» »

Računalnik za 600eur - help

Računalnik za 600eur - help

«
1
2

DonMatejo ::

Pozdravljeni!

Sem v tej stroki, ampak enostavno zadnje čase ne sledim več. Pri Core2Duo sem ostal tako zadovoljen, da sem zares ostal tam. :D

Kupujem računalnik z budgetom 600eur, na njem pa se bodo igrale igre (lahko da kasneje tudi kako resno delo poleg pisarniškega, ampak zaenkrat je za 13-letnika). Brez operacijskega sistema, samo komponente. Ali naj kupim že sestavljenega ali raje custom-made?

Nekako sem okvirno gledal I3, 4gb ram in pa 5570 1gb. Ampak to je bilo samo za določitev budgeta, zdaj se zanesem na vaše predloge, da me usmerite v gledanje testov in ostalega.

Hvala vnaprej,
Matej

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

klinker ::

ASUS M4A88TD-V EVO/USB3 - AMD 880G/SB850/DDR3/CFX&HCFX/am3/ATX 104.40 EUR
AMD Phenom II X2 555 (3,20Ghz, 7MB) BOX Black Edition 80W 91.20 EUR
Kingston HyperX Blue 4GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.65V 56.40
Palit GeForce GTX 560 Ti 1GB 230.40
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB 60.00 EUR
SATAII Samsung SH-S223 21.60 EUR
Rasurbo BC-13 550W 49.20 EUR

Skupaj: 613,20EUR

DonMatejo ::

Najlepša hvala za ponudbe, kakor vidim v prvi konfiguraciji nekaj slabša grafa, v drugi pa AMD, ki mi ni preveč ljub. Kako se potem odločiti?

janezek67 ::

Prva konfiguracija je boljša. Z grafo je pa tako, ko ne bo več zadostovala, staro prodaš in kupiš drugo. Ali pa se že v štartu stegneš še za kakih 80EUR več.

klinker ::

Bolj ti je vazna grafa od CPUja za igre, z AMDjem pa ne ni prav nic narobe in ti bo poganjal vse kot se zagre, pa se vecina X2 555 se odklene v quada ;) Za ta denar Intela nimas kaj sploh gledat ker je precej drazji, a v igrah sploh ne tolko hitrejsi da bi z njim nadoknadu to kar zgubis z nakupom slabse grafe.

IvoJan ::

druga konfiguracija je dosti boljsa.
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

x45 ::

klinker je izjavil:

ASUS M4A88TD-V EVO/USB3 - AMD 880G/SB850/DDR3/CFX&HCFX/am3/ATX 104.40 EUR
AMD Phenom II X2 555 (3,20Ghz, 7MB) BOX Black Edition 80W 91.20 EUR
Kingston HyperX Blue 4GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.65V 56.40
Palit GeForce GTX 560 Ti 1GB 230.40
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB 60.00 EUR
SATAII Samsung SH-S223 21.60 EUR
Rasurbo BC-13 550W 49.20 EUR

Skupaj: 613,20EUR


+1 precej bolje sploh če upoštevaš zelo verjeten odklep na 4 jedra.

DonMatejo ::

torej bom gledal bolj v tej smeri AMD/Nvidia z odklepom proca na 4 jedra. ali potrebujem kakšen boljši hladilnik? v kateri trgovini pa je bilo to zbrano?

x45 ::

daj boljši kuller če lahko.

DonMatejo ::

Kaj pa razlika med GeFore 560Ti vs 470 ? obadva proizvajalec Palit, 470ka pa dosega malenkost višje benchmarke.

mr1two ::

560 na tvojem mestu bolj paše. Tišja in hladnejša, pa če jo naviješ, pihne 470 v sekundi.
EDIT: pa ne palita no...vzemi raje kakšno preverjeno robo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mr1two ()

DonMatejo ::

se strinjam, sem vmes prebral reviewe. Bi pa vzel sonic varianto (z dvema ventilatorjema) verjetno? ali so cons variante? a je palit uredu firma (ne poznam)?

kako to mislite z odklepom procesorja? ali je I3 primerljiv s tem phenomom? Poraba? Ali je smiselno overclockat v začetku?

