» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
239 / 256
»»

Matako ::

ColdCat je izjavil:

Zanimiv LINK. Domnevno dopisovanje med Barbaro in darkotom, poleg tudi miki


To je Darko! Prepoznal sem ga po stilu pisanja! :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

čarli ::

Matako je izjavil:

ColdCat je izjavil:

Zanimiv LINK. Domnevno dopisovanje med Barbaro in darkotom, poleg tudi miki


To je Darko! Prepoznal sem ga po stilu pisanja! :D


A si ga prepoznal po tem kako se izmika vprašanjem?:) Me spominja na isto situacijo ko ga je Praznik zasliševal o kupljeni opremi itd. Sploh pa dobro bi bilo preverit če je bil v ameriki. Ker če se izkaže da ni bil (po mikijevi verziji je bil itak zdraven) bo spet busted in bo imel še en problem več pri svojem šefu:D

Matako ::

Tole je sicer repost iz ene druge teme, ampak je pomembno da je link arhiviran tudi tukaj, veliko mikislovcev periodično študira stare zapise in ta tema je nekakšen kanon.

https://storify.com/tometty/staunch-def...

Na 17. mestu se je znašel Mirč in to zaradi: http://en.rsf.org/slovenia-blogger-gets...

JE SUIS
M I K I
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Tri dosjeje UDBE vam bom predstavil v tem tednu. Dosje Vere Ban, dosje Milana Zvera, ki je bil prav tako zvesta špec kahla Udbe in za konec vas bom razveselil z dosjejem Barbike.

leiito ::

Oldi je izjavil:

Tri dosjeje UDBE vam bom predstavil v tem tednu. Dosje Vere Ban, dosje Milana Zvera, ki je bil prav tako zvesta špec kahla Udbe in za konec vas bom razveselil z dosjejem Barbike.


a maš ti tud blog, ali boš kar tu objavljal?

čarli ::

leiito je izjavil:

Oldi je izjavil:

Tri dosjeje UDBE vam bom predstavil v tem tednu. Dosje Vere Ban, dosje Milana Zvera, ki je bil prav tako zvesta špec kahla Udbe in za konec vas bom razveselil z dosjejem Barbike.


a maš ti tud blog, ali boš kar tu objavljal?


Oldi ima dostop do VIP če slučajno tega ne veš;)

Oldi ::

Do ni bilo na VIP delu.

čarli ::

Oldi je izjavil:

Do ni bilo na VIP delu.


Vem, da to ni bilo zapisano na VIPu;) Sem pa vprašanje leiita razumel malo drugače kot ti...

Vanich ::

Naboji, s katerimi so streljali teroristi v Parizu, so bili proizvedeni 1986 leta v BiH, YU.

Ta municija se je potem pošiljala po vojašnicah celotne Jugoslavije - od Rateč pa do Gevgelije - in tako je to mogoče ravno tista municija, ki jo je Janša (and comp.) potem prodajal vsem zainteresiranim - predvsem pa nazaj v BiH in pa na Hrvaško.

Kakšen zaključek lahko iz tega potegnemo?

(Že vidim velik masten naslov na prvi strani Slovenskih novic: "Janša prodal naboje pariškim teroristom!")

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

ZaphodBB ::

Saj sem že zdavnaj rekel, da je Jajo kriv.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Vanich ::

ZaphodBB je izjavil:

Saj sem že zdavnaj rekel, da je Jajo kriv.


Lahko si siguren, da ima Jajo pri vsaki pizdariji prste vmes.

ZaphodBB ::

Temu bi lahko rekli zlato Jajovo pravilo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

čarli ::

Matako je izjavil:

Kakorkoli. Spet so se naši mediji izkazali... NOT! V keho gre eden nekoč najbolj znanih TV obrazov, oni pa "kako je prišla v navzkriž z zakonom, ni znano". WTF? Upam, da bo saj Miki kaj izbrskal, saj to je delno njegovo področje iz njegove ere. Pa če ima šape vmes še Bavčar itak tudi Jajo ne more biti ravno daleč, torej...


Evo, baje je v zaporu zaradi čisto banalne zadeve
http://www.zadovoljna.si/clanek/domaci-...

Okapi ::

Katere banalne zadeve? Napisali niso čisto nič.

