» »

Tv serije

Tv serije

Temo vidijo: vsi
««
211 / 301
»»

oo7 ::

Pogledal obe sezoni Norsemen dobra serija :))

garamond ::

Trocki je izjavil:

Starši so čist padli v skandinavske krimi/triler serije.
Zaenkrat sta pogledala Bron/Broen ter Jordskott in sta navdušena.
Prosim še za kakšen predlog.
Najbolj podobni seriji sta The Fall in The Killing, Jordskott pa nisem gledal in ne vem. Bron/Broen obstaja tudi ameriška priredba (mislim da The Bridge). Potem je tu še bolj znana True Detective, in čeprav je serija iz ZDA, je kar podobna tem serijam.
A parody of extremism is impossible to differentiate from sincere extremism.

GrX ::

Trocki je izjavil:

Starši so čist padli v skandinavske krimi/triler serije.
Zaenkrat sta pogledala Bron/Broen ter Jordskott in sta navdušena.
Prosim še za kakšen predlog.


Koliko staršev pa imaš :P

Sicer pa:

https://www.imdb.com/title/tt1733785/
https://www.imdb.com/title/tt2025899/
https://www.imdb.com/title/tt1846197/

Poskusi, mogoče se jima dopadejo..

donvito ::

Lion29 je izjavil:


pogledal tudi 2. sezono the Sinner, se mi zdi nekako na istem nivoju kot prva... tako meni kot zeni je bila vsec

Pogledal prvo sezono, noro dobra serija. Priporočam. :)

oo7 ::

'Daredevil': Netflix Turned A Blind Eye To Viewer Demand By Canceling Marvel Series

https://deadline.com/2018/12/daredevil-...

oo7 ::

NEW SERIES Miracle Workers Premieres February 12 [PROMO] | TBS

FTad ::

zgleda obetavno :)

leiito ::

NIghtflyers je popolno razočaranje, težko je verjeti, da se lahko hkrati zgodijo tako neposrečen casting, leseni igralci, scenografija na ravni amaterske in zgodba, katere nastavki sicer obetajo, ampak je sproducirana v živ dolgčas. Deleted & trash emptied.

buttcrack ::

prihodnjič uporabi shift key, gre mimo koša ;)

-ninja-91- ::

Jaz sem zdržal do četrtega dela, še to samo zato, ker mi je bila v knjigi zgodba všeč. Včeraj sem se potem le odločil, da serija ni več vredna mojega časa. Mar bi Martin mal hitrej knjige pisal, kot pa se še s tole žalostjo ukvarjal :8)

T-Back ::

oo7 je izjavil:

'Daredevil': Netflix Turned A Blind Eye To Viewer Demand By Canceling Marvel Series

https://deadline.com/2018/12/daredevil-...

Žalost, kaj so naredili od dobre serije. S težavo pogledal do konca. Žalostno, da se v treh sezonah ne morejo spomnit več kot enega negativnega lika. Tri sezone gledamo že tega Fiska. Dolgočasno. S tem da celo tretjo sezono gledamo zafustriranega Matta, ki ne ve kaj bi rad, potem uleti kar en drug , ki se igra Daredevila, da ne govorim o fajtu v cerkvi, kr neki. Nič čudnega, da so oziroma bodo ukinili serijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-Back ()

Lion29 ::

ozark, skoraj koncal 2. sezono.... dobra serija, ampak full se mi zdi, da hocejo biti prevec breaking bad... ampak OK, kdo bi jim zameril... razen Batemana, ki ga ne morem ravno gledat... nekako mi je anti... mi je serija precej dobra
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Konlov ::

Kaj pa na HBO kaj gledate?

Izi ::

Imamo že 5. letni crossover:

Tokrat se imenuje Elseworlds.
Vrstni red za tiste, ki ne gledate vseh teh serij:
1. The Flash (s05e09)
2. Arrow (s07e09)
3. Supergirl (s04e09)
Nova lika sta Batwoman in Lois Lane, nova lokacija pa je Gotham City, ki drugače ni iz teh serij, ker je to mesto Batmana.

oo7 ::

Izi je izjavil:

Imamo že 5. letni crossover:

Tokrat se imenuje Elseworlds.
Vrstni red za tiste, ki ne gledate vseh teh serij:
1. The Flash (s05e09)
2. Arrow (s07e09)
3. Supergirl (s04e09)
Nova lika sta Batwoman in Lois Lane, nova lokacija pa je Gotham City, ki drugače ni iz teh serij, ker je to mesto Batmana.



Hvala za urnik.