Zgodovina sprememb…

jazbec ::

palit je crap

vzami od msi-ja ali asusa
so malo več ampak boljše hlajenje in vse

DryAxE ::

Ime komponente in zaokrožen znesek
Procesor Intel Core i5 2500 3.3GHZ 6M LGA1155 BOX 201EUR
Matična plošča Gigabyte PH67-UD3, S1155 97EUR
RAM ADATA DDR3 4Gb 1333Mhz PC10600 (AD3U1333C4G9-R) 36EUR
Trdi disk WD 1TB SATA2, 64/7200 -Green- (WD10EARS) 58EUR
Grafična kartica Sapphire ATI HD 6850 1GB DDR5 174EUR
Ohišje LC PRO914BII LC600H-12 črn 46EUR
-----------------------------------------------------------------------------------
Skupaj:(zaokroženo)614EUR
Ta računalnik sem pravkar naročil preko neta v trgovini Fun-tech. Sprva sem imel skupen znesek sestava 597EUR s procesorjem i5 2400 pa so ga iz včeraj na danes podražili za 10EUR (verjetno povpraševanje) zato pa sem se glede na to, da je razlika med i5 2400 in i5 2500 sedaj le še 7EUR odločil za slednjega, ki ima skoraj 10% več moči. Pri nakupu procesorja in grafične sem se orientiral po benchmarkih (linka sta spodaj) in ceni, tako da za svoj denar dobim čimveč. Odločil sem se kar za Saphire-ovo grafično kartico ker je najbolj ugodna Radeon 6850 kartica med drugim pa naj bi bila zmogljiva in tiha. Ohišje ima že vgrajen napajalnik moči 600W z vsemi potrebnimi priključki. Optične enote nisem posebej nabavu saj imam doma še nekaj viška. Nisem računalničar in expert na tem področju a vseeno občasno malo spremljam napredek tehnologije in mislim, da za ta denar težko dobiš boljši komp.

Ko sem računalnik s temi specifikacijami primerjal z že sestavljenimi računalniki za 1000EUR je ta računalnik primerljiv oz. celo boljši (gledano na procesorsko in grafično moč - primerjano z benchmarki spodaj).

Tabele za grobo primerjavo moči procesorjev in grafičnih kartic:
http://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php
http://www.videocardbenchmark.net/gpu_l...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DryAxE ()

IvoJan ::

Hd6850 je crap...
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

jazbec ::

resno človek
hd6850 je fail
stock vs. stock je pikič ma res pokič boljša od gtx460
za ta denar dobiš navito gtx460 7z odličnim hladilnikom
pa lepše se navija in je bolj hladna

edit-typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

x45 ::

vzemi si amd sistem zgoraj in 6850 grafo pa bo še mal ceneje in več kot dovolj hitro. N vidia bolj kuri kot ati.

DryAxE ::

jazbec je izjavil:

resno človek
hd6850 je fail
stock vs. stock je pikič ma res pokič boljša od gtx460
za ta denar dobiš navito gtx460 7z odličnim hladilnikom
pa lepše se navija in je bolj hladna

edit-typo


GeForce GTX 460 score = 2338
Radeon HD 6850 score = 2775

pikič boljša?

Kako lahko kr rečete, da je radeon 6850 crap? Mate kak dokaz?
Jaz sem namreč prebral kar nekaj člankov in primerjav in naj bi bila zelo dobra kartica za svoj denar, pa še navija se dobr.

jazbec ::

gtx460 se boljše navija;)

poglej malo teme kjer so se odločali med hd6850 in gtx460 tle na slo-techu
večinoma je zmeraj šla v pc gtx460

crap v temu, da gtx460 stane enako in se boljše navija
za ta denar dobiš od gigabyte oc verzijo z dobrim hladilnikom

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jazbec ()

D3m ::

Ja in. Njihova stvar če so šli.
|HP EliteBook|R5 6650U|

DryAxE ::

x45 je izjavil:

vzemi si amd sistem zgoraj in 6850 grafo pa bo še mal ceneje in več kot dovolj hitro. N vidia bolj kuri kot ati.


AMD Phenom II X2 555 score = 1964___CPU rank =277
Intel Core i5-2500 @ 3.30GHz score = 6636___CPU rank = 24

Res, da je razlika v ceni 1:2 je pa zato razlika v zmogljivosti 1:3 in spet dobiš več za svoj denar in novejšo tehnologijo.
Osebno bolj prisegam na Intelove procesorje, ne bom pa rekel, da si nisem ogledal kaj mi ponujajo AMD-jevi. Trenutno so pač Intelovi daleč pred AMDji, i5 2500 pa je v samem vrhu procesorjev in šišne tud nekatere i7-ke, da ne govorimo o AMDju kjer tudi najboljši AMD Phenom II X6 1100T procesor ne doseže te i5-ke. Tko pač je in na tem bazira moja odločitev, kdo drug bi se pa drugače odločil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DryAxE ()

jazbec ::

to je res
ampak pri takih mašinah za 500-600 evrov gre ponavadi noter amd, ki se odklene in dobra grafa, ki je pri igrah pomembnejša

rajši amd dvojedrn, ki se odklene v 4jedrnika in dobro grafo-gtx560

bajsibajsi ::

