» »

Lopata za kidanje snega

Lopata za kidanje snega

«
1
2

RockyS ::

Zanima me, če ima kdo izkušnje z to lopato, ki jo oglašujejo v topshopu. Vem da se je lani prodajala na mimovrste=) ampak ne najdem feedbackov.

http://www.topshop.si/ergonomska_loptat...

BALAST ::

Kupi si navadno z lesenim ročajem -10EUR in najdi kakšen ročaj od Jupol barve in eno rokav s kleščami zavij 30cm od šaflje ter drug cca. 50cm od šaflje, na koncu še zabiješ v vsak zavitek po en manjši žebelj da se ne speljuje ta "priročen" ročaj.8-)

Voila ergonomska lopata!

mr1two ::

Ergonomska lopata...ja pa kaj še :) Lopata kot lopata, en pridevnik dajo zdraven in je kar vredna 10 evrov več. Pffff, daj daj, od pretiranga kidanja snega itak vedno hrbet boloi, pa če je lopata taka ali pa običajna.
Balast- super dizajn :))

opeter ::

Za kidanje rabiš energijo. To je vse. Priporočam to, kar je BALAST napisal.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ali3n ::

jaz sem jo probal; dela.
http://www.bio.si/index.php?option=com_... (poskrolaj malo nižje..).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

globoko grlo ::

in kolk več snega lohka s to lopatzo zmečeš?

Gregor P ::

... do ene 2 toni:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

RockyS ::

Ne gre se mi zato da bi kaj več snega zmetal ampak, da je res tako trpežna, ker do zdaj smo lopate menjavali na sezono, max dve sezoni. In glede nato, da jo reklamirajo kot namestek navadne lopate in da nudijo 3 leta garancije se mi to zdi best-buy.

Zato pa iščem nekoga, ki bi lahko povedal kaj več.

mr1two ::

Garancija na lopato? Kakšna? Če jo zlomiš ti dajo novo? Če da, potem jo kupi.
offtopic: V povprečju zlomite eno na leto? Ste pa res hudi :D ne mi zamert prosim :)

ali3n ::

še zmeraj je treba delat; je le polavtomatsko orodje (gre sama dol);
hrbtenica je pa dejansko hvaležna.
izdelava je ok;

sicer pa - obrni se na proizvajalca (link zgoraj).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Gregor P ::

Ma kaj lopato, en mini garažni traktorček, zagotov najbolj ergonomično, pa še sosedom lahko pomagaš skidati tudi proti plačilu, če že nisi volonterska dušica :D

Wrum wrum

The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Furbo ::

RockyS je izjavil:

Zanima me, če ima kdo izkušnje z to lopato, ki jo oglašujejo v topshopu. Vem da se je lani prodajala na mimovrste=) ampak ne najdem feedbackov.

http://www.topshop.si/ergonomska_loptat...


Odlična je, jo imamo že nekaj let. Ne poslušaj izjav debilov zgoraj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

joze28 ::

Kupi navadno lopato z kovinskim ročajem, pa se ne zlomi.

P4ajo ::

Saj ima tuti ta kovinski ročaj ;).

Slučajno se je lopata znašla pri nas in sem letos z njo že nekajkrat skidal celo parkirišče od bloka, tako da...
Lopata dela tako, kot bi lopata morala delati, lahka, precej močna in oblikovana tako (prijemališče bližje lopati), da lahko tudi malo bolj polno lopato vržeš.
Ročaj dejansko počasneje odvaja toploto napram lesu (čeprav je kovinski).

Lahko rečem... meje ne postavlja več lopata, ampak ti

Relanium ::

Nakj takega sem videl v baumaaxu se mi zdi, ni bil tako močno zavit ročaj ampak vseen je bil kr.

Drugače pa je niti slučajno nebi kupil, res marketingarji mislijo, da lahko prodajo vsak drek....

Griffith ::

mr1two je izjavil:

Garancija na lopato? Kakšna? Če jo zlomiš ti dajo novo? Če da, potem jo kupi.
offtopic: V povprečju zlomite eno na leto? Ste pa res hudi :D ne mi zamert prosim :)


Pr nam v povprečju zlomimo vse lopate na leto. :D

ThinkPad ::

naj bi izjavil:

Pr nam v povprečju zlomimo vse lopate na leto. :D


+1

Tudi lopate niso več to kar so bile...
V glavnem težko dobiš katerokoli lopato z dobrim štilom. Govorim o lesu. Poleti sem zlomil štil na navadni železni lopati, danes na plastični za sneg ko sem mal metal na kup za deco..

