» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
83 / 256
»»

Matako ::

Novi, izredno kratki Mikiliks je tu! SKB story. Epizoda, v kateri ne zvemo kaj dosti o ničemer, le to, da je bil rop SKB insajderski posel, vendar še bolj, kot smo si mislili, vpletena je sama policija. O knjigi še vedno nič novega.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

VelikiTun ::

Glede na njegove prejšnje objave še čudno, da še sam ni bil vpleten.

poweroff ::

Upam, da bo kmalu vpleten vsaj v izdajo knjige. :))
sudo poweroff

young ::

Je pa čudno, da policija ni takoj posumila o notranji vpletenosti, saj so že vrabčki čivkali, da je bil rop izveden s pomočjo varnostnikov, ki so poznali sistem varovanja(pa tak sistem.....) Halo, po šestih letih anonimen klic. Pa saj tadva, ki sta sedaj priprta ali vsaj za enega, bi lahko policija že takrat pridobila dovoljenje za tajno prisluškovanje in sledenje.

Okapi ::

Ali pa bi vsaj malo spremljali, ali kateri od varnostnikov porabi več, kot zasluži. Imho ne bi smelo biti pretežko - potem je pa že dovolj suma tudi za odobritev prisluškovanja in bi jih že zdavnaj imeli.

O.

Keyser Soze ::

Okapi je izjavil:

Ali pa bi vsaj malo spremljali, ali kateri od varnostnikov porabi več, kot zasluži. Imho ne bi smelo biti pretežko - potem je pa že dovolj suma tudi za odobritev prisluškovanja in bi jih že zdavnaj imeli.

O.

A, bejž, bejž. To bi bilo kar dovolj za uporabo, se mi zdi da takrat še POMSov?

Qrc, boljše it na sigurno kot pa nekaj na hitro probat, pol pa vse v vodo cepne, ker je storilec še preveč na oprezu oz. zaključiš zadevo brez vrednih materialnih dokazov.
OM, F, G!

Zgodovina sprememb…

čarli ::

Khm, vašćiju je vse odpovedalo:D

Vasle je molčal in buljil v tla. Špela je postajala vse bolj rdeča v obraz. Potem sem dvignil roke v znak predaje in stopil proti poveljniku. Za šteko Marlboro in moj nož je bil pripravljen vrniti fotoaparat. Hotel pa je vzeti film. Ker ni znal odpreti aparata, ga je skoraj polomil. Vzel sem ga in dal Špeli, naj sama vzame film ven. Ko je dobila fotoaparat v roke, se je hladno vsedla nazaj v avto, objela fotoaparat in kričala. Ne dam, ne dam, jebite se kurci turški in podobna salva je bruhala iz nje. Poveljnik je prijel za ročaj pištole, nekaj zakričal in besno stopil proti avtu. Vasle se je poscal od strahu, ko so proti avtu skočili še ostali vojaki z uperjenim orožjem. Hlačnico je imel mokro, ko se je sesedel na tla.

No, no, stop! Stop it, sem kričal, spet dvignil roke in se postavil pred vrata avta. Please, please, sem mahal z rokami. Potem sem odprl vrata in zmešani ženski spulil fotoaparat iz rok. Odprl sem pokrov in na silo izvlekel film. Vrgel sem ga po tleh, aparat pa nazaj v avto. Poveljnik me je srepo gledal, vojska pa je še vedno merila v nas. We don't wanna any trouble... sem glasno kričal poveljniku! Daj nekaj keša Vašči, sem zaklical Vasletu, ki je otopel in poscan sedel na tleh. Ni odziva. Vašči, sem zakričal še enkrat.

Takrat se je Vasle zdrznil in izpod majice potegnil denarnico. Roki sta se mu tako tresli, da ni bil sposoben vzeti bankovec ven. Živčno in neučakano sem pograbil denarnico in ga skoraj zadavil. Denarnico je imel namreč obešeno okoli vratu pod oblačili. Vzel sem 20 dolarjev, zelo ponižno sem poveljniku ponudil bankovec in čakal reakcijo. Odmahnil je z roko in vojska je spustila orožje. Potem je padel v smeh, ki se je nadaljeval v krohot. Z roko je pomignil naj se poberemo.

