» »

Nasvet/pomoč glede avtoradia

Nasvet/pomoč glede avtoradia

marko21 ::

Lep pozdrav.

Rabil bi par pomoči...
V avtomobil si želim namestiti nek radio da bo podpiral cdje ter usb, vendar me zanima ali v ''luknjo'' paše vsak radio, kajti ta original radio ki ga imam sedaj (Mb audi 10 (kasetnik)... v w210, letnik 2000 (spodaj prilagam sliko)) se mi zdi nekoliko visok, da bi ustrezal kakršnemukoli navadnemu radio...

nekje tu na forumu sem prebral, da bi ti radiji, čeprav so 10 let novejši imeli vseeno slabšo kvaliteto zvoka kot originalni (v primerjavi z zvokom med čisto ferkvenco na radiju ter cd-jem) .. koliko to drži ?

Ali je možno kupiti kakšen konektor, da mi bodo tipke na volano še vedno delovale ... in ali so dragi ?

in še.. kaj menite o tem radiu: http://www.makspro.si/index.php/avtorad...

Hvala za pomoč !

slika:

  • spremenil: marko21 ()

kixs ::

Najlazje bo, ce se zapeljes do kaksnega, ki se s tem ukvarja.

Naceloma so visine avtoradijev standardne - DIN1 in DIN2. DIN1 je klasicna visina navadnih AR. Medtem ko so DIN2 kaksni, ki imajo poleg vecji zaslon.

Glede kvalitete zvoka bi se dalo razpravljat. Vendar je vecina aftermarket zadev dosti boljsih, se posebej, ce je vmes 10+ let razvoja.

Glede obvolanskih kontrol glej moj prvi stavek. Vendar vecinoma to ne bo slo, ceprav imajo nekateri aftermarket radii to moznost.

lp

marko21 ::

Sem vprašal na mercedes forumo in baje da je DIN1.

Kaj pa menite gelde radia ?

kalko ::

Moje mnenje ... nikoli ne bi menjal klasike kot je Becker za moderen šit, poln lučk. Raje bi nekako probal na obstoječ radio dodati AUX vhod.

Mavrik ::

Ali je možno kupiti kakšen konektor, da mi bodo tipke na volano še vedno delovale ... in ali so dragi ?


Tule je stvar načeloma taka: za to rabiš kak boljši model radij (recimo večina Alpineov in Pioneerov to podpira) ter ustrezen adapter. Adapterji se načeloma gibajo okoli ranga 50€ (+/- 20, odvisno od modela avta), najdenejše enote pa so tam ranga 120€+
The truth is rarely pure and never simple.

St235 ::

Varianta, ki so sam uporablja mje tudi xcar link ali dension.
Gre za škatljico, ki se priklopi v obstoječ avtoradio namesto cd changerja. V škatljico namestiš recimo v predal pred sovoznikom in v njo potem takneš ipod, usb ključ, SD kartico.
Radio misli, da ima priklopljen cd changer in lepo dela dalje. Brez težav delajo tudi kontrole na volanu. Drugače so ti adapterji za obvolasnke kontrole sorazmerno dragi iz zelo muhasti.
Edino id3 tag tekstov ti ne bo prikazovalo.

marko21 ::

St235 je izjavil:

Varianta, ki so sam uporablja mje tudi xcar link ali dension.
Gre za škatljico, ki se priklopi v obstoječ avtoradio namesto cd changerja. V škatljico namestiš recimo v predal pred sovoznikom in v njo potem takneš ipod, usb ključ, SD kartico.
Radio misli, da ima priklopljen cd changer in lepo dela dalje. Brez težav delajo tudi kontrole na volanu. Drugače so ti adapterji za obvolasnke kontrole sorazmerno dragi iz zelo muhasti.
Edino id3 tag tekstov ti ne bo prikazovalo.

Te škatlice pridejo krepko preko 200€... no če gledam pravilno.
Bi mi prosim lahko dal mogoče kakšen link od tej zadeve, da vidim ter premislim :) ?

Kron ::

=**=C64=**=

Kron ::

Začne se že pri ~ 100EUR (xcarlink usb/sd in gateway lite).
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

marko21 ::

Kron je izjavil:

Začne se že pri ~ 100EUR (xcarlink usb/sd in gateway lite).

Ja ta za 109€ ima priklop samo za aux, katerega jaz nimam. Jaz imam zadaj samo lukno za cd changer. Za mene pride ta xcarlinnk 250€.

Kron ::

Mislim, da ne.

Vsi se priklopijo na radio preko vhoda za CD veksler.

EDIT:

Ta za 110EUR ti poleg SD, USB doda še AUX vhod.
=**=C64=**=

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kron ()

marko21 ::

Evo sem se malo pozanimal in baje da bi za tegale, ko pride 110EUR potreboval še nek vmesnik, ker imam še staro optično povezavo. Tako da jutri grem po tisto radio in po informacijah iz drugih foromov je zvok skoraj za 40% bolši kot pri tem originalnem

St235 ::

Možno, da so kakšne posebne zahteve pri tvojem radiu, drugače se zadeva priklopi diretno v vhod za CD changer, ne pa v AUX. Če bi imal na radiu AUX potem vmesnika ne bi rabil.

Jaz sem dal za mojega okol 70EUR (kupljen v tujini) in podpira AUX, SD in USB. Edina omejitev je da morajo bit mape označene CD01, CD02... Lahko je pa do 999 v mapi.
Zadeva lepo dela tja do 1500 komadov, če jih naložim več potem noče prebrat ključa oziroma to stori bolj izjemoma.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dension ali xCarLink

Oddelek: Kaj kupiti
205804 (1273) Siddh
»

VW CADDY, 2011 kako, kam audio in usb priklopiti?

Oddelek: Zvok in slika
102197 (2066) zlobcek
»

dodatek USB k avtoradiu CD30 MP3

Oddelek: Na cesti
135187 (4909) guardy
»

Avtoradio in USB kluček

Oddelek: Zvok in slika
145260 (4981) Infinity
»

Povezava avtoradia z MP3 player-jem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
122757 (2346) zile

Več podobnih tem