» »

Tv serije

Tv serije

Temo vidijo: vsi
««
141 / 303
»»

oo7 ::

Pogledal prve dve epizode The man in high castle zaenrkat zelo zanimivo :)

Kurzweil ::

oo7 je izjavil:

Pogledal prve dve epizode The man in high castle zaenrkat zelo zanimivo :)


Neverjetno, v to temo sem prišel, da napišem ravno to, da sem pogledal 5 delov serije The man in the high castle in da je stvar kar zanimiva. Sem pa do te serije prišel zadnjič ko je Jeff Bezos, kot CEO Amazona na koncerenci Recode razlagal o vseh projektih in kako vlagajo vedno večje vložke na področje produkcije TV serij, storitev pa se imenuje Amazon Prime in sam Jeff je predlagal to serijo. Glede na to, da je paradni konj Amazona, verjetno ni straha da ne bi bilo kapitala. Bo pa treba pogledat do konca še to sezono, da dam pravo mnenje, saj serija potencial ima, je tudi sicer po predlogi velikega Philipa K. Dicka, producent pa je med drugim tudi Ridley Scott. Dosti zanimivo mi je tudi to, da je obdobje in soundtrack malce podoben občutku iz iger Fallout.

Lion29 ::

Outcast je izjavil:

Uf Gomorra je res jebena serija, po polovici prve sezone je že postala ena najljubših EU serij!


eto, pogledal pilota serije... dobra...

mam pa kar tezave razumet ta dialekt... prevodi so pa vsi v pizdi... ampak ok, bomo ze zmogli
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Outcast ::

Lion29 je izjavil:

Outcast je izjavil:

Uf Gomorra je res jebena serija, po polovici prve sezone je že postala ena najljubših EU serij!


eto, pogledal pilota serije... dobra...

mam pa kar tezave razumet ta dialekt... prevodi so pa vsi v pizdi... ampak ok, bomo ze zmogli


Probi z srbskimi subtitli; prevod se mi zdi precej boljši kot angleški.

Sem pred dilemo; al začnem gledati 2.sezono, al počakam da bo cela zunaj....:D

Lion29 ::

ma srbsko zatopinj manj kot ta italjanski dialekt :)
pa sem probal, sam namesto č-jev imam neke Eje... sem probal zamenjat encoding v VLCju iz windows xx52 v utf8 pa isti kurac... pol raje poslusam to italjanscino
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Outcast ::

Ja imajo tiste Eje namest Č-jev, tud mene je to zmotil; primerjal sem srb in ang pa se mi prvi zdijo boljši.

Outcast ::

OMG, POI S05E10: ne morem verjet da so padl tolk nizko s samo kakovostjo serijo, da prodajajo take bučke!
Prov res je postala katastrofa od serije!:8)8-O

Lion29 ::

Eto, pogledal 7. del Gomorre... dobra serija, res dobra za EU produkcijo... mi ponavadi grejo na k italjanske serije, kjer je igra lesena (skori tako kot nase)... ampak ta je res kul...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

jest10 ::

Outcast je izjavil:

OMG, POI S05E10: ne morem verjet da so padl tolk nizko s samo kakovostjo serijo, da prodajajo take bučke!
Prov res je postala katastrofa od serije!:8)8-O


V bistvu je bil ta del, kar se dogajanja(akcije) tiče enak večini akcijskih nadaljevank/filmov. No pri avtomobilskem streljanju je manjkala kakšna eksplozija cisterne z gorivom:))
Kot sem že rekel, se pozna krčenje s 23 na 13 epizod. Jebat ga.

Cruz ::

Feed the Beast zgleda kul. :)

Lion29 ::

Cruz je izjavil:

Feed the Beast zgleda kul. :)


jap, se strinjam
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

leiito ::

Podnapisi za prvo sezono Gomorre so res mal šepavi, ampak z malo šaltanja med jeziki se da. 2. sezona so pa itak hardcoded podnapisi s CH4.

