» »

TV kot panel za obveščanje

TV kot panel za obveščanje

polde66 ::

Zanima me kaj vse potrebujem, če bi hotel nek LCD Tv uporabiti kot panel za obveščanje. Predpostavka: neka šola bi hotela za potrebe obveščanja učencev, obiskovalcev kogarkoli uporabiti velik LCD ekran za obvestila. Zanima me kaj vse se pri tem potrebuje (mreža, program,...?) zanima me tako najbolj enostavna kot tudi najbolj zakomplicirana rešitev. Kako imajo to speljano kje drugje?

hvala
polde

krneki007 ::

Če ima TV mrežo in ima internet klienta,lahko postaviš neko spletno stran,ki jo potem prikazuje.
Drugače pa priklopiš gor en pc/netbook/thin client s potrebno programsko opremo in predvajaš potem gor prezentacije,video posnetke ipd.Če imaš možnost mrežnega priklopa lahko potem to upravljaš preko rdp-ja.

dronyx ::

Pred časom sem študiral, s čim vse se ukvarjajo naši startupi in eden (finalist leta 2008) mislim da razvija prav nekaj takega (spletna stran).

polde66 ::

Krneki oo7 malce sem zadej pa me zanima rdp = ?:D
polde

krneki007 ::

Remote Desktop Protocol

Remote Desktop Protocol @ Wikipedia

Če nimaš ustrezne verzije windows pa razne vnc verzije,lahko pa tudi linux poganjaš

polde66 ::

Imamo xp-je. Uporabljamo Lotus Notes za vodenje rezervacij zasedenosti učilnic in tudi v kakšen namen. Želja predstojnika je da bi te elemente prenesl na ta TV, v kakšnem smislu z kakšnimi sredstvi pa noben ne ve. TV nima mrežnega priklopa. Edina varianta ki jo vidim je priklopiti prenosnik in v enem od programov (pojma nimam katerem ) zadevo neskončno predvajat. Lahko bi bil PowerPoint.Ampak to se mi zdi zelo kamenodobno. Vse ostalo verjetno precej zakomplicira in podraži vse skup. Idealno bi bilo seveda da bi lahko v Lotusu označil posamezne učilnice na določen dan in te nekako predvajal prek mreže. Vprašanje spet kako.
polde


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TeamViewer lan

Oddelek: Omrežja in internet
5944 (843) Miha 333
»

Oddaljen dostop do računalnika (remote desktop)

Oddelek: Omrežja in internet
294816 (4100) lmorgh
»

oddaljeno namizje

Oddelek: Pomoč in nasveti
303650 (1891) hojnikb
»

osebni server

Oddelek: Operacijski sistemi
131710 (1315) Malkec

Za vse ki se hvalijo da lahko vdrejo v WinXP (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14911197 (7224) OmegaBlue

Več podobnih tem