» »

Nokia E7 končno prihaja v nekatere trge

Nokia E7 končno prihaja v nekatere trge

engadget - Čeprav pri Nokii niso podali seznama trgov, kjer bo tekom tedna Nokia E7 končno postala dobavljiva v fizični obliki, to tukaj pravzaprav ni tako pomembno, kot samo dejstvo, da je do izida končno prišlo. Gre za težko pričakovani mobilnik s Symbianom (brez oznake, pred odstranitvijo je šlo za Symbian^3), ki pod drsno-preklopnim zaslonom skriva še polno fizično tipkovnico QWERTY. Kot smo že govorili gre za zaslon s 4 palci diagonale, mobilnik ima 16 GB internega pomnilnika za hrambo podatkov, fotoaparat z 8 milijoni točk, itd. Med državami, kjer bo mobilni telefon na voljo med prvimi, so najverjetnejše velike evropske države, npr. Velika Britanija, Francija, Nemčija, Nokiina domača Finska, najverjetneje poleg nekaterih azijskih trgov.

31 komentarjev

Byla ::

ce vam symbian ni vsec in ce vam OVI storitve ne disijo, potem tole v vsakem primeru ni telefon za vas.
za ostale pa: dobra tipkovnica, zelo dober slide mehanizem, dober ekran, overall dobre hardware specifikacije. V resnici dober biznis telefon.

... ki pa na zalost zamuja vsaj 4 mesece.
www.thirdframestudios.com

prox ::

Kera reklama, če bi vse tak lepo delalo kot je tu prikazano(npr.kamera), bi blo fajn ja -.-
Naj se znebijo symbiana, no saj ma neke minuse pa pluse, samo zame ima več minusov.

PNG ::

prox je izjavil:

Kera reklama, če bi vse tak lepo delalo kot je tu prikazano(npr.kamera), bi blo fajn ja -.-
Naj se znebijo symbiana, no saj ma neke minuse pa pluse, samo zame ima več minusov.


Ne vem kakšnega cenovnega ranga in kdaj si nazadnje imel Nokio v rokah, ampak ja, tako Nokije sedaj delujejo. Čisto brez zatikanja.

Jaka83 ::

PNG je izjavil:

prox je izjavil:

Kera reklama, če bi vse tak lepo delalo kot je tu prikazano(npr.kamera), bi blo fajn ja -.-
Naj se znebijo symbiana, no saj ma neke minuse pa pluse, samo zame ima več minusov.


Ne vem kakšnega cenovnega ranga in kdaj si nazadnje imel Nokio v rokah, ampak ja, tako Nokije sedaj delujejo. Čisto brez zatikanja.


Vic dneva.

Nokia zaostaja vsaj eno leto (če ne več) za ostalimi proizvajalci. E serijo so totalno pokvarili, N serija je bila pa že prej bolj tako vikl-vakl.

Ne čist resno vzet, ampak zame najboljša Nokia je bila 3310, potem je šlo pa samo počasi navzdol.

Zheegec ::

E7... But will ti work? Tole naj bi bil naslednjik moje E71? Battery life any good?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Jaka83 ::

@ALIEn3001
Ne, naslednjika tvoje E71 sta bila ponesrečena E72 in E5, tole je pa bolj ena mešanica med N900 in 9000 Communicatorjem.

Naj že pokopljejo ta neokreten Symbian.

bluefish ::

Naslednika E52 pa ne bomo dočakali?

Stipex ::

Kaj je nastalo iz e-serije... škoda.

Mohimm ::

Fino telefon, symbian je povsem OK, samo naj ta ovi-suite, ovi-store, ovi-debilizem skinejo, in pustijo "velikim" da razvijajo svoje aplikacije. Naj ne postane še symbian neki "klon" iOs načina, ki deluje zgolj njemu, ter delno androidu...

Symbian naj spet postane resna platforma namenjena poslovnežem/intuziastom ne pa "wide consumer buy-it->throw it away".

Nokia je skrenila takrat, ko je začela namesto razvijanja svoje niše, oponašati kar je ostalim zneslo. Od takrat naprej je njihov software za povezavo z računalnikom crap, njihova spletna trgovina poden, zaprtost platforme pa je odgnala še tistih par razvijalcev. Posledično pa je poslovni uspeh padal, padal in padal...
Ter seveda dejstvo, da so si upali pod pritiski neučakanih spustiti polizdelke na tržišče, kar si prej niso dovolili nikdar....