@DryAxE
Za cca. 600 evrov si sestavil solidno masinco. Skoda mogoce le, da plata ne podpira vec kot 1333MHz, kar bi omogocilo tudi vstavitev "hitrejsega" spomina (ravno tako npr. ne podpira USB 3). Ceprav bi potem najbrz poskocila tudi cena. :)

dvihtelic ::

Človek hoče, da se mu pomaga, ozsvetuje, ne pa da bo gledal tuki kako se kregate kero ja in kero ne, kera se boljšenavijain kera ne.... Četi je dosedaj odgovarjal Intelov procesor, ne vidim razloga zakaj ga nebi kupoval še naprej. Tudi sam imam Intelov proc in nimam proti njemu nič. Vendar lahko poskusiš tudi nekaj od AMD-ja in boš potem videl, kako pa zakaj, čeprav sam bolj prisegam na Intel in pa radeon. Ali pa najdi nekoga, ki je blizu tebe doma in ima AMD pa boš videl razliko.

DryAxE ::

jazbec :: danes, 15:04:31

Ok, sej je vse kul in prav in rečmo tko:
stock Radeon 6850 vs stock Geforce gtx460 je boljša ATI Radeon, če pa navijaš se da pa Geforce bolj navit.

Sam ne mislim navijat zato ATI Radeon 6850. Tud procesorjev ne mislm odklepat na 4 jedra in raj kupim procesor s 4imi jedri (i5 2500). Govorim o stock sestavi in njeni moči, kar se navijanja tiče pa bi lahko nakladal do druzga leta.

bajsibajsi hvala ker si me spomnu, sem pravkar klicu Funtech in zamenjal Gigabyte PH67-UD3 (97EUR) z Gigabyte PH67A-UD3 (109EUR), ki pa ima USB 3.0 :) Sm gledu tud plate z hitrejšim spominom a so večinoma dražje prav tako pa tudi RAM. Nekak sem se zadovoljil z 1333MHz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DryAxE ()

D3m ::

Saj s 1333 MHz ramom tudi nisi prikrajšan.
|HP EliteBook|R5 6650U|

klinker ::

DryAxE...ta sestava z AMDjem in GTX560 bo pojedla v igrah tvojo masino z HD6850 za hec, pa lahko das i7 970 not ce hoces ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

DryAxE ::

Bi pa "guznla" pri resnih opravilih kot so renderiranje kjer šteje surova procesorska moč.

Delam v 3D programih, ki rabijo grafično moč in Radeon 6850 bo polna mera, za renderiranje je pa i5 2500 tud zver in poje skor vse AMDje. V primerjavi z mojim trenutnim P4 3.0 bodo rendri nastajal k fotografije :D. Sam že vem zakaj sem se tako odločil ;).

DryAxE ::

Aja drgač je pa cena Saphire ATI Radeon 6850 že padla vmes ko sem se vključil v ta pogovor in je zdej 164EUR medtem ko je Gigabytov GeForce GTX560Ti 241EUR torej govorimo že o razliki skoraj 80EUR, kljub temu da po benchmarku ( http://www.videocardbenchmark.net/high_... ) Radeon 6850 le rahlo zaostaja za GTX560 pa pustmo zdej navijanje.

Sam sem sestavljal komp po logiki zmogljivost/cena, tako procesor kot grafična ker rabim oboje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DryAxE ()

bluefish ::

GTX560 je na trg prišla nedolgo nazaj in je višja cena že s tega vidika razumljiva. Je pa res, da neke hude pocenitve ne bo.

Za omenjene potrebe bo 6850 tako ali tako vrh glave, osredotoči se predvsem na procesor. Sicer bi morda za rendiranje vzel nek procesor s HT, kar pa po drugi strani kar podraži celotno zadevo.

