» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
9 / 256
»»

Keyser Soze ::

Tip bo v izi za diskreditirat. Zapomni si to.

Verjel mu bo pa samo tisti, ki bo videl not napisano tisto, kar mu bo všeč.

Na koncu bo ta blog primeren sam še za nedeljsko branje in trolanje teoretikov zarot. Ene resne vrednosti v smislu neprijetnih posledic za vpletene oz. kakršnegakoli odpravljanja krivic pa ne bo imel.

Zdej, če v tem da mal besedičiš vidiš kakšen ekstra pomen zate "so be it", dobro zate ker maš kaj za počet, ampak se moraš vprašat če maš res tolk velik časa, da se ukvarjaš s tem in če te res tolk boli za trenutno stanje v državi, da namesto konstruktivno, odpravljaš zadeve imaginativno. Z veliko domišljije.
OM, F, G!

poweroff ::

Blog seveda berem za zabavo. Sorry, ker konstruktivno ne rešujem države 24/7... :D

Verjamem, da se ga bo skušalo na izi diskreditirat. Ampak diskreditacija je eno, če je res, je pa drugo. MArsikaj je res. In morda se bodo nekatere stvari začele tudi zares odkrivati.
sudo poweroff

Brane2 ::

Meni je stvar načeloma všeč.

Ne najbolj strukturirana, a to je po svoje tudi dobro- tip pač piše tako kot "misli prihajajo" in ni videti kaj dosti post-editinga.

Edino kar ne morem dočakat tistega bosanskega dela, ki ga obljublja... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Keyser Soze ::

poweroff je izjavil:

Blog seveda berem za zabavo. Sorry, ker konstruktivno ne rešujem države 24/7... :D

Sej ni treba 24/7. Ampak, vsaj nekaj v tej smeri bi pa tud lahko naredil.:P
OM, F, G!

poweroff ::

Se ti zdi? Kaj pa sicer drugače počnem?
sudo poweroff

Okapi ::

ampak po mojem je notri precej resnice.
Ja, samo zadevo povsem razvrednoti dejstvo, da ne moreš ločit resnice od laži. Tudi Požar si čisto vsega ne izmisli, ampak ti to čisto nič ne pomaga, ker ne moreš vedeti, kaj je res in kaj ni.

O.

Vajenc ::

Edino kar ne morem dočakat tistega bosanskega dela, ki ga obljublja... :D

Ja, se nagiba k profesionalizmu s tistim "se nadaljuje" in "več zveste v mojem naslednjem blogu", me spomne na Hrabrega miška ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

perr ::

Eno mogoče neumno vpršanje... lep del tegale popoldneva se ubadam z branjem tegale bloga, in je zanimiv, samo kako zaboga si članki sledijo?

Edit: Ok, zdaj spet nekako gre... od part 8 do part 9 so preskoki malo grobi, predvsem če se prej zajebeš in začneš zadevo brati na vrhu. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perr ()

nnn ::

Prijazni hekerji so mi pomešali poste. Ne znam tega popravit, so pa posti označeni po št, tako da se boš znašel.

Sem upal, da mi bo kdo pokazal nekaj stvari, pa nič od tega.
Priporočam http://mikstone.wordpress.com Mikstone blog in http://mikstoneprison.wordpress.com Mikstone prison blog


p.s. Brane, na vrsti si ....bosnian part !

Vajenc ::

Mikstone's Blog je tudi fino branje.

Odlomek ...
Povabil sem nekoga s foruma domov, da mi to naredi, pa je model predlagal, da me inštruira po forumu ! Halo, težko me bo nekdo po forumu vodil skozi nekaj, če ne poznam osnov, abecede. Mogoče se je ustrašil mene ali pa tistega, kar bi videl. Mathai, škoda, nisem imel slabih namenov, nihče te ne bi ugrabil, vse kar bi videl, bi lahko podelil s prijatelji na forumu, nobene zaveze molka nisem pričakoval, pozabi.

