» »

freenas server

freenas server

Aljaz1980 ::

Dlje časa sem se odločal kaj bi mel za domač strežnik.

Moje potrebe so bile:
- samba
- ftp
- bittorent
- software raid (raid1)
- enkripcija
- obveščanje o napakah na sistemu

Izbiral sem med ubuntu, openfiler, amahi in freenas. Amahi me je zbodel, ker se morem prijaviti za beto, da dobim privatni ključ in pa da deluje na Fedori, ampak tisto bi se že naučil kolikor bi je moral znat za amahi. Openfiler ima že na index strani purchase addons;((. Pri ubuntu se pa za navadnega uporabnika malo preveč komplicira, oziroma sama instalacija in vzdrževanje je malce manj uporabniško prijazna. Poleg tega sem imel probleme z software raidom in ftpjem.
No vse moje zahteve izpulnjuje freenas.

Zanimajo me naslednje zadeve:
- Ali se da v sambi uporabnike chroot-at? Sicer lahko kompenziram z ftp-jem, ampak ni isto.

- Zato da lahko uporabnik preko FTP-ja briše in uploada datoteke, sem uporabnika moral dodati v admin skupino. Ali mi to predstavlja kakšno varnostno grožnjo, razen tega da bo uporabnik lahko brisal in nalagal datoteke preko sambe in ftp-ja?

- V primeru odpoveda diska v kriptiranem software raid-u, so kakšni problemi ali se disk zamenja brez težav in po istem postopku, kot v nekriptiranem raidu?

- Problem imam z transsmision, ker mi vrne da nima dovoljenj da shranjuje na raidu, ima kdo rešitev za dovoljenja?

- Pri obveščanju o napakah preko emaila, je že kdo sprobal poslati sporočilo preko Gmaila in sicer z istega gmail računa na isti gmail račun ?

Nekje sem zasledil da naj bi linux-u bili problemi z WD green 2TB pogoni. Ali ima freenas kakšne probleme z 2TB WD green?
Čeprav sem gledal tudi od samsunga.
http://www.sestavi.si/index.php/item/di...
Glede na to da bo nas server na 100/10 mreži, predvidevam da problemov z hitrostjo diska naj nebi bilo.

Freenas sem mislil poganjati kar z USB ključeka. Ali je kakšen razlog da tega ne počnem, razen da se boota izredno dolgo? Ok kolikor sem bral moram še določit transmission configuration direktorij, saj si ne shranjuje torrentov in nastavitev pri inštalaciji na ključ.

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoc pri sestavi streznika za shrambo, proxy in dns

Oddelek: Kaj kupiti
283109 (2673) Daedalus
»

Atom za domači server (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12720727 (14634) fx
»

NAS(raid 5)+diski

Oddelek: Kaj kupiti
304056 (3506) antonija
»

HomeMade NAS

Oddelek: Pomoč in nasveti
121884 (1500) kogledom

Več podobnih tem