Furbo ::

mr1two je izjavil:

Ergonomska lopata...ja pa kaj še :) Lopata kot lopata, en pridevnik dajo zdraven in je kar vredna 10 evrov več. Pffff, daj daj, od pretiranga kidanja snega itak vedno hrbet boloi, pa če je lopata taka ali pa običajna.
Balast- super dizajn :))


A si probal? Nisi.

Pejd raje naprej frucke pit, namesto da kvasiš neumnosti.

Jaz se navadne lopate ne pritaknem več.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mr1two ::

jap, štili so čedalje slabši. Zadnč je poču NOV štil na sekiri...on ki je pa že 10 let v uporabi pa še zmer drži. Novih lopat takisto nimamo doma, ker so stare še vedno odlične :))
@furbo:
Lopata je lopata, še vedno jo morš dvigovat in še vedno je težka, pa naj bo zvita 3x

js osebno ::

Pri nas imamo 2 taki lopati in neverjetno hitro prekidamo dvorišče in pripadujočo okolico (seveda zraven pomaga plug :))). Jo pa kupi, če ne zaradi drugega, zaradi placebo efekta..

JC Denton ::

Nimam sicer lopate s topshopa imam pa podobno kupljeno lani v Merkurju, mislim da je prišla 16EUR in je dejansko veliko boljše delat z ukrivljenih štilom iz aluminija, kot pa z nekim lesenim. Manj te boli križ, manj si skrčen, lopato lažje držiš.

WamPIRe- ::

Sicer tele še nisem probal ampak zgleda kar ok.

PS: Da pa toliko štilov polomite pa niso štili krivi ampak vi, ki nimate nobenega občutka.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

ThinkPad ::

RockyS je izjavil:

Zanima me, če ima kdo izkušnje z to lopato, ki jo oglašujejo v topshopu. Vem da se je lani prodajala na mimovrste=) ampak ne najdem feedbackov.

http://www.topshop.si/ergonomska_loptat...



Hmm, očitno nekaj je na tej lopati!

Funpace ::

Ne bo ti zal (imamo dve doma). Hrbtenica te res ne bo bolela, kvecjemu bos staknil muskelfiber (ker orodje ni okorno, prehitro pozabis na pocitek).

3man ::

JA končno! To lopato sem lani kupil v leclercu in sem jo letos neuspešno iskal, ker bi imel še eno. Lopata je zakon (in res je slovenska zasnova in proizvod!). Seveda je treba še vedno vse sam odkidat (kajne lenuhi!) ampak zaradi ukrivljenega ročaja ravno na mestih, kjer jo držiš z rokama se ti ne obrne, če je še tako polna. "Šafla" je lepo oblikovana, da si lahko naložiš več snega in se ti ne stresa. Ročaj je prevlečen z neko gumo od katere sem ves črn po rokah, sicer pa je nedrsen in dovolj topel.
Želel bi si še take s širšim zajemalnim delom in to je vse. Sicer pa ni za v hud led... ampak tam pa tudi take z alu zajemalko hitro odpovejo.

Priporočam in jo bom kupil še sam. Če se prav spomnim je bila v leclercu cenejša (20?), torej je ne bom v topšopu...

Pyr0Beast ::

Hmm. Ne vem kaj se tako folk matra z navadnimi lopatami.

Če je tovor težak primeš bližje 'žlici' in zadeva rešena. Sam sicer včasih tudi preko noge rinem.
Da hrbet ne boli pa se je dobro pretegniti pred in po delu. Ter menjati levo-desno stran.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

RockyS ::

Mislim da ima topshop letos eksluzivne pravice za prodajo, ker lopate ni možno najt v dobeni drugi prodajalni.

Izi ::

Bistvo teh ergonomskih lopat je, da se je treba precej manj skloniti med zajemanjem snega in tako je hrbtenica opazno manj obremenjena. Zadeva preizkušeno deluje odlično. Kdor je enkrat probal ergonomsko lopato, se nikoli več v življenju ne bo dotaknil lopate z ravnim ročajem.