Zaradi naštetih lastnosti ljudje (tudi sam) prehajajo na druge platforme, saj z vsako novo nokio pričakovanja padajo, in še ta so ponavadi nedosežena.

m47hingi ::

Telefon še sploh ni zunaj pa ste eni že tak pametni....
Me zanima koliko vas je sploh uporabljalo symbian 3 vsaj 14 dni.

@Mohimm kaj konkretno te na ovi storu moti?(me zanima pač)

klinker ::

matejho...a mislis na N8 ki hodijo vse po vrsti nazaj na servise :D Dej dej...Nokia je postala tak drek, da je samo se LG malo vecji drek! Jih imam 3 doma in nobena ne dela kot mora ;((

krucymucy ::

Moja N85 dela recimo odlično že tri leta ...

GPS najde signal najprej od vseh telefonov, kamera je še vedno ena boljših ...

Počasi iščem zamenjavo, mogoče bo to E7, mudi se mi sicer nikamor ne.

djordjevic ::

V treh letih se je na trgu mobilne telefonije ogromno zgodilo, Nokia pa je večino tega časa ... prespala.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Mohimm ::

@matejho

Moti me predvsem nekonsistentnost aplikacij, ki namesto da bi bile samostojne v večini primerov uporabljajo ovi-store kot ogrodje (vsaj tako razumem).
Na primer aplikacijo LPP v ovi-storeu ne moreš naložiti, v primeru, da jezik telefona ni nastavljen na slovenšččino, obratno z nekaterimi drugimi aplikacijami.
Če nimaš naloženega najnovejšega softwera (na primer n95 8gb ki je pri vodafoneu še vedno na verziji 20...), ne moreš v aplikacijah uporabiti GPS-a vgrajenega v telefon. Lahko ga seveda daš na originalni nokiin software, a zakaj nekaj kar je narejeno s tem, da deluje na vseh telefonih enako, ne deluje povsod enako.
Ter zakaj hudiča je potrebno imeti račun da uporabljaš ovi store? bolj osebni rant

Medtem ko s starim načinom, kjer si kliknil na ikono downloads, imel samostojne aplikacije, ni bilo takih težav. Vse je bilo odvisno od programerja in njegovega znanja.

Podobne neumnosti so se razširile na vso nokiino infrastrukturo, posledica je da iz pametnega telefona postane neumen, saj zgubi večino funkcionalnosti ki jo pričakuješ.

P4ajo ::

@Jaka83

Kaj za hudiča bi naj blo narobe z E5?
Sam si lastim E5 (ja, decembra sem kljub vsesplošnemu pluvanju čez symbian in nokio kupil tak telefon) in sem zelo zadovoljen z njim in nevem, kaj bi mu naj manjkalo (pa sem ga trudil testirat po dolgem in počes).
Pa sem imel v rokah telefone, ki bi naj bili dobri (tako Galaxy S, kot iPhone 4).

m47hingi ::

@Klinker potem pa imaš res smolo, če imaš 3 in nobena ne dela. To da hodijo vse N8 na servis, je bolj majavo dejstvo.
Kaj pa vem, malo se pretirava glede določenih proizvajalcev zadnje čase, podobno je bilo omenjeno z Galaxy Tabi pred časom.
Uradnih podatkov pa ni.(Vsaj jaz jih nisem videl).
Bi jih pa bilo zanimivo videt.

Glede padca tržnega deleža je bilo verjetno pričakovano, da ga Nokia ne bo mogla ohranjat, še posebej, ko so ostali videli kakšen denar se obrača oz potencial, ki je na tem trgu. Zagotovo pa niso pričakovali takšnega hitrega padca.
Zaspali definitvno so. Tudi par odločitev je takšnih, da človek pomisli ja kako pa jim je to ušlo. Vseeno pa so določene stvari napihnjene.

Kot v vseh takšnih primerih smo zaenkrat uporabniki na boljšem saj imamo večjo izbiro in boljše naprave/storitve. (Se spomnim, ko se je vse skupaj začelo smo dobili na Nokiah zastonj navigacijo o čemer pred slabimi rezultati ni bilo govora.)

@Mohimm

Se strinjam glede nastavite jezika - butasto. Nisem vedel.

To glede Vodafona pa mislim, da je njihova odgovornost in ne od Nokie, ne vem kako je z drugimi proizvajalci.

Glede računa je sicer pomembno za tiste, ki dejansko (Slovenija ni med njimi) lahko kupujejo aplikacije in sicer, da ob sesutju oz. izbrisu le te lahko ponovno namestijo do 5 krat se mi zdi, ne me držat za besedo.

