» »

Tv serije

Tv serije

Temo vidijo: vsi
««
13 / 308
»»

Jst ::

Ne vem, kaj naj si mislim o Touch.

Bi moral pregledati še enkrat celo serijo, ker nisem spremljal vsakega dela. Sicer pa, a je napovedano nadaljevanje?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

bluefish ::

Lion29 ::

tut mene spremlajjo mešani občuti ob TAČ

kiefer se mi zdi ena jokica, skoz neki godrnja, kot jaz v temi GOT

drugače ima serija velik potenciala, glupo mi je vmešavanje vere notri

mah, kaj pa vem... znajo recimo ene stvari zlo čusveno nabit... kot recimo danes SPOILER tisti prizor med japonskim očetom in sinom, ko se oče zahvali sinu... v celi seriji je bilo kar nekaj takih...

upam, da ne bodo preveč zalutali s temi teorijami zarote in verskimi pogledi, etc
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Jst ::

Ne verskimi pogledi v čisto verskem smislu, ampak bolj mističnem, destiny pogledu. V vsaki epizodi je Kiefer tekel za Jake-om in se drl "Jake, Jake!!" kar mi je pošteno paralo živce, pa prikazovalo nekaj random ljudi, ki se spravijo storiti nekaj neverjetnega, kot recimo v zadnjem delu, da so vsi isto pesem igrali, potem, tisto s telefonom, ki je krožil po svetu, da ne pozabim video-blog-girl-who-believes-in-love,...

Saj kakšne zgodbe te potegnejo, ampak ko malo od daleč pogledaš, ne moreš trditi, da je nek presežek in se sprašuješ o zgodbi sami... ki je nekaj med vero, misticizmom in usodo.

To z Amelio so sicer dobro predstavili, ampak ozadje bad guyev pa predvidevam, da bodo v drugi sezoni. Ampak vseeno imam feeling, da ta serija ne bo šla v smer, ki bi bila MENI všeč. Oh, ja.


---

ps: Kieferja mi je full smešno gledati, kako vedno dobi po pi*di. :)))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

Lion29 ::

Jst je izjavil:

Ne verskimi pogledi v čisto verskem smislu, ampak bolj mističnem, destiny pogledu.


v zadnjih par delih se je veliko govorilo o židovskem pogledu na to...pa kabala la kaj jaz vem kaj... skratka full me odbija.... že tako so mi vse vere mimo, židovska mi je pa še najbolj

in ja, tko kot si ugotovil... tole jokcanje kieferja in klicanje đejk, đejk tudi mene izredno moti
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Jst ::

Hja, Arthur Teller je imel židovskega prijatelja, ki je potem napol pomagal Bohmu in Jake-u, ni se mi pa je zdelo, da bi pretiravali z židovsko vero.

Ma ne vem, čuden okus mi je serija pustila.



---

Se spomnite Herojev. Save the Cheerleader Save the World. Prva sezona napeta bolj iz epizode v epizodo, potem so pa vse naslednje sezone šle tako downhill, tako strmo navzdol, da mi ni bilo nič jasno.



---

In Tim Kring za volanom Touch... :?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

Jst je izjavil:

Hja, Arthur Teller je imel židovskega prijatelja, ki je potem napol pomagal Bohmu in Jake-u, ni se mi pa je zdelo, da bi pretiravali z židovsko vero.


sej ne da bi pretiravali... ampak po vcerajsnjem delu oz. prejsnjem delu, se vidi, da ima kao veliko zraven... 36 special ones, ki se e smejo zavedat, etc, etc...
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

inferno666 ::

Mene je serija razočarala. Imam občutek, da so si vsi deli med sabo podobni, tako da ne pričakujenm naslednji del.

echo ::

Čustva čustva čustva. S tem bi opisal Touch, vsaj tiste prve epizode, ki sem jih še lahko gledal.
Pa ta ideja, da je vse povezano in da obstaja pojasnilo za vsak dogodek, mi tudi ni blizu - v Breaking Bad je bila briljantno predstavljena ravno nasprotna ideja - vse je samo kaos, kup naključij, ki jih ne moremo predvideti, lahko pa se nanje pripravimo.