A je kdo probal tole Merkurjevo? Lopata za sneg Prosperplast Ergospecial z nastavljivim ročajem
Zgleda v redu ampak cena je nekam nizka, da bi vlivala zaupanje.

noraguta ::

bedarija da se je treba manj sklonit. itak se ne sklanjaš, ampak imaš v nogah gibanje gor dol. in štil je preveč ukrivljan , če moraš spravit sneg nekam "višje". malo ukrivljen štil je dober za zapestja , da se ti lopata ne zvrača, ostalo je pa kvečjem za analno zadovoljevanje ljudi nevajene manualnega orodja. sicer so pa kovinski štili bolj tako tako predvsem zaradi prenosa vibracij, ampak ker je lopata plastična ni take panike. glede plastike pa , če res zdrži toliko jo vzamem. glede štilov pa jesenovega je treba vzet ne kakega zgolj lepo postruženega.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

RockyS ::

Izi je izjavil:

Bistvo teh ergonomskih lopat je, da se je treba precej manj skloniti med zajemanjem snega in tako je hrbtenica opazno manj obremenjena. Zadeva preizkušeno deluje odlično. Kdor je enkrat probal ergonomsko lopato, se nikoli več v življenju ne bo dotaknil lopate z ravnim ročajem.

A je kdo probal tole Merkurjevo? Lopata za sneg Prosperplast Ergospecial z nastavljivim ročajem
Zgleda v redu ampak cena je nekam nizka, da bi vlivala zaupanje.


Nevem če se ta obnese kaj ekstra dobro, ker je zapestje v čudnem položaju, sploh zadnje zapestje ob odmetavanju snega. Mogoče se motim. Grem pa jutri v vse te trgovine in bom sprobal zadeve.
Drugače pa imajo še aluminijasto izvedbo
http://www.merkur.si/vrt-in-okolica/vrt...

noraguta je izjavil:

bedarija da se je treba manj sklonit. itak se ne sklanjaš, ampak imaš v nogah gibanje gor dol. in štil je preveč ukrivljan , če moraš spravit sneg nekam "višje". malo ukrivljen štil je dober za zapestja , da se ti lopata ne zvrača, ostalo je pa kvečjem za analno zadovoljevanje ljudi nevajene manualnega orodja. sicer so pa kovinski štili bolj tako tako predvsem zaradi prenosa vibracij, ampak ker je lopata plastična ni take panike. glede plastike pa , če res zdrži toliko jo vzamem. glede štilov pa jesenovega je treba vzet ne kakega zgolj lepo postruženega.


Si ti že kdaj kidal sneg? Jaz si ne predstavljam kidanja brez sklanjanja.
Kam bi ti sneg spravljal "nekam višje"? Največja višina kaj sem jaz metal je bila max meter pa pol, pa še to za otroške tunele. Drugače ga "mečem" na max 50-70 cm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

noraguta ::

če kidaš s križem je jasno , da nisi nikoli delal. prepusti delo drugim , ker si prezabit za lopato. kolikor ti lopata spusti os toliko moraš potem vložiti nazaj. kar ne naredijo noge naredijo potem roke in križ. enostavno ni vsak za vse. in tukajle se kar lepo vidi koliko na kmetih rečemo "pezdontarjev" se vzdraži ob pogledu na anatomsko lopato. če bi bil ta štil kaj vreden bi se ga na veliko videlo na gradbiščih na kmetih etc. pa se ga ne zaradi stvari katere sem zgoraj napisal.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

RockyS ::

No bi te rad videl kidat 400m^2 v takem položaju kot ga opisuješ,vsaj 9x na teden. Seveda bi tudi rad videl študijo, ki potrjuje tvoje pametovanje in da se kolena ne obrabijo bolj kot sam križ.

Še enkrat, ne pogovarjamo se toliko o bolečinah v križu ampak o kvaliteti in vzdržljivosti materiala in dejstvu da nudijo 3 leta garancije.

Furbo ::

noraguta je izjavil:

če kidaš s križem je jasno , da nisi nikoli delal. prepusti delo drugim , ker si prezabit za lopato. kolikor ti lopata spusti os toliko moraš potem vložiti nazaj. kar ne naredijo noge naredijo potem roke in križ. enostavno ni vsak za vse. in tukajle se kar lepo vidi koliko na kmetih rečemo "pezdontarjev" se vzdraži ob pogledu na anatomsko lopato. če bi bil ta štil kaj vreden bi se ga na veliko videlo na gradbiščih na kmetih etc. pa se ga ne zaradi stvari katere sem zgoraj napisal.


