran v joomli, kupim domeno in stran postavim na nek xy free hosting? Kako lahko v primeru, da hosting večkrat zamenjam, prestavim tudi spletno stran?
(prej sem delal v dreamweaverju na pc-ju in potem uploadal kamor sem zelel). Je pri joomli to mozno?

jericho ::

Akeba backup si instali in pol z njo lahko prestaviš kamor češ.

SkyEye90 ::

1. Če grem na FTP in si vse fajle skopiram na PC, je to kopija spletne strani? Če potem te fajle dam na drug FTP, bo stran delala?

2. Akeba Backup: to inštaliram v Joomlo? Kaj ta program dela, zna downloadat komplet stran na moj PC? Potem inštaliram Joomlo in ta program na drug strežnik in prej downloadan fajl s PC-ja spet s tem programom naložim na strežnik?

Sem začetnik, zato prosim za malo potrpežljivosti, hvala (;

5er--> ::

1. Ne, manjka ti še baza.

Tac20 ::

Pozdrav, na hitrost.com sem nalozil joomlo 3, vendar mi napise:

"Your host needs to use PHP 5.3.1 or higher to run this version of Joomla!"

Zdaj na njihovi strani piše da podpirajo PHP 5.4, 5.3, 5.2 in 4.4 ampak nevem če moj paket to podpira. Paket je hitrost 500.

5er--> ::

Piši jim z opisom problema?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
122791 (636) Netrunner
»

server za joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
223349 (2037) techfreak :)
»

WampServer

Oddelek: Programiranje
121094 (682) jizzer
»

Težave z MySQL povezavo

Oddelek: Izdelava spletišč
292506 (2111) la_mer

Izdelava spletne strani - Poceni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
11621650 (20138) Ziga Dolhar

Več podobnih tem