čarli ::

Okapi je izjavil:

Katere banalne zadeve? Napisali niso čisto nič.


Saj piše: Rešitev je našla v priložnostnih delih in nekaj časa delala kot strežnica v enem izmed zavodov, kjer naj bi tudi storila kaznivo dejanje in zaradi tega pristala v zaporu.

Zelo verjetno je ukradla kaj denarja ali kaj podobnega. Kar stroga kazen za takšno dejanje...

Okapi ::

V zaporu da je zaradi kaznivega dejanja? Šokantno & neverjetno. Kot rečeno, povedali niso čisto nič. Lahko je kradla, lahko je ponarejala dokumentacijo, lahko je izdala tajne informacije, lahko je koga spolno nadlegovala, lahko je koga poškodovala, lahko je povzročila nesrečo, lahko je kaj zažgala ... Spisek kaznivih dejanj, ki jih lahko storiš v službi, je približno tako dolg kot spisek vseh kaznivih dejanj.

Oldi ::

Mama od Blaževega kamerada je spregovorila:
https://m.facebook.com/darinka.kaduncfa...
Na njen FB ne morem, je pa tule nekaj https://www.facebook.com/VImenuResnice?...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Matako ::

Na VIPu se obeta pravi festival vroče robe!

Da se ne igramo slepe miši. Tri dosjeje UDBE vam bom predstavil v tem tednu. Dosje Vere Ban, dosje Milana Zvera, ki je bil prav tako zvesta špec kahla Udbe in za konec vas bom razveselil z dosjejem Barbike.

http://www.mikstone.si/mikstone-report/...

Kdaj? Konec tedna! Ah, nostalgija... :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

čarli ::

Matako je izjavil:

Na VIPu se obeta pravi festival vroče robe!

Da se ne igramo slepe miši. Tri dosjeje UDBE vam bom predstavil v tem tednu. Dosje Vere Ban, dosje Milana Zvera, ki je bil prav tako zvesta špec kahla Udbe in za konec vas bom razveselil z dosjejem Barbike.

http://www.mikstone.si/mikstone-report/...

Kdaj? Konec tedna! Ah, nostalgija... :D


Mal si pozen:) Je to omenil že oldi prej;)

Drugače pa je na fb v imenu resnice nalimanih par izsekov iz vip:
Včeraj sem izvedel podrobnosti sestanka, ki ga je Janez Janša sklical zaradi primera »Furjan«. Noriški norec je grdo okaral Njavra, da se je tako nespretno lotil Barbare Furjan. Janša je naročil, da Njavro določi nekoga, ki se bo sposoben Barbari približati. Njavro je nalogo vzel z levo roko in se Barbare lotil kar na Facebooku. V stilu; »Jaz sem Martin Božidar Njavro , 007 Njavro. In izpadel cepec. Naloge bolj tehnične narave pa je Janša razdelil med Črnčecem, Sežunom in Korenakom. Kdo so omenjeni in kaj počnejo v življenju, pa najbrž že veste. Omenjena trojica predstavlja vrh obveščevalne službe SDS-a. Nadzor telefonov in elektronske pošte je ena od dejavnosti omenjenih.
Če Udba še kje živi, je to na Trstenjakovi 8. klapEND


Nisem vedel, da se bivši poveljnik Morisa boji kriminalistične preiskave v zadevi Blaž Furjan. Zakaj bi sicer svojemu dobremu prijatelju Romšku naročil, naj po svojih zvezah poizve, če je njegovo ime omenjano v preiskavi smrti vojaka Blaža Furjana!???
Čudno vse skupaj. Nihče ni vpleten, nihče nič ne ve, rovarijo okoli tega pa vsi. »Saj ti je Darko Njavro sporočil, da nikjer nisi omenjan, je dobil odgovor brigadirček Tonček.
Pusti Njavra, on rešuje svojo kožo, je bil slikovit Tonček.
Bomo videli, kako se bo vse skupaj končalo. Maske v Noriškem kraljestvu so padle. klapEND


Kot zanimivost vam povem, da je v še enem nerešenem primeru, preiskavi smrti vojaka Blaža Furjana, kot glavni osumljenec na prvi strani dosjeja Furjan zapisan nihče drug kot Janez Janša. Da se nekaj takoj razumemo. Janez Janša ni ustrelil Blaža Furjana. Ker pa so vsi vpleteni v njegovo smrt, člani Janševe paravojaške formacije, je kriminalist najbrž na ta način označil dosje, kjer ponavadi zapišejo ime osumljenca. JJ ali ekipa JJ. Če bi vsi skupaj vedeli, kako blizu je kriminalist brcnil z dvojno črko J, bi se domobranska Slovenija sesedla vase.