Na gradbiščih v fazi, kjer se potrebuje lopata, vidiš samo najcenejši pofl od orodja in najcenejše delavce. Še plač jim ne dajo, kaj šele ljudem prijazno orodje. To ni nobeno merilo.

In zanimivo mi je, da najbolj pljuvajo po lopati tisti pezdontarji, da uporabim tvoj izraz, ki je sploh še niso imeli v rokah. Vsi ki jo imamo, smo zadovoljni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

noraguta ::

glede gradbišč so profitabilna dejavnost in jim je jasno kaj dela in kaj ne dela. če si privoščjo bobcata pa misliš , da si nebi čudežne lopate. ne bluzi. če bi nosila kakršnokoli prednost bi jo. nekak narobe si predstavljaš gradbeništvo. to ni samo mujo kateri se na lopato zgolj opira.
zbirka raznih orodij pri men je kar bogata. tudi "kvazi" super duper orodja katerega nam kdaj privlečejo v dar. dotične lopate nisem imel v rokah sem imel pa podobne vile za štihat in so čist navadne mal bolj nerodne vile.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Furbo ::

Sem v gradbeništvu, tako da vem kaj se dogaja, malce bolj kot kak kmet.

Sploh pa je glavni namen te lopate kidanje snega, ne pa da jo v roke dobi eno teslo, ki redno lomi ročaje, ker ne ve, da poleg lopate obstaja tudi kramp.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Looooooka ::

Haha ta lopata je ta mesec najbl pogost pogovor med ljudmi.
Se na big brotherju z njim shaflajo sneg :)
...
Ampak resno...a je boljsa od navadne? :D

Izi ::

Noraguta, če bi poslušali gradbenike in kmete, bi se vsi v službo vozili v bagerjih in traktorjih :P
In priznaj, da bager in traktor nista višek tehnike med prevoznimi sredstvi.
Ali drugače povedano, ergonomske lopate so kot Ferrari ali Porshe med lopatami. In Ferarijev v in Poršov v gradbeništvo in kmetijstvu ne vidiš prav pogosto, kljub temu pa to ne pomeni, da nista višek tehnike.

Gregor P ::

Le da sta Ferrari in Porsche bolj "zanič" avtomobila za na ceste, zelo omejena in delujta zadovoljivo le na najboljših cestah na svetu; in usesti se v Ferrari ni bilo ravno nekaj najbolj ergonomičnega kar sem lahko doživel do sedaj:D ... skratka ne vem, če sta res najboljša primerjava za uporabnost ergonomične lopate:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

noraguta ::

Izi je izjavil:

Noraguta, če bi poslušali gradbenike in kmete, bi se vsi v službo vozili v bagerjih in traktorjih :P
In priznaj, da bager in traktor nista višek tehnike med prevoznimi sredstvi.
Ali drugače povedano, ergonomske lopate so kot Ferrari ali Porshe med lopatami. In Ferarijev v in Poršov v gradbeništvo in kmetijstvu ne vidiš prav pogosto, kljub temu pa to ne pomeni, da nista višek tehnike.

dej pa ti men povej kaj je tehnično bolj dovršeno ferrari al http://www.claas.com/countries/generato...

pa pustmo šele druge stroje pr mer. pa skom lahko kaj narediš. sicer pa če ti da lopata občutek ferarista ...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Šimpanz ::

Včeraj sem isto lopato videl v ljubljanskem Baumaxu. Za ceno pa res ne vem.

hotlips ::

Tista iz merkurja je ful uredu, jaz zdej 2. sezono z njo kidam. Priporočam!
Je mal širša in se da z njo tud zelo dobro odrivat sneg.

lp.hl

gruntfürmich ::

Furbo je izjavil:

RockyS je izjavil:

Zanima me, če ima kdo izkušnje z to lopato, ki jo oglašujejo v topshopu. Vem da se je lani prodajala na mimovrste=) ampak ne najdem feedbackov.

http://www.topshop.si/ergonomska_loptat...


Odlična je, jo imamo že nekaj let. Ne poslušaj izjav debilov zgoraj.