Jaz gledam samo Arrow. Flash sem nehal gledati to sezono Supergirl pa sploh nisem gledal.

Dami ::

A Legends of tomorrow, ki je danes prišla ni poleg? Ker supergirl predvidevam, da bo jutr namest flasha, ki je bil v pondelk namesto nje.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

anketar ::

jp nightflyers je šit

WallSreet ::

Ravnokar začel gledati drugo sezono "ATLANTE". Katt Williams je opravil izjemno nalogo in si je Emmy-a (ki ga je nekaj mesecev nazaj dobil) popolnoma zaslužil. Odlična epizoda.

How you trying to tell me about myself? You're homeless, Earn.
You don't even have a mirror to look at yourself.

oo7 ::

Prva sezona je bila zakon :)

Future Man: Season 2 Full Trailer (Official) o A Hulu Original

scipascapa ::

potem Nightflyers pobrišem, niti ne pričnem gledati.

Goody ::

WallSreet je izjavil:

Ravnokar začel gledati drugo sezono "ATLANTE". Katt Williams je opravil izjemno nalogo in si je Emmy-a (ki ga je nekaj mesecev nazaj dobil) popolnoma zaslužil. Odlična epizoda.

How you trying to tell me about myself? You're homeless, Earn.
You don't even have a mirror to look at yourself.



Atlanta je res kul, sem že pred časom pisal tukaj o tej seriji. Sam ne vem če še koga razen naju takšen humor zanima. 2 sezona mi je skoraj še boljša kot prva.

buttcrack ::

scipascapa je izjavil:

potem Nightflyers pobrišem, niti ne pričnem gledati.

ne vem sicer kako, ampak sem nekako prišel preko 5. dela, pa ne vem čist točno kaj sploh želijo...

pobriši in se ne obremenjuj, ker ne verjamem, da boš kaj zamudil.

Izi ::

Nightflyers je podpovprečen, ni pa popolnoma zanič. Pogledal sem že 7 delov od 10 in se torej že bližam koncu.
Po moje je bistveno vedeti, da je to v prvi vrsti grozljivka in šele potem sci-fi. Sci-fi je bolj kot ne samo kulisa kjer se dogaja čista grozljivka. Serija je torej gledljiva edino za ljubitelje grozljivk.

Vesoljska ladja je pravzaprav ena boljših, kar sem jih videl do sedaj v sci-fi žanru. Ostalo, kar se tiče sci-fi je pa popolna katastrofa in polno lukenj, ampak kar se tiče pa grozljivke pa ni slabo. Krvi je ogromno. Ljudje trpijo in umirajo na vse mogoče grozne načine, pa nekaj skrivnosti je tudi vedno prisotno.

Problem zgodbe je, da od začetka vemo, da bo šlo vse po zlu in je ta odprava obsojena na propad. Še huje pa je, da se posadka obnaša slabše kot otroci v vrtcu. Nobenega profesionalizma ni zaslediti. Videti je kot da so posadko za to misijo naključno izbirali po zaporih. Čeprav bi se skupina obsojenih kriminalcev verjetno bolje znašla kot pa ta skupina znanstvenikov, ki jo gledamo.

Lahko bi rekel, da so si za vzor vzeli film Event Horizon (1997). Gre za zelo podobno zadevo. Komur je bil všeč Event Horizon, mu bo všeč tudi Nightflyers.

Ocena: 6/10

buttcrack ::

pišuka... EH mi je bil 20 let nazaj zelo zanimiv, dober scifi horror, NF je pa meni tko tko... bom pač pogledal, ker....pač bom ampak sem pa mogoče precej več pričakoval.

Izi ::

Kaj bo vredno gledati čez ta novoletni mesec?
Tukaj je moj spisek:


14.12.2018 - Tidelands (nova serija, 10 delov)

Fantazija - V obmorski ribiški vasici bomo razkrivali skrivnost prebivalcev, ki so pol ljudje in pol morske deklice 8-)
__________

15.12.2018 - Travelers (začetek 3. sezone)

Sci-fi - Zadnji preživeli ljudje svojo zavest pošiljajo iz daljne prihodnosti v telesa današnjih ljudi, z namenom, da bi spremenili prihodnost in rešili človeštvo.
__________

21.12.2018 - Timeless (finalni zaključni del)

Sci-fi - Serija je bila skenslana na cliffhangerju, sedaj pa bomo dobili pravi zaključek.
__________

22.12.2018 - Marvel's Runaways (cela 2. sezona, 13 delov)

Sci-fi - Skupina najstnikov s super-močmi, pobegne od doma, ko ugotovijo da so njihovi starši super-zlobneži.
__________

