» »

Firefox v Evropi prehitel Internet Explorer

1
2
3

PrimozR ::

PARTyZAN je izjavil:

To, da Flash povzroča težave je FF problem?

Očitno je, če v FF-ju Flash filmčki štekajo, ta isti pa v Chrome delujejo popolnoma gladko. Istočasno.

techfreak :) ::

To ni nič novega. Meni je na malo slabšem računalniku Youtube HD video v IEju štekal, v Chromu pa je predvajalo gladko. Očitno ima Chrome drugače vgrajen Flash player oz. ima spremenjeno verzijo.

PARTyZAN ::

PIPI: V FFju mi še nikoli YT ni štekal. Res.

PrimozR ::

Jah super zate, moja opažanja so pa da je CHrome bolj stabilen in neprimerno hitrejši (ter bolj funkcionalen) od FF-ja.

Poldi112 ::

Tvoja opažanja so napačna :)
Glede tega da je Chrome bolj funkcionalen od FF-ja, a lahko daš par primerov?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

PrimozR ::

Torej številka 5, napisana na papir, dejansko ni 5 ampak pomeni 4? o_O

Omnibox, falsh filmčke pri menjavi oken (ko prestavljaš tab) ne prekine (v FF jih), mnogo boljši interface za deljenje okna na polovico širine zaslona, instant, a sem rekel Omnibox?

PARTyZAN ::

PIPI:
-Uporabljaš fullscreen na 1920x1200/1080 zaslonu. Sam si si kriv.
-Chrome res renderira strani hitreje, priznam. Ta razlika bo občutno manjša z izzidom FF4.
-O stabilnosti FFja rajš nebi, glede na to, da se mi sesuje em ... 2x na leto? Pa še to je bilo verjetno na začetku leta, še preden so dodali plugin container. Po tem ... nikoli.
-Funkcionalen? Popolnoma zgrešeno. Out of the box mogoče, prilagojen ... nikoli. In spet, FF4 prinaša kar nekaj novih featurov.

Mogoče je teb Chrome neverjetno pisan na kožo. Meni in še marsikomu ni. Ubistvu vanilla browser mi ni všeč prav noben. Tudi FF ne. Ampak čar FFja je v njegovi prilagodljivosti. FF4 sem si "zmodal" točno tako kot mi paše, Chroma in Opere nisem mogel.

Mimogrede: Sam tabov nikoli ne vlečem v novo okno, ker ne čutim potrebe po tem. Z FFjem imam brez težav odprtih po 30+ tabov in vse na dosegu enega klika. Multi row tab bar ... že kdaj slišal? Chrome recimo zna tabe samo stiskati v nedogled. Ko sem na ta issue bral odgovore Chrome razvijalcev je bilo vse v stilu ... tega nebi smel počet. Tega se ne dela in tako dalje.

techfreak :) ::

-Uporabljaš fullscreen na 1920x1200/1080 zaslonu. Sam si si kriv.

Zakaj? Poleg tega tudi ne moreš veliko zmanjšati, ker vedno več uporabnikov uporablja večjo resoluciji in tudi spletne strani se počasi prilagajajo na to. Zaenkrat še nisem naletel na kakšne težave pri brskanju po internetu, torej očitno je 1920 kar v redu.

-O stabilnosti FFja rajš nebi, glede na to, da se mi sesuje em ... 2x na leto? Pa še to je bilo verjetno na začetku leta, še preden so dodali plugin container. Po tem ... nikoli.

Meni se večkrat kot 2x na leto pa ga uporabljam izključno ko kaj testiram z firebugom. Na Chromu se pa sesuje samo en tab in ne celoten brskalnik, če že gre kaj narobe.

-Funkcionalen? Popolnoma zgrešeno. Out of the box mogoče, prilagojen ... nikoli. In spet, FF4 prinaša kar nekaj novih featurov.

Chrome je funkcionalno popolnoma delujoč out of the box in večini uporabnikov ponuja vse, kar potrebujejo. Poleg tega ne zaseda zaslona z nepotrebnimi vrsticami in dodatki.

Lion29 ::

pa tko cist mimogrede, chrome ima tudi cel kup uporabnih dodatkov
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

Utk ::

Jaz bi samo rad vedel kaj "power userji" delajo z web browserjem. Sej je samo faking browser, dižus krajst, kaj pa lahko delaš z njim? Ali se pod to šteje že če firebug vklopiš? Če imaš 300 tabov odprtih in 50 extensionov inštaliranih, pa nisi noben "power user", ampak nekaj drugega, za katere so že ustanovljene klinike po svetu.