Prijel sem Vasleta pod pazduho in ga dvignil. Nemočnega sem porinil v avto. Povsem so mu odpovedale noge od strahu. Speljal sem kar se da počasi, da ne bi izzival usode. V avtu je vladala smrtna tišina. Potem mi Špela pribije. Ti si res ena pička. zakaj si jim dal moj film? V tišini smo nadaljevali pot. Na prvi bencinski črpalki sem ustavil, da sva Vasleta spravila k sebi. Takoj je hotel na prvo letališče in domov. Ko se je umil in preoblekel, sva ga začela prepričevati. Po uri prepričevanja smo nadaljevali pot proti Ankari. Seveda sva mu obljubila, da tega dogodka do groba ne bova nikomur zaupala. Takšnih "dogodkov" je bilo še nekaj in za vsakega je sledila ista obljuba. To vemo mi trije na svetu in nihče drug. Ker sta oba zdavnaj poteptala prijateljstvo in dane obljube, bom jaz ravnal enako.

http://mikstoneirangate.blogspot.com/20...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čarli ()

Matako ::

6. epizoda Gat je tu! V njej skupina zaradi Špelčinega neprilagojenega značaja spet zaide v težave in Vaščijo posledično popusti mehur. Kljub vsemu si na koncu zaupajo svoje skrite strahove in... relikvije (??). Nadaljevanje se konča z nečim groznim za Lumini - zveste naslednjič.
/\/\.K.

Matako ::

^^^ Se oproščam za tipkarske napake. Morate razumeti, da se vsake epizode tako razveselim, da kar... no, raje ne bi o tem. :D

Kaj novega o knjigi?
/\/\.K.

Okapi ::

Malo ga sicer daje krajevni zemljepis.
Odkar smo v Istanbulu prečkali zaliv zlatega roga, smo prišli v Azijo. Most čez zaliv je most med Evropo in Azijo.
Tole je namreč čisto narobe, je pa res, da je tudi precej pogosta napaka. Zlati rog je samo zaliv, na evropski strani, in loči stari Istanbul od novejšega severnega dela še vedno evropskega Istanbula. Azija je pa na drugi strani Bosporja.

O.

Karaya 52 ::

Pise iz glave, pa se rad se pohvali s kaksnimi detajli, ki jih povrsno preverja. Dokler v Turciji ne precka Panamskega prekopa se splaca brati!

Okapi ::

V resnici ima med pisanjem pred sabo zemljevid, sicer pa to o Zlatem rogu in Bosporju spada med splošno izobrazbo. Nikjer pa nisem napisal, da bi se zaradi tega ne splačalo brati. Samo enega redaktorja bo potreboval, ko bo potopis izšel v knjigi.;)

O.

poweroff ::

Ko?

Optimist. :))
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

Karaya 52 ::

Zlati rog zgleda prevec pi**** glede na poimenovanje za specialca, neko slepo crevo z usrano vodo in trnkraji na mostu! Pomoje se sploh ni zavedal da ga je preckal, ce ga sploh je! Sam sem upal na homoeroticen zaplet... vem da se bo nekje zgodil, stavil sem na Istanbul, ocarljivi Taksim z Galata stolpom nad Zlatim zalivom. Namesto tega se navdusuje nad bednim Topkapi oz. Top Kapi po njegovo. :))

P.S.: evo, sem ze zapisal Zlati zaliv, pa je rog!

Zgodovina sprememb…

Matako ::

Če imaš v ekipi manično depresivnega geja in kolerično lajdro je poimenovanje geografskih značilnosti, ki jih prečkaš še daleč najmanjši problem.