26.12.2018 - The ABC Murders (nova mini serija, 3 deli)
 John Malkovich kot Hercule Poirot

John Malkovich kot Hercule Poirot

Kriminalka - Leta 1930 je slavni detektiv Hercule Poirot na sledi serijskemu morilcu znanemu kot ABC. Stara dobra Agatha Christie kriminalka.
__________

31.12.2018 - The Orville (začetek 2. sezone)

Sci-fi komedija :D
__________

04.01.2019 - Gotham (začetek 5. finalne sezone)

Akcija - Že dolgo je znano, da bo to zadnja sezona. Upajmo na dober zaključek.
__________

12.01.2019 - Future Man (cela 2. sezona, 13 delov)

Sci-fi komedija :D
__________

15.01.2019 - The Passage (nova serija, 10 delov)

Sci-fi - V skrivnem laboratoriju znansveniki eksperimentirajo z nevarnim virusom, ki bi lahko postal zdravilo za vse bolezni ali pa poguba za celotno človeštvo.
Le kaj bi šlo lahko narobe ;)
__________

16.01.2019 - Roswell, New Mexico (nova serija, 13 delov)

Sci-fi - V mestu Roswell živijo Alieni na skrivaj med navadnimi ljudmi.
__________

18.01.2019 - Star Trek: Discovery (začetek 2. sezone)

Sci-fi - Vračamo se na USS Discovery, ki ji trenutno komandira Captain Saru. Takoj bodo dobili "Priority One" distress call iz USS Enterprise in oddrveli na pomoč ...

mAXTER ::

Kul... hvala za lepo predstavitev... Orville bo prav lepo novoletno darilo:D

oo7 ::

Orville in Future man :)

WallSreet ::

Goody je izjavil:

WallSreet je izjavil:

Ravnokar začel gledati drugo sezono "ATLANTE". Katt Williams je opravil izjemno nalogo in si je Emmy-a (ki ga je nekaj mesecev nazaj dobil) popolnoma zaslužil. Odlična epizoda.

How you trying to tell me about myself? You're homeless, Earn.
You don't even have a mirror to look at yourself.



Atlanta je res kul, sem že pred časom pisal tukaj o tej seriji. Sam ne vem če še koga razen naju takšen humor zanima. 2 sezona mi je skoraj še boljša kot prva.


Hvala bogu da še kdo gleda to serijo :) Folk ne ve kaj zamuja ;). Jaz sem ravnokar včeraj začel gledati drugo sezono. Meni je bila prva sezona čista 10-tka je pa res da takšne serije niso za vsakega. Jaz pa takšne serije obožujem sploh če si vsaj približno seznanjen z tematiko in namenom ter ozadjem. Paper Boi legenda :)

leiito ::

mAXTER je izjavil:

Kul... hvala za lepo predstavitev... Orville bo prav lepo novoletno darilo:D


Jp, lepo se je potrudil, čeprav z izjemo Orvilla in morda ABC z Malkovichem neke hude dodane vrednosti ni videti,.

stefi91 ::

zdravo mene zanima kere so nove serije pa da so ok ljubezenske hvala lp

PunkDude ::

Za december nič kaj pametnega zame. Edino Berlin Station.

FTad ::

stefi91 je izjavil:

zdravo mene zanima kere so nove serije pa da so ok ljubezenske hvala lp


YOU serija je bila zanimiva. Malo drugacna, ampak kul ;)

vidkul ::

PunkDude je izjavil:

Za december nič kaj pametnega zame. Edino Berlin Station.

Kot zanimivost, v Berlin Station (S03) nastopa Katarina Čas.
lp Vid

tikitoki ::

Brez zamire, sam koga boli Katarina Cas? V tujih nadaljevankah ne primankuje bolj lusnih deklet.

PunkDude ::

Sem zasledil to novičko ja.

tikitoki ::

A kdo ve kdaj se zacne Taboo?

neverlucky ::

tikitoki je izjavil:

Brez zamire, sam koga boli Katarina Cas? V tujih nadaljevankah ne primankuje bolj lusnih deklet.


Lustnih ze, slovenskih pa bolj malo :)

oo7 ::

tikitoki je izjavil:

A kdo ve kdaj se zacne Taboo?


Piše 2018 čeprav točnega datuma ni na IMDB

Taboo - TV serija

imagodei ::

A kdo gleda Mars od NatGeo? V teku je druga sezona. Večinoma igrana serija, ima pa vsak del tudi kao dokumentarne/izobraževalne vložke.

