» »

kateri procesor

kateri procesor

gregimus ::

cas je za zamenjavo starega procesorja.................... katerega od teh priporocate

AMD Phenom II X2 555 Black Edition - 3.2 GHz - AM3 Socket

AMD Athlon II X3 445 - 3.1 GHz - Socket AM3

BigSmoke ::

koliko misliš dati za procesor???

D3m ::

Očitno ne veliko, glede na omenjene zgoraj. Bolje bi bilo če bi povedal, katero matično ploščo ima, da lahko vemo, koliko je max. support za proc.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gregimus ::

Maticna bo tale.....................
ASUS M4A78LT-M LE - AM3 Socket - 760G - Micro ATX...

procesor sm pa gledu najprej athlonII X3 445

potem sm pa gledu se tega.............http://www.pixmania.si/si/uk/4788839/ar...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gregimus ()

janezek67 ::

Dvojedrni phenom je boljši za igre, drugače pa je tudi athlon čisto ok procesor.

Zgodovina sprememb…

BigSmoke ::

D3m je izjavil:

Očitno ne veliko, glede na omenjene zgoraj. Bolje bi bilo če bi povedal, katero matično ploščo ima, da lahko vemo, koliko je max. support za proc.

omenjena procesorja vse AM3 plate podpirajo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigSmoke ()

D3m ::

Koliko si pripravljen investirati v procesor? Za okrog 140EUR dobiš Phenom II 955BE.
Max. ti gre pa Phenom II x6 1055T
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

jest10 ::

gregimus je izjavil:

Maticna bo tale.....................
ASUS M4A78LT-M LE - AM3 Socket - 760G - Micro ATX...

procesor sm pa gledu najprej athlonII X3 445

potem sm pa gledu se tega.............http://www.pixmania.si/si/uk/4788839/ar...

X3 450 ali X4 640

x45 ::

gregimus je izjavil:

cas je za zamenjavo starega procesorja.................... katerega od teh priporocate

AMD Phenom II X2 555 Black Edition - 3.2 GHz - AM3 Socket

AMD Athlon II X3 445 - 3.1 GHz - Socket AM3


Druga izbira tj x3

gregimus ::

No zdaj sem nabavil kar maticno asus M4A78LT-M LE, procesor AMD ATHLON II X3 250, 2x 2GB rama............ vse skupaj 200 eurou.....

Sm kr zadovoljen........ imam pa na tem mestu eno vprasanje..... pri bootu, ko imas moznost za bios je bila moznost core unlock, ki sem jo seveda tudi izbral, in sedaj mi pise da je PHENOM X4 B50. Zanima me ce je dejansko to zdaj 4 jedrni procesor al je to samo kaksna fora.......

matejmesar ::

Ni fora, dejansko so 4 jedra.

Vseeno pa to ni pravi PHENOM, saj nima L3 predpomnilnika, vendar se v praksi večinoma to ne pozna.
So pa baje prve serije Athlon II imele L3 in se je tudi odklenil.

x45 ::

gregimus je izjavil:

No zdaj sem nabavil kar maticno asus M4A78LT-M LE, procesor AMD ATHLON II X3 250, 2x 2GB rama............ vse skupaj 200 eurou.....

Sm kr zadovoljen........ imam pa na tem mestu eno vprasanje..... pri bootu, ko imas moznost za bios je bila moznost core unlock, ki sem jo seveda tudi izbral, in sedaj mi pise da je PHENOM X4 B50. Zanima me ce je dejansko to zdaj 4 jedrni procesor al je to samo kaksna fora.......


zadel si sedmico z nakupom the cpuja - torej so odklenil še dva jedra in sedaj imaš 4 in najboljši možni P/P --- za 200 eur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

jest10 ::

gregimus je izjavil:

No zdaj sem nabavil kar maticno asus M4A78LT-M LE, procesor AMD ATHLON II X3 250, 2x 2GB rama............ vse skupaj 200 eurou.....

Sm kr zadovoljen........ imam pa na tem mestu eno vprasanje..... pri bootu, ko imas moznost za bios je bila moznost core unlock, ki sem jo seveda tudi izbral, in sedaj mi pise da je PHENOM X4 B50. Zanima me ce je dejansko to zdaj 4 jedrni procesor al je to samo kaksna fora.......

Zdej pa ti še konkretno stestiraj sistem pod obremenitvijo(Prime95, intelburn, igre,...) da ne boš kasneje neprijetno presenečen. Kajti nihče ti ne garantira, da odklenjena jedra delujejo brez napak.

gregimus ::

bom stestiral................... povratka nazaj glede procesorja verjetno ni...........ali pac?

jest10 ::

Zakleneš ga nazaj v BIOSu, pa si na starem.
Če pa imaš v mislih menjavo v trgovini za drugega, je pa odvisno od dobre volje prodajalca.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestava računalnika do 500€

Oddelek: Kaj kupiti
223511 (2546) x45
»

AMD procesor (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11716438 (14437) klinker
»

Nakup računalnika do 550€

Oddelek: Kaj kupiti
122657 (2329) zoot
»

Komponente do 200 € - Matična, RAM, CPU

Oddelek: Kaj kupiti
141757 (1471) kmetek
»

PC za 400€ - allrounder

Oddelek: Kaj kupiti
122021 (1596) BALAST

Več podobnih tem