» »

Želi si le spodobnega doma

Želi si le spodobnega doma

genius11 ::

guest #44 ::

Zato če bom kdaj delal svojo hišo, bom se potrudu da naredim čim enostavnejšo, čim trajnejšo in poceni za vzdrževat in majhno za povrh.
Meni hiša ni statustni simbol in me kratkomalo boli kurac kaj si mislijo sosedi.

Sicer, da ne bo kdo mislu, da obsojam tisto gospo iz videa. Daleč od tega! Govorim za nekatere moderne gradnje in za osebe, ki jih jaz poznam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

tsh2 ::

čim trajnejšo? za svoje otroke? majhno? velika je pa že boljša, se tudi bolj splača se mi zdi, centralno, vodovod, elektriko itd moraš vseeno napeljati pa je velika ali majhna. pri velki je samo malo več ceglov treba.

Alfonzo ::

Res ganljiva zgodba. Bi se naši predstavniki države moral malo zamislit, namesto da dajemo 4mil EUR za referendum bi lahko komu pomagali.

cholt45 ::

tsh2

No potem ti pa predlagam da se kar hitro vseliš v eno tako hišo, jo čistiš in ogrevaš ter vzdržuješ. Poročaj za 1 leto, če se ti je tistih par ceglov več splačalo.

bobby ::

a jebat ga.
živimo v takem času, v katerem nam kot pesek v oči mečejo, da imamo demokracijo (itak bataljon referendumov in volitev), socialno državo (hjaaa vaaalda, potempa svizeec zavije čokolado,..), kapitalizem (ajde to mamo pa res, tist kater se ne more sam preživet,naj crkne, dobesedno, razen bližnjih svojcev ga ne bo noben pogrešal, njegovo mesto pa bo zapolnil nekdo drug)
Če se bo kdo oglasu, da ji pomaga potem definitivno ne bo to naredil zaradi nje ampak da bo tudi sam imel neko korist, finančno, napihovanje svojega ega, whatever,,
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

WarpedGone ::

Predvsem je za tale čas značilno da folk ne ve kaj ima in še vedno od države pričakuje zizo z mlekom.
Tale čas je čas, ko plačujemo to mleko izpred pol stoletja.

Tista prikazana ženska ma sina. Verjetno brez obeh rok, ker tut če bi imel dve levi, bi lahk kej poštimal po hiši.

Najlažje je jokat.
Zbogom in hvala za vse ribe

Bananovec ::

Kdor misli tako bajto popravljati, je po pravici povedano tepec! Najboljša varianta je gradnja nove in male hiške.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

mihec87 ::

Je precej velika razlika tistih par ciglov več seveda ne v dobro smer tudi notri potem več dela.Več za ogrevat,več za vzdrževat konec koncev tudi za čistit.

guest #44 ::

Mi mamo tipično post jugoslovansko hišo...Slovenija, zdej bo puno keša! in važno, da bo sosed mel trdega ko jo vidi. V resnici je 40% hiše neizkoriščene in še nedokončane. Stroški za kurjavo so astronomski, iz dneva v dan pa kej razpada in treba pacat skupaj.

Skratka, no thanks. Smisel življenja ni velika in fancy hiša, vsaj meni ne.

Vikking ::

Mislim da je problem v tem, kot pri večini starejših ljudi, da noče v dom. Kjer bi skrbeli za njo od spredaj in od zadaj. Na vsak način se oklepa tiste podrtije.

Žal potem izpade to, kot da nobenemu ni mar za to. Občina pa res ne bo obnavljala staro podrtijo. Verjetno so ji že večkrat ponudili dom. Saj socialna ve za problem.

Beli_Zajcek ::

Vikking je izjavil:

Mislim da je problem v tem, kot pri večini starejših ljudi, da noče v dom. Kjer bi skrbeli za njo od spredaj in od zadaj. Na vsak način se oklepa tiste podrtije.

