» »

Blog o dogajanju 1991-1994

Blog o dogajanju 1991-1994

Temo vidijo: vsi
««
69 / 256
»»

donfilipo ::

Sofokles je kompliciran do fundamenta:)

Če si sin kralja ga moraš na eni strani spoštovati, na drugi strani pa ubiti, da izboljšaš stanje. In ni čudno da ti porečejo: 'jebo mater svoju'8-)

Še bolj zakompliciran pa je detajl, ko imamo delikventa na pogojni, ki tako od okna nategne kakih 2k slovencev (v izmenah:) po 25€, kar znese 50.000, vsi to zvesto spremljajo in se čudijo, policaji pa pojejo:

bila sva bogata oba,
šele ko sva začela z nategi,
in tisti ki znajo najbolje,
le ti so zdaj naši kolegi:))


Da ne govorim, da se je pa že treba TAKOJ obesti na radiator, če knjiga dejansko obstaja. In če odisejade okoli splavitve vsaj približno držijo.

Ker potem se pa podre v bistvu za tiste z malo etičnih norm (1 miligram:), DO KONCA!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Okapi ::

Dvomim, da je dobil kaj več kot 100, mogoče 200 predplačil.

O.

donfilipo ::

Aja.

Ja 200 jih je se mi zdi že sam tudi potrdil. To je bornih 5000€.

In zdaj, če greš s pištolo na banko in se pritožiš na forumih: nauka_so_s_tehnika, policijata in bmw_da_bežimate, kako malo je to, če se tako zmerno 4 leta odvajaš od horsija, jasno da ti nekako podprejo teorijo, da pred 50k se ne spodobi reagirati8-)

Če bi veljali enaki vatli za vse:
-torej če imaš muda, da greš s pištolo na banko in namesto da se dereš: 'daj kurba dnar', lepo vljudno rečeš: 'gospodična prelestna, v kapitalizmu včasih nekateri smo lačni'....bi se potem spodobilo, da bi v te namene že imeli pripravljenih recimo tako med brati 10.000€.

Baje ponekod celo imajo. A se kurba potem nekako ofarba z nevidno barvo;((

Zdej če maš pa črn pas, dokazano zlato ketno v zaslugah za klan, pa ne.

Če si resnično sirotnija, brez simbolov nasilja, te pa prefukajo, že ko kupiš pištolo na vodo;((

Ali kako gre ta sodobna lopovska ideologija?
>:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Matako ::

Karaya 52 je izjavil:

Kot osvoboditelj in founding father drzave tisoc letnih sanj je izhajal iz majniske deklaracije. Samo kot drobna opomba literarnemu delu.

Ne pozabimo, da so letos Maji napovedali konec sveta. Majke mi!

thor24 je izjavil:


Se knjiga nam obeta,
je končno le prišel ta čas;
zgodba se razpleta,
Majer bo ostal brez las;
počakajte,
malo še
Jajo za zapahe gre!


Odlično!
No, jaz samo upam, da ne bo spet stara pesem:

Kunstelj, kje je knjiga, porka mizer'ja,
mar Jajo pospravil Marjana je distributerja?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Marat ::

thor24 je izjavil:

Tole naj bi bilo v obliki čaše, pa ima jajo očitno še presledke pod kontrolo. :D

Se knjiga nam obeta,
je končno le prišel ta čas;
zgodba se razpleta,
Majer bo ostal brez las;
počakajte,
malo še
Jajo za zapahe gre!

hehe a to je na melodijo Zdravljice? :)

TASO ::

torej knjiga je samo en telefonski klic stran
"Za oseben prevzem, kontakt 051 792 841, četrtek in petek!"
a je kdo ze poklical? Jeba jaz pa v tujini:)

Karaya 52 ::

Da ni Jajo past nastavil?

thor24 ::

Zdaj pa bo, zdaj pa res bo, sigurno bo, ja ja ziher bo zdaj...

Kje sem to že videl?

Deja vu!

http://slo-tech.com/forum/t446423/p3211...

Uf, danes je obletnica. 6 mesecev!!!

Še na mnoga leta, al kako že... :))

poweroff ::

Matako je izjavil:


Kunstelj, kje je knjiga, porka mizer'ja,
mar Jajo pospravil Marjana je distributerja?