Če je bila prva sezona še kar nekam podobna, je druga IMO skrenila. Prva sezona se fokusira na osvajanje Marsa s človeško posadko v bližnji prihodnosti, prve ovire, s katerimi se naj bi soočili znanstveniki in astronavti... Druga sezona nas popelje nekaj let naprej, sicer še vedno spremljamo znanstveno ekipo in njihove izzive, hkrati pa Mars očitno postane zanimiv tudi komercialno, torej za velike korporacije.

V tej sezoni torej spremljamo korporacijo, ki pošlje na Mars svojo lastno ekipo, ki naj bi začela izkoriščat marsovske resurse. In tu, se mi zdi, so ustvarjalci serije komplet brcnili v temo. Izobraževalni vložki primerjajo izkoriščanje resursov na Marsu z naftnimi ploščadmi, življenje in izzive na Marsu pa s problemi, s katerimi se soočajo ljudje na A(nta)rktiki.

WTF, no. IMO je izkoriščanje virov z Marsa absolutno neprimerljivo s čimer koli, kar poznamo na Zemlji. Izkoriščanja "bogastva" na Marsu in prevoza tovora od tam na Zemljo ne moremo primerjati z osvajanjem Amerik in prevozom zlata čez Atlantik. Mars se nam približa na 50 milijonov kilometrov, kar je malenkost dlje kot tistih nekaj 1000 km čez Atlantik. Vzlet in pristanek na obeh koncih sta mal večji zalogaj, kot izplutje ladje. Če poleg tovora po vesolju prevažaš tudi posadko/potnike, je IMO zanesljivost današnjih vesoljskih plovil kvečjemu nekje na ravni lesenih barkač iz 16. stoletja, verjetno pa še celo nižje.

Vse to dodaja k stroškom. Jebela - kaj pa Mars ima, česar Zemlja nima? Načeloma sta bila ustvarjena iz istega protoplanetarnega diska iz istih elementov. Ma, četudi surovine na Marsu ležijo na površju in jih ni treba izkopavat v rudnikih, je moja ocena čez palec, da še dolgo ne bo ekonomske računice, da bi nekdo šel na železovo rudo nabirat/kopat na Mars.

Na Zemlji z razlogom uporabljamo tankerje za prevoz surovin iz enega konca sveta na drugega. Tanker, ki bo vozil med Zemljo in Marsom? Ga je treba najprej zgradit. Največja struktura, ki smo jo zgradili v vesolju in ki je za povrh omejena na LEO, je IIS in je mal večja od Airbusa A380 (od česar precejšen del odpade na solarne panele). In ima precej manj prostora, kot en povprečen tanker.

No, zdaj mora pa tak "tanker" še "pluti" med Zemljo in Marsom. Na Marsu morajo rakete porabit enormne količine goriva, da dvignejo tovor, na Zemlji je ta tovor treba varno spustit na tla... Pri čemer je pot med Marsom in Zemljo zaradi spremenljive oddaljenosti smiselna samo na vsaki dobri dve leti. Tankerji po oceanih in morjih na Zemlji vozijo vsak dan, non stop. Z veliko stopnjo zanesljivosti.

Skratka, ne vem komu, v ne vem kateri realnosti, pride na misel, da bo čez nekaj desetletij Mars zanimiv za komercialno izkoriščanje. Če bi diamanti ležali po tleh na vsaka dva metra, bi bilo še vedno ceneje kopat v obstoječih rudnikih na Zemlji, kot vozit jih iz Marsa!

Ne vem, no - a česa ne vidim? Če ne pogruntamo nekega revolucionarnega poceni pogona za vesoljska plovila... Resno, česa ne vidim, da se ustvarjalcem serije zdi verjetna tista različica realnosti, v kateri že čez par desetletij na Marsu lahko pričakujemo trumo podjetij?
- Hoc est qui sumus -

urbecar ::

Kakor jaz razumem je v igri kolonizacija Marsa. IMF se ukvarja s teraformingom, raziskovanjem biosfere oz iskanjem življenja na Marsu in podobnimi javnosti koristnimi stvarmi. Med tem pa korporacija pripravlja material za izgradnjo kolonij. Za širiokopotezne projekte predvidevam, da bi večina materiala morali izvirati iz Marsa. S tem ne samo da bi imeli neznansko prednost pred ostalimi tekmeci. Poleg možnosti prodaje teh materialov (na Marsu in ne na Zemlji) bi lahko gradili objekte po Marsu in s tem zakoličili nikogaršnjo zemljo.