Če je Gomorra OK, bi morale biti OK tudi španska Locked up (a.k.a. Vis a vis, že na KAT), francosko Le Clan (v Angliji Mafiosa, samo što nije na KAT) in brazilska Magnifica 70 (ta pa pač z VPN).

Lion29 ::

kaj je to KAT?


ma sej sem se hitro ujel pri gamorri z napolitanscino... ene 3 dele je trajalo, pol sem pa itak pokapcal 90%, kar pa nisem pa sem za vsak slcaj pogledal v podnapis :D

spansko bi mi tudi slo ene 80% ce ni res kak mocan baskovski, katalonski ali galski "dialekt" :d

portugalsko in francosko pa zal ne znam :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

Preacher 1x02 se vedno zanimivo... sem vedu da od nekod poznam Cassidija :D (Misfits) :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Lion29 je izjavil:

Preacher 1x02 se vedno zanimivo... sem vedu da od nekod poznam Cassidija :D (Misfits) :D


Se strinjam :)
Ja Cassidy je bil v Misfits ampak njega brez podnapisov pa ne razumem kaj veliko:))

Han ::

Lion29 je izjavil:

kaj je to KAT?
Google ve vse...

Lion29 ::

Han je izjavil:

Lion29 je izjavil:

kaj je to KAT?
Google ve vse...


hm, nisem nasel veliko

Urban KAT

Dictionary KAT

eto, finally... sem le prisel do tega kar mislim, da je.... ves cas sem imel v glavi, da je TV program al kaj

KAT
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Lion29 ::

Eto, pogledal vse kar je za pogledat pri gamorri :D

prvi del prve sezone super... potem malenkost pade... druga sezona je potem samo vecino istega.... zelo gledljivo....
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

leiito ::

Ja, ta kat, ta tretji, ta druzga so idioti prepovedal, prej si ga dobil v vsaki jemenski ali somalski restavraciji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: leiito ()

Outcast ::

Lion29 je izjavil:

Eto, pogledal vse kar je za pogledat pri gamorri :D

prvi del prve sezone super... potem malenkost pade... druga sezona je potem samo vecino istega.... zelo gledljivo....


Jst počakam še dva dela, da prideta ven drugi teden pa potem v celoti pogledam....:D
(can't wait)

Trenutno pa na začetku zadnje, 4.sezone The Americans.

oo7 ::

Turn še kdo gleda?


Današnja epizoda S03 e07 je bila res odlična :) pa Simcoe je res dober negativec.

IL_DIAVOLO ::

Lion29 je izjavil:

Han je izjavil:

Lion29 je izjavil:

kaj je to KAT?
Google ve vse...


hm, nisem nasel veliko

Urban KAT

Dictionary KAT

eto, finally... sem le prisel do tega kar mislim, da je.... ves cas sem imel v glavi, da je TV program al kaj

KAT


http://lmgtfy.com/?q=kat

;)

Jst ::

Kako so grdo pokvarili POI...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Drevesce ::

Jst je izjavil:

Kako so grdo pokvarili POI...


Zakaj? Meni je bil zadnji del čisto vredu.

Jst ::

V zadnjem delu je bilo nekaj dobrih dialogov, ostalo pa preveč "cheese," sploh konec.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Outcast ::

Tud men ni bil tolk slab zadnji del, prebavljiv, medtem ko se mi je bil predzadnji, 10 del, ko en low-budget movie/series, katastrofa od dela res; dialogi, shooting scene(s), sama akcija...

Jst ::

A sta samo še dva dela. To serijo bi lahko končali fenomenalno, a nisem raziskoval, kaj je botrovalu odločitvi za 13 epizod.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

scipascapa ::

Važno, da slabe serije vlečejo v nedogled.

Drevesce ::

Jst je izjavil:

A sta samo še dva dela. To serijo bi lahko končali fenomenalno, a nisem raziskoval, kaj je botrovalu odločitvi za 13 epizod.


