» »

Tv serije

Tv serije

Temo vidijo: vsi
««
2 / 302
»»

USS Liberty ::

McCloud

http://www.imdb.com/title/tt0065317/



HTV1 ob nedeljah dopoldne predvaja legendarno kultno klasiko iz 70ih Šerif McCloud. Serija je prava osvežitev v današnjem času poplave hiperprodukcije.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Lion29 ::

tvoja ocena? zakaj se pa gre? sklepam, da je neke vrste chuck norrisovega texas rangerja?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Izi ::

LOL, se mi je zdelo nemogoče, da kje živi človek, ki ne pozna Šerifa McClouda, ampak kot kaže, čas tako hitro beži, da se zgodi tudi to.

Sama serija je stara že 40 let ampak, pri nas so jo na veliko vrteli tam nekje v 80. letih in gledali smo jo prav vsi.
McCloud je en uspešen podeželski šerih iz nekega manjšega ameriškega mesta, ki ga nek primer zanese v New York in ga prek nekih znanstev tam vzamejo začasno v NYPD, da bi se naučil modernih policijskih metod. Izkaže pa se za zelo učinkovitega New Yorškega policaja ravno zato, ker še naprej vztrajno uporablja svoje podeželske metode pri lovljenju zločincev.

Serija je kultna, ampak ne vem kako se kaj obnese v današnjem času. Ker gre za policisko kriminalko verjetno ni preveč zastarela. Sicer ne bo nobenih forenzikov in računalnikov, prenosnih telefonov verjetno še nimajo in ljudje kadijo cigarete, ostalo pa se ni kaj dosti spremenilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Lion29 ::

hm, na italjanskih TV postajah je niso vrteli, vsaj ne da se bi jaz spomnil...serije, ki so jih vrteli v 80ih pa sem jih jaz gledal...

hulk
riptide
magnum PI
macgyver
a-team
knigt rider
tj hooker
simon & simon
mission impossible
miami vice
chips
hazzard
Starsky & Hutch
six million dollar man
six million dolar woman
Wonder Woman
I dream jeanny (ali nekaj takega) - bolj sitcom
Star trek
Colombo
Little house on the prerie

se ena serija, ki se ne spomnem imena, ko je en ralph dobil super costum od nezemljanov in je ratal super heroj, ampak tega kostima ni znal dobro uporabljat, pa je smesno letel

Pol so ble se 2 avstralkse.... ena je bila o enem delfinu, ki se ne morem za mila boga spomniti imena....JAAAAAAAAAA skipper...... in pol je bla se ena o enmu kenguruju

pol je se polno sitcomov, ki jih ne bom nasteval

in tega gospoda pa zal ne pomnem :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

USS Liberty ::

Lion29 je izjavil:

tvoja ocena? zakaj se pa gre? sklepam, da je neke vrste chuck norrisovega texas rangerja?


Moja ocena za McClouda je 8/10

Za kaj se gre pri tej seriji, ti je pa lepo Izi opisal...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Okapi ::

legendarno kultno klasiko iz 70ih Šerif McCloud.
Čisto tako, mimogrede, kultna klasika je imela pri nas naslov Šerif v New Yorku. Malo mesto, iz katerega je prišel, je Taos, New Mexico, vrteli pa so jo pri nas skoraj sigurno v sedemdesetih.

O.

innerspace ::

Lion> se ena serija, ki se ne spomnem imena, ko je en ralph dobil super costum od nezemljanov in je ratal super heroj, ampak tega kostima ni znal dobro uporabljat, pa je smesno letel

Hehe:)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Lion29 ::

innerspace: thanx! nisem se mogu spomnit :D

pismo gledam ta intro mi gredo kar kocine pokonci! kaki spomini na otrostvo
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

innerspace ::

Same here:) Tudi s siglo Magnum p.i. in vecino ostalih s tistih casov...
Ocitno so serije precej mocno vplivale na male klince, like we were.
Prav tako sedaj vplivajo, tudi na starejse..
Sprasujem se, kako bi bilo, ce serij nebi gledal? Ce bi kaj drugega tacas pocel.

Ah, danes je dan za 'Lie To Me':)
Back in.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

skyline ::

The Pillars of the Earth (2010)

IMDb

Miniserija (8 delov po 50 minut), ki se vrti okrog gradnje katedrale v srednjeveški Angliji.

Priporočam predvsem zaradi super glasbene podlage (Trevor Morris).

