» »

Revers DNS

Revers DNS

AirBladE ::

Zvedo sm. da je možn revers dns na ADSL siol.net juhuhu :> !
No to pa pomeni da mors placat 2,5 kSIT da ti vpisejo domeno v njih server. Zanima me pa ce recmo jes hostam 2 ali več domene in bi mel rad za vse domene revers al lahko mam samo eno domeno na 1 IP. Zanima me pa tudi ce jes registriram domeno in jo vpisem v siol, da bom mel reves al se bodo vidle na reversu tudi poddomene al ne? No pa ce bo slucajno keri to bral ko se mu malo vec sanja o vhostih ko meni naj se to zadevo malo razlozi, da bodo ljudje vklučno zmano malo bolj razgledani. To je to !

Thanx za vas trud in cas!
Če si kdaj okusil leteti, boš vedno hodil z očmi obrnjenimi v nebo. Od tukaj si in tja se boš dolgo vračal. Leonardo da Vinci

PaJo ::

Kolko je meni znano je reverz mozen le tako, da mas eno domeno na en ip, torej vec domen na isti ip odpade, ker potem bi prislo do zmede. Namrec pri reversu nemres uporabit virtual hostov, kakor lahko stvar usposobis pri web serverju.
Sploh pa ne vem zakaj bi rabil vec domen, eno si najdi, ki ti je vsec in si jo dal vpisat. Fora reversa je tak samo v tem da ko se konektas na kak drugi server ti ne pise samo ip ampak nek lep zapis, recimo host.domena.com.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

AirBladE ::

Ko si reko, da nemors nastimat virtual hostov zakaj ne? Kaj je tisto kaj umogoči virtual hosting na serverjih?

whatson ::

DNS server :D
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39

PaJo ::

Tocno tko, virtual hoste nastavis z pomocjo zapisev v dns serverju in nato se seveda za virtual zapisi na web serverju, drugace, ce tega ta drugega nimas se ti server ne bo odzval s pravo stranjo na web serverju, ampak ti bo vrnil kar osnovno web server stran:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

AirBladE ::

Pubeci hja nisem vam vsega povedal! Meni bo laufal Linux server s softewerskim routerjem gor in 4 domenami tak da mislim da bo DNS Bind 9 server tudi gor :) ! Potem takem bom lahko uporablal virtual hosting! Aja vhosti me zanimajo? Mas recimo ene serverje ko si dobis shell pa mas na izbiro ka vem 30 razlicnih vhostov na istem IP-ju kak je to mogoce in ce bi blo pri meni tudi to lahko samo z maj ko 30 vhosti seveda?
Thanx za vas trud
Če si kdaj okusil leteti, boš vedno hodil z očmi obrnjenimi v nebo. Od tukaj si in tja se boš dolgo vračal. Leonardo da Vinci

PaJo ::

Glej. Verjetno si ti malo narobe razumel kaj ti RDNS omogoca:D
Ti lahko imas na masini neomejeno virtual hostov, seveda ce to stvar lepo postimas s pomocjo dns-ov, kar bos ti vsekakor lahko storil. Ampak fora RDNS-a ni v tem kolko virtualnih hostov lahko ti imas na masini ampak je njegova fora samo v tem, da ce se nekdo iz tega tvojega bodocega linux routerja navzven konekta na kak drug server ne bo viden kod recimo karkoli.BSN.siol.net ampak kod moja.doman.com. In samo v tem je fora RDNS-a. Se pravi da je tvoja masina svetu zanan pod nekim imenom in ne po dsl povezavo od siola, ali pa samo cisto golim IP-jem.
Upam da ti je zdaj jasno zakaj je RDNS dover, ker pa ce ti zelis hostat vec virtualnih domen na tvoji masini pa RDNS-a ne rabis, lahko stvar ze zdaj ustimas:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

SLOWWWeb.net ::

link

Bo šlo?
__________________________________________________
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security solutions
BREZPLAČNI marketinški nasveti za podjetja in www strani

DC- ::

Enostavno
EN IP je EN Reverse DNS
lahko mas pa miljardo Forward dnsjev na en ip katere maš pol kot virtual hoste spedenane.
Če bi pa radi vhoste za irc bo treba pa več ipjev nabavt al pa se naučit uporablat ipv6 tunneling in v6 dns


DC-

MUC ::

Na en IP lahko vezes poljubno stevilo domen in poljubno stevilo reverse (RR) zapisov za domene!!!!

Zmede ni, ker se resolva potem eden od RR zapisov ali pa tocno dolocen, ce tako zahtevamo.

Koliko jih bo vpisal SioL je pa druga zadeva .. stvar je administrativne in ne tehnicne narave.

BLaCkEnED ::

DC: kako to mislis "bo treba pa več ipjev nabavt" ?
A lohk jst nastimam virtualhoste za irc z samo eno linux masino, in kako? al rabim vec rac. v mrezi?
Zdej se neki ukvarjam z DNS serverjem, ma nisem ravno na tekocem.:8) :\
Lp.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dve domeni z istim IPjem

Oddelek: Omrežja in internet
212246 (1423) c3p0
»

En IP dva serverja in 2 domeni

Oddelek: Omrežja in internet
91787 (1527) neooo
»

2 serverja na istem IP naslovu

Oddelek: Izdelava spletišč
171341 (872) Poldi112
»

Domena + irc [vHost]

Oddelek: Omrežja in internet
81725 (1560) Bug
»

VirtualHost oz. navidezne domene v apache

Oddelek: Izdelava spletišč
252614 (2312) Jackass

Več podobnih tem