Marjan? Aha, zdaj je pa jasno zakaj distrubucija še ni stekla... :))
sudo poweroff

Matako ::

Uf Matthai... kaj pa če je res? 8-O

Tudi Mikstone se izgovori Majkston. Da ni vse skupa Jajova dimna zavesa, s katero nas je zaposlil zadnje leto, medtem ko je v ozadju konsolidiral oblast?!?
/\/\.K.

čarli ::

Furlan je kot šef NPU-ja seznanjen z dvema posnetkoma, na katerem mi sam Majer daje navodila o izvrševanju hudih kaznivih dejanj! Na drugem posnetku se o isti zadevi posvetujem s tožilko, ki mi daje enaka navodila! Torej Harij Furlan? Dva posnetka, ki hudo inkriminirata novega šefa vlade! Za ostalih petnjast boš našel linke v knjigi Patriotske igre! Kot šef NPU-ja bi moral po dogovoru obvestiti javnost o ekspertizi. Ekspertizo posnetkov je NPU odklonil. Skrivalnice?
http://mikstone.wordpress.com/2012/02/0...

Očitno se je odločil, da tistih 17 posnetkov ne bo kenslal:)

Vanich ::

Ja, ampak knjga bo dostavljena "po kulturnem prazniku", a razumete? Dostavljena bo v obdobju: "po kulturnem prazniku". :D

čarli ::

Vanich je izjavil:

Ja, ampak knjga bo dostavljena "po kulturnem prazniku", a razumete? Dostavljena bo v obdobju: "po kulturnem prazniku". :D


Ja to je pa že druga zgodba:)

Matako ::

Blog postaja tehnično vedno boljši (izbira slik je odlična) - tudi Mitja je vedno bolj vešč tipkovnice in se počasi spreminja v pravega slovenskega rumenega novinarja. Zabavno branje a žal bolj "vsebine prosto". O knjigi spet nič.

Če je med nami kak distributer ga pozivam, naj v kak vlog zlije svoje občutke, dolge ure čakanja presekane z (tudi lažnimi) alarmi in paničnimi pripravami na nevarno misijo.

Mislim, da je tudi v tem skrita kaka knjiga. Mogoče celo kak strip ali recimo radijska igra v stilu Butnskale. ("Streljaj Marjan, streljaj! Paravomo gre!!!")
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

Popoldne parkrat klical na objavljeno številko in je zvonilo do konca, vmes še na cifro iz profila in tudi nič.

Matako ::

Oldi je izjavil:

Popoldne parkrat klical na objavljeno številko in je zvonilo do konca, vmes še na cifro iz profila in tudi nič.


Brez panike. Ni nujno, da te ignorira. Mitja je verjetno ravno zdaj polno zaposlen z logistiko distribucije - nazaj prihajajo verjetno že tudi prve žrtve s terena ker fantje... to niso več heci! Po mojem zdaj ni pravi čas, da ga motiš.
/\/\.K.

Oldi ::

Sem bil pač slučajno v LJ in v tistem času ene 3 x poklical, že prejšnji dan pa poslal email, pa nobenega odziva.
Samo toliko, zanimajo me izkušnje drugih, mar res v enem dnevu ni nihče poklical.

illion ::

jz sm dons poklicu 3x (dopoldne, popoldne in zvečer) in tud ni blo nobenga odziva

ZaphodBB ::

Mikijevi distributerji bijejo težek boj s Paravomom.

Janša je na Pogledih Slovenije videt zelo zaskrbljen. Dobro ve, da mu usoda visi na nesposobnih podanikih. Verjetno revež sploh ni vedel s kom ima opravka, dokler ni zače mikstone blog brat.

Torej, distirbuterji sedijo v grmovju in oprezajo za Sovražnikom. Ko bo Sovrag premagan, knjige pridejo.

Matako ::

Od te telefonske številke si ne obetajte preveč. Nanjo je prijavljen star Mitjin Ericsson iz devetdesetih s funkcijo snemanja pogovorov, ki čaka da, ga pokliče Jajo in Mitjo milo prosi, naj ne izda knjige in posnetkov, ker mu bo to uničilo življenje in ga spravilo za zapahe. Jasno bo to Mitja dal na CD - zato tudi odlašanje z izdajo, saj bi bilo škoda ne počakati na ta bombonček.