Bor H ::

Z Vodafonom in podobnimi je isto kot pri Androidu, če maš brandan telefon boš čakal, al pa zaobil branding pa je. Do aplikacij pa lahko prideš tudi mimo Ovi Stora, isto kot prej.

jype ::

Jaka83> ponesrečena E72

Kaj natanko je pa na E72 ponesrečenega?

Jaka83 ::

P4ajo je izjavil:

@Jaka83

Kaj za hudiča bi naj blo narobe z E5?
Sam si lastim E5 (ja, decembra sem kljub vsesplošnemu pluvanju čez symbian in nokio kupil tak telefon) in sem zelo zadovoljen z njim in nevem, kaj bi mu naj manjkalo (pa sem ga trudil testirat po dolgem in počes).
Pa sem imel v rokah telefone, ki bi naj bili dobri (tako Galaxy S, kot iPhone 4).


jype je izjavil:

Jaka83> ponesrečena E72

Kaj natanko je pa na E72 ponesrečenega?


Primita v roke E71, pa vama bo jasno, kaj je ponesrečenega na obeh telefonih.

Sta opazila napredek? Jaz ga tudi nisem, zato se mi investicija v E72 in E5 zdi nesmiselna. Sploh pa če pogledaš ohišje telefona, je tako na E72, kot na E5 slabše (na E72 še niti ni tako kritično, E5 je pa katastrofa v primerjavi z E71). Jasno, so tisti poizkusi rahlih izboljšav, ampak to je postal standard pri Nokiji, da recimo aparat, ki je samo dve generaciji zadaj, ni nič kaj dosti drugačen od najnovejšega. Ponavadi so novejši modeli še narejeni bolj ceneno, tako kot je to v tem primeru. Za moje pojme en velik FAIL in nategovanje uporabnikov.

Pa čisto razumem, da sta vama ta telefona OK, ampak imamo k sreči različne kriterije. Meni recimo doma E65 in E71 še vedno lepo delujeta, čeprav sta že kar lepo v letih - sploh E65.

jan_g ::

djordjevic je izjavil:

V treh letih se je na trgu mobilne telefonije ogromno zgodilo, Nokia pa je večino tega časa ... prespala.


S tem se očitno strinja tudi CEO Nokie. Zgleda, da se obetajo pomembne spremembe pri Nokii, celo selitev managementa v Silicon Valley? Elop je pogumen.

WODAK ::

pa to je 100 % fake....poglej tisti memo v kaki angleščini je napisan, dvomim da bi CEO nokie dal takšen (nestrokovno napisan) članek ven...ta engadged pa je pure rumena stran (tako kot Slovenske novice) ki objavlja samo slabe novice o Nokiji....zakaj pa recimo ne objavijo člankov kot so Myriad Announces 'Alien Dalvik', Android Apps to Run on our Nokias
itd....
to so zanimive stvari, ne pa da pljuvajo pa se pametne delajo, na koncu pa ugotoviš da je 20 % njihovih člankov resnice ostalo pa so špekulacije raznih anti-nokia blogov...
huh? :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WODAK ()

Poldi112 ::

jype je izjavil:

Jaka83> ponesrečena E72

Kaj natanko je pa na E72 ponesrečenega?


Primita v roke E71, pa vama bo jasno, kaj je ponesrečenega na obeh telefonih.

Sta opazila napredek? Jaz ga tudi nisem, zato se mi investicija v E72 in E5 zdi nesmiselna. Sploh pa če pogledaš ohišje telefona, je tako na E72, kot na E5 slabše (na E72 še niti ni tako kritično, E5 je pa katastrofa v primerjavi z E71). Jasno, so tisti poizkusi rahlih izboljšav, ampak to je postal standard pri Nokiji, da recimo aparat, ki je samo dve generaciji zadaj, ni nič kaj dosti drugačen od najnovejšega. Ponavadi so novejši modeli še narejeni bolj ceneno, tako kot je to v tem primeru. Za moje pojme en velik FAIL in nategovanje uporabnikov.

Pa čisto razumem, da sta vama ta telefona OK, ampak imamo k sreči različne kriterije. Meni recimo doma E65 in E71 še vedno lepo delujeta, čeprav sta že kar lepo v letih - sploh E65.


E72 ima 3.5 izhod za slušalke, optična navigacija je kar precej uporabna, pa če me spomin ne vara naj bi imel hitrejši procesor. In ravno zaradi tega sem sam čakal pol leta, da je končno postal dosegljiv in sem ga lahko kupil. Plus da glede na to da je bil že predhodnik dosti dovršena platforma nekako ni smiselno delati korenitih sprememb.