Žal potem izpade to, kot da nobenemu ni mar za to. Občina pa res ne bo obnavljala staro podrtijo. Verjetno so ji že večkrat ponudili dom. Saj socialna ve za problem.


Mah jaz ne bi rekel da je za v dom. 79 let pa bolj gibčna in prisebna od marsikaterega šestdesetletnika. Dom ni neka magična palčka s katero zamahneš in problemi starejših (ter starejši sami) izginejo.

Meizu ::

To bi morali rešit kot imajo v Nizozemski :) Tam imajo zelo majhne, vendar hudo uštimane hiše. Je ni hiše, ki bi razpadala.

zee ::

Nizozemska je drugi svet v primerjavi s Slovenijo, tako da je težko delati kakršnekoli primerjave.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Meizu ::

zee je izjavil:

Nizozemska je drugi svet v primerjavi s Slovenijo, tako da je težko delati kakršnekoli primerjave.


Se strinjam, pa vendar s samega vidika oblike hiš in velikosti, sem vseeno opomnil na situacijo na Nizozemskem.

fosil ::

Dom tudi ni zastonj in če bi ga recimo morala plačevat država, bi to v nekaj letih naneslo več kot pa če bi ji pomagali pri obnovi. Ampak država se itak ne obnaša racionalno.
Tako je!

ThinkPad ::

Podret, pa uštimat bivalni kontejner iz par enot, če se bo nabralo dovolj EUR.

Blinder ::

Valda je rajši doma in se ukvarja s živinorejo in kmetijstvom, kot pa da je v domu in čaka na smrt. In gleda ostale ljudi v domu kako umirajo. In trpi zraven mejbi žejo in lakoto, ker tisti delavci v domih za ostarele nevem kolko pozornosti jim namenijo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Karaya 52 ::

Dom za ostarele, poznam precej kolegov, ki so po končani srednji šoli ostali v rodnem mestecu ker jim je zgleda "slovo od zibelke" pretežko. 80 letnice v podrtijah so problem, niso pa izgovor za večjo socialno državo, ki pušča 30 letne mamine sinčke brezdelne za televizorjem. Me zanima če je slednje kaj sram ob prebiranju teh zgodb.

gruntfürmich ::

naj že enkrat nehajo mediji s podobnim sranjem: ta in ta je zelo ubog, potrebuje pomoč... bla bla bla.
v mojem kraju se je že parkrat pripetilo, da so bili v raznih iskricah v očeh popolnoma napačne familije, takšne ki rabijo orng batine, ne pa pomoč dobrih ljudi...
takšni, ki zares potrebujejo pomoč, za njih po večini sploh ne vemo.;(
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

barakus ::

Jap, tisti ki bi dejansko kaj rabili so ponavadi najbolj tiho.

xyxyxyxy ::

Ima kdo naslov od te gospe? Jebemti, kar solzne oči sem dobil, kurčev lajf ...

Vikking ::

fosil je izjavil:

Dom tudi ni zastonj in če bi ga recimo morala plačevat država, bi to v nekaj letih naneslo več kot pa če bi ji pomagali pri obnovi. Ampak država se itak ne obnaša racionalno.


Ne. Občina poskrbi za žensko do njene smrti, s tem pa po njeni smrti posest pripada občini.

Če nima več sorodnikov, potem je tako ali tako vseeno kdo dobi posest po njeni smrti. Če pa ima sorodnike, ki so njeni dediči, pa ne vidim razloga zakaj bi morala v prvi vrsti občina obnavljat stanovanje, potem pa po njeni smrti bi dediči dobili obnovljeno nepremičnino.

Pri teh starejših gospeh je problem večplastten. Lahko ima ženska 50hektarov zemlje, pa ne bo prodala niti pedu zemlje da bi se z denarjem obnovila hiša. Lahko pa je zelo revna in ima le ubogo hiško, za tako staro podrtijo pa se ne splača obnova, ampak preselitev v dom.