Lion29 ::

innerspace je izjavil:

Same here:) Tudi s siglo Magnum p.i. in vecino ostalih s tistih casov...
Ocitno so serije precej mocno vplivale na male klince, like we were.
Prav tako sedaj vplivajo, tudi na starejse..
Sprasujem se, kako bi bilo, ce serij nebi gledal? Ce bi kaj drugega tacas pocel.


a se ti zavedas kolko casa sem jaz zagonu za cartone animate? ni je bilo risanke, da je nebi gledal :)
zdaj imam celo kolekcijo sigel in si jih zlo pogosto vrtim.....

res so zelo mocno vplivale risanke/serije name.... ravno zaradi tega imam bogato domisljijo...

kaj bi poceli? maja, kaj dosti drugega nam ni bilo poceti... ali neumnosti zunaj ali risanke notri.... sploh kak razbojnik sem bil jaz kot otrok, je mama def. preferirala da sem bil notri :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

innerspace ::

Ok, malo offtopic..
Lion, glede domisljije kot posledice gledanja risank, bi rekel, da taka domisljija ustvarja distanco od 'resnicnega' sveta..
Tudi sam sem precej casa presedel za TV, a spet ne zelo veliko, sem raje bral knjige.
Bolj mi je bila vsec book-induced domisljija, saj ne implicira nekih strogo predeterminiranih form, besedni opisi dopuscajo vec prostora kot videno in slisano.

A pustimo, tu ni prostor za tako razmisljanje, naj bodo serije! :)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

globoko grlo ::

o, sem ravno tako temo rabil :)

a true blood ima samo 3 sezone?

edit :
sem našel ;)

True Blood fans are extremely excited to hear that it is official that the series will be returning in the summer of 2011 for season four!

Lion29 ::

@innerspace: knjige vzpodbujajo drugacno domisljijo... tudi jaz sem veliko prebral ko sem bil otrok

@globoko_grlo in ostali....
EPGuides.com je odlicni vir za evidenco "vseh" serij.. katrre so tekoce, katere so zapadle... spiski epizod (z linki na podrobnejse opise)...in datumi izdaje...tudi za prihajajoce
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

logit ::

It's Always Sunny in Philadelphia (2005)


Ena najbolj svežih nanizank zadnjih let. Zgodba o štirih prijateljih in Franku (Danny DeVito), ki si lastijo pub v Philadelphiji. Polna smešnih prigod. Če ste preobčutljivi se ji izognite, da ne boste pozneje užaljeni.

Ocena 9/10



The Flight of the Conchords (2007)


Žal že končana serija po samo dveh sezonah (odločitev glavnih akterjev). Torej zgodba o dveh novozelandcih, ki prideta v ameriko in pod imenom skupine Flight of Conchords nastopata po različnih lokalih. Imata eno oboževalko in menadžerja. Vse jima je tuje. Aha pa še to: sovražita Avstralijo.

Ocena 9/10

edit: šele zdej sem vidu na 2. sliki A CAMERA PHONE (fotoaparat priliman na mobitel:))

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: STASI ()

Gregor P ::

Sem si ogledal prve štiri dela The Eventa in ... je to v bistvu za v drugo temo:D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

USS Liberty ::

Sledge Hammer!

Zgodbe o butastem detetektivu, ki vedno reče "Trust me - I know what I'm doing!" in uporablja najbolj brutalno nasilne metode za reševanje problemov.

Ocena 9/10
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

globoko grlo ::

hahahaah, to je blo smeha, za crknt

"Trust me - I know what I'm doing!" je pa itak legendarna izjava, en tak duke nuke 4ever v real life

Gregor P ::

Drži, SH je bila zares posrečena zadeva:D

... seveda pa tudi Police Squad! ko smo že pri temi;)

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

jarre ::

@ Gregor P, globoko grlo, USS Nimitz, Lion29, innerspace in ostalim, ki so odraščali v "starih" časih...

Ne pozabite na serijo Mike Hammer. Stacy Keach je bil vedno obkrožen z lepoticami, z oblinami na pravih mestih... ;-)


Lion29 ::

ne spomnim se te mike hammer, spomnil sem se pa se dveh

Remington Steele


in

seveda vsem dobro poznane


/me wants to be kid again
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Gregor P ::

... če gremo pa že toliko nazaj, potem se pa tudi tega ne sme spregledati :D

The Untouchables



Alfred Hitchcock Presents



The Twilight Zone

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Lion29 ::

Gregor P je izjavil:



The Twilight Zone



kuuuuultno!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Kultne serije pri nas so bile Maščevalci, Svetnik, Serpico, Columbo, Kapetan Kloss ...