Matthai si nam priškrtaril kakšno insajdersko :)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

luli ::

Rdeča klika, pasjejebci in uživalci belega praška rulajo deželico, kot se jim zazdi.


Od kar je začel pisati resnico našega FDV-jevca zadeva več ne zanima.

Še malo, pa se bodo nad njega spustili spletni očesniki. Saj veste, strong language in podobne kozlarije.

Brane2 ::

No, tega pa nisem vedu.

Mikstone mi je poslal sporočilo in sem ga poklical.

Dal mi je rahlo nejevoljen vtis, mogoče sem ga ujel v napačnem trenutku- v glavnem pa sem ga napotil na ljudi, za katere sem mislil da so pravi za to.

Štos je bil v tem,d a sem v komentarju na blogu zapisal,d a bi bilo mogoče fajn, da bi digitalno podpisal skene in ostlae dokumente, da ne bi potem kdo s fotošopanimi verzijami skenov mahal okrog.

Dal sem predlog ali dva, vendar nič konkretnega, ker konkretnih znanj nimam.

Sploh pa, JNA je na Linuxu že ohoho časa, o Winsih pa čisto iskreno rečeno po moji presoji ve vsak mulc tu več od mene.

Kriptografije in podpisovanja pa se že tako ne moreš lotiti kar tako prek kurca.

Zato sem predlagal, da se obrne na folk na forumu in Matthaija sem predlagal kot nekoga, ki naj bi mu znal pomagati, bodisi konkretno, bodisi napotiti na folk, ki ve nekaj več o tem...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Keyser Soze ::

luli je izjavil:

Rdeča klika, pasjejebci in uživalci belega praška rulajo deželico, kot se jim zazdi.

Še en dodaten razlog da ga nihče ne bo jemal preveč resno.

Slenga izpred ZD Metelkova noben ne smatra za govorico kolčkaj inteligentnih.

Se pa sliši zelo populistično in blizu barskim debatam. Kar je vse kar premorejo prebivalci naše deželice. Žal.;((
OM, F, G!

lexios ::

Keyser Soze je izjavil:

luli je izjavil:

Rdeča klika, pasjejebci in uživalci belega praška rulajo deželico, kot se jim zazdi.


Še en dodaten razlog da ga nihče ne bo jemal preveč resno.

Slenga izpred ZD Metelkova noben ne smatra za govorico kolčkaj inteligentnih.


Se pa sliši zelo populistično in blizu barskim debatam. Kar je vse kar premorejo prebivalci naše deželice. Žal.;((


Če verjameš, da v Sloveniji živijo predvsem intelektualci in ne obratno! No, pa sj v nadaljevanju že sam ugotavljaš, da se v prvem stavku mogoče motiš... ;)

Snohman ::

Keyser Soze je izjavil:

luli je izjavil:

Rdeča klika, pasjejebci in uživalci belega praška rulajo deželico, kot se jim zazdi.

Še en dodaten razlog da ga nihče ne bo jemal preveč resno.

Slenga izpred ZD Metelkova noben ne smatra za govorico kolčkaj inteligentnih.

Se pa sliši zelo populistično in blizu barskim debatam. Kar je vse kar premorejo prebivalci naše deželice. Žal.;((



Ih, dokler gre blog o dilanju orožja v zvezi ''z našimi neprijatelji'' je vse OK.

Ko nekaj pikrih napiše na račun ''tapravihTM'', je pa to poulična govorica in barska debata. Kako zelo...salonsko...

thramos ::

Keyser Soze je izjavil:

luli je izjavil:

Rdeča klika, pasjejebci in uživalci belega praška rulajo deželico, kot se jim zazdi.

Še en dodaten razlog da ga nihče ne bo jemal preveč resno.

Slenga izpred ZD Metelkova noben ne smatra za govorico kolčkaj inteligentnih.

