» »

AMD Bulldozer

AMD Bulldozer

Temo vidijo: vsi
««
80 / 128
»»

fireX88 ::

pozem boš takoj na 400€ prišel... pa jst nebi jemal manj kot je fx8120.. 990fx chipset
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Dober dan ::

Sem opazil. Brez napajalca na dinokompu sem si sestavil za 400€. Z napajalcem bom že 500€ naračunal. Dodam slabih 50€ polek, pa preskočim h konkurenci in imam konkretno boljšo mašino, če mene vprašaš. Moram tole še malo prespati, predno se odločim. Najprej sem računal na 4170 oz 6100.

fireX88 ::

ah nevem če boš opazil tudi konkretnejših razlik. sam sem pred letom in pol kupil ravno tako proc mobo in ram pa sem dal malo pod 500€, če bi dal še dodatnih mislim da je blo pri agtju 70€ bi mel pa i7 920, pa mi ni zal da sem kupil amdja...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Dober dan ::

Tudi meni je nekako bolj do AMD-ja, čeprav vem da bi naj bil I5 boljši. Verjetno zaradi cene.. Ne splača se dati nevem kakšno goro denarja za procesor. Vsak bo opravil svojo nalogo in vsak bo nasljednje leto OUT! Bolje je dati razliko v žep in gremo v gostilno :D Za mojega E2180 sem tedaj dal 71€, pa moram reči da je glede na delovanje tedaj bil vreden veliko več. Katero verzijo AMD-ja si pa kupil?

fireX88 ::

takrat je bil x6 1090t popularen..uporabljam ga pa za vse: acad, igre, filme, photoshop, muziq, osnovno programiranje v HTML kodi...
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

Isotropic ::

problem amd je, da je slab v single core perf, kar zna biti problem, ce igras igrice.
imo bi se ti najbolje splacalo kupiti kaksnega core i3 ali kaksnega cenejsega quad-core (magar da se ga ne da navijat, jebes), bo za igrice cez glavo. itak je za igrice vazna grafika.
pa ne bos mel 130w porabe kot 8120 in 1055, ampak bolj ene 70.

Dober dan ::

fireX88
Jaz bom imel računalnik predvsem za Visual studio (C++) programiranje, delo z bazami(sql server manag.), seveda igrice in multimedio za doma. V photoshopu pa še presenetljivo do sedaj nisem delal.

loki3000
Presenetljivo, ampak ti povem da še nikjer nisem zasledil 4 jedernega i3. Samo 2 jedernega. Proce se menda lahko navija tudi če je primerna plošča kolikor vem!

Isotropic ::

tisto sem mislil i5
navija se lahko samo tiste s K oznako, bolj omejeno pa tut tiste, ki podpirajo turbo boost se mi zdi. navadnih, ki nimajo TB (i3 2100 recimo) se pa sploh ne da.

se mi zdi (nimam, zato ne moram sprobat)

Dober dan ::

Saj to se da na you tube vse pogledati so verjetno kaki revievi. Fora je v tem da dam za procesor med 150 in 170€ top. Vsi I5 pa so okrog 200€. Potem je bolje da vzamem kar i5 2500k oz 2550k.

D3m ::

Ali pa vzameš AMD in razliko pokriješ v matični, ki ti bo podpirala novejše Piledriver procesorje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Dober dan ::

Piledriver? To je nova generacija ali kaj?