Kater program uporabljaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

venson ::

Gtx 560 je ponekod kar za 40EUR cenejša, hvalabogu da so kakšno bolj varčno verzijo naredili pri nvidiji, glede porabe, HD6850, prekaša vse... P/P tudi na dolgi rok stroškov HD6850. Tistih 4 fpse ko pa dobiš od overclockanja... Me ne prepriča =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: venson ()

DryAxE ::

Autocad, Sketchup 3D z Vray-em, Photoshop, ... Sploh Sketchup žre velik grafike (zahtevni 3D modeli), Vray pa ves procesor in je velka razlika, če ti zrenderira v 8 urah (P4 3.0Ghz - moj sedanji komp) ali pa v 1 uri (Core2 Duo 6400 2.13Ghz - komp od punce). Glede grafike pa tud ne vem kaj bi se sekiru, trenutno mam samo skromn 19" CRT monitor ker mi je prejšn 21" (isto CRT) neki crknu. Vsi ti LCDji (TN) so delč od pravilnih barv + popačenja. IPS in MVA so pa dragi.

Večinoma ko delam imam odprte vse prej naštete programe hkrati + še kak winamp, Chrome,... Trenutno sem vgradil 4GB, če pa bo ratal počasn pa še 4GB.

bluefish ::

RAM-a ti zna hitro zmanjkati, če boš delal z večjimi teksturami.

DryAxE ::

No sej se zna hitro zgodit, da ga še dokupim, niti ni tako drag :D

x45 ::

DryAxE je izjavil:

x45 je izjavil:

vzemi si amd sistem zgoraj in 6850 grafo pa bo še mal ceneje in več kot dovolj hitro. N vidia bolj kuri kot ati.


AMD Phenom II X2 555 score = 1964___CPU rank =277
Intel Core i5-2500 @ 3.30GHz score = 6636___CPU rank = 24

Res, da je razlika v ceni 1:2 je pa zato razlika v zmogljivosti 1:3 in spet dobiš več za svoj denar in novejšo tehnologijo.
Osebno bolj prisegam na Intelove procesorje, ne bom pa rekel, da si nisem ogledal kaj mi ponujajo AMD-jevi. Trenutno so pač Intelovi daleč pred AMDji, i5 2500 pa je v samem vrhu procesorjev in šišne tud nekatere i7-ke, da ne govorimo o AMDju kjer tudi najboljši AMD Phenom II X6 1100T procesor ne doseže te i5-ke. Tko pač je in na tem bazira moja odločitev, kdo drug bi se pa drugače odločil.



če primerjamo zadeve za skor enako ceno zmaga amd:

http://www.dslreports.com/forum/r253046...

bluefish ::

Odvisno od programa.

DryAxE ::

x45 je izjavil:

DryAxE je izjavil:

x45 je izjavil:

vzemi si amd sistem zgoraj in 6850 grafo pa bo še mal ceneje in več kot dovolj hitro. N vidia bolj kuri kot ati.


AMD Phenom II X2 555 score = 1964___CPU rank =277
Intel Core i5-2500 @ 3.30GHz score = 6636___CPU rank = 24

Res, da je razlika v ceni 1:2 je pa zato razlika v zmogljivosti 1:3 in spet dobiš več za svoj denar in novejšo tehnologijo.
Osebno bolj prisegam na Intelove procesorje, ne bom pa rekel, da si nisem ogledal kaj mi ponujajo AMD-jevi. Trenutno so pač Intelovi daleč pred AMDji, i5 2500 pa je v samem vrhu procesorjev in šišne tud nekatere i7-ke, da ne govorimo o AMDju kjer tudi najboljši AMD Phenom II X6 1100T procesor ne doseže te i5-ke. Tko pač je in na tem bazira moja odločitev, kdo drug bi se pa drugače odločil.



če primerjamo zadeve za skor enako ceno zmaga amd:

http://www.dslreports.com/forum/r253046...


Mislim, da si narobe prebiraš članke obenem pa ti moram čestitat, da si našel prvi člank kjer je omenjen, da je Phenom X6 1055T hitrejši od i5 2300. Naj ti povem, da je tisti, ki je pisal ta odgovor, ki je tebi referenca, podal napačne podatke in se skliceval na passmark score, nekje je kiksnil saj je pravilen rezultat za cca 1000 točk višji:
AMD Phenom II X6 1055T 5187 167€
Intel Core i5-2300 @ 2.80GHz 5426 172€
Med drugim tudi vsi ostali v članku poudarjajo, da je i5 2300 boljša izbira.