Se pa sliši zelo populistično in blizu barskim debatam. Kar je vse kar premorejo prebivalci naše deželice. Žal.;((


Heh, kljub temu, da v enem kratkem, slikovitem stavku zadane bistvo. 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: thramos ()

nnn ::

Keyser Soze je izjavil:

luli je izjavil:

Rdeča klika, pasjejebci in uživalci belega praška rulajo deželico, kot se jim zazdi.

Še en dodaten razlog da ga nihče ne bo jemal preveč resno.

Slenga izpred ZD Metelkova noben ne smatra za govorico kolčkaj inteligentnih.

Se pa sliši zelo populistično in blizu barskim debatam. Kar je vse kar premorejo prebivalci naše deželice. Žal.;((


Sleng izpred ZD Metelkova ??? ne poznam !

Vajenc ::

Mikstone, se sekiraj se preveč. Delno imunost na boleče besede soforumerašev se priučiš ;)
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Keyser Soze ::

Vajenc je izjavil:

Mikstone, se sekiraj se preveč. Delno imunost na boleče besede soforumerašev se priučiš ;)

Ja, eni postanejo imuni na to. Opažam. In jim je prekleto težko odpret oči. Eni pa pač probamo razumet če kaj narobe napišemo al pa razmišljamo, pa spremenimo zadevo oz. odpravimo napake.

Imunost ni vedno pozitivna lastnost.;)
OM, F, G!

nevone ::

Imunost ni vedno pozitivna lastnost.


Obstajata čustvena imunost in razumska imunost. Mislim da je Vajenc imel v mislih tisto prvo. :)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Keyser Soze ::

Sem hotel napisat ravno to. Imunost na pamet. Pa sem mislil, da bo pregrdo zvenelo in sem rajši pustil domišljiji prosto pot.:D
OM, F, G!

Vajenc ::

Meni je njegov analitičen slog všeč. Če že piše v slengu, je to ljubljanski sleng njegove generacije, jaz ga zastopim v nulo ;p Kaj vse je resnica, mi težko ocenimo, je pa zanimivo.

Da piše v slengu ZD Metelkova je neprikrita žalitev za nekoga, ki trdi, da je spucan droge. In ja, Mikstone, glede na napisano v blogu, še nima visoke imunosti na forumske žalitve.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

djordjevic ::

Vajenc je izjavil:

še nima visoke imunosti na forumske žalitve.

To pride z leti. ;)
No grave is deep enough to keep us in chains.

PaX_MaN ::

nnn ::

Brane2 je izjavil:

No, tega pa nisem vedu.

Mikstone mi je poslal sporočilo in sem ga poklical.

Dal mi je rahlo nejevoljen vtis, mogoče sem ga ujel v napačnem trenutku- v glavnem pa sem ga napotil na ljudi, za katere sem mislil da so pravi za to.

Štos je bil v tem,d a sem v komentarju na blogu zapisal,d a bi bilo mogoče fajn, da bi digitalno podpisal skene in ostlae dokumente, da ne bi potem kdo s fotošopanimi verzijami skenov mahal okrog.

Dal sem predlog ali dva, vendar nič konkretnega, ker konkretnih znanj nimam.

Sploh pa, JNA je na Linuxu že ohoho časa, o Winsih pa čisto iskreno rečeno po moji presoji ve vsak mulc tu več od mene.

Kriptografije in podpisovanja pa se že tako ne moreš lotiti kar tako prek kurca.

Zato sem predlagal, da se obrne na folk na forumu in Matthaija sem predlagal kot nekoga, ki naj bi mu znal pomagati, bodisi konkretno, bodisi napotiti na folk, ki ve nekaj več o tem...



