» »

Tv serije

Tv serije

Temo vidijo: vsi
««
112 / 301
»»

LapD ::

Hm, če nisi pogledal vseh delov, pač ne greš brat teme, ki ima v naslovu "spoiler contaminated" :D
web&motion designer

starboi ::

LapD je izjavil:

Hm, če nisi pogledal vseh delov, pač ne greš brat teme, ki ima v naslovu "spoiler contaminated" :D


+1. Tu sem se tudi jaz začudil, ko je gospod tako napisal.

imagodei ::

Link v tej temi, na katerega sem kliknil, nima tega naslova.

Pa tudi tako... To je sicer stvar posameznikovih osebnostnih lastnosti, zrelosti itd.: Jaz pač brez opozorila ne bi navedel direktnega spoilerja za epizodo, ki je zunaj manj kot 24 ur. Če je človek po naravi bolj čenčač, pol seveda komaj čaka, da vsem pove, kaj novega je zvedel.
- Hoc est qui sumus -

MKC00 ::

Meni osebno so zelo všeč serije, ki so takega tipa kot je npr. House of cards (samo primer poleg ostalih), kjer se zgodba navezuje iz epizode v epizodo in ni v vsaki epizodi "svoja" zgodba (kot je npr. pri CSI). Izjeme so Seinfeld, The big bang theory, Mad men ipd.
Začel sem z gledanjem Black List, Banshee, Justified, Person of Interest, The Newsroom... Nekako me ni potegnilo, ker je bilo neko pretiravanje (Banshee), ali pa zgodba zase v vsaki epizodi (Person of Interest, Black List - pa še nekaj pretiravanja poleg).
Katere od novejših serij (ali starejših) bi priporočili, pa da se zgodba navezuje iz epizode v epizodo.
(P.S. - Game of Thrones sem še v fazi branja :) )

(Osebni seznam)
Dobre serije:
Boardwalk Empire
mad men
homeland
The Walking dead
house of cards
Bron Broen
The Shield
the big bang theory
Bates Motel

Gledljive:
hell on wheels
Da Vinci Demons
modern family
Episodes
The Following

Pogledal do konca
Two and a half men
Seinfeld
Breaking Bad
The Wire
Dexter
Prison break

Serije, ki mi niso bile všeč in sem prenehal z gledanjem zelo kmalu:
Black List
Banshee - pogleda 15 minut prve epizode - pretiravanje - brez veze
Justified - pogledal prva 2 dela. Bedno. Nanizanka
Person of Interest - pogledal prvo epizodo in je bilo bedno
The Newsroom - pogledal prva dva dela in mi ni bilo ravno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MKC00 ()

IL_DIAVOLO ::

MKC00

Ti boš pa zamudil ogromno dobrih serij...banshee in POI sta zelo dobri seriji, zaključkov po pilotu se pač ne dela. Tudi the blacklist je kul.

Razumem, da imamo različne okuse, ampak 15 minut pilota pa je res premalo za realno oceno...zgodba se mora razvijat počasi.

MKC00 ::

Razumem.
Ampak, če obstajajo (meni) bolj všečne serije bi raje najprej tiste pogledal in nato, ko ne bi ostalo drugega nadaljeval s temi, ki bi mi bile manj všeč. Pri Banshee me je minilo, ko je na začetku v baru prišlo do pretepa in je "čudežno" vse namahal :D

Goody ::

MKC00 je izjavil:

Razumem.
Ampak, če obstajajo (meni) bolj všečne serije bi raje najprej tiste pogledal in nato, ko ne bi ostalo drugega nadaljeval s temi, ki bi mi bile manj všeč. Pri Banshee me je minilo, ko je na začetku v baru prišlo do pretepa in je "čudežno" vse namahal :D


teh čdežev je v POI še bistveeeeeno več, glavni je tak frajer da peče LOL...

LuGi ::

Auuu Benši čist preveč hud, drugo leto nova sezona 8-)

Okapi ::

teh čdežev je v POI še bistveeeeeno več, glavni je tak frajer da peče
Tudi Strike Back ne priporočam takim.;) Sicer je pa čisto gledljiva serija.

