» »

backup

backup

noob96 ::

hej!

pravkar sem naredil backup datotek iz računalnika na zunanji trdi disk. Sedaj pa ne razumem kaj mi je to v pomoč. Datoteke so ve neki čudni obliki? kako bi jih naj uporabil. Kaj je sploh namen backupa.
aja uporabljam WD My Book Essential 1TB
lp

KoMar- ::

Kaj je sploh namen backupa

Zakaj si šel delat backup, če sploh ne veš, kaj to je? Hm?

noob96 ::

hahah

pametno vprašanje.
ampak če mi nihče ne pove bom še naprej taval v temi. pod backup sem si predstavljal da se datoteke podvojijo na zunanji trdi disk sedaj pa me je zmedlo

pomoč prosim.

lp

KoMar- ::

Datoteke so ve neki čudni obliki

Kakšni?

noob96 ::

narobe sem se izrazil
niso v čudni obl. ampak nekatere manjkajo. naprimer mapa programes fails

noob96 ::

vse datoteke so zazipane. kako naj jih ponovno uporabim?

lp

c3p0 ::

Odzipaj jih? Drugače pa ponavadi program s kateri backupiraš, ima tudi restore opcijo, ki sama postori kar pač mora.

strijcmarko ::

Še eno vprašanje da ne odpiram nove teme.
Ali backup shrani tudi certifikate (NLB klik ipd)?
Uporabljam windowsov backup

Hvala.

brodul ::

Ne. Certifikat imaš ponavadi na nekem fizičnem mediju, ki ti ga da banka. (vsaj včasih je bilo tako)
Pretending to be a mature adult is so exhausting.

ZLOky ::

@jenesd: Certifikate si OBVEZNO izvozi ČIMPREJ in zaščiti z geslom

Izvoz v MS IE.
Izvoz v Mozilli.
http://www.google.com/ dela čudeže!!!

strijcmarko ::

tnx vsem

xtrat ::

Zdravo. Mene zanima kako ustvariti backup. Iz tega področja nisem nič seznanjen zato prosim če kdo lahko to obrazloži.
Hvala, Lp

Poskušam pa v areca backup

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xtrat ()

axee ::

Najprej se je treba zavedat kaj sploh je backup. Duplikacija fajlov ni backup. Zbrišeš fajl in bo zbrisan iz backupa, to nima smisla.

Imaš 2 vrsti backupa, edn je file backup, drugi je disk image backup. Prvi backupira samo datoteke, ki jih želiš, in nato nadaljne kopira spremembe. To pomeni, da si zaščiten pred pomotnim izbrisom. Je pa, da datoteke ne moraš brskati prosto, amapak to počneš z programom samim. Image backup je pa samo to, da naredi celotno sliko diska. To je praktično, ker če se ti sesujejo Windows-i ali pa ti crkne disk, samo restoraš celoten disk in vse je tako, kot je prej bilo.

Za file in image backup je odličen vgrajen backup v operacijski Windows 7. Odkljukaj mape, odkljukaj "include system image" in nastavi kako pogosto ti sam dela backup.

Če nimaš Windows 7 ali pa če želiš bolj sofisticiran backup, je za file backup fenomenalen Crashplan (omogoča hkratni backup na več diskov, na drug računalnik, ali celo prijatelju po internetu, vse zastonj).

Za system image pa je odličen Macrium Reflect Free. Seveda je še nekaj alternativ, a je Macrium res zelo hiter in učinkovit po mojih izkušnjah. Dobra plačljiva verzija je Acronis.

Tako da če želiš preprost backup na zunanji disk je Windows 7 backup odličen. Za backup na več lokacij: Crashplan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows backup in restore - prosim za pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
202027 (889) BorutK-73
»

arhiviranje - inkrementalno kopiranje

Oddelek: Programska oprema
223098 (2055) Nikonja
»

Rešitev za sproten backup 40-ih računalnikov

Oddelek: Programska oprema
445297 (3553) aleksander10
»

Backup podatkov in ne sistema

Oddelek: Programska oprema
273627 (2722) axee
»

Kloniranje diska

Oddelek: Programska oprema
254118 (3272) Duhec

Več podobnih tem