Brane, hvala za vse informacije, ki si jih posredoval. Nekaj sem se uspel znajti, večino stvari, ki sem jih imel v mislih, pa ne, ker je moje poznavanje -še začetniško ne. "Težko meni predlagaš, zakaj naj kupim Audija in ne BMW-ja, če mi moraš najprej razložit kaj avto je in za kaj se uporablja. Zato sem se obrnil na omenjenega modela(Mathai), ki si ga predlagal, žal ni bil za to, da pride k meni in mi pokaže ali uredi-svetuje.
Ko si poklical, zdaleč nisem bil nejevoljen, prej vesel, a si poklical sredi sestanka v službi, pa nisem mogel sproščeno govoriti. Drugače si dobrodošel, ti kar pokliči, ko boš imel čas za pivo, povabilo še velja.
Bosnian part ?! Najbrž bi že spisal ta del ali dva, pa sem dopustil, da so razni komentarji vplivali na izbor naslednjih tem. Komentarje sem izklopil, potem pa očitki, da onemogočam tiste, ki bi imeli kaj povedati in bla bla . spet sem dal možnost komentarjev, bedarije.!!
Zelo rad bi objavil nekaj posnetih pogovorov, če napišem samo magnetogram, ne bo nihče verjel.
Če zraven pripnem zvočni posnetek, potem bo edini očitek -nezakonito prisluškovanje in snemanje. Sodnega pregona kasiral ne bo nihče, ker je vse absolutno zastaralo, bo pa marsikomu odpadla maska.
več izveste-hrabri mišek!

btree ::

PaX_MaN je izjavil:

Klobčič se vse bolj zapleta.

hehe, za tega bi prej rekel, da ga je kdo ustrelil v glavo.

Keyser Soze ::

PaX_MaN je izjavil:

Klobčič se vse bolj zapleta.

Na, še en "mikstone".

Evo ti, kam pridemo s takim nivojem pisanja. V eno obično balkansko virtualno prepucavanje. Sem mislil, da bo kaj resnega ratalo iz vsega skupaj, pa vidim da bo na koncu samo uletelo en kup "orto ćapcev", se razbilo med sabo, in dogodek bo pozabljen v roku 5 minut.

Nekako tako, kot vsak vikend po barih v Ljubljani. Kaj dlje od S&Tja in Žurnala pa ne bomo prišli.

P.S.: Prevelika pričakovanja imam kot kaže.:|
OM, F, G!

Okapi ::

Čudno, ne? Predstavljaj si še pisanje Špele Predan o takratnih dogodkih, pa od Krkoviča in Njavra. Bilo bi huje kot pri Rashomonu;)

O.

USS Liberty ::

a kdo ve, kaj zdej sploh počne špela predan?
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

Vajenc ::

PR za športnike
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

poweroff ::

No, eno pojasnilo. Za ta resne in Mikstona, luli je pa itak en trol in bluzator.

Mikstonu sem tukaj napisal, naj vpraša kar ga zanima. In mi je potem poslal ZS. Kjer me je povabil, da pridem k njemu domov.

Jaz sem pa odpisal, da mu lahko odgovorim preko foruma, da se pa v živo ne želim srečati. Pa ne zato, ker bi se bal njega. Ali zato, ker mi ni všeč njegovo pisanje. Imam pač svoje razloge, ki jih pa tukaj absolutno ne mislim razlagati - tega tudi nisem nobenemu dolžan, ker živimo v svobodni deželi.

Njegovo pisanje mi je pa zelo všeč. Zlasti opis Janše s spuščenimi hlačami, luli. >:D
sudo poweroff

luli ::

Njegovo pisanje mi je pa zelo všeč. Zlasti opis Janše s spuščenimi hlačami, luli.


Sem vedel, da maš malce "čudna" nagnjenja. Drugače pa lepo, da si se spomnil name. Zadnjič, si nekaj izpostavljal svojo intelegenco, potem pa si malo poniknil. No očitno v primeru Trdega Majka ni bilo kaj drugače.

poweroff ::

Luli, jebiga, priznam, da rad prebiram zgodbe o tem, kako so kakšnega politika dobili s spuščenimi hlačami. V prenesenem pomenu ali pa dobesedno.