D3m ::

Tako je.
|HP EliteBook|R5 6650U|

x45 ::

Isotropic je izjavil:

verjetno podobno, ampak neka revolucija PD se vedno ne bo. bo sicer par 10% boljsa single-thread zmogljivost, samo kaj ti to pomaga, ce je sedaj npr. 50% slabsi od intela.
za na desktop tak bulldo itak ni, za serverje ga pa zna jebat ravno to... (pa tut ne vem, kako je z multi-socket)


debilne izjave. daj nehaj smetit tule no.

fireX88 ::

legendarna izjava, ni kaj :))
ANY OF MY POSTS ARE RESEARCHED AND/OR COMPILED BITS OF INFORMATION*
AND YOU SHOULD FOLLOW THEM AT YOUR OWN RISK.
*EXCLUDING SARCASTIC AND OR SUBJECTIVE RESPONSES!

x45 ::

Dober dan je izjavil:

Tudi meni je nekako bolj do AMD-ja, čeprav vem da bi naj bil I5 boljši. Verjetno zaradi cene.. Ne splača se dati nevem kakšno goro denarja za procesor. Vsak bo opravil svojo nalogo in vsak bo nasljednje leto OUT! Bolje je dati razliko v žep in gremo v gostilno :D Za mojega E2180 sem tedaj dal 71€, pa moram reči da je glede na delovanje tedaj bil vreden veliko več. Katero verzijo AMD-ja si pa kupil?


za osnovne potrbe kak 3870k na fm 1 ali fx 4100 ali 6200. mal več 8120.

še test kaj je boljše:

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1...

cene pa so itak znane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

eieieie1 ::

x45 je izjavil:

Dober dan je izjavil:

Tudi meni je nekako bolj do AMD-ja, čeprav vem da bi naj bil I5 boljši. Verjetno zaradi cene.. Ne splača se dati nevem kakšno goro denarja za procesor. Vsak bo opravil svojo nalogo in vsak bo nasljednje leto OUT! Bolje je dati razliko v žep in gremo v gostilno :D Za mojega E2180 sem tedaj dal 71€, pa moram reči da je glede na delovanje tedaj bil vreden veliko več. Katero verzijo AMD-ja si pa kupil?


za osnovne potrbe kak 3870k na fm 1 ali fx 4100 ali 6200. mal več 8120.

še test kaj je boljše:

http://www.hardwareheaven.com/reviews/1...

cene pa so itak znane.


Kak troll si ti lol

Isotropic ::

poj pa pac kupi enega bulldota, pri visjih resolucijah se itak ne pozna toliko, ampak bos na slabsem glede na intel, pa ce se x45 na glavo postavi. je pa res, da naj bi nove (bodoce) igrice podpirale tudi AVX, kar bo malo omililo problem.
pa cimprej upgradaj na windows 8.

kaj pa grafika? predlagam 7850, stane ene 200e.

Orbit89 ::

Dober dan je izjavil:

Saj to se da na you tube vse pogledati so verjetno kaki revievi. Fora je v tem da dam za procesor med 150 in 170€ top. Vsi I5 pa so okrog 200€. Potem je bolje da vzamem kar i5 2500k oz 2550k.
Raje kupi kak rabljen i5 750/760 in primerno matično zraven ali vsaj en phenom 2 x6, če hočeš imet stabilne fpsje, torej da ti ne fpsji strmoglavijo ko je samo eno jedro popolnoma obremenjeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Orbit89 ()

D3m ::

Rad bi kupil novo, ne rabljeno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mitja358 ::

1 x AMD FX-8120 (3,10Ghz, 16MB) BOX 125W
1 x Gigabyte GA-990FXA-UD3
1 x Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
1 x Corsair Builder Series CX 600W

430.80 €


1 x Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
1 x Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
1 x Gigabyte GA-Z77-DS3H (matična ni lih nek biser)
1 x Corsair Builder Series CX 600W

428.40 €

Pro_moted ::

Mitja358 je izjavil:

1 x AMD FX-8120 (3,10Ghz, 16MB) BOX 125W
1 x Gigabyte GA-990FXA-UD3
1 x Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
1 x Corsair Builder Series CX 600W

430.80 €


1 x Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
1 x Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
1 x Gigabyte GA-Z77-DS3H (matična ni lih nek biser)
1 x Corsair Builder Series CX 600W