Zgoraj je bil omenjen Ricky Gervais Show - ne tega gledat v nočnih urah, men je ratalo celotno hišo zbudit :)

Jst ::

Meni je kul koncept Person of Interest. To, da uberračunalnik z kontrolo vseh kamer, mikrofonov, telefonov, elektronskih gadgetov,... nadzoruje ljudi in okolico, pri tem pa s temi podatki napoveduje. Tudi HUD, ko kaže ljudi (in ostala prevozna stredstva) čez kamere mi je všeč, ampak so pa malo zabluzili, s temi številkami, ki jih Harold dobiva. Bolje bi bilo, da bi mu Harold razložil, da je številka samo "number of the week" najbolj statistično verjetno, da bo bil žrtev - bi bilo pomoje bolj zanimivo. (Ker sedaj imamo samo Life-Death, Zločinec-Žrtev, nič vmes.) Pa tudi ene zgodbe mi niso bile najbolj "beliavable." Dobro pri seriji mi je pa bilo prikazovanje preteklosti Johna in Harolda. Upam, da je niso ukinili.

Čeprav sta Touch in POI druga žanra, se dotikata enakih stvari, vsak po svoje. Tudi POI nisem gledal vseh epizod, ampak sem jih raje gledal, kot Touch, čeprav tudi Touch je imel svoje trenutke.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

Meni je bila POI na začetku zlo dolgočasna in me ni vleklo it gledat a sem gledal zaradi potenciala in 2 izjemnih igralcev... kasneje je ratala bolj zanimiva

glupo mi je edino ravno to... number of the week in en primer hkrati

Mr. Reese me precej spominja na lik Michaela Westona iz Burn notice
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Jst ::

Burn notice nisem gledal.


Ampak jaz sem primerjal dve seriji, ki sta nekako v istem žanru. Fantek riše v številkah pot, ki naj bi jo skupaj z očetom prehodila. Predicting the future. V Person of Interest pa tudi dobi pa na drugačen način številko. Predicting the future.

Vidiš, obe sta v istem žanru, tako da sem se odločil, da bom naslednji sezoni gledal več POI, ker mi je bolj všeč. Itak nimam časa toliko spremljati serije, eno zjutraj, da se zbudim spijem čaj/ledeno kavo, potem grem za 40-50min s psom naredit 4-6km, potem se pa spravim k delu. Trenutno nekaj študiram glede developinga, ki bi mi lahko prinesel dobro plačan projekt in bi bil spet (bolj) frej in bolj easy life. Da bi me v domačem kraju videli s kravato in kovčkom okoli bi pol folka mislilo, da se mi je zmešalo. :)))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

@Jst: poglej si Burn Notice, ti bo všeč

BN je po mojem bolj v istem žanru z POI kot T z POI

pr BN je podobna foram kot pr MacGyverju, Leverage in POI.... neka oseba, družina (ponavadi šibkejša finančno) ima neko težavo in "junaki" to pol iznajdljivo rešujejo

pr BN je tip bivši vohun (podobno kot POI) zatorej visoko usposobljen in pozna različne taktike
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Jst ::

KOliko sezon pa že ima in najbolj pomembno: se sedaj predvaja? Nimam časa nekaj gledati nazaj; sedaj bo poletje in takrat se v knjige vržem. Toliko, da jeseni probam največ iztržiti iz tega, kar sem se naučil. Včasih to pomeni tujina, vendar veliko firm itak dela za tujino in ko prideš eye-to-eye in HR poveš, da nisi zainteresiran za zaposlitev, ampak za avtorsko pogodbo, so čist veseli. Recimo za en projekt sem dva dni redno po teden na Skypu, HDFaces ali kar pač firma uporablja interno za komunikacijo. Redko je potrebno, da sem on-site. Tako se pač preživljam in se izogibam Slovenskim davkom kot hudič križa. :)

Zato sprašujem, če je serija "runnning" ali "return series," ker za nazaj redko karkoli pogledam... Edino BSG, ker sem kupil Collectors Edition. :)))
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Jst ::

Sedaj se rola šesta sezona???