Drugač je pa ta raziskava brez veze, ker sigurno je izbor strani tak, da je FF zmagal, a ne, linux ljubci?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

PrimozR ::

Zakaj je odprto veliko število tabov nekaj čudnega??

Ja, browser je večino časa na full screen na 1920 x 1200. Ampak potem lahko zagrabim tab, ga vržem na sredino enega izmed pokončnih robov in dobim dve side by side okni, razdeljeni po sredini. Na levi gledam forum/facebook/whatever, na desni se mi vrti recimo youtube video. Podobno lahko naredim, če hočem zraven gledati kaj drugega, recimo film v VLC-ju, če spremljam debato na IRC-u, itd. itd.

Ne vem zakaj ne bi imel browserja na full screen, ker itak praktično moraš imeti vsaj 1280 px širine (1920 je za side by side kvečjemu rahlo ozek) za večino strani, višino pa itak izkoristiš celo. Tako da ti tistih 500 pikslov širine ne predstavlja pretirano uporabnega prostora za kaj drugega. Pa če se koncentriraš le na web ti tistih 500 px le jemlje pozornost (odvisno kaj se tam skriva).

GLede sesuvanja sem svoje že povedal, nekako si pa zgrešil omnibox. Že samo z njim se Firefox popolnoma skrije, ker nekajkrat pohitri browsanje oz. iskanje. Pa verjamem da v FF-ju ne menjaš tabov ker je v FF-ju to početje fakin tečno. V Chrome ni. Eden izmed tistih primerov ko se nečesa navadiš, ker je omogočeno in enostavno.

Utk je izjavil:

Drugač je pa ta raziskava brez veze, ker sigurno je izbor strani tak, da je FF zmagal, a ne, linux ljubci?

http://gs.statcounter.com/faq#methodolo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Utk ::

Veliko število tabov ni čudno, pretirano število pa je. Ne vem pa kdo se lahko znajde iz 100 tabov. Se grem stavit, da prej preko googla najdem tisto stran, kot tist odpre pravi tab. Sploh pa ne vem zakaj bi rabil ~100 tabov naenkrat. To ni strašno učinkovito, čeprav nekateri mislijo da je.

PrimozR ::

Če si ne znate predstavljati situacije s 100 odprtimi tabi še ni razloga, da ne obstaja. Morda res prej najdeš na Googlu, kaj pa če si ne zapomniš, da to stran sploh moraš iskati?

EDIT: sicer pa obstaja plug-in Showcase ki olajša iskanje oz. razvrščanje tabov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

PARTyZAN ::

Ni učinkovito, če imaš slab tab managment. Drugače pa pomaga, da imaš stvari na dosegu enega klika. FF4 "panorama" funkcija te zadeve vizualno olajša. Sicer je potrebno več klikat, ampak se znebiš multi-row tab bara z majhnimi zavihki.

pa tko cist mimogrede, chrome ima tudi cel kup uporabnih dodatkov


... ki so inferiorni FF counterpartom.

@techfreak: Spletne strani "prilagojene" widescreen zaslonom enostavno omejijo širino vsebine. To jaz delam z nemaksimiranim oknom. Brati pri taki resoluciji iz ene strani na drugo je pa enostavno idiotizem.

Chrome je funkcionalno popolnoma delujoč out of the box in večini uporabnikov ponuja vse, kar potrebujejo. Poleg tega ne zaseda zaslona z nepotrebnimi vrsticami in dodatki.


Guess what, FF tudi. Za večino uporabnikov, seveda. UI je še star, ampak se da z dvema klikoma znebit bookmark bara in menubara. Že samo brez menubara imaš precej podobno višino od vrha do vsebine kot Chrome. Pazi to, brez dodatkov. Also ... FF4? UI revmap pa to? Ni ravno fer primerjava, no.

Aja, Firebug ni ravno dodatek, ki bi ga hotel imet v casual browserju. Stvar upočasni browser ... preverjeno. To si daš samo v development profil.

PIPI: Ti in tvoj omnibar. V FFju ima search okence podporo tudi za suggestione. Meni zadostuje, verjamem pa da je zadeva rešena bolje pri Chromu. Ampak hej, to ni feature, ki bi me premamil na drugo stran, žal.

Lion29 ::

omnibar je noro dober
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PrimozR ::

PARTyZAN več kot očitno je, da ne poznaš pomena Omnibara. Suggestioni so le prdec v morje zmogljivosti.