+1
brat jo je kupil pred enim tednom, pa ne v top šopu. in mi je boljša od vseh 'klasičnih'.
samo upam da bo dovolj trpežna, ker navadne so se začele kar hitro lomiti na pregibu, da ne govorim da se obračajo ko mečeš polno žlico snega. imel že klasične plastične, Al, in ta je boljša kot vse predhodne.

tko da ja, če ti ni +10€ prevelik strošek, je zadeva zelo interesantna. kot pa že rečeno, vzdržljivost pa še mi ni poznana.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

RockyS ::

Kje pa jo je kupil, za kak denar?

gruntfürmich ::

mislim da je bla cena ista kot v top šopu, nekih 30EUR.
kupil pa nekje v lokalni trgovini, vem pa ne kje. Jager trgovine ali pa Mercator...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Heisenberg ::

tale topshop lopata je en navaden krš....
sem si jo sposodil pri sosedu in sem bil popolnoma razocaran...zaradi ukrivljenosti je zelo tezko metati čez ovire - ograjo
na lopato se prime sneg ZELO, zaradi tisti udrtin, ki naj bi kao pomagale v resnici pa zavirajo...pa še preozka je za kako resno kidanje snega, mogoce bolje samo za razsuti pesek in podobno...
pri nas je zapadlo 1m snega in bi zgubil zivce s tem plastikfantastikom, se dobro da imam navadno aluminijasto merkurjevo z sirokim nakladalnim delom

Izi ::

Heisenberg je izjavil:

tale topshop lopata je en navaden krš....
sem si jo sposodil pri sosedu in sem bil popolnoma razocaran...zaradi ukrivljenosti je zelo tezko metati čez ovire - ograjo
na lopato se prime sneg ZELO, zaradi tisti udrtin, ki naj bi kao pomagale v resnici pa zavirajo...pa še preozka je za kako resno kidanje snega, mogoce bolje samo za razsuti pesek in podobno...
pri nas je zapadlo 1m snega in bi zgubil zivce s tem plastikfantastikom, se dobro da imam navadno aluminijasto merkurjevo z sirokim nakladalnim delom

Zelo star in preizkušen pregovor še iz časov stare Jugoslavije pravi:
"Nije žvaka za seljaka"
Ljudje znova in znova, vsakodnevno dokazujejo, kako prav ima ta pregovor :P

Furbo ::

Je pa tudi našel povsem južen sneg, ki ga je do danes itak pobralo za kidat in metat čez ograjo.

Sploh pa, a si folk res ne zna splanirat teh ograj tako, da jim potem ni treba snega čez metat. Jao jao jao.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Heisenberg ::

zgleda vsi zivite izpod 800m in se vam smeje ko pade nakaj cm snega...tukaj sem ga kidal celoten prejšnji teden in tukaj je dobra lopata bistvenega pomena, ker mora biti dobra za dvigovanje, prekladanje in tudi za pluzenje-porivanje snega..tale top shop scena se je izkazala kot neprimerna, verjetno je bolj primerna za žabarje...se opravicujem lublancane...

glede ograje: mislim butasti komentarji..

Furbo ::

Očitno precej zime kidaš, obenem si pa narediš tako ograjo, da te pri tem maksimalno ovira. A si po njivi tudi naredil hitrostne ovire?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Izi ::

Hribovci ste zmeraj tako pametni :D Tudi Žabarji smo imeli prejšnji teden pol metra snega za kidati.
In ne vem zakaj pri vas v gorah rabite 2 metrske ograje, za medvede ali kaj :P
Pri nas so ograje visoke nekje do enega metra in metanje snega čez je povsem normalno ne glede na lopato. Bistvo ergonomske lopate je manj obremenjena hrbtenica med zajemanjem snega.
Lahko pa verjamem, da je zajemalka premajhna za kakšnega hribovskega hrusta. Mi tukaj spodaj ne potrebujemo zajemalke, ki zajame 50 kil snega naenkrat :)
Sicer pa če ti vsako zimo nasuje 4 ali več metrov snega si raje kupi en mali traktorček za oranje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

multi lopata (chinese military shovel)

Oddelek: Loža
182971 (2126) Machete
»

Sneg letos

Oddelek: Loža
243247 (2441) LuiIII
»

Kdo naseda Top shop izdelkom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517394 (14098) Blum
»

Kako se najbolj imeti fino oziroma početi kaj zabavnega za 50 €? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
537518 (5431) Halfdead987

Več podobnih tem