» »

Drupal 6 & 7

Drupal 6 & 7

Kurzweil ::

Od dneva izida Drupala 7 me vsak dan malce cuka, da bi se malce z njim poigral, malce sem bral po forumih, malce po tutorialih in me je zelo prepričal. Kogar zanima naj le poskusi online demo na Drupal gardens .
Nažalost pa nimam izkušenj z Joomlo, Wordpressom, Pri Drupalu pa se bo to zagotovo končalo, rabimo samo nekaj začetne stimulacije...

Glede na to da je pri nas že kar lep community mislim, da je Drupal zadeva na katero gre resno računati (se zavedam da se ni začel s 7).

Sem pa malce za test naredil čisto osnovno/primitivno HTML stran, ki je recimo strukture kot je vidno na spodnji sliki:

Pomembna je modro označena celica s tekstom



Sedaj pa bi rad na najlažji način v to celico recimo preko CMSa (Drupala) dal tekst, ki bi ga pač preko Drupala lahko seveda spreminjal, prav namerno bi rad da je ostala stran HTML in nima veze z Drupalom - torej samo celica ki je modro označena.
  • zavaroval slike: bluefish ()

HardFu ::

in kaj ti brani?
http://codeable.io

Kurzweil ::

Moje limitirano znanje...

Če gremo po vrsti:

1. Najprej namestim Drupal 7 na server v mapo strani, nad katero bi rad manipuliral
2. Nastavim podatkovne baze, strani,...
in tu se stvar konča...

Nekoč sem delal z primitivnim CMSom kjer sem v HTML (kot je recimo označena celica v 1. postu) includal določeno .php datoteko, ki je izpisovala tekst, ki sem ga shranil s CMS vmesikom.

Kot rečeno me zanima kako najčažje pridem do tega, da bom lahko v prej omenjeno celico samo vstavil tekst (in ga seveda kasneje tudi spreminjal) - HVALA.

AndyS ::

Nrediš novo temo, določiš regije, ki jih rabiš (če jih), na primerno mesto dodaš par že pripravljenih klicev funkcij in tjt. Najlažje boš vse to spoznal prek kakega tutoriala na Drupalovi strani. Za verzijo 6 so imeli VSE, za 7 še nisem pogledal..

Kurzweil ::

Lahko kot novo temo odprem kar obstoječi HTML ?

HardFu ::

Si probal dokumentacijo prebrat?
http://codeable.io

Kurzweil ::

Iskal v googlu (vse mogoče termine ki bi se nanašali na to), na forumu, preletel dokumentacijo, celo nek .pdf od community (help, tutorials) pregledal pa nič našel. Očitno me je malce varal občutek glede communityja v Sloveniji ali kakšnega supporta, na oko izgleda precej preprosto ampak očitno da ni, upam da se mi nebo že na začetku ustavilo, ni vrag da nebi kdo vedel...

AndyS ::

Lej... skoperi obstoječo temo pa jo spreminji potem po mili volji... Drugače pa nejprej povej za kater drupal si se odloču pa ti pomagamo, sam začetki so bolj kot ne isti...

Za 6 ti lahko potem tudi bolj obširno kaj povem

Kurzweil ::

Odloču sem se za Drupal 7

Kurzweil ::

Ker je Drupal 7 še nov, jaz pa sem šele na začetku bo super tudi če kdo pove kako v Drupalu 6...

@AndyS, kaj to pomeni da morem svoj obstoječi .html shraniti kot template, ali lahko odprem kar .html? ...verjetno mi treba na novo oblikovati strani ali pač?

Vice ::

datoteka ne more biti .html !

Kurzweil ::

datoteka ne more biti .html


To je de facto? To me je zanimalo, očitno da Drupal le ni tako fleksibilna zadeva, kaj sedaj to pomeni še vedno nimam odgovora... da moram obstoječi .html spremeniti v temo/template in ga bom šele potem lahko urejal pa čeprav gre samo za eno celico .html obstoječe datoteke?

Oz. bom vprašal drugače, kako bi vi najlažje iz obstoječe strani prišli do tega, da bi samo v eno celico dodali nek include od Drupala ali kako pač gre pri Drupalu ali bi izbrali kakšno drugo alternativo (preprostejšo), seveda mora biti CMS vsaj na ta tem nivoju da lahko vstavljam slike in video naprimer malce bolj advanced kakor oz. da imam veliko vpliva na samo obliko teksta (barve, velikost, po možnosti senčenje, izbira fontov) kar recimo pri nekih preprostejših CMS (php) skriptah ni mogoče....

