» »

wds povezava z dvema wrt54gl ruterjema

wds povezava z dvema wrt54gl ruterjema

curi ::

Pozdravljeni,
po celem forumu sem iskal in brskal če bi kje našel odgovor na mojo težavo. Rad bi vzpostavil wlan povezavo med dvema ruterjema wrt54gl na obema pa imam ddwrt v24-sp1. 1.ruter bi bil kot AP, ki je povezan na internet. Drugi pa bi bil povezan preko wlan na prvi ruter in hkrati oddajal wlan povezavo. Zanimame katera povezava je boljša? 1.ruter kot ap in drugi kor repeater ali kot wds povezava med obema?

Prosil bi še če mi lahko kdo vse podrobno opiše kako nastaviti wds povezavo med obema,kje kaj nastaviti.

Hvala
  • spremenil: curi ()

residual ::

jaz imam doma med zgornjim in spodnjim štukom WDS med dvema WRT54GL z ddwrt.

kaj nastavit boš videl ko boš kliknil WDS zavihek (sedaj se na pamet ne spomnim bi moral preverit doma na routerjih), vem da si moraš na prvem nastavit(vpisat) WLAN MAC adreso drugega routerja in obratno, na drugem vpišeš WLAN MAC adreso prvega routerja.

Jaz imam še na primernem routerju DHCP vklopljen, na drugem ne. Primarni ima fiksni IP 192.168.1.1, na drugem 192.168.2.1. Če je pa to bistveno pa nisem prepričan.

ČE ti ne bo nihče bolj detaljno svetoval, ti lahko čez kak dan ali dva pošljem kaj več podatkov nastavitev na routerjih. ne moren namreč web dostopati, ker imam web dostop zaradi varnosti izklopljen (paranoja).

curi ::

Povezavo mi je uspelo spostaviti,vendar ne kot wds. Na priparnem imam kot ap,6 kanal in ip 192.168.2.1. Na drugem pa sem nastavil kot repeater dodal ssid in nastavil dhcp na 192.168.3.1. Zadeva deluje,vendar sedaj nevem ali je to pravilno delovanje z pravilnimi hitrostmi,ali je wds povezava boljša?
Na ta drug ruter,ki je kot repeater bi bilo povezanih še 5 ruterjev kot client. Hočem sicer doma narest mrežo z sosedi,ker možnosti adsl priklopa. na streho hočem dat tudi 8db anteno. Pri sosedih pa bi sprejemal isto z 15db anteno in ruterjem wrt54gl z ddwrt.

Prosil bi če mi lahko gdo pomaga in svetuje z katerimi nastavitvami to najboljše izvest.

Residual hvala za pomoč!

residual ::

glede WDS imas najbolje opisano na wwdrt forumu - preberi uvodni opis, nižje pa imaš tudi nastavitve za WDS za WRT54GL
Forum ddwrt

Pri tvoji konfiguraciji ti zal ne morem pomagat, nisem preizkusal repeater in AP načinov povezave med routerji. Je pa zanimiva za marsikatero vas, tako da je verjetno ze realizirana kje po SLO.

dash_wallace ::

PRAVA TEMA TUDI MENE:

http://www.tp-link.com/support/showfaq....

http://www.tp-link.com/de/support/showf...


Te dve strani sem pregledal in poskušal.

Me pa zanima naslednje, če mogoče kateri ve NASLEDNJE:

1. Router (siolov recimo)

2. Tp-link wr741nd

Je med njima sploh možno vzpostaviti WDS POVEZAVO?

Zgodovina sprememb…

gpavlo ::

Ne, ker SiOLov modem ne podpira WDS.
Real Madrid CF

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gpavlo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z WIFI - router

Oddelek: Pomoč in nasveti
302599 (2019) Cifix63
»

Linksys WRT45GL

Oddelek: Omrežja in internet
252876 (1479) SaXsIm
»

Router kot repeater - nekaj vprašanj

Oddelek: Omrežja in internet
165223 (2736) mile
»

Linksys WRT54GL in e-točka (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
586731 (5710) ...:TOMI:...
»

Povezovanje dveh routerjev preko wlan

Oddelek: Omrežja in internet
273894 (3346) Pyr0Beast

Več podobnih tem