V članku sem videl link kjer se eni sklicujejo kok je AMD "all-time winner" med najbolj zmogljivost/cena procesorji.
Med all-time budget procesorji so res močno vodilni AMDji a med njimi ni modela, ki bi presegel 3600 točk po passmarku. Prvi procesor, ki se jim približa in presega 6600 po passmarku pa je prav i5 2500. Res pa je da se cene spreminjajo z razmerami na tržišču. Dejstvo, ki ga ta graf sporoča je, da je i5 2500 prvi zmoglivejši procesor na tej listi in je da vreden svojga denarja.

klinker ::

DryAxE je izjavil:

Bi pa "guznla" pri resnih opravilih kot so renderiranje kjer šteje surova procesorska moč.


To itak, vendar avtor teme kupuje poceni gaming PC za 13letnika, kjer pa tvoj super rendering stroj guzne ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

DryAxE ::

klinker-jev sestav:
ASUS M4A88TD-V EVO/USB3 - AMD 880G/SB850/DDR3/CFX&HCFX/am3/ATX 104.40 EUR
AMD Phenom II X2 555 (3,20Ghz, 7MB) BOX Black Edition 80W 91.20 EUR
Kingston HyperX Blue 4GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.65V 56.40
Palit GeForce GTX 560 Ti 1GB 230.40
Samsung SpinPoint F3 1TB 32MB 60.00 EUR
SATAII Samsung SH-S223 21.60 EUR
Rasurbo BC-13 550W 49.20 EUR
Skupaj: 613,20EUR

moj sestav:
Procesor Intel Core i5 2500 3.3GHZ 6M LGA1155 BOX 201EUR
Matična plošča Gigabyte PH67-UD3, S1155 97EUR
RAM ADATA DDR3 4Gb 1333Mhz PC10600 (AD3U1333C4G9-R) 36EUR
Trdi disk WD 1TB SATA2, 64/7200 -Green- (WD10EARS) 58EUR
Grafična kartica Sapphire ATI HD 6850 1GB DDR5 174EUR
Ohišje LC PRO914BII LC600H-12 črn 46EUR
-----------------------------------------------------------------------------------
Skupaj:(zaokroženo)614EUR
Je pa res, da ni v sestavu optične enote, ker jo imam že doma.

Po včerajšnjih cenikih.

Ceni predlaganih setov sta zelo podobni. Tvoja AMDjeva konfiguracija ima cenejši in manj zmogljiv procesor (rang:277) in bolj zmogljivo in drago grafiko (rang:9), ki se lepše navija. Moj sestav ima precej močnejši procesor (rang:24) in malenkost slabšo grafiko (rang:10) , sam jest bom z leti lahko zamenjal grafo z bolj zmogljivo ali dokupil še eno enako, ker bosta procesor in matična še vedno zadoščala oz. ne bosta zastarela tako hitro. Če bi isto storil pri AMD sestavu bi dobil zelo močno grafiko proti zelo švoh procesorju, če pa bi se hotel izogniti temu, bi pa moral po vsej verjetnosti poleg grafe zamenjat še procesor in matično ploščo, kar pa je že isto kot, da kopuješ nov komp.
Torej čez 3 leta: Novo grafično kartico ali nov računalnik?

Pa glede odklepanja jeder pri AMDjih sem prebral, da so bila zaklenjena z namenom in sicer, ker se lahko zgodi, da jedro postane nestabilno zaradi česar pa AMD ni želel zastavit svojega imena in tvegati reklamacij, zato je raje dal v prodajo zaklenjene a stabilne procesorje. Uporabiki so potem čisto po slučaju odkrili, da se jih lahko odklene kar sprva AMDju ni bilo všeč, ker pa se jim je prodaja teh jeder povečala prav zaradi tega pa jim je postalo vseeno. Odklepa se jih tako ali tako na lastno odgovornost in garancija preneha veljati v kolikor spremeniš tovarniške nastavitve. Če bi imel sam željo po navijanju bi stisnil še tistih 30EUR+ na i5 2500 in nabavu i5 2500k , ki se ga da dobr navit, baje tudi do 5.7Ghz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DryAxE ()

_koki_ ::

DryAxE je izjavil:

Če bi imel sam željo po navijanju bi stisnil še tistih 30EUR+ na i5 2500 in nabavu i5 2500k , ki se ga da dobr navit, baje tudi do 5.7Ghz.