Je pa po drugi strani še vedno počasen, občasno zmrzne in ima, odkar so nas posilili z ovi aplikacijo, precej retardiran software za upravljanje iz računalnika. Ampak ok, važno da putty laufa na querty tipkovnici.
Po drugi strani
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

amigo_no1 ::

Poldi112
Veš za kak free rdp client ?

Poldi112 ::

Žal ne, skrbim samo za linux mašine. Plus da si ne predstavljam kako bi to izgledalo na tistem malem zaslonu. Že putty je precej na meji uporabnisti in za kaj resnejšega telefon uporabim kot modem in delam z laptopa.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Key Quest ::

Jaka83 je izjavil:

Primita v roke E71, pa vama bo jasno, kaj je ponesrečenega na obeh telefonih.

Sta opazila napredek? Jaz ga tudi nisem, zato se mi investicija v E72 in E5 zdi nesmiselna. Sploh pa če pogledaš ohišje telefona, je tako na E72, kot na E5 slabše (na E72 še niti ni tako kritično, E5 je pa katastrofa v primerjavi z E71). Jasno, so tisti poizkusi rahlih izboljšav, ampak to je postal standard pri Nokiji, da recimo aparat, ki je samo dve generaciji zadaj, ni nič kaj dosti drugačen od najnovejšega. Ponavadi so novejši modeli še narejeni bolj ceneno, tako kot je to v tem primeru. Za moje pojme en velik FAIL in nategovanje uporabnikov.

Pa čisto razumem, da sta vama ta telefona OK, ampak imamo k sreči različne kriterije. Meni recimo doma E65 in E71 še vedno lepo delujeta, čeprav sta že kar lepo v letih - sploh E65.


E5 ni niti misljena, da bi nadomestila E72.

Gregor P ::

E5 se mi zdi povsem v redu (kot pravi telefon z nekaj dodatnimi naprednimi funkcijami), še posebej, če nočeš imeti telefona z zaslonom na dotik (da, tudi takšni se najdemo:P).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

jype ::

E72 sem kupil šele ko sem E71 pokvaril, a se mi ne zdi slabši. Poldi112 je že naštel nekatere prednosti. Meni najpogosteje pride prav možnost polnenja baterije prek mikro-USB priključka.

Težave s programjem so bile od začetka neznosne, a se je reč popravila v slabi polovici leta in vsaj jaz zdaj nimam več težav - telefon zmrzne komaj na nekaj mesecev, kar je bolje od večine ostalih pametnih telefonov, ki sem jih imel priliko držati v rokah (vključno z iphone).

Jst ::

Sedaj je že pa minilo že precej mesecev, odkar mi je pes ugriznil v telefon. Vmes je moral na operacijo in nisem imel denarja, tako da sem na dubest telefonu, kar je možno. Pri N95 8GB sem vedno vedel, kje je polnilec, za tole, ki je podobna legendi 3XXX, pa nikoli ne vem, ker toliko časa traja baterija. :)

No, ker sem čakal toliko časa, bom pa še do dobavljivosti tega telefona, ker me je čisto prevzel. Upam, da ne bodo našli kakšnega kiksa, ko bom podrobneje preučil situacijo...

My next phone, I hope!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

PrimozR ::

Saj to veš, da je Symbian zdaj dejansko popolnoma mrtva platforma ter da je nakup N8/E7/C7 in podobnih strel v koleno?

Jst ::

Ma ja, saj najbolje bi bilo, da bi kar na blef šel v trgovino zaprl oči in s prstom pokazal na enega random mobilnika. Ker ko gledam specifikacije me vedno kaj moti, ko gledam kaj pride, je vedno oddaljeno samo kakšen mesec... Res ne vem, kaj bi kupil.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Poldi112 ::

PrimozR je izjavil:

Saj to veš, da je Symbian zdaj dejansko popolnoma mrtva platforma ter da je nakup N8/E7/C7 in podobnih strel v koleno?


Zakaj? V čem je problem, da verjetno ne bo imel naslednika, če zdaj dobro dela?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia tretjič zapovrstjo z izgubo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6619660 (16635) bluefish
»

Nokia se potaplja (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8629448 (25646) floyd1
»

Nokia bo le rahlo spreminjala Windows Phone 7

Oddelek: Novice / Windows Mobile
2910312 (9070) Lonsarg
»

Nokia se spogleduje z Microsoftom

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
3610551 (9681) darkolord
»

Nokia prevzema razvoj Symbiana, E7 prihaja decembra

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
3211007 (10194) Gregor P

Več podobnih tem