Govorim na splošno, ne o konkretnem potovanju.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

12. marca je bilo v Mikileaksu napisano

Po vseh zajebancijah in mediacijah, knjiga je tu. Nekaj logističnih in finančnih zadev moram še urediti, zato ne planite vsi naročniki jutri na telefon. Po dogovoru, naslov! klapEND"


Danes je 23. marec.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

No, saj. Povprečno razumen človek iz tega lahko sklepa na verodostojnost vseh ostalih trditev... ;)
sudo poweroff

cilpet ::

Retisk ver. 3.0 ... :))

Tisti, ki se prvi slika s knjigo "Patriotske igre" v rokah dobi od mene 25EUR !!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cilpet ()

driver_x ::

poweroff je izjavil:

No, saj. Povprečno razumen človek iz tega lahko sklepa na verodostojnost vseh ostalih trditev... ;)


Povprečno razumnemu človeku tudi ni jasno, koga misli da s tem nateguje domnevni avtor knjige.

Matako ::

Kako naj bo človek razumen v teh časih? Medtem, ko nam dežela razpada se **** zlobno krohota (strele v ozadju) in po vaseh in mestih neovirano hara njegov Parahomo! Težko je ohraniti hladno kri.
/\/\.K.

Cveto ::

cilpet je izjavil:

Retisk ver. 3.0 ... :))

Tisti, ki se prvi slika s knjigo "Patriotske igre" v rokah dobi od mene 25EUR !!!


Knjigo imam doma, žal pa ni ta, na katero tako čakate. Gre za tole knjigo:

Patriot Games @ Wikipedia

Tako da dvomim da bi kunstlju pustili izdati kaj s takim imenom.

HomeEdition ::

Cveto, za trenutek mi je zastal dih - sam sem takoj skužil da nakladaš - ne morš Q6600 navit na 3GHz na tej plati...:)

Okapi ::

Čisto tako, mimogrede, eno zanimivo kulturno posebnost je Miki "pozabil" omeniti v iranskih gatah. V Turčiji se tipi, ko se zvečer sprehajajo po mestu, radi držijo za roke. Pa niso geji.;)

O.

Limit-sky ::

Okapi je izjavil:

Čisto tako, mimogrede, eno zanimivo kulturno posebnost je Miki "pozabil" omeniti v iranskih gatah. V Turčiji se tipi, ko se zvečer sprehajajo po mestu, radi držijo za roke. Pa niso geji.;)

O.

In to ne samo v Turčiji.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Okapi ::

Ja, tudi v Bitoli, dejansko.

O.

Limit-sky ::

Mislim, da je to kar povezano z veroizpovedjo.
My name is mufti. Jype mufti.
And I am extremist.

Matako ::

Novi Mikiliks je že tu! Za vse tiste, ki širite jajčaste laži kako Mitja ni več vir informacij in da nikogar ne pozna... pozna Munca! Več v epizodi Moj prijatelj Matic Munc.
/\/\.K.

young ::

Še več takih kot je Munc, pa bi bilo v naši deželi ok.
Bravo Munc!!!

cilpet ::

Mikstone report !!!

Miki prenehal pobirati denar za knjigo. Zgleda, da ja prva izdaja pošla. Ponatisk (retisk) verjetno maja 2026 :)) :)):))

Matako ::

cilpet je izjavil:

Mikstone report !!!

Miki prenehal pobirati denar za knjigo. Zgleda, da ja prva izdaja pošla. Ponatisk (retisk) verjetno maja 2026 :)) :)):))


Bilo je "navali narode - još malo pa nestalo". :/
/\/\.K.

Matako ::

Najnovejše Gate so tu! Slikoviti 7. del v katerem izvemo, da Špelina kariera v promociji športa obsega še kaj več kot le hokej in Vašči razkaže še več plati svoje plahe nravi, kot ste že itak mislili, da je možno.

Za tiste, ki ste med vsemi junaki razvili še največ simpatij do Lumine - ne skrbite, vse bo v redu.

In še citat dneva:
"Ko jih jebe, gremo naprej!" (Špela Predan)
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

cilpet je izjavil:

Mikstone report !!!

Miki prenehal pobirati denar za knjigo.

Kje si to prebral, kje je ta Mikstone report?