Izjave da ljudje hodijo v dom samo umirat so pa smešne. Predvsem od ljudi ki nikoli niti niso stopili čez prag doma za ostarele.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

DonMatejo ::

Vikking je izjavil:

Predvsem od ljudi ki nikoli niti niso stopili čez prag doma za ostarele.


Ne bi se mogel strinjati bolj. Ljudje v domovih za ostalere so v veliki večini (pa poznam kar nekaj domov za ostarele na gorenjskem) tako prijazni, da so za zgled vsem nam. Taka pripravljenost, taka delovna vnema, vedno nasmeh na obrazu, samo čestitke in komplimenti.

Good Guy ::

DonMatejo je izjavil:

Vikking je izjavil:

Predvsem od ljudi ki nikoli niti niso stopili čez prag doma za ostarele.


Ne bi se mogel strinjati bolj. Ljudje v domovih za ostalere so v veliki večini (pa poznam kar nekaj domov za ostarele na gorenjskem) tako prijazni, da so za zgled vsem nam. Taka pripravljenost, taka delovna vnema, vedno nasmeh na obrazu, samo čestitke in komplimenti.


pocen pa tut najbrž ni ne?

Pyr0Beast ::

Niso vsi domovi za ostarele enaki.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

koyotee ::

recimo črni les...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

mihec87 ::

DonMatejo je izjavil:

Vikking je izjavil:

Predvsem od ljudi ki nikoli niti niso stopili čez prag doma za ostarele.


Ne bi se mogel strinjati bolj. Ljudje v domovih za ostalere so v veliki večini (pa poznam kar nekaj domov za ostarele na gorenjskem) tako prijazni, da so za zgled vsem nam. Taka pripravljenost, taka delovna vnema, vedno nasmeh na obrazu, samo čestitke in komplimenti.


Me zanima kaj bi o tem rekla ena babica ki je bolj ko ne odvisna od nekoga.Če je vse medeno ter sladko ko si na obisku še ne pomeni da je skos tako.

mikena ::

Mene zanima, kaj so taki ljudje počeli v mladosti? Ker občutek imam, da je ta babica že celo svoje življenje v tisti hiši (mogoče je tudi rojena tam) in ob tem se mi začne porajat vprašanje, kako je možno, da v celem življenju ne prišparaš dovolj denarja, da obnoviš en razpadajoč zid?

Zgube!

Vice ::

Važno, da naši "estradniki" pomagajo lačnim v Afriki.

gruntfürmich ::

mikena je izjavil:

Mene zanima, kaj so taki ljudje počeli v mladosti? Ker občutek imam, da je ta babica že celo svoje življenje v tisti hiši (mogoče je tudi rojena tam) in ob tem se mi začne porajat vprašanje, kako je možno, da v celem življenju ne prišparaš dovolj denarja, da obnoviš en razpadajoč zid?

Zgube!


noh, ja, jst tako oster ne bi bil, vendar opažam, da so si ljudje za svojo bedo predvsem sami krivi. se zgodi da je splet okoliščin slab, in da tisto vpliva, ampak po večini so ljudje izredno neumni... in s tem so po večini neposredno sami krivi za svojo bedo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TESKAn ::

Me zanima kaj bi o tem rekla ena babica ki je bolj ko ne odvisna od nekoga.


A če je doma sama, ker so se otroci odselili drugam, zakonec je že umrl, je pa tako lepo in oh in sploh?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

para! ::

mikena je izjavil:

Mene zanima, kaj so taki ljudje počeli v mladosti? Ker občutek imam, da je ta babica že celo svoje življenje v tisti hiši (mogoče je tudi rojena tam) in ob tem se mi začne porajat vprašanje, kako je možno, da v celem življenju ne prišparaš dovolj denarja, da obnoviš en razpadajoč zid?

Zgube!


Saj je vseeno kaj počela v mladosti in tekom svojega življenja, zdaj se je pač znašla v težki situaciji. Čustveno uravnovešen in zadovoljen človek bo pokazal vsaj nekaj sočutja, psihopati in zafrustriranci pa iščejo krivca.

lp
Death before dishonor!