Goody ::

@MKCoo : True detective, Ray Donovan, Fargo, Ballers

starboi ::

Sopranove ne vidim nikjer na seznamu ? Odlični sta tudi Fargo in pa Suits.

negot ::

LuGi ::

Hannibal tretja sezona meh,..dolgčas.

Brane22 ::

Nič posebnega, ampak...

Dark Matter

MKC00 ::

cink44:
To je na seznamu za (po)gledat. Raje počakam, da se nabereta vsaj dve sezoni npr. :)
Sopranove sem pred leti začel in takrat odložil. Nisem še pozabil na njih, da bo treba nadaljevat.

Kakšna pa je Suits? Je vsaka epizoda svoj primer ali je "ena zgodba" skozi celotno sezono npr.?

Sicer pa trenutno gledam Hannibal in mi je kar v redu.

Okapi ::

Suits je kombinacija - neka rdeča nit, ne preveč napeta, sicer pa posamezni primeri.

Dark Matter je čisto gledljiva. Defiance tudi, se mi zdi celo boljša kot prejšnja sezona.

MKC00 ::

Po Hannibalu bom najbrž probal z Vikings ali Scandal.

Goody ::

MKC00 je izjavil:

cink44:
To je na seznamu za (po)gledat. Raje počakam, da se nabereta vsaj dve sezoni npr. :)


Ray Donovan sedaj teče 3 sezona, True detective bo v nedeljo konec druge sezone. Je pa pri True Detective in menda Fargo (kjer še ni druge sezone) tako da posamezne sezone po zgodbi in sami karakterji nimajo nobene zveze med sabo. Je le podobna zgodba, vzdušje, tip karakterjev, način prikazovanja itd...Torej posamezna sezona je zaključena celota.

P.s.: Suits sem pogledal eno sezono pa sem se naveličal, na podobno vižo in meni boljša je pa The Good Wife. (je pa pri teh dveh vsaka epizoda svoja zgodba, le karakterji in njihovi medsebojni odnosi so isti...)

negot ::

MKC00 ::

No saj to, da je vsaj ena sezona ena zaokrožena celota je že dobro.
Rectify je na seznamu za pogledat.

Cheetah ::

@MKC00

Blacklist je bila dobra zame... ni tipična kriminalna serija in to mi je všeč
drugače se pa strinjam za drugimi, breaking bad je osebno meni najboljša serija od vseh ki sem jih pogledu.

Aja, pa če vam je bil Breaking Bad dober, poglejte Better Call Saul (spinoff)

DarkSite ::

Pri The Last Shipu čakam, da bodo končno mel kak slab del a jim očitno ne rata :)

IL_DIAVOLO ::

LuGi je izjavil:

Auuu Benši čist preveč hud, drugo leto nova sezona 8-)


Meni je tudi banshee huda...fight in seks scene, kaj še hočeš več? :D

Tisti fight s črncem v epizodi 3 je must see, če že nočeš gledat dalje. Kai je pa itak šefe...me zanima kam bo vodila zgodba.

oo7 ::

DarkSite je izjavil:

Pri The Last Shipu čakam, da bodo končno mel kak slab del a jim očitno ne rata :)


Druga sezona je res dobra :)

leiito ::

The Last Ship? A ni to otroška serija, a la Steven Segal?

Dami ::

The last ship je reklama za ameriško vojsko (navy konkretno). But i like it :)
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

jest10 ::

MKC00 je izjavil:

ali pa zgodba zase v vsaki epizodi (Person of Interest, Black List - pa še nekaj pretiravanja poleg).

Da se ponovim za nekaterimi. Po eni epizodi ne moreš vedeti kako bo s serijo v prihodnje. Pri POI se počasi preide iz primera dneva v povezano zgodbo. Pri Black List je sam zgodba manj izrazita, a se tudi s časoma začne vpletati med dnevne primere.

sheeshkar ::

jest10 je izjavil:

MKC00 je izjavil:

ali pa zgodba zase v vsaki epizodi (Person of Interest, Black List - pa še nekaj pretiravanja poleg).

