» »

prošnja za izgradnjo programa!

prošnja za izgradnjo programa!

ligenj ::

Pozdravljeni!

Ker sam nisem podkovan v teji stroki in tudi nimam nekega namena plavat v teh vodah, bi vas lepo prosil pri "izgradnji" samostojnega-neodvisnega, enostavnega programa kateri naj bi poizvedoval v določenem intervalu o stanju temperaturne sonde priklopljene preko COM priključka z ukazom "digitemp -a" v CMD-ju(konzoli) ter to izpisovalo v tem programu. Z vklopom tega programa preden naj bi začelo prikazovat stanje mora prej locirat sondo na katerem COM prilključku se nahaja z ukazom "digitemp -s1 -i". program naj bi bil namenjen win xp okolju

link do programa od katerega naj bi poizvedovalo informacije o stanju temperature :http://www.digitemp.com/software/window...

- programsko kodo bi prosil da bi se jo priložilo zraven, ki bi jo kasneje uveljavljal v dokumentaciji HVALA

za kakršno koli pomoč se vam zahvaljujem že v naprej, lahko se podpišete v program kot avtor. zahvale bodo šle avtorju na predstavitvi ki jo bom imel v bodoče =).

LP. Matjaž
  • spremenil: ligenj ()

imagodei ::

Šaljivec :\
- Hoc est qui sumus -

Spura ::

Smells fishy to me.

saule ::

Ta je lepa - prideš v Mercator in daš na mizo ponudbo: dajte mi zastonj kruh, vodo, moko, salamo in sir pa zvečer ženi povem, da sem pico naredil iz sestavin iz Mercatorja :D

_Dejan_ ::

ligenj to iščeš brezplačno rešitev?
Če plačljivo potem me lahko kontaktiraš ...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

5er--> ::

Ti bi torej rad v intervalih pobiral podatke, ki jih tudi sicer dobiš z ukazom 'digitemp -s1 -i'?
Jih bi rad imel v tabeli... kako drugače shranjene?
Stvar lahko enostavno rešiš z skripto, ki se požene in rezultate zapiše. V beležnici napišeš:
echo %TIME% >> rezultati.txt
digitemp -s1 -i >> rezultati.txt

in datoteko shraniš (v isto mapo kjer je program digitemp.exe ) kot npr. skripta.bat
Če sedaj poženeš ta "program", se bo ustvarila datoteka rezultati.txt. Lahko jo odpreš z beležnico in v njej bodo rezultati meritev (s časom, ko je bila narejena meritev).

Da se bo "programček" zagnal v intervalih pa lahko stvar urediš z Windows scheduler-jem (del WinXP). Tukaj je posnetek, kjer je uporabnik nastabil, da se njegova skripta (movefiles.bat) zažene ob zagonu računalnika. Poglej malo možnosti, ki jih imaš na voljo (zagon vsako uro, dan, teden...)


Edit: popravek

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

nightrage ::

Ok, res je, da je dela za 15 minut, sam zastonj pa res ne mora biti. En indijc bi tale program naredil za 10 eur, jaz ti ga naredim za 100. :):D

mihaelf3 ::

Mislim da tvoj program že zna na določen interval brati temperaturo in jo izpisovati v datoteko.
Iz readmeja:

digitemp -d5 Delay between samples (in sec.)
digitemp -n50 Number of times to repeat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihaelf3 ()

ligenj ::

mihaelf3 je izjavil:

Mislim da tvoj program že zna na določen interval brati temperaturo in jo izpisovati v datoteko.
Iz readmeja:

digitemp -d5 Delay between samples (in sec.)
digitemp -n50 Number of times to repeat


razumem sicer to sm tudi sam opazu ampak jst razmišljam v smeri, da mi ne bi bilo potrebno vsakič znova zagnati konzole in posebej vpisovat v katerem direktoriju se nahaja to kar skušam zagnati in kar želim da se izvrši v tem programu. skratka da bi biu neki samostojen program "poizvedovalec.exe" ko bi nanj kliknu pa bi sam dostopu do tega "dos" programa(digitemp) in sam izvedel incializacijo("digitemp -s1 -i") pa poizvedoval v določenem intervalu podatke s ukazom("digitemp -a") in ispisoval tekoče podatke o trenutnem stanju na zaslonu....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ligenj ()

DejaVu ::

daj oglas na freelancer.com :)

xsenon ::

Sej mi je jasno, da danes ni nič zastonj ampak da bi pa nekdo zaračunu 100€ za .bat skripto z 2 vrsticama jepa tut malo bosa.

Predlagam ti da vse ukaze, ki jih sedaj ročno vpisuješ v cmd kozolo natipkaš v notepad v enakem vrstnem redu vsakega v svojo vrstico, nato pa ta dokument shrani kot npr. temperatura.bat (pomembno je da daš končnico .bat kaj daš kot ime je nepomembno.) Nato pa sledi samo še klik na ta programček in stvar mora delovati, seveda boš moral imeti veš čas delovanja program odprt. Če pa želiš, da se bo program zagnal recimo vsako uro pa imaš zgoraj video navodila kako se to naredi.

Če zadeva deluje dolguješ pivo:)
etpot - Exploit The Power Of Technology

_Dormage_ ::

Doh sej maš vse narjeno, rabiš samo še cron job, ki ga windowsi privzeto nimajo ;)
Rešitev: http://www.kalab.com/freeware/cron/cron...
Nastavi časovni interval in zaženi skripto, ki si jo napisal.
That should do it :)

vorantz ::

Pa sej ima scheduler...kaj bo nameščal programe brezveze


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopiranje vsake druge datoteke

Oddelek: Pomoč in nasveti
71114 (914) Okapi
»

[Python, Linux] Poganjanje skripte s crontab

Oddelek: Programiranje
71418 (1241) morbo
»

Avtomatsko ugasnitev nekega programa in prižig drugega

Oddelek: Programska oprema
151304 (1078) bosmla
»

Linux skript

Oddelek: Programiranje
92073 (1887) MRB0rYS
»

Linux - zajem izpisov s terminala

Oddelek: Operacijski sistemi
181124 (873) moj_nick

Več podobnih tem