» »

Spletna stran - več enakih strani ali iframe in index stran za menu?

Spletna stran - več enakih strani ali iframe in index stran za menu?

c0dehunter ::

Mene zanima kaj uporabiti namesto iframa - trenutno imam index stran z menujem zgoraj, kjer pa pride vsebina pa imam iframe. Slednje so mi odsvetovali. Sedaj me pa zanima kaj naj naredim za podoben učinek - ali za vsako drugo vsebino naredim svojo html stran?? Ker če hočem pol karkoli spreminjat v meniju moram vsak html spreminjat, kar se mi zdi da sem potem slabše naredil kot pa če mam en iframe..

Našel en star odgovor:
Kaj pa če narediš index stran in jo oblikuješ v CSS in HTML, vsebino kličeš pa z index?=vsebina v PHPju. Tako boš spreminjal samo vsebino, layout pa bo zmeraj isti.


Kako bi to dosegel? Stvar je da se bo stran itak kasneje v codeigniter vložila (to bojo delali drugi), js morm naredit sam html/css design.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

SkyEye90 ::

Jas sem ponavadi naredil meni v svojem html fajlu, potem pa sem ga na vseh straneh prikazovalm z iframe-om.
Torej obratno, kot si mislil ti. Po tvoje bi imel vsebino v iframe-u, problem je, ker nikoli ne veš kolko bo vsebine itd..
Za meni pa lahko predvidiš prostor in ga daš v iframe ter tega prikazuješ na vseh straneh. Pa še problem z dodajanjem novih strani imaš rešen.

c0dehunter ::

Hmm, supervisor je rekel brez iframov ;)
Na netu vidim da se to dandanes dela z divi. Kako pa potem loadaš content v div - z javascript? Ni tudi javascript malo out? :) Skrbi me edino to, da bo to potem za nadalnjo php obdelavo v codeigniterju..
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zgodovina sprememb…

ahac ::

Če boš uporabljal codeigniter boš meni (in vse ostalo, kar se ponavlja na več straneh) itak imel samo enkrat v eni datoteki, ki se bo includala tam, kjer je potrebno. Preberi si kako delujejo MVC frameworki.

Če moraš naredit delujoč primer strani pa samo naredi meni.php in ga includaj na vsaki strani. Tistemu, ki bo to potem dajal v codeigniter bo čisto jasno zakaj je tako.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

c0dehunter ::

Ok, odločil sem se da naredim kr vse na eni strani z dvemi divi - menu in content (ne gre za običajno spletno stran).
Vsebino bi nalagal iz external htmljev z ajaxom - vendar, čeprav delam po examplu, mi ne dela (ne naloži strani):

<ul id="menu">
	<li><a href="#" onclick="odpriStran();"><b>Prva</b></a></li>
...


menu.js:
$(document).ready(function(){
	function odpriStran(){
		$('#vsebina').load("prva.html");
		}
});


#vsebina je id diva, kamor hočem nalovdat.. Imam pa menu.js includano na html strani.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

x3ca ::

Zakaj sploh kompliciraš? Tvoja naloga je dizajn in razrez. Vse datoteke naj bojo html, nobenega javascripta in php-ja, ker bo itak tisti, ki bo to prevzel, vse spremenil. Nima smisla res, razen če se lih hočeš naučit :) Potem pa uporabljaj firebug, ti bo lažje. Si includal pred menu.js še ajax knjižnjico s katero delaš?

c0dehunter ::

Ja, tole za ajax nalaganje strani bi se rad naučil :)
In ja, sem inkludal knjižnico (jquery-1.2.6.min.js).. menu.js je pravilno napisan?
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

mte ::

Tole ajax nalaganje strani je čisto mimo... gledam neko podstran in želim nazaj na prvo stran.
Stisnem back v brskalniku in... žal, nič ne bo...
Da o tem, da google vsebine, naložene z ajaxom, ne prebavi, niti ne govorim.
Ne hodi z glavo skozi zid in razmisli o odgovorih, ki so ti jih dali že drugi pred mano!
lp

xbit ::

Naredi CSS in HTML zasnovo strani, pa boš imel v par .css datotekah vso zasnovo strani, ki jih boš v html-ju samo priklical, ko jih boš potreboval. Na vsako html stran pa dodaš vsebino... Sam sem se nekaj ukvarjal z *iframe vključkom, pa je bilo precej težav... :| Če se ne motim so iframe-mom priporočal, da si neko drugo spletno stran ogledaš v tem okvirju ne da bi zapustil prejšnjo stran - seveda, če imaš željo da obdržiš obiskovalca na svoji strani.:D Z tistim starim odgovorom, ki si ga podal si si že odgovoril sam. :))

Še povezava do najnovejšega CSS3.

Lp!

*iframe vključkom
Xbit

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xbit ()

c0dehunter ::

Hvala za obrazložitev ;)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pomoč css, html

Oddelek: Izdelava spletišč
221490 (1133) Neumann
»

Download vsebine strani s JS

Oddelek: Izdelava spletišč
472361 (1659) MrBrdo
»

linkanje med div-i?

Oddelek: Izdelava spletišč
141501 (1319) MrBrdo
»

Pomoč z iframe!

Oddelek: Izdelava spletišč
141618 (1405) Vice
»

iframe vs. div

Oddelek: Izdelava spletišč
121386 (1244) NeOman

Več podobnih tem