Nisem pa tako obseden s "svojim malim prijateljem", da bi si dal nickname po njemu. Če me razumeš kaj mislim. :D

Glede "slovenskega kralja" - tole pove vse o njem: http://www.monarh.si/open_surce.htm - open_surce.htm. :))


Sicer pa, če odgovorim Mikstonu. Če bi rad, da se stvari same objavljajo sicer lahko v WOrdpressu nastaviš avtomatsko objavo, samo to ni prava rešitev. Ker če ti nehko poheka blog ali če na Wordpress.com prileti začasna odredba, bodo oni umaknili cel blog, z vsemi vsebinami in nastavitvami vred. Saj si sam pisal kako so ti zaklenili Facebook profil...

Tehnično se sicer da postaviti sistem, kjer so prave vsebine nekje varno skrite, tisto, kar se vidi na spletu je pa le vmesnik (proxy). Samo tako infrastrukturo je treba postavit in vzdrževat. To recimo počne Wikileaks. Ali pa ruska pedofilska mafija, ki na ta način distribuira nelegalne vsebine. Za to rabiš ekipo. In serverje v tujini.

Najbolj enostavno (čeprav še vedno precej komplicirano), je objaviti vsebino v Tor omrežju. V tem primeru bo vsebina vidna, vendar se ne da izslediti kje se nahaja. Kako to narediti piše tukaj: http://www.torproject.org/docs/tor-hidd...

Žal to pomeni, da moraš znati postaviti web server in Tor točko. Načeloma je to za nekoga, ki zadeve obvlada par deset minut dela. Za nekoga, ki pa teh stvari ne pozna pa kar velik zalogaj. Poleg tega bo taka spletna stran delovala zelo počasi (ker je Tor omrežje pač počasno) - a bo vsaj delovala. Dostopna bo pa preko takihle "čudnih" URL naslovov: http://axqzzpkfwezf3kku.onion/. Če klikneš gor z navadnim brskalnikom, ti javi napako. Če pa imaš naložen Tor odjemalec in ustrezne local proxy nastavitve, pa lahko vidi kaj je tukaj gor.

Skratka, v tem primeru bodo vsebino videli samo tisti, ki si naložijo Tor odjemalca. Ampak če je vsebina zanimiva, bodo ljudje naredili tudi to. Se je podobno zgodilo, ko so skušali cenzurirati igre na srečo preko spleta...

Te pa Tor omrežje ne reši pred hekerji, ki bi ti recimo vdrli na spletno stran - se pravi moraš zaščitit še spletno aplikacijo, itd. Ampak načeloma je to manjši problem.

V tvojem primeru bi bilo verjetno najbolje, da bi imel nekoga, ki mu zaupaš, in ki bi mu pred objavo poslal vse informacije. In v primeru, da se ti kaj zgodi, bi potem on to lahko objavil.

Vprašanje je, kaj je tvoj osnovni problem? To, da ti anonimno objaviš vsebino? To žal ne bo šlo, ker si se že izpostavil z imenom in priimkom. In ker se tudi iz vsebine da ugotoviti kdo si.

Ali to, da ti nihče ne more umakniti vsebine? Če slednje, potem rabiš vsebino shraniti na čim več razpršenih lokacij. Poleg tega moraš imeti nadzor nad to vsebino poleg tebe še kdo drug. Do teh vsebih že dostopaš kriptirano, oz. so vsebine shranjene kriptirano, ampak to ni glavni problem. Problem je te lokacije dobiti.

In seveda. Imeti ljudi, ki bodo s temi lokacijami znali upravljati, če tebe ni. Če se tebi kaj "zgodi", pač ne boš mogel klikniti na gumb objavi oz. vklopiti vsebine na rezervni lokaciji, ne?
sudo poweroff

Karaya 52 ::

Prvič vidim da se privatna korespondenca piše kar na javnih straneh, kapitalski trgi bi temu rekli blef z namenom višanja izklicne cene.

luli ::

Samovšečni koritniki so se zelo razrastli v tej naši državi. Prepričani o svoji superiornosti dvomijo, da bi svet vrtel brez njih.