O.

black ice ::

Pismo Columba sem še jaz gledal.
Kaj pa Baywatch, Michael Knight, Komissar Rex, Santa Barbara, 90210....?


(ok zadnji dve sta bolj za šalo kot zares)

Gregor P ::

Sam nisem gledal Santa Barbare (bi bila prehuda:P) sem pa zato Dinastijo:D



(Michael Knighta -tudi nove dele, Komissarja Rexa pa seveda tudi)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

globoko grlo ::

ahaha, dinastiya, hehe, nisem gledal, se pa spomnim, kako so drugi to gledal

A mogoče kdo ve naslov serije kjer igra rodney iz fools&horses agenta MI6? A je mogoče pigliets files (pujsovi dosjeji) oz. nekaj podobnega?
Sem gledal samo ene par delov, pa je blo za crknt.

JanezekNovak ::

globoko grlo je izjavil:

ahaha, dinastiya, hehe, nisem gledal, se pa spomnim, kako so drugi to gledal

A mogoče kdo ve naslov serije kjer igra rodney iz fools&horses agenta MI6? A je mogoče pigliets files (pujsovi dosjeji) oz. nekaj podobnega?
Sem gledal samo ene par delov, pa je blo za crknt.


The Piglet Files
http://www.euroairsoft.com/

Lion29 ::

woooo hoooo

supernatural in smallville sta back :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Laverne ::

Z originalnim Twilight zone in Twin peaksom ste me že prehiteli, tako da dodajam naslednje:

Black books
Bernard Black je lastnik knjigarne Black books, izjemno neprijeten in sovražen do svojih kupcev (no, v bistvu ljudi nasploh:D) in jih brez problema vrže iz knjigarne, če bi rajši spil kakšen kozarček vina. V seriji igrata dva stand-up komika, Dylan Moran in Bill Bailey (bil tudi na Never mind the buzzcocks, če kdo pozna), družbo jima dela pa še Bernardova edina kolegica Fran. Serija me je dostikrat nasmejala do solz:) Par epizod je režiral Graham Linehan, ki ima prste vmes tudi pri The IT crowd.

Arrested development
Serija, ki jo je nujno treba pogledati od začetka do konca, vse dele, ker se štosi in reference zelo navezujejo na prejšnje dele. Morda priporočam tistim, z dovolj dobrim znanjem angleščine, drugače se lahko zgodi, da ti uidejo kakšne besedne igre, pa je škoda. Mislim, da so jo vrteli tudi na tv3, ampak je bil tako debilen prevod (Odbita rodbina), da verjetno ni nihče gledal;((
Zgodba pa teče o hudo disfunkcionalni družini Bluth, predvsem o sinu Michaelu, ki jih mora reševati iz raznih zagat. imdb ocena 9.6;)

The prisoner
Sicer malce starejša zadeva, a ni kar tako smatrana za kultno serijo. Glavni lik pusti svojo službo skrivnega agenta, nato pa se na lepem zbudi v navidez idilični vasici imenovani The village, kjer ga preimenujejo v Number Six in na vsak način želijo izvedeti, zakaj je dal odpoved, Number Six pa kdo je Number One, oziroma kdo vodi The village. Res super serija, prepletajo se psihološke teme, svoboda, podrejanje družbi, hladna vojna (paranoja), globalizacija, prav neverjetno je, kako zelo je serija "relevant" za današnje čase, pa so jo predvajali že leta 1967. Number Six igra žal že pokojni Patrick McGoohan, za moje pojme eden najboljših igralcev sploh. Res je, da je konec hudo kontroverzen in veliko ljudem ni bil všeč, ampak meni je super.
Pred parimi leti so Američani naredili tudi remake, samo zaboga ne tega gledat, ker čeprav je vlogo Number Two igra Ian McKellen ni P od Prisonerja, ni McGoohanove karizme, spremenili so zgodbo (seveda na slabše) in no, zanič je:D

Gregor P ::

Laverne je izjavil:

Res super serija, prepletajo se psihološke teme, svoboda, podrejanje družbi, hladna vojna (paranoja), globalizacija, prav neverjetno je, kako zelo je serija "relevant" za današnje čase, pa so jo predvajali že leta 1967.

... res je da; tudi ko gledaš njihove humoristične recimo Yes Minister, Yes, Prime Minister, ali pa The New Statesman se človek resnično vpraša, "kje" smo mi živeli takrat:8) ... novejša serija te branže pa je recimo Absolute Power (2003).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Lion29 ::

Pravkar pogledal 5-i del serije Lights Out, moram reci, da mi je serija precej vsec! Zelo vsec.