PARTyZAN ::

Verjamem. Ampak Omnibar je tudi prdec v morje kvalitet, ki jih ima browser. Meni je za ta feature pač ... vseeno.

Lion29 ::

seveda ti je vseno, ki ga nimas :D
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PARTyZAN ::

Fail troll fails.

PrimozR ::

Niti ne. SI ne moreš predstavljati kako popizdevam v FIrefoxu, ko npr. napišem v URL bar 1280/4, ven mi pa vrže 'cannot connect to site 1280'. GLej ga zlomka, v Chrome se mi lepo odpre GOogle z izračunom. Da ne omenjam recimo pretvrob xxx pounds in EUR. Spet 'cannot connect to http://www.xxx pounds in EUR.com/'.

Lion29 ::

maja, sej FF ima zgoraj google iskalnik je rezultat skroraj isti
Founder and CTO @ Article-Fatctory.ai

PARTyZAN ::

Bravo pipi, našel si feature, ki je v primerjavi z FF counterpartom identičen. Tako kot je že Lion napisal pred mano, je rezultat enak če to butneš v search bar.
 ;>

;>



Ti mi recimo pokaži screenshot z petimi vrsticami tabov, ki imajo minimalno širino 45px. Ali pa mi linkaj adblocker, ki je vsaj tako kvaliteten kot je ABP za FF.

...no to igro se greva lahko v neskončnost, right? In po IRC pogovoru mi je jasno, kakšen "patron" si, tako da je vseeno kaj tukaj pišeš od zdaj naprej ;). Sej je bilo fun, ampak bistva fanboyu pač ne moreš dopovedat nikoli.

techfreak :) ::

Pri FF imaš dva ločena okna, pri Chromu je pa skupaj in še mogoče malo boljše.

Zakaj bi pa rabil Adblocker? Večina strani se naloži skoraj enako hitro, tako da s tem ni veliko težav.

Poldi112 ::

Čakaj, ti misliš da mi blokiramo oglase ker se nam smili BW?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Gandalfar ::

Ce bo kdo rabil, meni AdBlock za Chrome - https://chrome.google.com/webstore/deta... deluje skoraj tako dobro kot APB tako da sem zadovoljen.

PrimozR ::

V bistvu sem po želji imeti omnibox tudi v FF namestil en add-on, ki združi search bar in URL bar. Včasih deluje. Večinoma ne. Vseeno se pa tudi z namenskim search oknom iskanje v FF-ju ne more primerjati z Omniboxom.

Dr_M ::

PrimozR je izjavil:

Še kdo naj mi reče da je Firefox dober browser pa ga pošljem nekam. Zadeva se z 80 tabi usuje praktično takoj po odprtju. Totalno neuporabno.

Žolč izlit.



Sori, malo pozno.

FF je najboljsi browser :))
Ceprav je 4 prevec Chromeu podobna, kar je izjemno slabo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gruntfürmich ::

Dr_M je izjavil:


FF je najboljsi browser :))
Ceprav je 4 prevec Chromeu podobna, kar je izjemno slabo.

ja, ja, jst isto pravim. kdor želi imeti ch naj ga ima, ne pa da ff tangira k ch...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Bor H ::

Poldi112 je izjavil:

Čakaj, ti misliš da mi blokiramo oglase ker se nam smili BW?


Jst bi blokiranje oglasov tretiral kot piratstvo, če ti stran ni včeš (pa naj bo zaradi vsebine ali oglasov) je ne uporabljaj, imaš zastonj alternative (ala wikipedia), če pa misliš, da lahko se sam odločiš, da stran ne bo imela prihodkov od oglasov je pa to navadna aroganca. Verjamem, da potem tudi STju (ki zaradi tvojega blokiranja oglasov ne dobi dinarčkov za svoj BW) nakažeš mesečno kak €, prav tako tudi vsaki drugi strani.

techfreak :) ::

To ni piratstvo, ker je odvisno od uporabnika če ga želi videti. Enako kot pri vseh drugih oglasih.

PrimozR ::

Oglasi omogočajo uporabniku brezplačno vsebino. Če bi bile pa strani plačljive bi pa vsi jamrali.

Poldi112 ::

Bor H je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Čakaj, ti misliš da mi blokiramo oglase ker se nam smili BW?