428.40 €



Jaz imam enake komponente kot si ti dal v prvo sestavo, le napajalnik je drugačen in pa vengance mam bele 1,35V. Računalnik deluje odlično ( če ne gledaš na benchmarke ). Jaz ne opazim noobene razlike med 2500k in buldijem 8120 v bf3 in sami odzivnosti sistema.
Je pa res da si boš nujno moral zraven privoščiti še cpu hladilnik drugi, ker stock hladilnik je za v smeti, oz. za rezervo.

klinker ::

Mitja358 je izjavil:

1 x AMD FX-8120 (3,10Ghz, 16MB) BOX 125W
1 x Gigabyte GA-990FXA-UD3
1 x Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
1 x Corsair Builder Series CX 600W

430.80 €


1 x Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
1 x Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
1 x Gigabyte GA-Z77-DS3H (matična ni lih nek biser)
1 x Corsair Builder Series CX 600W

428.40 €


No pa naj zdaj mr. X45 spet ustreli da je AMD p/p. Bil s Ph2 ja, BD pa je polom in ga sam ne bi nikoli kupu...ce ze AMD pol raje rabljenega Ph2 X6, pa tudi ce enako staneta.
Glede plate za 2500K je pa ta cisto vredu, razen za kaka "extremna" navijanja. Pri navijanju SB/IB plata ne trpi ker navijas z mnozilnikom, razen napajanja seveda, ker navit pozre vec W. Ti glej da ima prikljucke katere potrebujes ter da ni najcenejsa in ta Z77 DS3H je cisto vredu. Lahko pa dodas se par 10€ in imas ze prav spodobno plato v vsem.

Pro_moted je izjavil:

Mitja358 je izjavil:

1 x AMD FX-8120 (3,10Ghz, 16MB) BOX 125W
1 x Gigabyte GA-990FXA-UD3
1 x Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
1 x Corsair Builder Series CX 600W

430.80 €


1 x Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
1 x Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
1 x Gigabyte GA-Z77-DS3H (matična ni lih nek biser)
1 x Corsair Builder Series CX 600W

428.40 €



Jaz imam enake komponente kot si ti dal v prvo sestavo, le napajalnik je drugačen in pa vengance mam bele 1,35V. Računalnik deluje odlično ( če ne gledaš na benchmarke ). Jaz ne opazim noobene razlike med 2500k in buldijem 8120 v bf3 in sami odzivnosti sistema.
Je pa res da si boš nujno moral zraven privoščiti še cpu hladilnik drugi, ker stock hladilnik je za v smeti, oz. za rezervo.


Ko bos uporabljal kaj za kar se dober CPU kupi se oglasi...za furat winse in BF3 pa je ze i3 dovolj, ne pa takozvani 8 jedrni BD srot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

D3m ::

Ko bos uporabljal kaj za kar se dober CPU kupi se oglasi...za furat winse in BF3 pa je ze i3 dovolj, ne pa takozvani 8 jedrni BD srot.


In ti si? Ker mi deluješ kot kak Dr. Ipac!
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Pro_moted ::

Eni ste res nasajeni.Ja kdo je pa rekel da samo za to uporabljam comp?Pač to sem dal za primer, ker večina itak drugega ne dela kot igra igre na računalniku.
Jaz pač igram igre, uporabljam ga za 3d modeliranje, video editiranje, renderiranje, izdelavo virtual reality animacij itd.. Zato se mi je pač za 170 evrov zdel smotern nakup. In prav uživam v tem ko dam kako stvar renderirat, zraven pa komot igram kako igro, zadeva pa laufa BP.Jaz sem ZADOVOLJEN z procesorjem, pravtako kot večina ostalih lastnikov.Ti in podobni pa le trolajte naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pro_moted ()

klinker ::

D3m je izjavil:

Ko bos uporabljal kaj za kar se dober CPU kupi se oglasi...za furat winse in BF3 pa je ze i3 dovolj, ne pa takozvani 8 jedrni BD srot.


In ti si? Ker mi deluješ kot kak Dr. Ipac!