Še dva dela sta ja. Upam, da serijo zaključijo čim bolje. Najbolj smešn mi je folk na facebooku, ki joka, zakaj mora biti to zadnja sezona, ter naj vse skupaj prevzame netflix itd... Res ne razumem, zakaj bi tako radi, da pokvarijo serijo.

Lion29 ::

Drevesce je izjavil:

Jst je izjavil:

A sta samo še dva dela. To serijo bi lahko končali fenomenalno, a nisem raziskoval, kaj je botrovalu odločitvi za 13 epizod.


Še dva dela sta ja. Upam, da serijo zaključijo čim bolje. Najbolj smešn mi je folk na facebooku, ki joka, zakaj mora biti to zadnja sezona, ter naj vse skupaj prevzame netflix itd... Res ne razumem, zakaj bi tako radi, da se bolj pokvarijo serijo.


fixed
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

FTad ::

Lion29 je izjavil:

Drevesce je izjavil:

Jst je izjavil:

A sta samo še dva dela. To serijo bi lahko končali fenomenalno, a nisem raziskoval, kaj je botrovalu odločitvi za 13 epizod.


Še dva dela sta ja. Upam, da serijo zaključijo čim bolje. Najbolj smešn mi je folk na facebooku, ki joka, zakaj mora biti to zadnja sezona, ter naj vse skupaj prevzame netflix itd... Res ne razumem, zakaj bi tako radi, da se bolj pokvarijo serijo.


fixed



Mislim, da je prav, da se serija zakljuci z vsaj solidnim zakljuckom, kot da vlecejo zgodbo v nedogled, da postane povsem negledljiva.

Jst ::

POI je šel downhill, medtem pa lahko spremljamo eno izmed najboljših sezon Orphan Black.

Ne bom parafraziral ali prevajal, ker ta članek popolnoma zajame vse (in še več), kar mi je prišlo v miselni tok, pol ure po gledanju:

http://www.vulture.com/2016/06/orphan-b...


Noro, res noro. Sci-fi, serija, ki skoraj nima "-fi" v vsebini. Skoraj! Šov je tako dobro narejen, igranje Tatiane v vseh vlogah je za Emmyja, writing te sezone tudi. Meni je res ta serija tako dobra, tako dobro odraža trenutne dileme in debate v "scientific community" glede genov in genskih sprememb, obenem pa poskrbi za gledalca, resda v manjši meri, ampak vseeno, da se sam postavi (če le malo razmišlja) na "to ali ono" stran.

Za to serijo imam večinoma superlative. Prejšnja sezona je bila sicer najbolj švoh, ampak trenutna, četrta, poskrbi da hitro pozabiš lansko avanturo v Castor military operacije, ki nekako ni dobro delovalo z glavno nitjo zgodbe.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Rias Gremory ::

Kakšna predlog za dobro serijo? Lahko je karkoli, sci-fi ali fantasy je bonus, če je zgodba dobra.
Trenutno gledam Luciferja pa mi je zlo meh.
Se Fringe splača pogledat do konca?
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

sheeshkar ::

Rias Gremory je izjavil:

Kakšna predlog za dobro serijo? Lahko je karkoli, sci-fi ali fantasy je bonus, če je zgodba dobra.
Trenutno gledam Luciferja pa mi je zlo meh.
Se Fringe splača pogledat do konca?

Definitivno, Fringe postane z vsako sezono boljši in zadnja je zelo dobra.

oo7 ::

Je že kdo pogledal film in tv serijo Montevideo, Bog te video ?

http://www.imdb.com/title/tt2160915/?re...

This is a story about Yugoslavian national football team and their journey to the first world championship in Montevideo.



Film Montevideo, vidimo se

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Cruz ::

Bom prečekiral, zgleda zanimivo. Drugače pa prvič slišim za to.