Matako ::

Desno od glavne vsebine. Prej je imel napisano, da še sprejema vplačila. Samo očitno je knjiga res pošla v predprodaji :(
/\/\.K.

cilpet ::

MIKSTONE REPORT !!!

PRISON blog je prenešen na blogger platformo. Iz WordPress-a spet dobivam maile, da je tudi "prison" blog predmet spora na relaciji SLO - ZDA. Debela deklica ima preveč časa očitno.

http://mikstoneprison.blogspot.com

ne bom čakal, da mi še tega zablokirajo zato sem ga preventivno preselil na blogger. (do naslednje selitve)

Knjige vam bo dostavil Fed-Ex( Tom Hanks osebno) ta teden, če ne bo imel brodoloma... :)) :)) :))

Matako ::

Jaz sem odvetnica Zidak-Klemenič, Nina Zidak Klemenič.


Haha, dobra! Carsko. Mimogrede, sploh nisem vedel da je NZK tako dobra milfa! Kaj Miki nabija o "debeli deklici"? Razen če se ni preveč zredila vmes.

 NZK spimpana za žurnal24

NZK spimpana za žurnal24



:P
/\/\.K.

Marat ::

ja mal se je zredila vmes, drgač je pa huda bejba :) goran je kar terno zadel z njo

čarli ::

cilpet je izjavil:

Mikstone report !!!

Miki prenehal pobirati denar za knjigo. Zgleda, da ja prva izdaja pošla. Ponatisk (retisk) verjetno maja 2026 :)) :)):))


Evo razlog zakaj je nehal pobirat denar;)

Kar se knjige tiče in vse pogostejših vprašanj, zakaj so eni knjigo dobili, drugi pa ne! Nihče ni dobil knjige. Tudi možnost naročila sem pred dnevi umaknil. Knjige pri meni ni več možno naročiti. Zaradi vsega, kar se je dogajalo, da se ne ponavljam, so nastali enormni stroški. Knjiga je bila še enkrat tiskana že pred časom. Ker ni bilo teorije, da stroške sam pokrijem, sem pravice in stroške "prodal" založbi. V nadaljevanju smo definirali odgovornost za tekst in odgovornost za prilogo posebej. Založba je v ponatisu precej povečala naklado. V začetku aprila bo založba začela z reklamo in prodajo v knjigarnah. Moj del je, da izpolnim obveznost do naročnikov, ki so knjigo naročili do 20.3. 2012. Upal sem, da bom lahko svoj del izpolnil že pred dvema tednoma, ko sem dobil prve izvode na založbi. Ker me veže pogodba z založbo, bom knjige lahko predstavil in poslal naročnikom s prvim dnem njihove prodajne akcije. To bo te dni. Zainteresirani boste obveščeni na blogu in v medijih.
http://mikstone1.blogspot.com/2012/03/m...

Matako ::

"Ker ni bilo teorije, da stroške sam pokrijem, sem pravice in stroške "prodal" založbi."

Ma založbi lahko pravice kvečjemu prodaš brez narekovajev.

V bistvu mi ni čisto jasno kako bodo zdaj to uredili s predplačili - verjetno bo moral zdaj Miki odkupiti od založbe vse predprodane knjige ali kaj? Tukaj ne vidim prihranka... razen kake "grške variante" do upnikov. ;)

Aja mimogrede, za vse tiste, ki se sprašujete, kdaj bo J.Assange objavil Mikijeve depeše... Stvar se je izkazala za tako eksplozivno, da se je Julian odločil, da bo celotno operacijo preselil na morje http://www.foxnews.com/scitech/2012/01/...

Skratka, če ste mislili, da imamo pri nas drame, to ni še nič. Sealand saga se vleče že od 1960-ih naprej.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

Ko si (glede knjige) mislil, da si izvedel že vse možne in nemožne variante - si spet presenečen. :))
sudo poweroff

Marat ::

poweroff je izjavil:

Ko si (glede knjige) mislil, da si izvedel že vse možne in nemožne variante - si spet presenečen. :))

true :D ampak zdaj bodo vse bodoče težave prevaljene na založbo in Parahomo ki bo pretepal založnike >:D

cilpet ::

Katera založba?