Da se ponovim za nekaterimi. Po eni epizodi ne moreš vedeti kako bo s serijo v prihodnje. Pri POI se počasi preide iz primera dneva v povezano zgodbo. Pri Black List je sam zgodba manj izrazita, a se tudi s časoma začne vpletati med dnevne primere.

Poleg tega pa POI postane res dober šele proti koncu prve sezone in potem počasi dviguje kvaliteto v drugi ter doživi vrhunec v tretji sezoni. Četrta je nato malo slabša, a še vedno zelo gledljiva.

oo7 ::

Prison Break Sequel Is Officially Coming to Fox

Fox bosses Dana Walden and Gary Newman finally (and officially) confirmed they're developing a Prison Break event series that will feature both Dominic Purcell and Wentworth Miller -- despite the latter's ultimate fate on the original show.

http://time.com/3987580/fox-prison-brea...

GabrieLeo ::

HOLY GRAIL: 1 Breaking bad
2 Better Call Saul
3 Mad Men


Od takrat naprej ne vidim več smisla v nobeni nadaljevanki. Nevem zakaj, samo breaking bad mi je popolnoma spremenil pogled na vse skupaj. Napeto od začetka do konca. Mad men so karakterji in sam trud vložen v prikaz šestdesetih na VISOKEM nivoju. In tukaj se konča. Nevem več kaj naj. Mi lahko kdo pomaga? Je kje odzunaj podobna serija na vižo: "started from the bottom".

P.s.: ali je še kdo tam zunaj, ki so mu Friendsi precenjeni? Še takrat, ko so bili aktualni se mi je vse skupaj zdelo dolgočasno za po p.:))

garamond ::

@GabrieLeo Mogoče Dexter začetne sezone, si že gledal?
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

imagodei ::

GabrieLeo je izjavil:

P.s.: ali je še kdo tam zunaj, ki so mu Friendsi precenjeni? Še takrat, ko so bili aktualni se mi je vse skupaj zdelo dolgočasno za po p.:))

Ne. Friendsi so dost inteligentna komična serija, ki ji je uspelo nivo zadržat v času, ko so ven hodile Ameriške pite in je bilo folku za popizdit smešno, da si ga nekdo vrže na roke v flašo piva, nato pa to nekdo drug popije.

No, Friends so nekaj kakovostnih razredov nad tem.
- Hoc est qui sumus -

Smurf ::

GabrieLeo je izjavil:

HOLY GRAIL: 1 Breaking bad
2 Better Call Saul
3 Mad Men


Od takrat naprej ne vidim več smisla v nobeni nadaljevanki. Nevem zakaj, samo breaking bad mi je popolnoma spremenil pogled na vse skupaj. Napeto od začetka do konca. Mad men so karakterji in sam trud vložen v prikaz šestdesetih na VISOKEM nivoju. In tukaj se konča. Nevem več kaj naj. Mi lahko kdo pomaga? Je kje odzunaj podobna serija na vižo: "started from the bottom".

P.s.: ali je še kdo tam zunaj, ki so mu Friendsi precenjeni? Še takrat, ko so bili aktualni se mi je vse skupaj zdelo dolgočasno za po p.:))

Kaj pa House of cards, Hannibal?

leiito ::

imagodei je izjavil:

GabrieLeo je izjavil:

P.s.: ali je še kdo tam zunaj, ki so mu Friendsi precenjeni? Še takrat, ko so bili aktualni se mi je vse skupaj zdelo dolgočasno za po p.:))

Ne. Friendsi so dost inteligentna komična serija, ki ji je uspelo nivo zadržat v času, ko so ven hodile Ameriške pite in je bilo folku za popizdit smešno, da si ga nekdo vrže na roke v flašo piva, nato pa to nekdo drug popije.

No, Friends so nekaj kakovostnih razredov nad tem.


No ja. Primerno 90-im, času pred tivi revolucijo, ko so kraljevali še NBC & Co. in diktirali tudi okus in potem so ljudje gledali Huxtables in potem Friends in očitno so bile mnogim saharinske serije celo všeč. Vsaj dokler niso prišli Oz, Sopranos, Six Feet Under itd.

http://www.amazon.com/The-Revolution-Wa...