Vsi ostali kličete zaman, niste zanimivi in samo zasedate linijo.
/\/\.K.

Oldi ::

Ma ne no, zakaj je treba folk šopat, očitno ni nihče prišel do knjige. Pa ta Ericsson lahko snema samo določene cifre? ali to sploh obstaja? Telefon je namreč vedno zvonil zelo dolgo, vsaj enkrat do konca in torej ne snema. Kaj pa drugi telefon? če se mu gre za poceni distribucijo bi pa ja dobil pomočnika, da dviguje telefon ali predaja knjige, itak jih pa ni toliko. :(

Matako ::

No končno saj nekaj na temo Avstralije, sicer žal iz Jajove propagandne interkontinentalne mašinerije:
V imenu veleposlaništva nam je poslala pojasnilo Metka Čuk, izvršna pomočnica slovenskega veleposlanika: >>Meni osebno, ki sem članica slovenske skupnosti v Avstraliji zadnjih 18 let, kot veleposlaništvu v celoti, ni znano, da bi se Janez Janša nameraval preseliti v Avstralijo ali celo zidati zasebno bolnišnico. To 'novico' slišim prvič od vas. Želim tudi opozoriti, da zidanje bolnišnic v Avstraliji ni tako enostavno, kot se to mogoče zdi bralkam in bralcem revij Lea in Lady. V avstralskem kontekstu je ta 'novica' rahlo naivna in nekoliko sprta z zdravo pametjo.<<

http://reporter.si/iz-tiskane-izdaje/la...

Saj ne veš več, komu bi lahko verjel!

Zadnji čas, da Matijadmin aktivira agenta Skippyja 001 in pridemo stvari do dna iz prve roke.
/\/\.K.

Malajlo ::

Če Reporter govori o lažeh, ki so podkrepljene z navajanjem konkurence, ki bluzi (Lady, Lea), potem nekaj mora biti na tem. Po moje so si na Reporterju to izmislili ali pa je pojasnilo bilo poslano preko skypea. Takega skrpucala (poslangea!) si na veleposlaništvu ne bi privoščili.

(za Lady sem slišal, Anjo in Jano in Smrkljo tudi, kam pa Lea paše? Metka Čuk v AU pozna še več revijalnega tiska kot jaz!)

Sploh pa ne zida bolnišnice, ampak kliniko (za whatever mogoče samo krin(i)ko?). Butara v AU in butlni pri Reporterju, ker ne znajo vprašat! Itak da ne zida UKCja! Duuuuh?!

Matako ::

Ok, samo kje je? Klinika, bolnišnica, karkoli... ravno v žep jo ne moreš spraviti, kot kakšno beretto.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Oldi ::

A ni Mitja pisal, da gre za sofinanciranje, donatorstvo, torej je po logiki stvari glavni nek Avstralec.
Kaj pa knjiga, je še kdo telefonaril?

Matako ::

Jep. Pa da bosta (je bil?) zakonca Jajo na otvoritvi pa da je kompenzacija neko golf igrišče oziroma kar cel ranč.

Vse sorazmerno očitne stvari - skratka Jajo spet prav predrzno prav prosi, da kdo ujame s prsti v marmeladi, samo nihče ne pade na foro!
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

TASO ::

ma dost o tej kliniki in distributerjih....
kolikor sem seznanjen knjige ni dobil nihce! iz drugih blogov so fantje tudi klicali, nobenemu se ni javil...torej? ja in sedaj se itak ne javlja za osebni prevzem, ker jih ima ze prevec za ta vikend???

"obvestilo! prosim, če ne kličete več za osebni prevzem do ponedeljka 13.2. , ker vas je preveč. hvala za razumevanje. Knjige bodo poslane na naslove! "

maratonci v novi krog, ajde gremo...

thor24 ::

Po tej logiki so distributerji že predali knjige.

Brez so samo "prestolničarji".