Jst bi blokiranje oglasov tretiral kot piratstvo, če ti stran ni včeš (pa naj bo zaradi vsebine ali oglasov) je ne uporabljaj, imaš zastonj alternative (ala wikipedia), če pa misliš, da lahko se sam odločiš, da stran ne bo imela prihodkov od oglasov je pa to navadna aroganca. Verjamem, da potem tudi STju (ki zaradi tvojega blokiranja oglasov ne dobi dinarčkov za svoj BW) nakažeš mesečno kak €, prav tako tudi vsaki drugi strani.


Jaz bi izlet do hladilnika/stranišča/menjava kanala..., ko so sredi filma po tv reklame tretiral kot krajo. Imaš zastonj alternative (videoteka), če pa misliš, da se lahko sam odločiš, da tv postaja ne bo imela prihodkov od oglasov je pa to navadna aroganca. Verjamem, da potem tudi POP-tv-ju (ki zaradi tvojega ignoriranja oglasev ne dobi dinarčkov za svoje frekvence) nakažeš mesečno kak €, prav tako tudi vsaki drugi tv postaji.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bor H ::

Ne gledam TVja razen občasno kakšen prenos tekem, takrat pa ne menjam kanala ker se mi ne da. Kot rečeno, oglasi omogočajo preživetje spletnim stranem, če oglase blokiraš ubijaš spletno stran.

Poldi112 ::

Ja? Edino pravilno. Ker te strani ubijajo uboge tiskane medije.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

mtosev ::

Tiskane medije ubija to da niso brezplacni
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Bor H ::

Ja, pa tv, tv pa ubija kino, kino pa ubija koncerte... dej ne delaj se neumnega no

Poldi112 ::

Ti si tisti ki se dela neumnega in enači blokiranje oglasov s piratstvom. Jaz ti pa samo skušam dopovedati, da stvari niso tako črno-bele, kot si ti predstavljaš.

Nič nimam proti temu, da ti gledaš oglase in da strani živijo od tega. Če uživaš v tem še toliko bolje. Sam sem enostavno imel dovolj, ko je en rdeč utripajoč oglas zasedal več širine kot samo besedilo, ki me je zanimalo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

lufthammer ::

...,ko je Internet Explorer izgubil svojo dominantno prednost na enem izmed večjih teritorijev.
... kdaj bo Internet Explorer izgubil prevlado na enem izmed večjih ozemelj.

Pipiju en minus za geografijo.

Europe is the world's second-smallest continent by surface area, covering about 10,180,000 square kilometres (3,930,000 sq mi) or 2% of the Earth's surface and about 6.8% of its land area.

pravi Vikipedija.

Bor H ::

Ampak to ne spremeni, da tako kot pri piratstvu jemlješ zaslužek nekomu, ki nekaj naredi. Pač od nekoga je poslovna strategija, da ti proda za nekaj EUR ali za naročnino, drugi bo serviral oglase. Če se s pogoji ponudnika ne strinjaš (in če ima nekdo oglase na strani potem hoče da jih gledaš) pač ne uporabljaš njegove storitve (igre, glasbe itd.). Ni blazne razlike.

Poldi112 ::

Pokaži mi pogoje uporabe slo-tech-a, kjer je zapisano, da ne smem blokirati oglasov. Ali Slashdot-a. Ali BBC-ja. Ali ...

Pa mimogrede, sam na svoji strani/blogu nimam oglasov. Pač imam stvar ljubiteljsko in sam krijem stroške, ker preziram reklame skoraj tako močno, kot pravičnike, ki me skušajo prepričati, da sem lopov, ker jih ne gledam.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Bor H ::

Ti me kar preziraj če želiš, ne bom zaradi tega nič slabše živel. Če lahko ti ljubiteljsko stvari počneš pol kul, nekateri pa pač ne morejo živeti od zraka in mavric. Veliko strani se obrača v smer "brezplačno z oglasi" ali pa "plačljivo brez njih". Če nisi totalen debil pol lahko zračunaš 1+1

Poldi112 ::

Večina strani nima možnosti plačevanja naročnine, tiste ki jo pa imajo pa pri tem niso blazno uspešne.

Ampak kot rečeno, vas - recimo vam poprečni uporabniki - je še vedno dovolj, da strani lepo preživijo brez nas, uporabnikov adblock-a. Ne preziram pa tebe kot osebo ampak tvoje radikalno mnenje in tvoje bolne želje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

PrimozR ::

lufthammer je izjavil:

...,ko je Internet Explorer izgubil svojo dominantno prednost na enem izmed večjih teritorijev.
... kdaj bo Internet Explorer izgubil prevlado na enem izmed večjih ozemelj.

Pipiju en minus za geografijo.