Torej kako v Drupalu ?

AndyS ::

http://drupal.org/theme-guide/6-7

Lepš in lažje skor ne more bit razložen... Očitno je 6 in 7 isto.. Če ti kaj ni jasno, kar vprašaj

Vice ::

Kurzweil je izjavil:

datoteka ne more biti .html


To je de facto? To me je zanimalo, očitno da Drupal le ni tako fleksibilna zadeva, kaj sedaj to pomeni še vedno nimam odgovora... da moram obstoječi .html spremeniti v temo/template in ga bom šele potem lahko urejal pa čeprav gre samo za eno celico .html obstoječe datoteke?

Oz. bom vprašal drugače, kako bi vi najlažje iz obstoječe strani prišli do tega, da bi samo v eno celico dodali nek include od Drupala ali kako pač gre pri Drupalu ali bi izbrali kakšno drugo alternativo (preprostejšo), seveda mora biti CMS vsaj na ta tem nivoju da lahko vstavljam slike in video naprimer malce bolj advanced kakor oz. da imam veliko vpliva na samo obliko teksta (barve, velikost, po možnosti senčenje, izbira fontov) kar recimo pri nekih preprostejših CMS (php) skriptah ni mogoče....

Torej kako v Drupalu ?


Hmmm na kratko... Vidim da nimaš niti osnovnega znanja programiranja. Pozabi na .html datoteko. Za to kar želiš potrebuješ malo osnov v php-ju. Da boš lažje zastopil kako deluje durpal poglej najprej ta link http://realtech.burningbird.net/live-dr... potem pa se poglobi v tistega ki je post višje. Bolj simple kot je to v Durpalu ne more biti.

Kurzweil ::

Že od samega začetka pravim, da je ravno v tem fora da HOČEM da ostane .html in bi rad samo v eno celico dodal CMS od Drupala vse ostalo statično, samo ena celica (na sliki) bi rad da je pod Drupalom, prebral sem vse kar ste navedli ampak ni odgovora...

AndyS ::

Če boš za to uporabil Drupal, je tako kot bi dal motor od ferrarija na moped. Ne rečem, da se ne da, vendar je overkill tako po moči kot po delu...

Za ta problem ti priporočam kaj drugega...

Kurzweil ::

AndyS je izjavil:

Če boš za to uporabil Drupal, je tako kot bi dal motor od ferrarija na moped. Ne rečem, da se ne da, vendar je overkill tako po moči kot po delu...

Za ta problem ti priporočam kaj drugega...


Naprimer kaj bi to bilo, kot rečeno rabim samo to da lahko urejam tekst malce bolj napredno, dodajam slike in video, da je zadeva brezplačna (ne pušča kakšni powered up napisov) in da je enostavno urejati več strani pod enim vmsenikom, nekoč sem se igral s Cutenews php skripto in je zelo omejena, bi bilo zelo priporočljivo da se zapisuje v datoteko ne v podatkovne baze - hvala za predloge.

AndyS ::

Ja vsaka brezplačna zadeva, ma vsaj kakšen reklamni napis za svojo tehnologijo.. To že nekatere licence same zahtevajo..

Inštaliraj si Wordpress in nato defaultno temo twentyten nadomesti s svojo - še lažje: pomeči ven česar ne rabiš in nato prialgodi svojemu izgledu (bodi pozoren na klice funkcij za prikaz menija in postov ali vsebine posta).. Če ti res ne bo šlo mi boš poslal svoj html, pa ti bom jaz priredil temo...
Nočem, da je slišati žaljivo, ampak strežnik s PHP in mySql imaš ane (magar lokalno)?

LP

Kurzweil ::

Imam oboje...

Vice ::

1. najbolj primitivna možnost je uporaba iframe-a
Za boljše, tehnično pravilne in tudi logične rešitve pa pozabi samo na html datoteko. Ne moreš iz jabolka narediti hruškov sok. Lahko pa se butaš z glavo v zid, če misliš, da boš prišel skozi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Drupal pomoč prosim

Oddelek: Izdelava spletišč
232680 (1791) Kurzweil
»

Izbira CMS aplikacije

Oddelek: Izdelava spletišč
264141 (3396) Netrunner
»

Kateri CMS uporabljate ??

Oddelek: Izdelava spletišč
317605 (6842) lexios
»

Izšel je Drupal 7

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
167132 (5344) CvEtKo

Več podobnih tem