MKC00 ::

@GabrieLeo
Si probal House of Cards ali The Wire?

imagodei ::

leiito je izjavil:

No ja. Primerno 90-im, času pred tivi revolucijo, ko so kraljevali še NBC & Co. in diktirali tudi okus in potem so ljudje gledali Huxtables in potem Friends in očitno so bile mnogim saharinske serije celo všeč. Vsaj dokler niso prišli Oz, Sopranos, Six Feet Under itd.

A, bejž no? Saharinske serije?

Meni kolegi očitajo, da ne maram komedij. Samo se motijo - imam zelo rad komedijo, ampak mora bit inteligentna. Slovenske Naše Male Klinike in 62. del Ameriške pite se mi, sori, ne zdijo smešni. Friendsi se mi pa. Ker fore tam so inteligentne. Ja, imajo svoje slabe trenutke, Phoebejine fore so na spektru med najmanj prebavljivimi; Chandlerjev sarkazem po drugi strani je pa izjemno domiseln.

Pa ne mislim zdaj delat poglobljene analize, sam tale "saharinska" oznaka me je spodbudila, da se razpišem. Mogoče bi tej seriji morali nekateri dat še eno priložnost, zdaj ko ste kakih 15 let zrelejši?
- Hoc est qui sumus -

Lion29 ::

GabrieLeo je izjavil:

P.s.: ali je še kdo tam zunaj, ki so mu Friendsi precenjeni? Še takrat, ko so bili aktualni se mi je vse skupaj zdelo dolgočasno za po p.:))



ne... v primerjavi z recimo HIMYM so friendsi ZAKON... imo je seinfeld kul, friends enako kul le bolj accessible
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

leiito ::

imagodei je izjavil:

leiito je izjavil:

No ja. Primerno 90-im, času pred tivi revolucijo, ko so kraljevali še NBC & Co. in diktirali tudi okus in potem so ljudje gledali Huxtables in potem Friends in očitno so bile mnogim saharinske serije celo všeč. Vsaj dokler niso prišli Oz, Sopranos, Six Feet Under itd.

A, bejž no? Saharinske serije?

Meni kolegi očitajo, da ne maram komedij. Samo se motijo - imam zelo rad komedijo, ampak mora bit inteligentna. Slovenske Naše Male Klinike in 62. del Ameriške pite se mi, sori, ne zdijo smešni. Friendsi se mi pa. Ker fore tam so inteligentne. Ja, imajo svoje slabe trenutke, Phoebejine fore so na spektru med najmanj prebavljivimi; Chandlerjev sarkazem po drugi strani je pa izjemno domiseln.

Pa ne mislim zdaj delat poglobljene analize, sam tale "saharinska" oznaka me je spodbudila, da se razpišem. Mogoče bi tej seriji morali nekateri dat še eno priložnost, zdaj ko ste kakih 15 let zrelejši?


Mogoče je "saharinska" premočna beseda, vsekakor je nerealističen, sentimentalen sit-com. Pol ducata belih, upper-middle class (vsaj po lifestylu in količini prostega časa) oseb s težavami, kakršne bi si večina v življenju samo želela. Tivi 90-ih pač, neambiciozno in nezahtevno. Očitno se je del gledalcev identificiral s katerim od likov, ali kako drugače čustveno investiral, ampak z današnje perspektive je show formulaičen in superficielen, predvsem pa ni smešen, razen če Chandlerjev humor danes komu sede.

Btw, v eni od epizod S2 True Detective referencirajo Friends, ko Velcoro pod nadzorom socialne delavke obišče sina, ki hoče namesto filma, ki ga je prinesel Ray gledati Friends ("it's always on", reče), Ray/Farrell z obrazno mimiko sicer pokaže kaj si misli o Friends, ampak Chad pač je, kakršen je, Ray tudi in potem gledata Friends.

Lion29 ::

leiito: ce mi nastejes vsaj 3 nesuperficialne sitcome, se podpisem pod tvoj post
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

leiito ::

Težko, situacijska komedija je res že po definiciji nezdružljiva z nekimi kao angažiranimi temami, v najboljšem primeru bi izpadlo pretenciozno. The Office npr. je pokazal kam gre lahko sitcom (če to je še sitcom, glede na količino karakternega humorja, ni več posnetega smeha v ozadju) v "moderni" eri televizije, ampak tudi mockumentary se zdi danes že passe.

