» »

2 serverja na istem IP naslovu

2 serverja na istem IP naslovu

zhorzh ::

Situacija je sledeča :
Doma imam na enem PCju postavljen web server (Apache), kjer enemu frendu hostam njegov site. Zdaj bi si pa rad postavil še svoj web server na drugem PCju.
Glede na to da imam samo 1 zunanji IP, me zanima kako bi se dalo poštimat, da bi bila oba vidna navzven. Vem, da se da drugi server naštimat na en drugi port (npr 8080), vendar mi ta opcija ne pride v poštev, saj bi rad na koncu imel tako naštimano, da bi requesti za www.domena1 šli na PC1 in www.domena2 na PC2 (brez nerodnega vpisovanja :8080 na koncu ene domene).
Oba PCja sta v lokalnem omrežju povezana na router.
A so kakšne nastavite v routerju, s katerimi bi se dalo to narest ?
A moram met lokalni DNS?
Nekaj sem bral da se da to rešit tudi z virtual host nastavitvami v Apacheju, vendar mi ni čisto jasno kako bi to šlo.

Če kdo ve, kako bi se to dalo najbolj elegantno rešit oz ma ikušnje s tem , se toplo priporočam za kakršne koli nasvete

SasoS ::

Na tistem Apache-ju, ki je viden lahko postaviš reverse proxy na vhost od tvoje domene. Vendar zadeva ne deluje zelo zanesljivo...

levaky ::

virtual host. Malo poišči po google, imaš step-by-step korake. Ne moreš da nebi razimel:P

schtr4jh ::

namest, da maš umes router, uporabi access point in modem ti bo avtomatsko dodelil 2 statična ip naslova

zhorzh ::

namest, da maš umes router, uporabi access point in modem ti bo avtomatsko dodelil 2 statična ip naslova



Kaj misliš tem ? A ni tko da ti mora ISP dodelit 2 IPja ?

blackbfm ::

To je pri dinamičnih ipjih če se ne motim. Če rabiš več statičnih se moraš zment z ISPjem. Drugače pa najbolj elegantna rešitev je da daš vse skup na en komp in uporabiš virtual host, ker dvomim da bo stran tako obsežna in zasedena da bosta rabla vsak svoj strežnik:P

Brane2 ::

Ne rabiš več IP naslovov.

Kot je že nekdo prej omenil, virtualhost dela te zadeve.

Le oba klienta ( od koder pač dostopaš ) morata poznati tvoj IP za dve domeni.

Če imaš te domeni na DNSu, fajn.

Če gre za neko interno domeno - našamašina.pr0n ali kaj podobnega, potem moraš vnesti to v hosts file vsakega klienta ( či ni to lmhosts na windows kiblah ).

Tako bo vsak klient padel na pravi IP naslov, v http headerju pa bo željeno ime ( www.mojhost1.pr0n / www.njegovhost2.pr0n itd), p katerem bo apache vedel, za kateri virtualni host gre.
On the journey of life, I chose the psycho path.

SasoS ::

Brane2: Tako bi delalo če bi imel zadeve na enem strežniku. Če pa hoče imet 2, pa ni tako enostavno :P

Brane2 ::

Ja, res je. Sem površno bral. Zajeb. ;((
On the journey of life, I chose the psycho path.

OrkAA ::

To se da kar enostavno rešit. Pač proxyaš en server čez drugega.

Poglej si dokumentacijo od mod_proxy apache modula.

blackbfm ::

IMO to ni dobra rešitev. Potem je drug strežnik odvisen od prvega.

OrkAA ::

Ja, to je sicer res, a kot vidim govorimo o neki domači rešitvi, ki itak ne rabi met 100% uptime-a. Sicer pa lahko da svoj server za glavnega in potem proxya prijatelja. :P

zhorzh ::

Hvala vsem za odgovore.
Ideja met 2 PCja je čisto iz dostopovnih pravic in administracije obeh strežnikov.
Prijatelj ne želi, da bi mu čačkal po serverju (kot tudi jest ne da bi on po mojem), pa noben se ne zadovolji samo z dostopom do folderjev. On dejansko ma nek sajt gor preko katerega tudi prodaja stuff, jest bi pa mel to predvsem za testno okolje in učenje (kar pomeni tudi inevitable zajeb in offline time - za njega nesprejmljivo).
So pa lih take "nenormalne" zahteve primeri na katerih se tut kaj naučiš.
Thnx še enkrat vsem!

AndrejS ::

Če imaš ti strežnik za testne nameti, ti ne bi smel biti problem v URL dopisati :8080 (drugi port)

Lahko pa se s kolegom zmeniš da če pride na tvojo domeno ga avtomatsko preusmeri na :8080

Tody ::

A sta iz gorenjske ? :D Naj si nabavi en orng hosting pa je problem rešen. če te pa ne moti mu pač daj pc nekam v kot z internet povezavo in to je to...

levaky ::

Kaj pa kakšen XEN ali VPS? Sicer odvisno od PCja, ampak vsaj vserver bi lahko lavfal.

lp, Matej

schtr4jh ::

To je pri dinamičnih ipjih če se ne motim. Če rabiš več statičnih se moraš zment z ISPjem. Drugače pa najbolj elegantna rešitev je da daš vse skup na en komp in uporabiš virtual host, ker dvomim da bo stran tako obsežna in zasedena da bosta rabla vsak svoj strežnik:P

sam sm imel probleme z routerjem ... dokler sta bila nanj priključena 2 računalnika, se je vsakih 10 minut sesul ... konfiguiral sem ga kot access point in odtakrat imata oba 2 računalnika statičen ip in router dela kot nov ... in naročeno imam statisko (t2)

kukr sm naprej prebral ... drugače pa enostavno zaprosi svoj ISP za 2 statična ip naslova ... samo potem nisem sigurn, da boš lahko med modemom in strežnikom uporabil router ... mogu boš kupit switch oziroma hub

Poldi112 ::

Si imel pač beden router.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

En IP dva serverja in 2 domeni

Oddelek: Omrežja in internet
91787 (1527) neooo
»

DNS

Oddelek: Omrežja in internet
232678 (2288) kyusss
»

Dva IP-ja na istem fizičnem priključku

Oddelek: Omrežja in internet
131198 (685) just_a_cook
»

DNS problem!!

Oddelek: Izdelava spletišč
151996 (1875) thelole
»

dve spletni strani??

Oddelek: Izdelava spletišč
312308 (1857) MRB0rYS

Več podobnih tem