Europe is the world's second-smallest continent by surface area, covering about 10,180,000 square kilometres (3,930,000 sq mi) or 2% of the Earth's surface and about 6.8% of its land area.

pravi Vikipedija.

Kolikšen je pa delež svetovnega prebivalstva v Evropi? Oz. da bo bolj relevantno, kolikšen je delež na splet povezanega prebivalstva v Evropi? Že res da je Evropa drugi najmanjši kontinent, da je manjša od nekaterih držav, ampak tukaj ni bistvena površina v kvadratnih kilometrih. Po drugi strani se ej ap Evropo primerjalo tudi s posameznimi državami, predvsem Slovenijo, kjer je Firefox zavladal že pred nekaj leti (zadnje dve leti ima stabilno in veliko prednost pred IE-jem). V primerjavi s Slovenijo npr. Evropa JE velika.

Bor H ::

Poldi112 je izjavil:

Ampak kot rečeno, vas - recimo vam poprečni uporabniki - je še vedno dovolj, da strani lepo preživijo brez nas, uporabnikov adblock-a.


vidiš problem v tem:
Activision ima kljub piratom, še vedno dovolj velik dobiček s Call of Duty zaradi legalnih kupcev.

Poldi112 ::

Problem je v tem da ti negledanje reklam enačiš z piratstvom. Še vedno te čakam, da mi pokažeš pravila uporabe, kjer piše, da je blokiranje oglasov v nasprotju s pravili uporabe. Ali pa kar zakon, ki prepoveduje blokiranje, tako kot obstaja zakon, ki prepoveduje piratstvo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Bor H ::

Nisem reku, da je pravno gledano isto, samo moralni vidik zastopam. V obeh primerih prikrajšaš avtorja za del prihodk, kakorkoli že to obrneš.

lufthammer ::

Kolikšen je pa delež svetovnega prebivalstva v Evropi?

...about 11% of the world's population.

Je bil bolj hec, ker pišeš o "enem izmed večjih ozemelj", pa Evropo brez Rusije lahko stlačiš v Hudsonov zaliv, a si vzel preresno.

Si pa lahko pogledaš tule - kar zanimivo.

Osebno mislim, da bo Chrome počasi prevzel primat, škoda mi je le Opere.

Poldi112 ::

Bor H je izjavil:

Nisem reku, da je pravno gledano isto, samo moralni vidik zastopam. V obeh primerih prikrajšaš avtorja za del prihodk, kakorkoli že to obrneš.


In kje je moralni vidik, če nihče v terms of sevice ne zapiše, da moraš gledat oglase? A se je slo-tech kakarkoli javno izrazil glede tega? Ker meni se zdi da to muči zgolj tebe oz. neko manjšino reklama loverjev :)

To je skoraj tako kot da bi rekel, da mercator živi od prodaje jogurta in mu tisti, ki kupijo samo kruh, odžirajo dobiček.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Bor H ::

Tvoja primerjava (spet) ni na mestu, Mercator na vsakem artiklu zasluži (marže so cca 100%, odvisno od artikla), ST pa recimo na tebi ne zasluži nikjer razen na oglasih. Od tega stran živi.

Verjamem da od uporabnikov muči bolj kot ne samo mene, ampak verjamem da ti bo vsak admin (ki ne dela stvari za hobi) rekel, da raje vidi da ne uporabljaš adblocka. In resno, tista reklama, ki mi trza nekje v voglu mi je nula za to, da lahko uporabljam ST ali pa katerega od drugih forumov, ki jih obiskujem.

subby ::

če smo realni, adblock sploh nima učinka na dobiček
oglasi, za katere nekdo najame prostor na strani.. al jih vidiš al pa ne, admin je plačan isto
v primeru google ads in podobnih, kjer se služi po številu klikov pa tudi ni efekta, ker nihče ne klika tistega sranja
je pa adblok uporaben tudi še za kaj drugega, kot pa blokiranje reklam... klik
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome lanski zmagovalec, IE poraženec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7229784 (7817) roCkY
»

Windows 7 je končno prehitel Windows XP

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
319748 (7816) SuperVeloce
»

Izbirno okno v Windows 7 nima večjega vpliva

Oddelek: Novice / Brskalniki
287604 (6621) System
»

Internet Explorer vztrajno izgublja

Oddelek: Novice / Brskalniki
308437 (7406) Mordecai
»

Januar najuspešnejši za Chrome

Oddelek: Novice / Brskalniki
317671 (6874) Bor H

Več podobnih tem