Ampak to pa je disciplina, da nihče ne leaka knjige. :))

JohanP ::

Neuradno: Majkstone naj bi se odločal, da zaradi izrednega povpraševanja, ceno knjige dvigne na 50€ (+ 9€ poštnina). Vsi, ki so že vplačali 25€, naj bi vplačali še drugi obrok,... Baje drugače knjige ne bo, ker so stroški za odvetnika preveliki.

Karaya 52 ::

So to res stroski odvetnika ali cena homo dosjeja?

Matako ::

Ne vem no. Odvetnik, kateremu zaupa že 18 let bi mu po vseh teh letih lahko nudil pravno pomoč kdaj tudi "pro bono". Čisto tako, bi se spodobilo.
/\/\.K.

čarli ::

Matako je izjavil:

Ne vem no. Odvetnik, kateremu zaupa že 18 let bi mu po vseh teh letih lahko nudil pravno pomoč kdaj tudi "pro bono". Čisto tako, bi se spodobilo.


Saj je napisal, da mu ta odvetnik ne bo nudil pravne pomoči v primeru, če se bo "garbal" z jajotom;)

Oldi ::

TASO je izjavil:

"obvestilo! prosim, če ne kličete več za osebni prevzem do ponedeljka 13.2. , ker vas je preveč. hvala za razumevanje. Knjige bodo poslane na naslove! "


Klical sem vsaj 3 x pa ni bil nikoli telefon zaseden, tako da temu ne verjamem. Itak pa, če bi dva dni prodajal knjige, bi bila že cela štala, tako pa nič od nič, nihče nikjer nič na napiše. 10h * 2dni * 12 knjig na uro = 240 knjig ampak ne, jih bo raje poslal in plačal poštnino in (ali) moril distributerje, ki so še najmanj verjetni del te zgodbe. Verjetno se gre spet neke igrice s svojimi kameradi ali pa...

čarli ::

Spletni ponudnik WORDPRESS iz ZDA je zavrnil zahtevo slovenskega sodišča po ukinitvi spletnih blogov MIKSTONE in MIKSTONE special! Zahtevo je vložila odvetnica Nina Zidar Klemenčič.
http://mikstone.wordpress.com/2012/02/1...

poweroff ::

Tale se mi zdi precej bosa. Da je Wordpress zavrnil zahtevo.
sudo poweroff

donfilipo ::

Ti si pa tud patron:)

A ne moreš klemenkota_suze:) pogladiti po letališču in prašati a je res, kaj je res in kaj ni res?
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Poldi112 ::

poweroff je izjavil:

Tale se mi zdi precej bosa. Da je Wordpress zavrnil zahtevo.


Zakaj? Ker takole, laično bi rekel, da oni sledijo zakonom v svoji državi, za ostalo jim dol visi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Matako ::

Bolj je težava tukaj.. ali je bila taka zahteva sploh vložena.

Miki trdi, da je bila. Mogoče je bila res, samo jo vložil v resnici Boris Valenčič - Kralj, kot Nina. Mogoče jo je vložil sam Miki kot Nina. Kaj pa jih wordpress.com briga, kdo je kdo.

Preprosto ne vemo.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

poweroff ::

Saj lahko preverim. Ampak ko sem preverjal nazadnje zahteva sploh ni bila vložena!
sudo poweroff

leiito ::

Težko razumljiva so pota Mitjina. Valjda je sam vedel, da bo ob tolikokrat prestavljanem izidu oz. dostavi (že zdavnaj plačanih mu) knjig, najprej predmet skepse, potem posmeha, dokler ne bo ob vso verodostojnost in tudi če bo knjiga kdaj izšla, dvomim da bo kaj bolj relevantna kot druge knjige o orožarskih aferah, ki so vse po vrsti, kljub trdnim dokazom za navedbe, ostale brez posebnega efekta. Prepričevanje prepričanih.

Wordpress pa spet vaja v slogu. Nedokazljiva trditev, njemu se začuda ne zdi smotrno objaviti kak screenshot, ki bi trditev podkrepil. Najbrž naj sklepamo, da ima tudi v wordpressu svoje zaupne vire.

ZaphodBB ::

Mikiju se pa ja verjame na besedo?

Gandalfar ::

poweroff je izjavil:

Saj lahko preverim. Ampak ko sem preverjal nazadnje zahteva sploh ni bila vložena!