A se kjer gleda?
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

JayKay ::

Super ql je BBC comedy serija Not Going Out (trenutno 4 sezona).

Lion29 ::

WOOOOOOOO HOOOOOOOO
Matthew Perry is back!

pravkar pogledal pilota serije

Mr. Sunshine...

Mr. Sunshine




I like, I like it a lot. Lahkotna komedija o direkturju (Matt) nekega stadiona (The sunshine center), lastnici (Allison Janney, poznamo jo iz west winga) ter vodji marketinga (Andrea Anders - joey, better of ted)... hisnika ali enega od delavcev tam pa igra pa iga Jorge Garcia aka Hurley iz serije LOST...

8,5/10 - priporocam!
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

Nikec3 ::

Stargate producers headed for The Transporter TV series?

http://www.gateworld.net/news/2011/02/s...

Trije pisci so si očitno hitro našli delo, škoda da je edini sposoben Robert Cooper. Budget je baje 4 milijone na epizodo. Več kot to ima redko katera serija.

Akssi ::

Okapi ::

Ena nova fantazijska, novozelandska - The Almighty Johnsons. Po prvem delu kar obetavna - nordijski bogovi, reinkarnirani v sodobnih Novozelandčanih. Po tisočletnem življenju med smrtniki so njihove božanske moči že precej slabotne;)
http://www.imdb.com/title/tt1752076/

O.

USS Liberty ::

ljudje, pa kje najdete cajt, da vse te serije pogledate...
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Lion29 ::

jaz imam 2h dnevno rezervirano v high pick sezoni, v soboto do 4h... ne gledam pa nic TVja, razen max 2x na teden fudzbalsko tekmo... tak da... bite me :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

crazyLIKEme ::

ljudje, pa kje najdete cajt, da vse te serije pogledate...


Zvečer, ker so letos na sporedu precej žalostni filmi, ki jih nimam želje gledat. Drgač pa TV nism gledala že 1 mesec...


pravkar pogledal pilota serije

Mr. Sunshine...


Glih sem včeri vidla prikolico za tole, me ni neki hudo navdušla. Bo treba še pilota pogledat :)
http://crazyl1keme.deviantart.com/

Lion29 ::

ma dejte no, nehte s to prikolico... prav debilno se slisi :8)
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

USS Liberty ::

Lepo, da se znate tako zorganizirat, da v tako kratkem času pogledate toliko serij. Meni je uspelo v zadnjem času samo komplet Galactico in Prison Break pogledat, za ostalo pa ni časa, čeprav bi si rad še kaj drugega ogledal. Občasno pa pogledam kakšno oddajo "Extreme Makeover: Home Edition", ki jo vrtijo tudi na TV3. To sicer ni serija, ampak realitiy šov. Mi je pa zelo všeč ta oddaja, ko v enem tednu kakšni ubogi družini, ki se ji je zgodila nesreča, zgradijo sanjsko hišo.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Lion29 ::

maja, jaz pac vsako vecer chekiram tekoce serije... pac kolko gre, ce ne znese mi ostane za soboto...pa nedeljo, ko je itak "zatisje" .... da ne govorimo cez poletje ali pa cez december ko je splosno pomanjkanje..... takrat nardim pac kak maraton serije.... letos je to doletelo verinico mars lani pa how I met your mother in BSG...

za letosnje poletje nameravam spet nadoknadit big bang theory (od 2. sezone) in geys anatomy (zadnji 2 sezoni).... in ce bo se kaj ostalo, potem se mad man
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

USS Liberty ::

Na pop tv zvečer predvajajo neko novo verzijo Knight Riderja. KITT je po novem Ford Shelby GT500.
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

LuGi ::

Ki je zdrzala samo eno sezono ;)

Lion29 ::

"novo" :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

Koncno sem si vzel cas za ogled 6. epizode serije Episodes....
Meni je serija zelo vsec... res se mi dopadejo liki notri in tudi dialogi... humor je nekaj posebnega in nekaj izvirnega... lepa kombinacija angleskega in ameriskega...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

a sploh se kdo gleda episodes?

sem skoraj umru od smeha v danasnji epizodi! :D :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Okapi ::

Jaz gledam, samo ne ravno tisti hip, ko pride, ampak ko je ob priliki 20 minut časa;)

O.

Lion29 ::

ja, meni je komaj vceraj zneslo pogledat prejsnjo epizodo, tak da sem danes takoj pogledal novo :D... mislim, da je taboljsa do zdaj... no vsaj glede humorja :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai
««
2 / 302
»»