» »

omrežno geslo

omrežno geslo

zupo ::

OK, ne vem kje nej bi to uprašu. Doma smo zdej nardil mrežo 4 kompov in ima vsaj komp svoj geslo. In ko v raziskovalcu kliknem na Omrežno soseščino na določen računalnik mi napiše naj vpišem username in geslo. In jst sm se seveda hvalu da mi bo ratal pridt mimo tega gesla na tist komjutr. Ampak sm ugotovu da ne vem kako. A mi lahko kdo pomaga?


lp
zupo

ToniT ::

Kateri OS?

R-S-LoVe ::

nasvet: vsi komp nej majo enak OS

DMouse ::

Če hočeš da ti dela mora biti na vseh računalnikih user z istim geslom. Lahko pa nastaviš anonymous share sam ni priporočljivo če maš prkloplen na net.

StratOS ::

Tudi to se da v intranetu in prav tako kot na internetu, vsaj jaz vidim, kako mi hočejo vdreti v share ali preko ipc$/telneta ali pa z bruteforce-m
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

DMouse ::

Že že, sam je razlika če npr. pustiš avto s ključi v ključavnici (to sm vidu enga 2 tedna nazaj) al pa ga zakleneš pa alarm vklopiš. Ukradejo ga pa lahko v prvem ali drugem primeru.
anyway... verzija windowsov ni pomembna (vse od 95 naprej bo delal), ravno tako bo delal v linuxu (samba) če boš le imel na vseh računalnikih enak username in password. Če pa to ni sprejemljivo, pa lahko mapaš sharename z ukazom net use x: ... kjer podaš uporabnika in geslo preko katerega bi rad dostopal datoteke (za podrobnosti preberi help)

ToniT ::

Ne vem, če sem narobe razumel vprašanje, ampak mislim, da bi Zupo rad prišel na drug računalnik preko gesla (oz. razbitega gesla), kar je pri win9x mala malca, pri drugih OS pa se je potrebno malo potruditi.

StratOS ::

Da nebi on rad dobu ker 139 ali 1025 port na netu ali ipc$ itd ...

Ce ze ma comp v mrezi naj spremeni password, pa bo potem vedel kako priti do njega, sej ga bo tako ali tako vprasalo po geslu ( če seveda ma sharing folder psswd protection on ).

Drugace pa uporaba net :
net use \\$address$\$share name ali ipc$ "" /user:$ime userja$. Da ne boš kakšnega PQ qvaka se zraven uporablju in kaksnih drugih for itd ...
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

DMouse ::

Aja pa res... sm mal površn prebral vprašanje.:|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do share foldera

Oddelek: Omrežja in internet
121156 (1011) BadB0y
»

Windows Server 2008 network sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192333 (2034) mazupan
»

mreža me zafrkava!

Oddelek: Pomoč in nasveti
181098 (949) ABX
»

VPN

Oddelek: Omrežja in internet
71418 (1262) arch5
»

Password za shareane direktorije

Oddelek: Pomoč in nasveti
61052 (972) Skankulja

Več podobnih tem