Clovek baje :)

Pro_moted je izjavil:

Eni ste res nasajeni.Ja kdo je pa rekel da samo za to uporabljam comp?Pač to sem dal za primer, ker večina itak drugega ne dela kot igra igre na računalniku.
Jaz pač igram igre, uporabljam ga za 3d modeliranje, video editiranje, renderiranje, izdelavo virtual reality animacij itd.. Zato se mi je pač za 170 evrov zdel smotern nakup. In prav uživam v tem ko dam kako stvar renderirat, zraven pa komot igram kako igro, zadeva pa laufa BP.Jaz sem ZADOVOLJEN z procesorjem, pravtako kot večina ostalih lastnikov.Ti in podobni pa le trolajte naprej.


No, ze druga zgodba. Eden redkih ki potrosi vse te niti katere je placal ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

filip007 ::

Core i3 se lahko primerja s FX-6100, oboje enaka cena. Core i3 kaže 4 jedra, FX-6100 pa 6 jeder...kdo je boljši?

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...
http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu...
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: filip007 ()

Lardi ::

Obstajajo dobri razlogi, da se nakup Bulldozerja prepusti priložnostnim kupcem. Piledriver prinaša caa. 15% izboljšan single thread performance, implementacijo napredne tehnologije za varčevanje z energijo (višje frekvence) in razširitve nabora cpu ukazov.

Brez optimizacij v novi programski opremi je pospešek lahko 25-35% (brez OC), v prihodnosti pa še kaj zraven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Lardi ()

Dr_M ::

Se pravi, bo Piledriver v za las hitrejsi od Phenoma II v single thread :)

Brane2 ::

Fajn. Bo vsaj imel nizko ceno.

Ph II ni imel možnosti poganjati 8 threadov, niti toliko L3 cachea, tako hitre matematične enote ali memory bandwidtha.

In tako visokih frekvenc, če smo že pri tem.

3.8 GHz ni ravno malo.

Če stvar cepne na Win platfomi, bo pač toliko cenejša. >:D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Isotropic ::

pri buldotu naj bi bil problematicen baje tut instruction decoder, ki ni dovolj zmogljiv...

Lardi ::

...pa thread scheduler in module resource sharing je tudi pod vprašajem.

Isotropic ::

mozno, samo to je bolj windows issue, se mi zdi. za resource sharing sicer ne vem, bomo pa verjetno ugledali tudi prenovljen cache sistem.
a bo imel ze AVX2? to bi bil pa kar + za dosti uporabnikov.

Lardi ::

Thread scheduling in module resource sharing sta lahko tipični nalogi za načrtovalce procesorske logike. V smislu "two threads share same cpu resources".

Mitja358 ::

Mislim, da bo Vishera kar občutno boljša, če gledamo na tole tabelo iz TechPowerUp-a:



Trinity brez L3 predpomnilnika je malenkost hitrejši od buldožerja. Zdaj približno koliko % nanese L3.

Dr_M ::

Zanimivo. Poraba pa 200W? :))

hojnikb ::

Sej to ni nujno slabo. Pozimi prav pride.
#brezpodpisa

x45 ::

Mitja358 je izjavil:

Mislim, da bo Vishera kar občutno boljša, če gledamo na tole tabelo iz TechPowerUp-a:



Trinity brez L3 predpomnilnika je malenkost hitrejši od buldožerja. Zdaj približno koliko % nanese L3.


kje je članek?
Tole so veliko večji gaini od opisanih za vishero/ triniti ki so napovedovali nekje 5 do 10 %, če j tole res bo tole bum na kvadrat. poleg tega naj bi imel top model 10 jeder- 5 modulov !
A10 ima namreč 4 jedra 8150 pa 8 pa so scori kr krepko boljši :)

Super da imam novo AM3+ plato, sam zmanjam ko bo čas.

