» »

DVB-T videorekorder?

DVB-T videorekorder?

Tero ::

Obstaja kaj takega? Sicer predvidevam da obstaja kak dvb-t sprejemnik z trdim diskom, vendar mene zanima če obstaja kak ko bi recimo snemal na dvd-je, ali kak drug poceni fizični medij. Dedek si je namreč večkrat snemal razne oddaje na VHS kasete in pol dal v arhiv (ima več kot 100 kaset doma :O ) In bi to rad nekako nadaljeval. Sicer ena ideja je da bi kupil še en dvb-t sprejemnik in ga priklopil na videorekorder. Smo pa le v letu 2011 in me zanima če obstaja kaj boljšega kot VHS. Sicer ena ideja je uporaba pc-ja, samo to je prezahtevno za dedka.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Alexius Heristalski ::

Uf, težka bo. DVD in videorekorderji so out, možnost, da najdeš kaj takega, je majhna. Zdaj so v modi sprejemniki DVB-T, ki znajo snemati na USB disk, kupiš še en velik zunanji disk, pa imaš.

Recimo tale.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

tony10 ::

starost je žalost, tko pač je. Starejši ljudje so navajeni neke stvari iz 80 let in jih velikokrat ne morš premaknt za 1 mm...

Tko kot ti je Alexius svetoval - kupi DVB-T sprejemnik z možnostjo PVR-ja; torej snemanje na USB ali trdi disk in je zadeva rešena, stane pa cca 50EUR.
kruha in iger

Tero ::

Tile snemalniki snemajo na usb ključke? Tako da bi pol recimo imel dedek velik kup usb kljčkov? (za vsako oddajo enega)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

baltso ::

Vsa zadeva se posname na usb ključ/disk in tam tudi ostane. Dedek nato iz menuja izbere posneto oddajo, ki jo zeli ponovno pogledati.
V bistvu lažje ne gre.

Tero ::

Hmja samo njemu je bolj kot gledanje tega kar je posnel bolj zanimivo zbiranje medijev kot hobi in pravzaprav zelo redo kdaj gleda sploh kaj. (tako kot recimo nekateri zbirajo značke ali znamke čeprav ni nobene koristi od tega) Želi pač met en fizičn medij za eno oddajo. Sicer to bi mogoče šlo če bi kupil ogromno poceni usb ključov in mel enega na oddajo, samo se mi ta metoda ne dopade najbolj...

DVD snemalniki spet niso tako zastareli. Kaj res ni nobenga ko podpira dvb-t??!? To bi bila idealna rešitev za njega.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

Gregor P ::

Torej na širšem trgu očitno so DVD snemalniki, ki podpirajo tudi DVB-T (toda vprašanje, če tudi slovenski standard - MPEG4 itd.):8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

xyd1 ::

Usb dvb-t kartica, snemaš na računalnik, zapečeš na dvd.
Snemaš na usb, nato pa ga preneseš na računalnik in zapečeš.

Ne vem če je ekonomska računica za vsako oddajo drug usb ključ, mislim da te vseeno pride ceneje, če zapečeš na dvd :)

Tero ::

Cjo dedek mi že vsak dan gnjavi, ker mu še to nisem zrihtal. Sem gledal in skoraj noben dvd recoder ne podpira mpeg4 ali ga jaz ne znam najt. Še kakšna ideja?
Kot sem reko uporaba pc-ja ni primerna ker je to prekomplicirano. Snemanje na disk ali usb tudi ne, ker hoče imet eno oddajo na enem fizičnem mediju.
Čist sem obupan, nevem kaj bi mu še predlagal.
Če bi le obstajal dvd rekorder ki podpira naš standard bi bilo idealno, a takega nikjer ne najdem. :(
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

kurjač ::

Mogoče gre na običajni DVD rekorder z priklopom preko skarta. To pomeni, da kar trenutno gledaš tudi posnameš. Antenski prikljućek imaš samo na TV. Zakasnjeno snemanje pri ugasnjenem TV odpade.

neres ::

DVB-T sprejemnik -> SCART -> DVD rekorder -> SCART -> TV. Če pa že ima TV z DVB-T potem sprejemnika ne rabi.

DVD rekorder, ki bi snemal DVB-T, je eksotika, katere normalni ljudje ne potrebujejo in zato je tudi ponudba slaba. ;)

delfin ::

Za dedeka bi bil najprimerneši DVD snemalnik. Priključiš ga na TV, snemaš in shranjuješ na trdi disk. Z diska lahko predvajaš ali pa kopiraš na DVD ploščo. Pri nakupu pazi na dvoje: zmogljivost diska, ta je lahko od 18 do 300 ur (kar določa ceno)in katere sisteme podpira TV n.pr. Smartlink, Megalogic in drugi sistemi (odvisno od znamkle TV, kar najdeš v navodilu za uporabo TV). Te karakteristike mora imeti tudi DVD snemalnik. DVD snemalnik lahko uporabljaš tudi samo za predvajanje DVDejev. Ker imaš videorecorder, ga lahko priključiš na DVD snemalnik, tega pa na TV. V videorecorder vloži kaseto, vse aparate poženi in obenem, ko predvajaš kaseto, jo lahko tudi posnameš na trdi disk v snemalniku. S trdega diska pa potem na prazno DVD ploščo. Mislim, da bo dedek s tem zadovoljen. Vse druge možnosti, ki obstajajo, so zahtevnejše. Nekaj podobnega so ti tudi drugi svetovali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalni TV sprejemnik/komunikator...

Oddelek: Zvok in slika
132810 (1072) Bezukhoff
»

digitalni sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
328993 (6538) 6151
»

DVB-T mpeg/4 snemalnik

Oddelek: Zvok in slika
458043 (4868) stefp
»

TV Star T1000 - DVB-T in media predvajalnik

Oddelek: Zvok in slika
309263 (7627) asterix2000
»

Kaj kupiti za snemanje nadaljevank na pop tv

Oddelek: Kaj kupiti
316490 (5648) Spajky

Več podobnih tem