» »

Emulatorji

Emulatorji

jizzer ::

Zdravo!

Mene zanima, ker nisem našel nobene teme o tem, kateri je najboljši, najbolj zabavni, najbolj optimiziran skratka vse naj naj, emulator? Vem da je za ene tak za druge spet tak, ampak vseeno pač povejte ker se vam zdi najboljši. Mimogrede, v otroštvu sem igral ene tak starejše igre blo jih je enih 500 vem da si samo zagnal neki emulator pomoje pa si mel vse 500 iger razporejenih po imenih. Če kdo pozna hvala! Poleg tega bi prosil tudi kje lahko dobim igre za določene emulatorje.
Temo sem odprl zaradi tega ker so se mi zaloštale spet malo starejše igre(DOS, Nintendo pa to)

Hvala!

5er--> ::

Tebi zgleda par stvari ni jasnih... emulator je samo to kar že ime pove... program, ki se dela, da je nekaj drugega. Ponavadi emulatorji emulirajo kak sistem (neogeo, nes, snes...). V teh emulatorjih nato poganjaš svoje stvari (igre).
Mimogrede, v otroštvu sem igral ene tak starejše igre blo jih je enih 500 vem da si samo zagnal neki emulator pomoje pa si mel vse 500 iger razporejenih po imenih.

Mogoče kak MAME?
Zraven seveda ne dobiš datotek z igrami.
Emulator za snes (ki ga sam uporabljam) je ZSnes.
Za DOS imaš DosBox.

Igre dobiš tam kjer se dobi vso ostalo piratsko robo.

jizzer ::

Ja pa vem kaj je emulator, vem da ni igra, program ki pač emulira igre ki jih ne moreš igrati recimo na PC.
Trenutno sem si dol potegno Gamecube, moram pa še si zrihtat igre nekje.
Probal bom tut MAME ter ZSnes.

Hvala.

EDIT: Obstaja emulator za PS 2 namreč našel sem igro Dragonball za PS 2 in me zanima če bi se dalo emulirat z kakšnim emulatorjem (po možnosti Dolphin)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jizzer ()

XsenO ::

PS2 -> PCSX2
PSX -> PCSX
SNes -> ZSNes
Arcade -> MAME

Kje jih najt -> www.google.com
1 + 1 = 1

jizzer ::

OK! Vedo sem da lahko emuliraš pač te starejše igre ki so mimogrede včasih odlične za sprostitev, ampak ko sem našo emulator za PS2 in to odlično dela sploh če maš joystick je pa odlično :D Končno lahko špilam igre ki niso ble za PC na compu sploh kake pretepačine :) Fino!

ender ::

Za SNES je daleč najboljši bsnes, ZSNes je pa praktično najslabši.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

XsenO ::

ender je izjavil:

Za SNES je daleč najboljši bsnes, ZSNes je pa praktično najslabši.


ZSNES uporabljam, še od časov prvega celerona in me ni nikoli pustil na cedilu. TAko da se s tvojo pompozno izjavo ne strinjam.
1 + 1 = 1


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere emulatorje uporabljate in katere rome igrate?

Oddelek: Igre
5754 (626) blazkowich
»

Emulator Xbox 360/PS3

Oddelek: Konzole
141401 (1175) opeter
»

Super Nintendo

Oddelek: Konzole
224946 (4087) mojsterleo
»

Karting - dirkanje

Oddelek: Igre
91974 (1820) opeter
»

PC pretepačina

Oddelek: Igre
303599 (2776) casiouss

Več podobnih tem