Jaz sem pa mislil, da boš predlagov kakšno, ki se je ravno začela (+1sezona) ali še raje, da se začne jeseni.

Pa tega Burn Notice je že 6 sezon? PO toliko epizodah, se sploh še splača začenjati spremljati, medtem ko jaz tehtam med Touch in POI...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Okapi ::

A ti kdo brani začeti na začetku?

O.

Lion29 ::

Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Jst ::

>A ti kdo brani začeti na začetku?

Čas.


--

Tista lista. Fringe, Touch/POI, CSI(NY)/NCIS:LA, The Walking Dead, pa upam na kakšno novo. To je dovolj za 6 jutranjih zbujanjih/5+serij. Seveda odvisno od dneva, pač izberem včasih na random, včasih ne.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

Sem razocaran, ker so skenslali "The firm" in "Harry's Law".... a so obdrzali "Franklin & Bash" ... OMG

pa se countdown:

True Blood 2012-06-10 6
Burn Notice 2012-06-14 10
Suits 2012-06-14 10
Falling Skies 2012-06-17 13
Futurama 2012-06-20 16
Louie 2012-06-28 24
Weeds 2012-07-01 27
Breaking Bad 2012-07-15 41
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Jst ::

Od te liste spremljam samo Falling Skies. Lani je bil čuden season finale. Se mi je kar malo zamerila serija. Critters so še OK sovražnik, a njihovi Master pa neki X-Files alieni?

Sploh pa poleti ponavadi skoraj nič ne gledam, ker nič ni - tako sem še do lani mislil. Čeprav sem recimo videl, da se kar nekaj serij predvaja poleti, a kaj ko nobene ne poznam in imena so ...hm... čudna. Enkrat sem videl The Closer, pa sem si rekel, ajde gremo pogledat in sem pogledal en del in se mi je zamerila serija, ker je imela šefica takšen naglas, ki ga jaz težje razberem kaj govori, pa še fu*king (standard) procedural cop show je! In to ni bila edina serija, ki sem jo izbral na random poleti, ki mi ni bila všeč.

Lion: Če te prav razumem skozi tvoje pisanje tukaj na slo-techu, spremljaš serije tudi poleti? Bi mi lahko priporočal kakšno serijo? (Glede na tisti spisek, ki sem ga spravil skupaj za jeseni.)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

Jst:

jaz skozi gledam serije ;)


drgaci pa poleti:

breaking bad
louie
falling skies
burn notice
suits
weeds

nekako v tem vrstnem in se cel kup drugih, ki gledam...zdja je blo skoraj 2 tedna MUKA :D ampak se je zacela hk poletna sezona :D
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

medenko ::

true blood in suits zame, superca.

Lion29 ::

true blood se je izpel, tko kot supernatural...skoda...

upam, da bo nova sezona boljsa
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

AmokRun ::

Supernatural bi moral zaključit s peto sezono, pa bi blo super. Ampak ameri ne bi bili ameri, če ne bi zmolzli do konca. :D

Sem pa zdaj začel gledat The Wire, pa vidim, da je še v 4:3 snemano. ;((

Lion29 ::

ja, jaz sem tut hotu it gledat.... in razen full nekega preklinjanja in slabe slike... se mi ne da
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

cortez ::

A gleda kdo Workaholics ?

oo7 ::

The Borgias kdo gleda?
Men je huda nadaljevanka sicer gre zdaj 2 sezona k koncu upam,da bo tudi 3 sezona:D.
http://www.imdb.com/title/tt1582457/

SG_101 ::

jup, borgias je carska :))

cortez ::

A gleda kdo Stringer Bell-a v Lutru ?

WildChild ::

cortez je izjavil:

A gleda kdo Workaholics ?