Outcast ::

Pogledal 4., zadnjo sezono The Americans. Res dobra serija, finale me je rahlo razočaralo, vendar se ponuja kar nekaj dobrih in zanimivih scenarijev za še preostali 2 sezoni.

oo7 ::

Pogledal prvo sezono The man in high castlle zelo dobra Tv serija :) Komaj čakam drugo sezono, ki naj bi se začela letos :)

SPOILER

Je komu jasen konec kam je prišel Trade minister? Ali je padel globoko v meditacijo ali je to en hud Sci-Fi zaplet, da je več relnosti? No končno so pokazali tudi Hitlerja. Sem takoj pomislil, da je Hitler Man in the high castlle, ker ima tako veliko filmov ampak mi je čudno, ko je takrat obenfurer John Smith rekel Joe Blaku če sreča The man in high castle naj ga ubije? V glavnem zelo zanimiva tv serija :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Outcast ::

oo7 je izjavil:

Pogledal prvo sezono The man in high castlle zelo dobra Tv serija :) Komaj čakam drugo sezono, ki naj bi se začela letos :)

SPOILER

Je komu jasen konec kam je prišel Trade minister? Ali je padel globoko v meditacijo ali je to en hud Sci-Fi zaplet, da je več relnosti? No končno so pokazali tudi Hitlerja. Sem takoj pomislil, da je Hitler Man in the high castlle, ker ima tako veliko filmov ampak mi je čudno, ko je takrat obenfurer John Smith rekel Joe Blaku če sreča The man in high castle naj ga ubije? V glavnem zelo zanimiva tv serija :)






SPOILER
Mene je ta sci-fi scena na koncu čisto 'povozila', nisem pričakoval nek konec v stilu potovanja skozi čas.:|
Konec je pokvaril celotno, kar solidno sezono.

oo7 ::

Outcast je izjavil:

oo7 je izjavil:

Pogledal prvo sezono The man in high castlle zelo dobra Tv serija :) Komaj čakam drugo sezono, ki naj bi se začela letos :)

SPOILER

Je komu jasen konec kam je prišel Trade minister? Ali je padel globoko v meditacijo ali je to en hud Sci-Fi zaplet, da je več relnosti? No končno so pokazali tudi Hitlerja. Sem takoj pomislil, da je Hitler Man in the high castlle, ker ima tako veliko filmov ampak mi je čudno, ko je takrat obenfurer John Smith rekel Joe Blaku če sreča The man in high castle naj ga ubije? V glavnem zelo zanimiva tv serija :)






SPOILER
Mene je ta sci-fi scena na koncu čisto 'povozila', nisem pričakoval nek konec v stilu potovanja skozi čas.:|
Konec je pokvaril celotno, kar solidno sezono.



Lahko, da je šlo samo za kakšno meditacijo ali sanje samo dvomim, ker filmi prikazujejo isto stvar kot realnost v kateri je Trade minister. Po pravici povedano tudi meni ni bil ta zaplet najbolj všeč ampak me zelo zanima nadaljevanje.

leiito ::

Gomorra prodana v 130 držav, požegnana za S3 in 4, bravo Sky Italia, pri nas se očitno ne da odlepiti od Sodnega vina in drugih amaterskih nebuloz.

Gomorra S2 overall top, ampak po furiozni prvi sezoni je malček grenkega priokusa. Štekamo, da so v Napolitanskih Fužinah usode predestinirane, da so - spoiler alert - kot reče Pietro Sevastano na koncu E10, sicer zmatrani, ampak nehat ne morejo. Kar meni manjka, ampak OK, to meni skoraj vedno manjka, je več globine likov, njihov notranji svet, jasnost motivov..., da se sploh lahko čustveno investiraš. Dobri pisci to naredijo v par potezah, in tudi ti sicer znajo, Scianel in Patrizia npr.

