» »

Server Doma!

Server Doma!

DeeCoy ::

LP!
Doma imam star računalnik, ki ga nihče ne uporablja. Zanima me, če se da iz njega naredit server za spletne strani, tako da bi lahko tudi drugi gostovali pri meni. Seveda bi server večinoma koristil jaz, za svoje lastne strani. Je to sploh mogoče z navadnim računalnikom?

bluefish ::

Da se. Bolj je pomembna pipica v svet.

DeeCoy ::

Pipica v svet je 2M/384 kbit/s . Tega sploh nebi rabil za nevem kaj, ampak za par spletnih strani. Kako pa to naredim? Slučajno kak slovenski vodič :D?

paper ::

bo dovolj za kaksno malo neobiskano stran

DeeCoy ::

vem, ampak kako na sedaj to naredim? Kater sistem je treba postaut?

sese12 ::

Tudi mene zanima isto, s tem, da je moja pipica mal boljša 10M/1M.
Na svojem PC pa laufam Ubuntu in bi me strežnik na Linux osnovi zanimal !

DeeCoy ::

Boma vidla, če boma dobla letos odgovor :D

hojnikb ::

Rajši si poiš kak free host za stran, ko bo bol ziher pa manj potrtatn.
Komp pa ponucaj za kak download server ali podobno.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

DeeCoy ::

Mam plačan host, ampak je omejeno število domen. Freehosti so počasni da joj, rad bi v glavnem imel doma, pa nevem kako to nrdit. Z IPjom znam, sam da bi pa neko domeno gor vezal, npr co.cc, to pa ne znam

s1m0n ::

ses12, jaz sem pravkar postavil svoj prvi server na Linux osnovi (Ubuntu)!
In sem bil presenečen, da sploh ni tako zapleteno. Pride do česar kar neveš rešit vendar je vse na netu!
Edino za kaj prekomernega ni ker je 10/1 (imam samo takšno linijo) vsaj glede v smeri od tebe prepočasen! Deluje pa odlično kot server datotek (glasba, slike, filmi) Tako, da imam vse kar rabim lepo na tem serverčku! Monitorja nima saj do njega dostopam preko SSH ali pa preko vgrajenega oddaljenega dostopa do namizja!


Zakaj vse pa ga potrebuješ ?

DeeCoy ::

Potrebujem ga predvsem za hostanje spletnih strani. Ne potrebujem pa nič prekomernega! Samo preprosto stran, da nebi vseskozi plačeval domen

s1m0n ::

Jaz imam od začetka gor stran in če nimaš veliko prometa je čisto OK na 1Mb/s uploada kak pa še kaj drugega delam pa je prepočasno.

DeeCoy ::

Kako si to postavil, slučajno kak vodič?

sese12 ::

s1m0n
Mi lahko malo bolj razložiš, kako si naredil?
Kaj si instaliral kak program uporabil ...?

Zadeva me zanima predvsem z vidika, da se naučim postavit server in nanj eno povsem enostavno spletno stran, za hitrosti pa bo že čas.

Zoro3 ::

greš na youtube vpišeš...ubuntu xampp to je to.

matej_jack ::

Ali WAMP za Windows okolje.

Icematxyz ::

Kje bi lahko uporabnik neke programske opreme našel kaj takšnega. Morda na strani proizvajalca programske opreme, ki jo bo uporabljal?

https://help.ubuntu.com/

Za Ubuntu 10.10 torej:

https://help.ubuntu.com/10.10/servergui...

DeeCoy ::

to sploh ni to kar iščem. Ne bi rad imel strani na IP, ker to imam in je brez veze. Iščem nekaj, da bi lahko na njem NPR. ponudil gostovanje! Je za to slučajno pravi Windows Server?

black ice ::

To kar ti je Icematxyz linkal je to kar želiš. Dodaš cPanel ali kaj podobnega, uporabiš dydns in imaš vse.

Ravno sem v fazi postavljanja Ubuntu Serverja in če počakaš kakšen teden bom o tem napisal članek ter ga objavil tu na slo-techu (seveda če moderatorji požegnajo).

srus ::

Vsi nadobudni bodoči ISP s.p. -ji vtipkajte v google "perfect server ime_vaše _Linux_distribucije" in sledite navodilom na www.howtoforge.com

trnvpeti ::

poleg apache
bos rabil se postavit dns
po moznosti se mysql

evo te tri stvari
postavi te tri stvari, in ti bo delovalo

s1m0n ::

sese12, poglej samo povezavo od Icematxyz, ta drugo!
Slediš navodilom za namestitev Apache2, PHP in MySQL je zelo lepo opisano kako pa kaj, če pa se ti kje zatakne pa na kak Youtube video pogledat!
Ko boš tako daleč pa se spraviš še na druge stvar, ki jih potrebuješ!

mte ::

Ja, da se lepo imet svoj server doma, vendar je dostikrat zelo relevantno se vprašat, če ne bi ceneje (gotovo pa bi bilo tudi bolj stabilno in hitro) prišel skozi z gostovanjem drugje.
Elektrika ni tako poceni, sploh če ne greš v kako low-power Atom variatno.
lp

5er--> ::

On bi rad imel možnost ponudit gostovanje drugim. Torej:
1. Jaz bi si najprej namestil KVM (navodila v Slovenščini) za virtualca in postavil spletni strežnik "v njem". Verjetno ti bo prav prišlo tudi: Kako upravljati z Virtual Machine Managerjem. (navodila v Slo)
2. Ko imaš svojo "virtualizacijsko platformo" (lahko pa zgornji korak preskočiš in uporabiš cel računalnik samo za to), si bi jaz postavil Ubuntu 10.04 strežnik (10.04 zato, ker je to LTS različica in bo imela podporo še kar nekaj časa) po navodilih iz Howtoforge (tako kot je že srus zgoraj omenil).
3. Na koncu navodil namestiš tudi ISPConfig3. To je v bistvu spletni vmesnik s katerim upravljaš (ti in tvoje stranke) strežnik. (mogoče malo bolj obsežna navodila)
4. Osnovna navodila za dodajanje nove strani (v Slovenščini... edino za spletno stran, uporabi svoj naslov.)

5er--> ::

Pozabil sem napisat, da lahko vmesnik ISPConfig3 preizkusiš tukaj: http://www.ispconfig.org/ispconfig-3/on...

DeeCoy ::

Super ste, danes se lotim dela :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093160208 (117801) Icematxyz
»

Ubuntu 10.04 LTS - Change is coming (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
999134714 (97600) Icematxyz
»

Kater OS za "webserver"?

Oddelek: Operacijski sistemi
353029 (2459) echoman
»

Kako postaviti ubuntu server?

Oddelek: Pomoč in nasveti
5930 (897) KoMar-
»

Domač server!

Oddelek: Pomoč in nasveti
221770 (1216) s1m0n

Več podobnih tem