5er--> ::

A da drugim praviš psihopati in zafrustriranci, je pa ok?

gruntfürmich ::

če je krivec in psihopat on(a) sam(a), mojega sočutja ne bo dobil(a)...:O
še manj denarja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

T0RN4D0 ::

para! je izjavil:

mikena je izjavil:

Mene zanima, kaj so taki ljudje počeli v mladosti? Ker občutek imam, da je ta babica že celo svoje življenje v tisti hiši (mogoče je tudi rojena tam) in ob tem se mi začne porajat vprašanje, kako je možno, da v celem življenju ne prišparaš dovolj denarja, da obnoviš en razpadajoč zid?

Zgube!


Saj je vseeno kaj počela v mladosti in tekom svojega življenja, zdaj se je pač znašla v težki situaciji. Čustveno uravnovešen in zadovoljen človek bo pokazal vsaj nekaj sočutja, psihopati in zafrustriranci pa iščejo krivca.

lp



Mmmmmmnja. Po tej analogiji- Sej je vseeno če je dopoldne spil 9 pirov, ob poldne vozil 100 čez naselje, 10 čez poldne zbil na cesti otroka- zdaj mu je hudo pri srcu in potrebuje pomoč...


Sicer pa imam v žlahti en takle podoben primer. Dve sestri, živijo celo življenje v razpadajoči hiši, na posestvu z še 5 razpadajočimi stavbami. Celo življenje od njih nič. Tud ko se spravijo kaj počet, gre vse čisto mimo neke normalne logike. Mat jim je zrihtala penzijo od socialne (mislim da gre za okoli 100-150€ na osebo), s čimer krasno živijo. No, po naših standardih ne, one pa pravijo da jim še nikoli ni bilo tako dobro. Živijo v majhni razpadajoči hiši, brez elektrike, voda je zunaj. Kurijo niti pozimi ne kaj preveč. Kuhajo zunaj. Smo hoteli postavit eno novo hiško, uredit elektriko itd, ampak so takoj proti. Elektrika te lahko ubije. Je nočejo nikjer blizu. :D V glavnem bi lahko napisal knjigo, ampak če zadeve malo bolj insidersko poznaš, vidiš da situacija drugačna kot je, ne more biti. Če celo življenje ne delaš drugega kot iz kruha drek, bo kruha enkrat zmanjkalo. Ljudje nekaj podedujejo, potem bi pa od tistega ali v tistem živeli 80 let, prodali ne bi ničesar, ma boh ne dej niti da bi oporoko poštimali in se z otroci ali sorodniki dogovorili za kakšno konkretno pomoč.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Karaya 52 ::

T0RN4D0; Je to v Slovenskih goricah?

T0RN4D0 ::

Ni.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Wasted ::

Če ne druga je lahko to vzpodbuda za vse, ki smo še malo mlajši. Namreč, pametno bi bilo poskrbeti zase, preden dočakaš tako starost, tako ali drugače, ker nihče drug ne bo, država pa še najmanj. Recimo ena prometna ali pa kaj pa ti vsi sorodniki in vse gre... pa si sam. Torej sam poskrbet zase, vsej do neke mere...

Pa ne zdaj začet kako ni dela, kako je kriza pa kaj vem kaj še, kdor je pripravljen delati bo lahko vedno delal in si nekaj ustvaril, med tem ko po drugi strani tisti, ki vedno išče izgovore, da ne rabi delat, to in ono, bo vedno našel nek izgovor - in ne nisem nič podedoval in stari mi niso pritisnili v rit vse kar sem si zaželel.
When I'm done there will be nothing left of you...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Milenijci

Oddelek: Problemi človeštva
303483 (3113) kow
»

Nasvet glede financiranja

Oddelek: Loža
438819 (7492) Mr_Globus
»

Eni slotechovci se pa staramo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
509098 (6865) jalovec09

Več podobnih tem