Zdaj je ideja nekako, da navijaš za team Genny ali za team Ciro, ampak na Gennara se je težko navezati, še obet očetovstva ga ne naredi nič bolj toplega. Ostaja pragmatik, ampak ta pragmatizem nima privlačnosti in karizme Franka Underwooda v House of Cards. Še težje na Cira di Marzia. Kljub že dokaj desperatnim poskusom piscev, ki nebrojkrat pokažejo kako mastermind alianse hčeri pomaga delat domačo nalogo, da ne omenjam eksplicitnega pojasnila, da on ne more več ubijat. Ipak je overil privlačni lik mame Sevastano, svojo ženo pa z lastnimi rokami, ker je preveč najedala. Na tak lik se težko navežeš, tudi če pravi, da verjame v ljudsko oblast. Tudi za kontrast nepredvidljivosti in kaosa demokracije vs. ordnung & disziplin avtoritarnega režima se zdi malo neizkoriščen potencial, če se ga že izpostavlja. Izostane, sploh v primerjavi s knjigo, tudi politična komponenta camorre, ampak končno imamo še vsaj 2 sezoni.

Nekaterim šibkostim navkljub, je Gomorra odlična serija, z verjetnimi in logičnimi zapleti in razpleti, vrhunsko producirana, odigrana in izjemno gledljiva, tempo ne popušča, ena tistih redkih k šteješ kokrat še spat do naslednjega dela in ki se pogleda še topla.

Okapi ::

Mene je ta sci-fi scena na koncu čisto 'povozila', nisem pričakoval nek konec v stilu potovanja skozi čas.:
Saj ni časovno potovanje. Gre za vzporedna vesolja (vzporedne resničnosti), ker je jasno že od vsega začetka.

Lion29 ::

@Leiito:

hm, meni je bila prva sezona vrhunska, kjer tempo res ni popuscal...

druga sezona mi je precej manj zanimiva... ni nekega osrednjega mocnega lika... vsi so psotali neki loleki... kar je recimo bolj odraz RL, ampak vseeno :D ... sem mislil, da bo Genny jm vsem po spisku pa ni neki prevec...

SPOILER ALERT
druga sezona je veliko bolj pocasna... sploh z raznimi filler deli (recimo potovanje savastanov nazaj v IT..pa cel kup drurigh)... kar je po eni strani OK, daje celotni zgodbi sirino, ampak jemlje tisto konstantno napetost, ki je bila tolko znacilna za s1
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Outcast ::

Hell On Wheels...začetek konca te močno podcenjene serije; še 6 delov:(

Riff ::

če ni že kdo kje omenil nova serija : Preacher

Lion29 ::

valda smo jo :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

oo7 ::

Jutri tretja epizoda Preacherja :)

oo7 ::

The last ship tretja sezona se je začela zunaj že dve epizodi.

Outcast ::

oo7 je izjavil:

The last ship tretja sezona se je začela zunaj že dve epizodi.


Zihr, si ju že pogledal?
Ker so prestavili premiero na kasnejši datum zaradi streljanja v nočnem klubu v Orlandu (v seriji naj bi se dogajalo nekaj podobnega; steljanje v nekem Vietnamskem klubu).

leiito ::

Lion29 je izjavil:

@Leiito:

hm, meni je bila prva sezona vrhunska, kjer tempo res ni popuscal...

druga sezona mi je precej manj zanimiva... ni nekega osrednjega mocnega lika... vsi so psotali neki loleki... kar je recimo bolj odraz RL, ampak vseeno :D ... sem mislil, da bo Genny jm vsem po spisku pa ni neki prevec...

SPOILER ALERT
druga sezona je veliko bolj pocasna... sploh z raznimi filler deli (recimo potovanje savastanov nazaj v IT..pa cel kup drurigh)... kar je po eni strani OK, daje celotni zgodbi sirino, ampak jemlje tisto konstantno napetost, ki je bila tolko znacilna za s1


Mogoče je imela S1 tako furiozen tempo, da S2 pales in comparison, ampak ja, težko se ne strinjam s tabo, S2 tudi overall ni ohranila kakovosti, kaj šele nadgradila. Nisem utegnil pogledat, bi bilo pa zanimivo videti, če jo dela ista ekipa.
««
141 / 303
»»