Auč 2! Še ena smrt, še ena fronta. Darko Njavro je bil zaslišan zaradi smrti (umora) Blaža Furjana. Njavro je obvestil Janšo in Krkoviča v zapor na Dobu, da bo zaslišan zaradi tega. Zgodaj zjutraj naslednjega dne, je Darko Njavro dobil elektronsko pošto iz zapora na Dobu;
»Kopanje po primeru Furjan naj se zaključi, poskrbi za to«! Lp Janez
Samo na eno stvar je Janša pozabil, ali pa jo podcenjuje. Tokrat mu nasproti ne stoji skorumpiran sistem, ki ga je sam ustvarjal. Ne, tokrat so na drugi strani prizadeti svojci umorjenih, Merlaka, Furjana in še koga.
Janez, tokrat se ti ne bo izšlo. klapEND

čarli ::

Oldi je izjavil:

Mama od Blaževega kamerada je spregovorila:
https://m.facebook.com/darinka.kaduncfa...
Na njen FB ne morem, je pa tule nekaj https://www.facebook.com/VImenuResnice?...


Direktni link kar je bilo napisano:
http://ednevnik.si/entry.php?w=mehanika...

surewood ::

me zanima, če bo ta teden kak dokaz objavljen. ali pa bo spet pretepen tiskar, anonymous napad na strežnik, cunami itd :)

Cervantes ::

Ta teden verjetno ne.
Drug teden pa vsekakor.

Matako ::

Miki je imel v sredo dvoboj z Gorenjakom na sodišču:

http://www.mikstone.si/mikstone-report/...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Zaenkrat še nič, Corpus delicti je še vedno prazen.
Izgleda, da je v Puščavi tudi en Dean, samo precej bolj prijazen

@BojanPozar: To ni (bil) Bob leta, ampak Toš leta. Sinoči - SNG Maribor - odličen performance @Tadejtos, z @JJansaSDS v ozadju ... http://twitter.com/BojanPozar/status/55...

Matako ::

Oldi je izjavil:

Zaenkrat še nič, Corpus delicti je še vedno prazen.


Alora pridem več kasno!
/\/\.K.

Cervantes ::

Kaj, a pričakuješ polnjen corpus?

Edit: nadevan, seveda.

Zgodovina sprememb…

Oldi ::

81 minut novega tedna, dosjejev od nikoder. Ne me obsojati, da sem verjel. Dostop imam na osnovi plačila knjige in prostovoljnega prispevka pred par leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Matako ::

Oldi je izjavil:

81 minut novega tedna, dosjejev od nikoder.


Dolga noč. Oldi, kako se počutiš? Si v redu. Lej, saj ta vroča roba je bila itak drugorazredna. Vem, vem, lisica in grozdje.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

čarli ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čarli ()

Vanich ::

Domagoj je bil na začetku svoje kariere nekaj časa skrajni desničar, ustaš - poglej ga sedaj.

Mogoče je pa za Jajota tudi še kaj upanja?

leiito ::

Oldi je izjavil:

81 minut novega tedna, dosjejev od nikoder. Ne me obsojati, da sem verjel. Dostop imam na osnovi plačila knjige in prostovoljnega prispevka pred par leti.


Mah, se zgodi tudi v boljših družinah.

Baje obstaja v Ljubljani skupina za samopomoč, Happy, Happy Happy, nekaj takega, morda najdeš bolj resnega guruja.

čarli ::

Vanich je izjavil:

Domagoj je bil na začetku svoje kariere nekaj časa skrajni desničar, ustaš - poglej ga sedaj.

Mogoče je pa za Jajota tudi še kaj upanja?


A da postane skrajni desničar?:D Navsezadnje je sedaj najbolj zadrt komunist:))

Oldi ::

V današnjem Vipu nič od dosjejev, le da mu to brskanje po dosjejih smrdi. Barbikinega nima čas pregledati, naj bi se pa ukvarjal tudi z Đuli Šviga ali kaj je že bil psevdonim preminulega ambasadorja.