Sem se pa spomnil enega: Broad City

Lion29 ::

Broad City ni sitcom ;) po striktni definiciji...
poleg tega, je pa po mojem mnenju bolj kretenski kot friends, definitivno

sitcomi so namenjeni lahkotni zabavi z mozgani na off. ce oklices friendse za lahkotne, frivolusne s povrsinkimi temami, potem je to GOOD, so dobro opravili svojo nalogo, za to, kar so!

ne mores v sitcomu pricakovati prefinjenega humorja kot v boston legal ali breaking bad ali kjeri drugi bolj sofisticirani seriji, ni njihovo poslanstvo.

pac vecina sitcomov je butastih... od fresh princa in full house ter familly matters, do friendsov, frasierja in the offica.


modernejsi (drugacni) formati (broad city, scrubs, etc) so rahlo drugacni... malo vec svobode, kar je tut ok...
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

GabrieLeo ::

The wire bom prečekiral, hvala. Sicer pa še glede Friendsov: Vem da so imeli precej pomembno vlogo po 9/11, ker so nekako porival Američane čez depresijo s svojo družinsko toplino in tem da se je na koncu epizode večinoma vse dobro izteklo, ampak tako kot How I met your mother in podobno so se mi vedno vlekle. Tik preden jo uhvati ona dobi v roke list kjer piše da je razvajena in potem se vleče še celo sezono (znorel sem skoraj takrat:D), posiljene šale, punchlini in še. Seinfield recimo mi je bil odličen. Razgibano, odbiti liki. Mogoče me ni dosti Američana v srcu. Preveč zagrenjen.

oo7 ::

Vinyl: Tease (HBO)

Cheetah ::

GabrieLeo je izjavil:

HOLY GRAIL: 1 Breaking bad
2 Better Call Saul
3 Mad Men


Od takrat naprej ne vidim več smisla v nobeni nadaljevanki. Nevem zakaj, samo breaking bad mi je popolnoma spremenil pogled na vse skupaj. Napeto od začetka do konca. Mad men so karakterji in sam trud vložen v prikaz šestdesetih na VISOKEM nivoju. In tukaj se konča. Nevem več kaj naj. Mi lahko kdo pomaga? Je kje odzunaj podobna serija na vižo: "started from the bottom".

P.s.: ali je še kdo tam zunaj, ki so mu Friendsi precenjeni? Še takrat, ko so bili aktualni se mi je vse skupaj zdelo dolgočasno za po p.:))

Popolnoma se strinjam! Breaking Bad je bil odličen. Spinoff, better call saul tudi!

galimim ::

Minority Report in pa Lucifer pilota se najde na standardnih mestih.
Minority Report deluje ok, me pa zanima kam bodo pelali celo zadevo
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

Okapi ::

Tudi Blindspot, ki mi po opisu sodeč deluje še najbolj zanimiva serija od teh treh.

O.

yoco ::

Jaz bi rad nasvete glede sledečih serij, če so vredne ogleda:
- Aquarius (US)
- Bosch
- Dominion (2. sezona)
- Gotham
- Outlander
- The 100 (2. sezona)
- The Affair

connel ::

Zadnje nisem gledal, ostale so pa kul.

IL_DIAVOLO ::

yoco je izjavil:

Jaz bi rad nasvete glede sledečih serij, če so vredne ogleda:
- Aquarius (US)
- Bosch
- Dominion (2. sezona)
- Gotham
- Outlander
- The 100 (2. sezona)
- The Affair


Po mojem ne boš nič zamudil, če jih spregledaš...better call saul, ray donovan, mr robot se pa splača pogledat od novih.

Goody ::

ray donovan - kvaliteta je v tretji sezoni zelo padla, je postala prav dolgočasna serija, ne vem če bom še gledal (prvi dve sta mi odlični, pravzaprav enako kot pri House of Cards). The Robot mene ni prepričal.
««
112 / 301
»»