» »

Joint Stereo vs. Stereo

Joint Stereo vs. Stereo

TTine ::

Prava razlika med J. Stereo in Stereo?
Je sploh slisna in kaj je naceloma boljse?
LP
Tine.

mojsterpeter ::

načeloma stereo

undefined ::

Jaz nisem še opazil razlike. Naj en večji expert mal pojasni to. Čeprav razumem, da pri Stereo sta 2 ločena kanala, pri Joint sta pa 2 pomixana v enega, tako da je na koncu le en z dodatnimi informacijami za dekodiranje v stereo.

Naj še kdo mal pojasni, kakšna je razlika pri poslušanju, če sploh je. :)

JLP ::

Če se uporablja JS pol če sta oba kanala dost podobna se informacija zapiše samo enkrat in ne dvakrat (kot pri navadnmu stereo). Tko da je pr JS končni mp3 manjši al pa ostane več placa za ostale informacije.
Pa tud zlo nizki in zlo visoki toni se zapišejo u mono načinu ker človek težko določ izvor takih tonov (zato je subwoofer samo en)
Tko da je bol uporablat kar JS.
Live long and prosper!

Sergio ::

Iz aspekta MP3ja vsekakor. Takoj, ko pa hočeš presedlati na kvaliteto - pozabi na JS :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

kockish ::

Kot so ze povedali, JS primerja L in D kanal in jih, ce sta enaka zakodira samo enkrat, drugace pa dvakrat. Tako lahko prihranimo precej prostora, zato so mp3ji ustrezno manjsi.
Vprasanje ali uporabljati JS ali ne, je podobno tistemu ali uporabljati VBR ali ne... Eden izmed avtorjev LAME-a pravi, da perfektnega VBR ali JS algoritma dejansko ni mogoce narediti. Vendar je kvaliteta JS-ja ze tako napredna da dejansko ne bomo cutili razlike med S in JS, prihranek pri prostoru pa je ociten...

kockish ::

Aja, se nekaj... nastavitve za LAME:
-V 1 -m j -b128 -h (VBR, JS)
veljajo za cd kvaliteto in jih ni mogoce lociti od nekompresiranega zvoka...

Mate ::

Hmm.. no ja verjetno je to kar ste rekl, sam to bi se dodal da se pr men pa tud pr drugih verjetn razporeditev po prostoru cist dobr slis

Jinxy ::

Samo ena opomba na tiste nastavitve....128 kbps bitrate je ze stvar preteklosti, danes se uporablja 160 oz. se boljse 192 kbps.
Pa ne zastonj, ker je v nekaterih primerih razlika kar ocitna (seveda se je ne slisi na racunalniskih zvocnikih:D)

TTine ::

Ok fantje, hvala vsem. Temu zadnjemu pa povem, da pri lame nastavitvi -b 128 to pomeni minimalni rate...itak dela po VBR (variable bit rate - se sproti spreminja po potrebi glede na kompleksnost zvocnega zapisa). Moje lame nastavitve
-V 0 -m j -b 128 -h -q 1
zelo ok.
LP
Tine.

Mate ::

heh, jest sm pogruntu da mi najbol sede variable bitrate, pa povprecje nekje okol 200...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mp3 ?

Oddelek: Zvok in slika
61322 (1232) smok3
»

LAME vs Frauenhofer

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
182336 (2336) JLP
»

MP3 komresor

Oddelek: Programska oprema
61327 (1203) alien-w
»

WAV ---> MP3 konverter

Oddelek: Zvok in slika
102463 (2327) Milko
»

ker CD ripper?

Oddelek: Programska oprema
152238 (2063) kockish

Več podobnih tem