» »

prestashop težava nujno

prestashop težava nujno

valter76 ::

Pozdravljeni !

Pred nevi sem pričel s postavljanjem spletne trgovine (prestahop )
Počasi sem prevajal in urejal trgovino po mojih potrebah oz ženinih potrebah .
No včeraj sem kod kaže nekaj zamočil ,verjetno v bazi sem nej zbrisal kar nebi smel ,vendar nimam pojma kaj.
Torej če denimo kupec se prijavi in opravi nakup vse lepo in prav do zadnjega koraka ko klikne
potrdi nakup-naročilo.

Takrat se na strani pojavi napis:
Some parameters are missing.


Sicer kupcu na njegovem računu piše kaj je kupil ,problem pa je da ne dobi maila z podatki .
V čem je težava ,problem.

Hvala !
stran:
http://nohti-fantazia.si/e-shop/
odgovor mi lahko pošljete tudi na valterpetra@yahoo.com

Wox ::

Dostavo imaš pravilno definirano? Drugače pa vprašaj na uradnem forumu.
Commodore 64

bastadu ::

Tudi sam sem se lotil izdelave trgovine s pomočjo Prestashop-a in sem naletel na nenavadne težave. In sicer najprej sem zadevo testno postavil na mojem lokalnem serverju in lokalno zadeve testiral in nisem imel nekih pripomb. Potem sem zakupil gostovanje na domovanje.com, naložim gor stran in imam pri administraciji nenavadne težave, npr. pri dodajanju SLO jezika mi vrača error "An error occurred while creating object. lang ()" in noče shraniti slik zastave. Tudi če hočem kater drug jezik spremijati mi vrne enako napako ob pritisku Save. Na lokalni inštalaciji me je Slovenščino dodalo avtomatsko (na zadnji čisto sveži verziji PrestaShop™ 1.4.0.17) na tej oddaljeni pa nikakor ne.
Naj še povem da sem pravice za pisanje v direktorije na strežniku uredil v skladu z zahtevami Prestashopa ...

Pa še eno vprašanje: katero pravilo za razvrščanje znakov uporabiti za bazo? Stran imam namen narediti v SLO in EN jeziku ...

Housy ::

bastadu je izjavil:

Pa še eno vprašanje: katero pravilo za razvrščanje znakov uporabiti za bazo? Stran imam namen narediti v SLO in EN jeziku ...


Nisem sicer siguren, vendar mislim, da moraš izbrati utf8_general_ci.

Lp, Housy

bastadu ::

Sem nastavil na utf8_general_ci in zaenkrat nimam na sami strani ni problemov s prikazom znakov, imam pa probleme pri kreiranju PDF dokumentov, ki namensto šumnikov prikazujejo druge čudne znake ... Morda ve kdo, kaj je potrebno storiti za pravilen prikaz šumnikov v PDFih?

AndyS ::

Ja, dodati moraš pisave, ki podpirajo naše znake.. Išči z googlom za prestashop šumnike in pisave ArialMT in kodiranje cp1250

bastadu ::

Hvala za pomoč, že deluje! ;)

PajekPlus ::

bastadu je izjavil:

Hvala za pomoč, že deluje! ;)



Ne najdem, kje spremeniti encoding v CP1250 in font. Prosim za pomoč. Hvala.

misko20 ::

Pozdrav,
naletel sem na težavo, ki je ne znam odpraviti. Rabim pomoč pri modulu COD (cash on delivery za prestashop verzija 1.4.6.2.). Zadeva je čudna: vse dam lepo v košarico, se vse izpiše, ko pridem do naročila da izberem COD način plačila (edini način zaenkrat), mi sicer se košarica izprazni, ne dobim pa nobenega meila s predračunom in niti errorja ne dobim v admina in stran se čudno pokaže: vidi se samo zgornjih cca. 4 cm strani-menu, logo, search, header.
Kaj narediti? Nisem pa ravno mojster za php.

vienno ::

Da ne odpiram nove teme...

Ko hočem naložit izdelke iz CSV filea se vse lepo uvozi razen slik. Ne vidim jih ne v backoffice-u ne v trgovini. Linki so v pravilnem formatu (link1,link2,link3,...). Zdaj me pa zanima, če moram imet slike mogoče prej naložene na serverju ali je ok, če imam slike direkt iz spletne strani mojega dobavitelja (primer: http://mojdobavitelj.com/slike/ipad.jpg...

Hvala za nasvete!
http://flexkom.si
Prihaja FlexKom, najboljša poslovna priložnost današnjega časa!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prikaz Č na forumu

Oddelek: Programiranje
211966 (1565) nightrage
»

MySQL php težava!

Oddelek: Izdelava spletišč
8852 (639) Estreznik
»

Šumniki in MySql

Oddelek: Izdelava spletišč
196504 (6041) SPEEEED
»

utf-8 in dolzina polja v mysql

Oddelek: Izdelava spletišč
103561 (3311) tmz
»

MySQL in czs

Oddelek: Izdelava spletišč
423486 (2576) krho

Več podobnih tem