Gre torej za klasično privatiziranje profita in nacionaliziranje izgube.

imagodei ::

Mogoče ima to malček več smisla (prodaja surovin iz Marsa na Marsu), ampak potem ne razumem, zakaj primerjajo izkoriščanje arktičnih zalog nafte za potrebe "civilizacije". Primerna primerjava bi bila, da bi z nafto, načrpano v arktičnem krogu, oskrbovali stalno kolonijo na Arktiki - ne pa da jo vozijo na jug v civilizacijo.

Prav tako: dvomim, da bi tako zgodaj po štartu kolonizacije Marsa (10-15 let od prve kolonije) dejansko lahko gor privabili popolnoma zasebne firme. Riziki so enostavno preveliki - če IMF ne dobi dovolj sredstev, če ne gradijo - potem je zasebna firma v izgubi. Gor moraš imet posadko, ki bo postavila bazo, jo vzdrževala, opravljala delo... Vse to stane. Dokler si odvisen od enega samega kupca, v okolju, kjer je možnost za katastrofo realna in vsakodnevna... Kaj preprosto se zgodi, da vsi kolonisti umrejo. Ali pa večina - preživelim pa hodi po glavi vse kaj drugega, kot pospešena gradnja, za katero potrebujejo surovine. Podjetje ala Lukrum iz serije potem lahko fabriko, v katero so investirali verjetno stotine milijonov, milijardo - zaprejo do nadaljnjega

IMO je bolj realno pričakovat, da bo kar nekaj desetletij to vsaj kakšno javno-zasebno partnerstvo, uradno ali neuradno. Podobno kot SpaceX. V takem dogovoru lahko potem podjetje tudi bolj na povodcu držiš, ko hoče samovoljno postopat.
- Hoc est qui sumus -

Izi ::

urbecar ima prav. Surovine iz Marsa so namenjene izključno kolonizaciji Marsa. Nič se ne bo vozilo na Zemljo.
V drugi sezoni gledano konflikt med "znanstveniki" in "gradbeniki". Isti konflikt, ki ga imamo tudi tukaj na Zemlji pri praktično vsakem projektu. Vsakič ko gradbeniki na kateremkoli projektu začno kopati morajo takoj ustaviti dela in pridejo "žličkarji" in upočasnijo projekt za kakšno leto, da z žličkami in zobnimi ščetkami pregledajo vsak kamenček posebej. Isto se bo verjetno dogajalo na Marsu. "Znanstveniki" in "Gradbeniki" so vedno bili in vedno bodo smrtni sovražniki.
Imagodej je tudi spregledal, da je žanr serije Sci-fi drama brez kakršnekoli omembe dokumentarca. Avtorji pač po najboljših močeh poskušajo predvidevati kaj se bo nekoč v prihodnosti dogajalo. Svoja razmišljanja vmes tehtno utemeljujejo tudi raznorazni strokovnjaki iz različnih področij.
Po moje je vse skupaj celo preveč idealistično. Če upoštevamo človeško naravo bo na Marsu že v nekaj desetletjih po začetku kolonizacije divjala vojna. Taka s strelnim orožjem. Najprej se bo pobijalo in rušilo, šele potem se bo lahko kaj gradilo. Tako je vedno bilo in se tudi v prihodnje ne bo spremenilo.

Egidij88 ::

Fargo, True Detective, Black Mirror, Better Call Saul. Čakam in trenutno ne gledam nič.

Konlov ::

Izi je izjavil:

Kaj bo vredno gledati čez ta novoletni mesec?
Tukaj je moj spisek:

Ali je to na HBO tudi kaj?

Goody ::

Ray Donovan letošnja je kar gledljiva ( za razliko od lanske ki je bila polom)

Outcast ::

Končno pogledal prvo sezono Atlante...uf res zelo dobra in predvsem sveža, z zelo tipičnim humorjem!

Samo potrjujem dobre ocene tukaj gor...vedel sem že po prvem delu da je top! Pomoje si bom drugo sezono prišparu za praznike;)

leiito ::

Escape at Dannemora tudi ohranja nivo, Ben Stiller je nadarjen režiser, kar sicer vemo že iz Zoolander in Tropic Thunder, predvsem pa navdušuje Paul Dano v vlogi Davida Sweata, gladko parira Beniciu del Toru, kar ni ravno mačji kašelj.

webmaher ::

@lejito ni kaj dodati :)

meho7 ::

Nova netflix crime docu serija The Innocent man

Yossarian ::

Je še kdo razočaran nad koncem Nightflyers? Konec, kot da bi gledal mehiško nadaljevanko.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.
««
211 / 301
»»