Barnes & Noble ... :)) :)) :))

MikiNorris pa res preseneča skoraj vsak dan.

poweroff ::

U!

A lahko izvemo katera založba je to?
sudo poweroff

Okapi ::

Sealand saga se vleče že od 1960-ih naprej.
Ima tudi en zanimiv twist pri nas. Pred nekaj leti je en model s potnim listom Sealanda pri nas odprl račun in položil 12 milijonov mark. Več kot očitno je šlo za pranje denarja, ampak naša sodišča niso uspela zmleti do konca in so mu denar vrnili, sedaj pa še toži Slovenijo za milijon+ evrov. Zanimivo je, da je naše sodišče v bistvu priznalo kneževino Sealand (v razsodbi so napisali nekaj v slogu, da sicer država res ni priznana, kar pa ne pomeni, da ne obstaja in da je potni list ponarejen).

http://www.delo.si/novice/kronika/podje...

Kar se wikileaksa tiče, pa bi bila odločitev za Sealand zelo tvegana. Nima namreč nobene prave obrambe in za par sto jurjev evrov lahko najameš deset srbskih plačancev in jo okupiraš.>:D

Kar je, mimogrede, nekoč en že poskusil, in to nihče drug kot herr Achenbach, ki je pri nas pral denar s sealandskim potnim listom.

In August 1978, while Bates ["knez" Sealanda] and his wife were in England, Alexander Achenbach, who describes himself as the Prime Minister of Sealand, hired several German and Dutch mercenaries to spearhead an attack of Roughs Tower. They stormed the tower with speedboats and helicopters, and took Bates' son hostage. Bates was able to retake the tower and capture Achenbach and the mercenaries [Achenbach je očitno precenil dejstvo, da je bil Bates čisto pravi major v britanski vojski]. Achenbach, a German lawyer who held a Sealand passport, was charged with treason against Sealand and was held unless he paid DM 75,000 (more than US$ 35,000 or ?23,000). The governments of the Netherlands, Austria and Germany petitioned the British government for his release, but the United Kingdom disavowed his imprisonment, citing the 1968 court decision. Germany then sent a diplomat from its London embassy to Roughs Tower to negotiate for Achenbach's release. Roy Bates relented after several weeks of negotiations and subsequently claimed that the diplomat's visit constituted de facto recognition of Sealand by Germany.

Following his repatriation, Achenbach and Gernot Pütz established a "government in exile", sometimes known as the Sealand Rebel Government, or Sealandic Rebel Government, in Germany, Aschenbach's appointed successor, Johannes Seiger, continues to claim via his website that he is Sealand's legitimate ruling authority


O.

TASO ::

čarli je izjavil:

cilpet je izjavil:

Mikstone report !!!

Miki prenehal pobirati denar za knjigo. Zgleda, da ja prva izdaja pošla. Ponatisk (retisk) verjetno maja 2026 :)) :)):))


Evo razlog zakaj je nehal pobirat denar;)

Kar se knjige tiče in vse pogostejših vprašanj, zakaj so eni knjigo dobili, drugi pa ne! Nihče ni dobil knjige. Tudi možnost naročila sem pred dnevi umaknil. Knjige pri meni ni več možno naročiti. Zaradi vsega, kar se je dogajalo, da se ne ponavljam, so nastali enormni stroški. Knjiga je bila še enkrat tiskana že pred časom. Ker ni bilo teorije, da stroške sam pokrijem, sem pravice in stroške "prodal" založbi. V nadaljevanju smo definirali odgovornost za tekst in odgovornost za prilogo posebej. Založba je v ponatisu precej povečala naklado. V začetku aprila bo založba začela z reklamo in prodajo v knjigarnah. Moj del je, da izpolnim obveznost do naročnikov, ki so knjigo naročili do 20.3. 2012. Upal sem, da bom lahko svoj del izpolnil že pred dvema tednoma, ko sem dobil prve izvode na založbi. Ker me veže pogodba z založbo, bom knjige lahko predstavil in poslal naročnikom s prvim dnem njihove prodajne akcije. To bo te dni. Zainteresirani boste obveščeni na blogu in v medijih.
http://mikstone1.blogspot.com/2012/03/m...