Jap :) Prvi dve sezoni. Trenutno pa nimam časa spremljati tretjo :)

oo7 je izjavil:

The Borgias kdo gleda?

Pogledal sem si prvo sezono in upam, da bo druga tudi tako dobra, če ne še boljša.
in da mood

Zgodovina sprememb…

FlamE#7 ::

kva je z game of thrones, a bom mogu do 2013 2 3 in 4 knjigo prebrat :)

connel ::

Točno tako, aprila drugo leto se nadaljuje.

Karaya 52 ::

Girls, polna nerodnih cudnih prizorov punc v dvajsetih vpeta v aktualno ekonomsko socialno problematiko. Hilarious!

Lion29 ::

ja, girls je po svoje res odlicna... sveza :D
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Okapi ::

Če bi že moral gledat kaj takšnega, bi gledal The Girl's Guide to Depravity.8-)

O.

Karaya 52 ::

Dvomim da si Girls pogledal! Ali pa si emso nekompatibilen. Ime serije vlece na Seks v mestu, ceprav je stvar precej drugace zastavljena. Cmon, v kateri seriji glavni moski lik, bizaren kot krompir, drka nad obrazom glavne igralke, privlacne kot baby Serbi?

Lion29 ::

lol at biaren kot krompir... glavna igralka je tut bizarna :D
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

pickle_rick ::

Lion29 je izjavil:

ja, jaz sem tut hotu it gledat.... in razen full nekega preklinjanja in slabe slike... se mi ne da


Zanimivo, meni je pa med top 3 serijami, tudi na imdbju ima oceno 9.5. Je pa res da je treba pogledat par delov da padeš not.

Lion29 ::

verjetno... sam je res slaba kvaliteta slike... in to neprekinjeno preklinjanje (se prav vidi, da je posiljeno) ... me full moti... ce bi vsaj slika bila spodobna (matr sem ratal razvajen)
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

pickle_rick ::

Mene je pri seriji potegnilo predvsem to, kako realno je vse skupaj prikazano. Nobenih vsemogočnih policistov, pa ne vem kakšnih tehnologij, ampak kruta realnost policijskega/dilerskega vsakdana. In verjemi, da eni in drugi precej preklinjajo>:D Je pa res, da moraš pogledat kakšen del več, da te potegne, ker je zgodba precej kompleksna. Slika je pa res zanič:|

JC Denton ::

Gledam učere eno svojih najljubših serij, NCIS, pa sem skor s stola pado od smeha.

tak je bil dialog:

En tip v fabriki: Watcher's fleet? No, but he was always going on about Skyrim and Old Republic. You aren't talking about dorky role-playing games, right. You must be into those, ha?
McGee: Until i took an arrow to the knee.
Pa ga uni tip ogleda v kolene... lol

Jst ::

Hehe.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Lion29 ::

uuuu....falling skies danes!
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Killermode ::

Lion29 je izjavil:

uuuu....falling skies danes!

In to 2 dela en za drugim! :D

STASI ::

Zanima me mnenje glede Falling skies? Ali se jo splača pogledat? Je kaj akcije al je bolj statična zadeva?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Okapi ::

Ena srednja žalost - gledam v pomanjkanju boljših sci-fijev.

O.

Lion29 ::

STASI je izjavil:

Zanima me mnenje glede Falling skies? Ali se jo splača pogledat? Je kaj akcije al je bolj statična zadeva?


mnenja so zelo subjektivna... najbolje, da si pogledas prva dva dela in se sam odlocis
Founder and CTO @ Article-Factory.ai

Killermode ::

Jst sm komi čaku da se Falling skies nadaljuje!

Jst ::

Začetek druge sezone Falling Skies je obetaven. Se vidi, da so dobili več denarja oziroma je CGI postal cenejši.

Prva sezona se je šla samo o otrocih, druga pa izgleda, da bomo gledali resistence fighting. Nekaj je tudi zametkov zgodb. Serija ima potencial, da bo druga sezona dosti boljša.

Bomo videli.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|
««
13 / 308
»»