Na koncu objave pa vendarle še upanje:
"o.p. si bom vzel čas, pa na...copypastal .... svinjarijo"

surewood ::

"naslednji teden, častna specialska"

Vanich ::

čarli je izjavil:

Vanich je izjavil:

Domagoj je bil na začetku svoje kariere nekaj časa skrajni desničar, ustaš - poglej ga sedaj.

Mogoče je pa za Jajota tudi še kaj upanja?


A da postane skrajni desničar?:D Navsezadnje je sedaj najbolj zadrt komunist:))


No, he's not. Don't kid yourself.

Matako ::

Oldi je izjavil:

V današnjem Vipu nič od dosjejev, le da mu to brskanje po dosjejih smrdi. Barbikinega nima čas pregledati, naj bi se pa ukvarjal tudi z Đuli Šviga ali kaj je že bil psevdonim preminulega ambasadorja.

Na koncu objave pa vendarle še upanje:
"o.p. si bom vzel čas, pa na...copypastal .... svinjarijo"


No resnici na ljubo so verjetno udbovski dosjeji večinoma dolgčas. Jaz sem si vedno predstavljal nekaj vmes med filmom Das Leben der Anderen in gledanjem rasti trave.

Sicer bi Barbikin znal biti zanimivejši, ipak je bil v mladih letih maneken,kar ni najbolj običajno. Upam, da ni homošokerjev.
/\/\.K.

Vanich ::

Oldi ::

Tole sem pomotoma objavil v temi o Patrii:
Nov ViP, eno samo pozivanje k osmislitvi predčasnega odhoda na drugi svet. O dosjejih nič.

Ali ne bi bila največja osmislitev, ki bi ti povzročila še obilo zadovoljstva, objava obljubljenih dokazov.

leiito ::

Tudi če bi kdo res objavil t.i. dosjeje udbe, kako naj pa vemo, da gre za avtentične dokumente? Gotovo ni nemogoče, da kdo komu kaj podtakne in če top muzeji ne prepoznajo fake Picassotov, je z "dosjeji" še večji problem. Čim niso arhivov že takoj na začetku zapečatili, skopirali, popisali itd., je za zgodovinoslovje tak vir nezanesljiv.

Okapi ::

Za zgodovinoslovje je tak vir celo lahko še kar zanesljiv, za pravosodje ni.

O.

čarli ::

leiito ::

Pa koga res zanima nek kao dosje neke Vere Ban? Toliko bolj zanimivih in bolj relevantnih stvari na tem svetu.

Oldi ::

@mikstone1: Pravnomočno obsojeni klerofašist Ivan me vabi na srečanje. Ni kava. #4eyes

OK Corral?

Matako ::

Oldi je izjavil:

@mikstone1: Pravnomočno obsojeni klerofašist Ivan me vabi na srečanje. Ni kava. #4eyes

OK Corral?


Miki in Jajo se bosta dobila? 8-O To niso več heci!

V ozadju se že sliši...

/\/\.K.

leiito ::

In ti, nedvomno dramatični dogodki ravno zdaj, tik pred koncem tedna in objavo dosjeja Vere Ban?

Cervantes ::

Kje pa. Jajo ga hoče nazaj v službo.

ZaphodBB ::

Jaz pa trdim, da bo dobil bonus za svoje odlično opravljene storitve.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Matako ::

ZaphodBB je izjavil:

Jaz pa trdim, da bo dobil bonus za svoje odlično opravljene storitve.


Če prav razumem si pristaš mikislovne šole, ki uči, da je celoten Miki v resnici Jajova dvojna igra?

In na koncu se bosta zasmejala in vprašala "a peče". :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

ZaphodBB ::

Če prav razumem si pristaš mikislovne šole, ki uči, da je celoten Miki v resnici Jajova dvojna igra?

Ja, zelo se me je dotaknilo reklo, da pravi vojak ostane zvest svojemu gospodarju. In Miki je večkrat poudaril, kako neomajna je (trdi da bila) njegova zvestoba.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Okapi ::

Saj JJ je tudi zvesto sledil "tekovinam nob & revolucije", dokler se ni spreobrnil.;)
««
239 / 256
»»