Kako pa lahko to tretja oseba (ki no vkljucena v spor) to preveri?

poweroff ::

I am a hacker, you know... ;)
sudo poweroff

Matako ::

Ta Jajo mi je vedno manj jasen. To je iz Mikijevega "rumenega" bloga:

Nedeljski dnevnik

sreda, 19.09.2007
Tekst: Ciril Brajer

"Ko sem se leta 1996 vrnil iz Švice, me je Janez Janša kmalu angažiral za nezakonita dejanja. Danilo Slivnik je izdal knjigo Kučanov klan in jo predstavil v Ljubljani. Da bi dokazali, kako Kučan z vsemi sredstvi preganja pomladnike, je bilo treba sprožiti lažni alarm, da je dvorana minirana. Ko sem to slišal, nisem vedel, ali sem se vrnil v Slovenijo ali sem pristal kje na Kavkazu. Pa me je Jože Zagožen prepričal, da je Janša izbral prav mene, ker policija mojega glasu ne pozna in ker bom tako dokazal zvestobo pravega janševika. Klical sem policijo, da je v dvorani bomba, a mi je Zagožen povedal, da niso nasedli. V Mariboru sem bil bolj uspešen, tam je policija izpraznila dvorano. Janša me je zato nagradil z njihovim najvišjim priznanjem, zlato vrtnico. Mislil sem, da se bom vdrl v zemljo. Zagožnu sem zažugal s takojšnjim izstopom iz stranke, če me še enkrat poskusi narediti za mafijaša. Ko mi je grozil, da me bodo utišali in sem ga moral ovaditi policiji, sem mu povedal, da bom izdal tudi te lažne klice o bombah. Posmehnil se mi je, da nimam dokaza. Jaz morda ne, policija je pa tiste moje klice zagotovo zabeležila!"


WTF? Pravilo št. 1 tovrstnega delovanja je, da v take lahke akcije vedno pošiljaš mlade junce, ne pa starih volov tipa Čanžek, ki so že čisto življensko profilirani, vmeščeni v družbo preko svojih družin, služb - in potem ti delajo dramo. Končno je Jajo imel vedno na voljo svoj zvesti podmladek, ki bi bil prva in edina izbira za tovrstne podvige. In nakar še tala odlikovanja za samo napol opravljeno delo?

Amater, skratka. In ta bizgec je kanil zganjati državne udare.

BTW. Ne vem, kako je bilo leta 1996, samo danes se policija v bistvu mora odzvati na tovrstne grožnje, ignorirati tovrsten klic bi bilo zanemarjanje dolžnosti. Samo v devetdesetih je bil Jajo očitno tako aktiven s svojimi barabijami, da enostavno ni bilo več ne časa ne veselja za tovrstne traparije. Policija je postala Paravomo-imuna.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Cveto ::

Ludvik Čanžek in Dejan Karba:

Čanžek-Karba



Kdo je tukaj vir?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

poweroff ::

A to je obveščevalna fotka? ;)
sudo poweroff

Cveto ::

(para)-vomo v akciji! :D

Matako ::

Nova epizoda je tu (Majer se šeta, metla pometa...).

http://mikstone.wordpress.com/

Miki v njej objasni vse v zvezi z zahtevo ukinitve bloga na WordPress (stvar je še od lani) in prizna, da je fan skupine Smokie*. Razloži tudi zakaj ne dviguje več telefona.


---
* dokaj gej britanska skupina iz 1970-ih
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Marat ::

Matako, pozabil si na travmatično izkušnjo z Vasletom >:D

Matako ::

Marat je izjavil:

Matako, pozabil si na travmatično izkušnjo z Vasletom >:D


Žal Mitja ne želi povedati, kaj se je zgodilo tisti poletni dan 1994 na kavču pri Vasletu... lahko le ugibamo!

Osebno se mi zdi, da gre res za neko travmo - podobno, kot jo doživljajo (ženske) žrtve posilstev in o tem ne želijo spregovoriti. A dokler se ne soočiš sam sabo in dogodek potiskaš v ozadje okrevanje ni možno, IMO. Mitja bo moral to enkrat dati "ven iz sebe".
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()
««
69 / 256
»»