Edit:
3D mark je res 50 % boljši:
http://wccftech.com/amd-trinity/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: x45 ()

x45 ::

Link, spodaj pa je še ( kako zanimivo ) še intelov Fail- bridge :

http://amdfx.blogspot.com/

buldi pa je res dober, stvli so na višje clocke. P/P itak zmaga.... sam ne se nadejat da bo trinity za enako ceno.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Isotropic ::

tole je vse, kar rabis, da vidis, kako kompetentni so na tem blogu
Remember how the i7 2600k smoked the 980x in many tests? Dont expect this with ivy bridge against current E series processors. Ivy bridge will be a worse jump from sandy bridge, than any intel CPU jump in history.


pa tole ni noben uradni blog, ampak se en tak die-hard fanboy kot x45. ce ga ne pise celo x45 sam:))

Lardi ::

Mitja358 je izjavil:

1 x AMD FX-8120 (3,10Ghz, 16MB) BOX 125W
1 x Gigabyte GA-990FXA-UD3
1 x Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
1 x Corsair Builder Series CX 600W

430.80 €


1 x Corsair Vengeance 8GB 1600Mhz cl9 KIT - 1.50V
1 x Intel Core i5 2500K (3,30Ghz, 6MB) BOX
1 x Gigabyte GA-Z77-DS3H (matična ni lih nek biser)
1 x Corsair Builder Series CX 600W

428.40 €


Bulldozer FX-8120 gaming platforma? Ne rečem, da se ne da zapravit precej denarja za kaj takega, vključno z 800W napajalnikom za cpu OC in SLI/CF.
Težava nastopi, ker v sedanjih igrah svoje delo skoraj bolje opravi naviti FX-4100, v prihodnosti pa bo ponudba AMD-ja bolj enakovredna Intelovi.

Dober dan ::

Ko si že omenil fx 4100. V čem razen v ceni, frekvenci in pomnilniku se razlikujeta z fx4170? Malo se ogrevam zanj (fx4170) oz. na drugi strani za i3, ker mislim da sta podobna...

Lardi ::

FX-4170 je tovarniško navit, TDP je povečan na 125W, kar ni slabo za OC.

Dr_M ::

Iz koliko pa je navit?

D3m ::

Iz 3,6 na 4,2 (Turbo 4,3).
|HP EliteBook|R5 6650U|

Lardi ::

"NorthBridge controller frequency is 2.2 GHz". Iz 2 GHz.

Dr_M ::

Aha, se pravi imajo v GF linijo za izdelavo npr 3600MHz jeder in pol oni recejo "ops, ti pa ne bos 3600MHz, ampak bos drugacen....bolj navit"?

Mimogrede, kaj pa ima NB frekvenca sploh veze s frekvenco jeder?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Lardi ::

Procesorji se pod privzetimi nastavitvami obnašajo po prednastavljenih parametrih. Pri FX-4170 je NB 2,2GHz, kot je FSB pri E8400 1333MHz, pri E3400 pa 800MHz. Nisem sprobal v praksi.

Pri kar nekaj komentarjih na izzid FX-4170 je ta označen kot "factory overclocked" različica FX-4100 s povečanim TDP-jem, zato so prave recenzije FX-4170 dokaj redke. Lahko pa ga doma underclockaš na nižje frekvence, 4100-ko pa na višje.

Dr_M ::

Ojojojoj, kaksne klobase.
Mal si preberi, kaj sploh je CPU-NB, HyperTransport in Core.

Lardi ::

Lahko poskusiš opozorit urejevalce spletne strani http://www.cpu-world.com na pomanjkljivo interpretacijo ali pa sam testiraj FX-4100 in FX-4170 ter pozorno opazuj parametre. Morda boš bolj zadovoljen z oznako "memory controler speed" z wikipedije, samo dvomim da boš imel kaj od NB pri 2GHz in IMC pri 2.2GHz.

Dr_M ::

Pa si prebral, kaj je imc? Pa kaj je NB?
Nic od tega pa ni vodilo oz HT.

Prvo kot prvo pa najprej povej, ksj bi pravzaprav rad sploh poved.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()
««
80 / 128
»»