» »

flash stran deluje na računalniku a na strežniku ne :S

flash stran deluje na računalniku a na strežniku ne :S

lesnik24 ::

imam stran narejeno v flashu. sestavljena je iz glavne strani main.swf, ki vsebuje povezave do drugih datotek kot naprimer galerija.swf, Guestbook.swf,.. te se odpirajo v glavni swf datoteki (main.swf)
na računalniku deluje vse normalno, prav tako če datoteke prenesem kam drugam (usb ključ laptop)... v glavnem vse funkcionira.

ko pa datoteke prenesem na strežnik se pojavi težava z zunanjimi povezavami (galerija.swf ,guestbook.swf) ki se nočejo naložiti na strežnik

za klicanje zunanjih datotek uporabljam funkcijo
loadMovie("\\_galerija\\preview2.swf", 1);

če kdo slučajno pozna rešitev bi bil zelo hvaležen.

lp, :)

#000000 ::

Če imaš kak free strežnik, je možno da si presegel velikost -kapaciteto- prostora ki ti je na voljo.

HardFu ::

poglej ce so datoteke nalozene pravilno v istih mapah kot na racunalniku (se pravi da imajo relativne poti ena do druge enake). Potem se preveri ce ima webuser pravico dostopa do teh datotek.
http://codeable.io

maastermedia ::

Če vstaviš glavni flash, ki kliče te datoteke v nek html, ki je na drugačnem nivoju, potem je potrebno klicati glede na nivo od html-ja.

Če se jih nalaga pa iz neke domene, pa je potrebno dodati še crossdomain.xml.

lesnik24 ::

datoteke so naložene pravilno in kapaciteta ni presežena,... ker sem za foro probal do teh datotek dostopati z popUp okni (pač da odpre v novem oknu) in stvar dela se pravi more bit kaka caka v samem flashu :)
hvala vseeno :D


maastermedia je izjavil:

Če vstaviš glavni flash, ki kliče te datoteke v nek html, ki je na drugačnem nivoju, potem je potrebno klicati glede na nivo od html-ja.
Če se jih nalaga pa iz neke domene, pa je potrebno dodati še crossdomain.xml.


edini html ki ga imam je index.html v katerem je ugnezden main.swf (oba v isti mapi) ki kliče samo swf datoteke, ki so en nivo nižje
na kratko izgledajo stvari takole:

index.html
Main.swf
galerija/glerija.swf
geustbook/guestbook.swf

glede teh nivojev pa si nisem čisto na jasnem - to si vrjetno mislil da moram pazit kako je z relativnimi povezavami ali kaj drugega??
mi je pa jasno da je vse na eni domeni :)


pa samo še toliko: zle sem med testiranjem opazil da če odprem direktno main.swf mi mi noče odpirat zunanjih swf-jev (isto kot na strežniku)
če pa odprem index.html (v katerem se odpre main.swf) pa stvar dela normalno... res čudno.. :S


pa hvala vsem za trud ;)

Enron x86 ::

Si poskusil namesto relativnih povezav nastaviti absolutne - se pravi namesto "\\_galerija\\preview2.swf" daš "http://www.***/preview2.swf" ?

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

lesnik24 ::

ha stvar se je rešila!.
problem je bil v strežnikih ki pač tega očitno niso podpirali :)

zj sm naložil novega in dela kot urca :D hvala vseeno za trud :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Download SWF fila, ter convert v FLV

Oddelek: Izdelava spletišč
91684 (1585) RejZoR
»

Deramweaver problem

Oddelek: Programska oprema
9524 (493) dynr la
»

.swf flash animacija ne dela v IE

Oddelek: Izdelava spletišč
111316 (1205) Gost
»

Flash animacije ne predvaja!

Oddelek: Izdelava spletišč
191488 (1350) steev
»

IE mi ne osveži strani ( Flash , XML )?

Oddelek: Izdelava spletišč
101700 (1586) Cokolesnik

Več podobnih tem