Pozabil si dopisati da rabiš še ploščo z možnostjo navijanja, kar nanese še dodatnih 30€

Lonsarg ::

Itak da se za 600EUR kupi nekaj z spodobnim štirijedrnikom, tako enkrat v prihodnosti samo še grafo menjaš vse ostalo future proof.
Če greš X2 varianto boš menal skupaj z grafično še procesor, kar pomeni ponavadi še plato bohnedaj, grafa je menljiva, ostalo je najbolš da se za stalno kupi. i5 2500+6850 za 600EUR je win. Sej lahko tud kako drugo grafo v istem rangu, sam 6850 za 160EUR je good deal.

janezek67 ::

Glede na današnjo novico, da ima Intel težave z veznimi čipi na plati, mogoče nakup AMD-ja niti ni tako slab.
Čeprav dvojedrnega Phenoma ne moreš primerjati z Intlom

DryAxE ::

_koki_ je izjavil:

DryAxE je izjavil:

Če bi imel sam željo po navijanju bi stisnil še tistih 30EUR+ na i5 2500 in nabavu i5 2500k , ki se ga da dobr navit, baje tudi do 5.7Ghz.

Pozabil si dopisati da rabiš še ploščo z možnostjo navijanja, kar nanese še dodatnih 30€


+ boljše hladilnike, ohišje,... na konc znese precej več.

DryAxE ::

janezek67 :: danes, 07:33:30

Ja ta novica res ni razveseljiva, drugače pa še ni nič dorečeno, mogoče se bo dalo plate zamenjati za novejše modele. Objavljeno je bilo, da SATA3 porti niso prizadeti in glede na to, da sta 2 SATA3 porta in imam samo 1 HDD, trenutno še ni problema. Je pa vseeno neprijeten občutek in upam, da bo Intel ponudil kako dobro rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DryAxE ()

Damiani ::

Nimam ravno izkušen iz strojno opremo. Pa me zanima, kaj priporočate v znesku med 600-700eur. Računalnik bo brat uporabljal za igranje iger. Se splača investirat v i5 ali v boljšo grafično? Za nasvet in morebitno konfiguracijo se vnaprej zahvaljujem.

DryAxE ::

Če si prebral zadnjih nekaj postov si lahko videl, da imajo matične plate za i5 Sandy Bridge napako tko, da nekateri, ki smo jih slučajno kupili pred to novico, čakamo na odgovore proizvajalcev, če jo bo možno zamenjati, po vsej verjetnosti se bo dalo. Kljub vsemu sem še vedno bolj navdušen nad novim i5 2500 kot katerim koli AMD procesorjem. Trenutno ti še ne morem svetovati, da si kupiš i5 z problematičnimi platami, če se ti ne mudi še počakaj, da vidiš kaj se bo izcimilo iz vsega tega, drugače pa vzami kak AMD Phenom x6 in dobro grafo. Drugače pa mislim, da smo že dovolj dobro opisali argumente za i5 ali dobro grafo. Sem pa mnenja, da za 700EUR lahko dobiš že oboje ;).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DryAxE ()

|ViPeR| ::

Recimo:

mimovrste=)



Ali pa tako kot so ti že drugi pred mano svetovali, AMD + boljša grafična.
Osebno mi je ljubši Intel.
Time is the best teacher; Unfortunately it kills all its students.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

IvoJan ::

Sej ne da za ta denar dobis i5 quad core...
|TUF X670E plus WIFI|7900X3D|arctic LF2 360mm|
|32gb 6000 CL32 ddr5|Manli RTX4090 Gallardo|P5+ 2TB nvme|
|P3+ 2TB nvme|Corsair HX1000i|Meshify 2|

Damiani ::

Na funtech sem poslal mail, kaj mi predlagajo za 700 eur in dobil nazaj ponudbo za naslednje komponente. Kaj pravite o njej?

Procesor AMD Phenom II X4 955 3.2GHz AM3 BOX Black Edition
Maticna plošca ASUS M4A87TD/USB3, AMD, AM3
RAM Kingston DDR3 1333MHz 4GB KVR1333D3N9/4
Trdi disk SAMSUNG 1TB SATA2, 32/7200 F3 (HD103SJ)
Graficna kartica Gigabyte GeForce GTX560Ti 1GB
DVDRW SAMSUNG S223C/BEBE crn
Napajalnik LC 650W LC6650GP3 140mmFANv2.3(24pin)
Ohišje Chieftec DF-02 (DF-02B-B-OP)
Mrežna karica Asus PCI GIGABIT KARTICA (NX1101)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Budget Gaming PC (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7112622 (10648) bajsibajsi
»

Kaj kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
416719 (5788) opeter
»

"Gaming" računalnik! - 500€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8516529 (14806) amagr
»

Nakup novega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
358300 (7742) opeter
»

bigbang BOF sharksi7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6110524 (9269) klinker

Več podobnih tem