Brane2 ::

Matthai, mislim da kompliciraš.

Tip ne rabi Tor-a, tudi ne sanjarjenja o razpršenih omrežjih itd.
Saj ne gre za neko posebno tajnost, sploh sedaj.Poelg tega, če delaš detajne skene dokumentov, je vsak kljub kompresiji zlahka pardeset MB, cela dokumentacija pa gre zlahka v desetine GB ali več. Kdo bo to prenašal po Tor-u ? :|

Ne moreš govoriti o nekem bistvenem profesionalnem pristopu nekoga, ki ima svoj blog na wordpressu- mislim v nekem obveščevalsko-hekerskem smislu.

Tudi nima se smisla ubadati s črnimi omrežji sedaj, ko je tip obelodanil tako svojo identiteto kot namere.

Komurkoli napol resnem verjetno ne bi bil problem dobiti tudi njegove lokacije, če je že ne bi dobil od samega tipa, saj svoje lokacije niti kaj dosti ne skriva.

Edino kar rabi je nek SW za digitalno podpisovanje datotek in pa pač nek postopek generacije digitalnega podpisa, ki mu bo lahko verjel.
Saj ga lahko dobiš od države, kot vsak državljan, a kako verjeti od države, da ne hrani kje privatnega dela podpisa ?
Če enkrat tak podpis razglasiš kot svoj, lahko potem kdo drugi, ki si pridobi tajni del, v tvojem imenu piše karkoli.

Tip je imel problem, ker bi očitno po nekem trudu za podpis skena še našel pot do rešitve, ni se mu pa sanjalo kako digitalizirati in posneti audio s kasetk.
Tu je rabil pomoč, če prav razumem.

ČE pa ga zgeneriraš sam, se pojavi vprašanje kredibilnosti. No, lahko ga zgeneriraš sam in njegov javni del postiš folku na vpogled in dolpoteg na samem blogu. Če temu lahko verjamejo, a nekje je treba začeti in začelo se je tam AFAIK.

Kar se razpršenega omrežja tiče, je bila moja "spur of the moment ideja", da bi stvar ( knjigo po knjigo ali kar vse skupaj ) kriptozaščitil, zgeneriral torrent in ga dal na recimo Pirate Bay. Zainteresiran folk bi ga dol potegnil in njihove mašine bi začele vsebino deliti med seboj.
Ko bi bil tip razpoložen za objavo, bi samo objavil na primer na blogu kriptoključ za dekriptiranje določenega dokumenta.
Tako bi dosegel praktično trenutno razpršeno objavo.

Ne gre za to, da bi kaj posebej skrival- saj je vse napovedal. Gre samo za to, kako korektno podpisati dokumente ( da ne bodo fotošopani pozneje v javnosti) da bo nekdo lahko preveril, da prihajajo dejanjsko od njega ( no, z neko stopnjo gotovosti), kriptografijo in deljeni pristop pa samo toliko, da mu ne morejo pobrati vsega z zaplenitvijo enega računalnika.
In pa, da lahko kontrolira datum objave in da lahko druge uporabnike, ki bi po BitTorrentu delili z njim vsebine, razbremeni odgovornosti.

Kriptoključe imaš komot na enem listu papirja in jih pač ročno vneseš, če je treba...

Nekako tako je bilo predlagano. Nimam pa nič konkretnega - ne konkretnih postopkov, ne SWja, ki se uporablja za to itd. Saj sama orodja skor ziher niso nič ilegalnega. Samo treba je vedeti, katera orodja so solidna, v katerem okolju in na kak način.

Kar jaz na žalost ne vem. Sploh ne v Win okolju.

Prvič vidim da se privatna korespondenca piše kar na javnih straneh, kapitalski trgi bi temu rekli blef z namenom višanja izklicne cene.