Carsko, res, vrhunsko nategovanje, presegel je tudi Roka Brumna, vsaj kar se izgovorov tice..kapo dol Mitja

Matako ::

Okapi je izjavil:

Sealand saga se vleče že od 1960-ih naprej.
Ima tudi en zanimiv twist pri nas. Pred nekaj leti je en model s potnim listom Sealanda pri nas odprl račun in položil 12 milijonov mark. Več kot očitno je šlo za pranje denarja, ampak naša sodišča niso uspela zmleti do konca in so mu denar vrnili, sedaj pa še toži Slovenijo za milijon+ evrov. Zanimivo je, da je naše sodišče v bistvu priznalo kneževino Sealand (v razsodbi so napisali nekaj v slogu, da sicer država res ni priznana, kar pa ne pomeni, da ne obstaja in da je potni list ponarejen).



Okapi, si že videl ta članek? Po mojem ti bo všeč, super branje!
Tudi omenja vse desante, državne udare in odstavitve, kjer se je žugalo s šibrovkami! :D

Ima Miki in Parahomo še dramaturške rezerve!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Matako ::

Okapi je izjavil:


Kar se wikileaksa tiče, pa bi bila odločitev za Sealand zelo tvegana. Nima namreč nobene prave obrambe in za par sto jurjev evrov lahko najameš deset srbskih plačancev in jo okupiraš.>:D


Ne samo to, komentatorji na Ars so tudi omenili, da je vse skupaj navadno fantaziranje:

Tudi če državo postaviš vsem tehničnim težavam navkljub na ladjo in pluješ po odprtih morjih (pozabimo za trenutek, da rabiš kdaj pa kdaj tudi zasidrati v pristaniščih) druge države ne bodo imele nobenih težav z aretacijami tvojih "državljanov" ali celo recimo zapiranjem ISPjev, katere stranka si. So že večkrat dokazali.
Mimogrede, The Rough Towers že zdavnaj ni več zunaj britanskih teritoralnih vod, ker so bile meje razširjene ne vem kdaj.

Na videz OT ampak jaz počasi začenjam razbirati neke paralele med Sealand dramo in Mikijevem večnem boju proti vseprisotnem Jaju...
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Okapi ::

The Rough Towers že zdavnaj ni več zunaj britanskih teritoralnih vod, ker so bile meje razširjene ne vem kdaj.
Samo so bile razširjene prepozno, ko je Sealand že razglasil "neodvisnost". Ne moreš okupirati države s tem, da razširiš svoje ozemeljske vode. Sedaj je pač Sealand enklava znotraj britanskih ozemeljskih voda (kako je z njihovim dostopom do "odprtega" morja pa ne vem - verjetno čakajo na arbitražo;) )

neke paralele med Sealand dramo in Mikijevem večnem boju proti vseprisotnem Jaju...
Ja, princ Bates je bil tudi v vojski, preden je ustanovil Sealand, pa se je nekaj časa ukvarjal tudi z muziko (Miki je bil menedžer, Bates je imel pa piratsko radijsko postajo).

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Matako ::

Ja saj hecna zgodba.

Se pravi ime založbe je še skrivnost? Popolnoma razumem - razkritje Mikijevih partnerjev bi jih lahko ogrozilo. Parahomo ne štedi z nasiljem - mogoče bi še koga spolno zlorabili.
Fantje, to niso več heci!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

leiito ::

Založba, če je pametna, je registrirana v Mongoliji. Pa da vidimo potem kako bodo šle odškodninske tožbe.

VelikiTun ::

Ni registrirana v Mongoliji ampak nekje v Indiji Koromandiji oz. v bolanem umu določenega posameznika.
««
83 / 256
»»