Ne maram skrivanja zadev. Poleg tega je vprašanje kaj od te korespondence je ostalo res tajnega za katerokoli tretjo stran, ki si je vsaj za 5 min želela razbiti tajnost.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

nnn ::

[odstranjeno na željo ŠP in VV]
LooooL

poweroff je izjavil:

No, eno pojasnilo. Za ta resne in Mikstona, luli je pa itak en trol in bluzator.

Mikstonu sem tukaj napisal, naj vpraša kar ga zanima. In mi je potem poslal ZS. Kjer me je povabil, da pridem k njemu domov.

Jaz sem pa odpisal, da mu lahko odgovorim preko foruma, da se pa v živo ne želim srečati. Pa ne zato, ker bi se bal njega. Ali zato, ker mi ni všeč njegovo pisanje. Imam pač svoje razloge, ki jih pa tukaj absolutno ne mislim razlagati - tega tudi nisem nobenemu dolžan, ker živimo v svobodni deželi.

Njegovo pisanje mi je pa zelo všeč. Zlasti opis Janše s spuščenimi hlačami, luli. >:D


No hard feeling .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

poweroff ::

Brane2 je izjavil:

Edino kar rabi je nek SW za digitalno podpisovanje datotek in pa pač nek postopek generacije digitalnega podpisa, ki mu bo lahko verjel.
Saj ga lahko dobiš od države, kot vsak državljan, a kako verjeti od države, da ne hrani kje privatnega dela podpisa ?
Če enkrat tak podpis razglasiš kot svoj, lahko potem kdo drugi, ki si pridobi tajni del, v tvojem imenu piše karkoli.

Pač uporabiš GPG. Problem je pa, kako varno shraniti ta tajni del ključa, ja. Tukaj je pa treba imeti nekaj "hekerskega" znanja...

Brane2 je izjavil:

Tip je imel problem, ker bi očitno po nekem trudu za podpis skena še našel pot do rešitve, ni se mu pa sanjalo kako digitalizirati in posneti audio s kasetk.
Tu je rabil pomoč, če prav razumem.

A, o tem pa nisva govorila.

No, če se lotiš zadeve po "partizansko" vzameš en kassetar in namesto slušalk priklopiš audio kabel (ki stane v Big Bangu 5 EUR) ter nato na vhod od zvočne. Potem pritisneš play, na računalniku pa snemanje. Sicer ne bo blazna kvaliteta, ampak posnetek bo čisto zadovoljiv.

Brane2 je izjavil:

Kar se razpršenega omrežja tiče, je bila moja "spur of the moment ideja", da bi stvar ( knjigo po knjigo ali kar vse skupaj ) kriptozaščitil, zgeneriral torrent in ga dal na recimo Pirate Bay. Zainteresiran folk bi ga dol potegnil in njihove mašine bi začele vsebino deliti med seboj.
Ko bi bil tip razpoložen za objavo, bi samo objavil na primer na blogu kriptoključ za dekriptiranje določenega dokumenta.
Tako bi dosegel praktično trenutno razpršeno objavo.

To je dobra ideja. In zelo enostavno izvedljiva. Če želiš izdati 5 knjig, pač narediš 5 par Mb velikih TrueCrypt kontejnerjev, besedila nafilaš notri, nato pa vsake toliko časa v javnosti objaviš TrueCrypt geslo za naslednji kontejner.

Brane2 je izjavil:

Ne gre za to, da bi kaj posebej skrival- saj je vse napovedal. Gre samo za to, kako korektno podpisati dokumente ( da ne bodo fotošopani pozneje v javnosti) da bo nekdo lahko preveril, da prihajajo dejanjsko od njega ( no, z neko stopnjo gotovosti), kriptografijo in deljeni pristop pa samo toliko, da mu ne morejo pobrati vsega z zaplenitvijo enega računalnika.

Hmm, ni tako enostavno. Na misel mi pride naslednji pristop. Zgneneriraš svoj GPG keypair in ga potem daš podpisat čim več ljudem (ala signing party). Potem datoteke pač podpiše s tem ključem.

Samo še vedno je problem, kaj če ti nekdo zapleni tvojo mašino in ukrade secret key? Ja, saj je še passphrase, ampak kaj če ti na mašino prej podtakne keyloggerja? Neko osnovno varnost je torej vseeno treba zagotoviti.

Brane2 je izjavil:

Kriptoključe imaš komot na enem listu papirja in jih pač ročno vneseš, če je treba...

Podpisane kriptoključe daš na keyserver, pa je ta problem rešen.

Se pravi na koncu bi uporabil GPG za podpisovanje (s tem, da bi svoje ključe dal prej podpisat čim več zanesljivim ljudem) ter TrueCrypt za šifrirano shranjevanje dokumentov. Oba softwera delata tudi an Winsih.

Bi bilo pa verjetno še najbolje (mislim najbolj enostavno), da se vse skupaj pošlje Wikileaksu. Žal je slovenski Wikileaks precej nesposoben zagotoviti karkoli od naštetega... včeraj ej ravno tip iz WL.si jamral da išče nekoga, ki bi postavil Apača na server... :))


Kar se tiče "objavljanja privatne korespondence" - glede na to, da se me je že jasno omenjalo, sem samo podal pojasnilo, brez dobesednih citatov. Da ne boste teoretiki zarote preveč napenjali možganov... bi znalo to škoditi vaši inteligenci.

lulija pa razumem. Strah ga je, kaj se bo e odkrilo o njgovem velikem vzorniku Janezu Janši. BOš že preživel luli, nič se sekirat. Če bo zelo hudo, pa lahko še vedno voliš Kučana... :))
sudo poweroff

Brane2 ::

To je dobra ideja. In zelo enostavno izvedljiva. Če želiš izdati 5 knjig, pač narediš 5 par Mb velikih TrueCrypt kontejnerjev, besedila nafilaš notri, nato pa vsake toliko časa v javnosti objaviš TrueCrypt geslo za naslednji kontejner.


Zakaj jih ne bi raje zazipal ali zararal v eno arhivo, kjer pač uporabiš še kriptozaščito ?

7-zip uporablja AFAIK 256-bitni AES, ki bi moral biti povsem zadosti. Stisneš mapo v 7z arhivo in ji še določiš soliden password, program pa ti zadevo kriptozašćiti s tem passwordom. Zakaj siliti laike v TrueCrypt ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

poweroff ::

Točno. V bistvu je to še boljša ideja.
sudo poweroff

Poldi112 ::

In kateri problem sploh rešujete?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

lurker ::

Dosegljivost materiala, če Mikestona 'ukinejo'.

bluefish ::

To ni Assange.

lurker ::

Kar še ne pomeni, da ni treba, da se tako obnaša.

Just because you're paranoid, don't (sic) mean they're not after you.

Poldi112 ::

Kakšna dosegljivost? Ko enkrat objavi je zunaj, pa če je to zaščitil z geslom ali ne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

nnn ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nnn ()

donfilipo ::

Sem mal šprical ene dva tedna, pa zdej nadoknadim. Še vedno mi je blog (morda mogoči roman?) všeč. Dober znak, glede na to, da imam na spisku za branje kakih 788.456 del. Resno.

Jebi ga. Vsaj spisek je:)

Imam pa eno vprašanje. Od kje pa je tale Špela?
[odstranjeno na željo ŠP in VV]
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz ()

poweroff ::

Zanima te od kje je, ali kje je? :))
sudo poweroff

donfilipo ::

Drugo Matthai, drugo.

Od kje je, me je zmotilo samo pri eni, ki je bila prava lepotica, zdrava, voljna, ampak ime ji je bilo Persida, klicali so jo Sida, hotela pa je biti v sloveniji Aida. In ker sem osel vraževeren sem zgrešil strel:))

Ampak sicer pa nisem naci, ali lokalpatriot.
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Sida, Aida... Hmm, ime zveni nekam... nevarno. :))
sudo poweroff
««
9 / 256
»»